Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu ✔️ 2023

Android Telefon Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu 2020 yılı içerisinde canınızı sıkmasın diye güncel bilgiler ile yeni içerik yazmaya karar verdim. Sık sık karşılaşılan ve genellikle fabrika ayarlarına döndükten sonra karşımıza çıkan ” Hesabınızı Doğrulayın Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihazda senkronize edilen bir Google Hesabı ile oturum açın. ” uyarısı için çözüm üretmeye başlayalım…

Android Telefon Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu 2022

Öncelikle teorik olarak bu aşamayı nasıl geçeceğimizi açıklayalım.

Sorunları sırası ile çözmek en mantıklısı. İlk olarak Hesap Doğrulama sayfasından bir şekilde çıkmamız gerekiyor ki istediğimiz uygulama ve ayarları yapabilelim. #Bilgi! Bu ekrandan çıkmak için uygulayacağımız yol kesinlikle başka bir telefondan kendinizi arayın, açın ve çağrı ekleyin gibi yollar değildir. Birçok kaynakta böyle kurtulabileceğiniz anlatılmış bu şekildeki deneme yanılmalara gerek yok. Kalıcı çözüm için makaleye bağlı kalın.

Bu ekrandan çıkmak için gerekli olan dosya ve programları gerekli yerlerden gerekli yollar ile indireceğiz. Kurulumları yapıp işlemlere başlayacağız.

Bu hatanın diğer başlığı ise şu şekildedir: Lütfen bu cihazın sahibinin hesaplarından birini kullanarak oturum açın

Programları edindikten sonra ilk başta çıkan Google Hesabı Doğrulama sorununa çözüm olması açısından bu aşamadaki doğrulama işlevini devre dışı bırakıp  oturum açmış bir şekilde sonraki adımlara devam edeceğiz.

Son olarak kurulumu tamamlayarak telefonumuzu açıp kaldığımız yerden devam edebiliriz.

#Çözüm Başlıyor…

Android Telefon Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu 2022

 • Mevcut yada yeni bir Google Hesabını hazırda bekletin. İşimize yarayacak…
 • Bilgisayarınıza SideSync programını indirin ve kurulumu yapın. Kurulum oldukça basittir. Birkaç onaydan sonra program bilgisayarınıza kurulur. (Kurulum sonunda eğer Framework sürümünüz uygun değil ise uygun olanı indirmek için yetki ister. Onay verip işleme devam edebilirsiniz.)
 • Programı çalıştırın ve telefona geçin…
 • Telefonda Google Hesabı Doğrulama ekranında kaldınız. Burada iken USB kablosu ile telefonu bilgisayara bağlayın ve bir süre bekleyin.
 • SideSync programı üzerindeki hareketliliği göreceksiniz. Senkronizasyon işlemi gerçekleştiğinde telefonunuzun ekranına 3-4 tane ikon belirecek. Bu ikonların ikisi işimize yarayacak. Chrome ve Samsung Apps olan bu programları görene kadar senkronizasyonu bekleyelim. (Telefonun ekran kiliti kapanmasın ve uyku moduna geçmesin. Aksi halde senkronizasyon her ekran açılışında başa dönecektir.)
 • Senkronizasyon bittiğinde ekrana gelen Chrome uygulamasını başlatın. Url kısmına http://bit.ly/webdeyazilim-2 (Bu özel link telefonda dosyaya kolayca erişebilmeniz için özel olarak oluşturulmuştur. Reklam veya başka bir yönlendirme içermez!) yazıp apk dosyasına erişebilirsiniz. dosya.webdeyazilim.com dosyayı indir butonuna tıklayarak da indirebilirsiniz. Dosya inmeye başlayacaktır. (Dosya adı com.sika524.android.quickshortcut.apk)


  #Bu dosya dursun sonraki aşamalarda gerek olacak.
 • Mevcut ekranda geri gelerek en başa dönelim ve Samsung Apps uygulamasına girelim. Bilgisayarımıza indirdiğimiz SideSync uygulamasını telefona da indirelim. Samsung Apps üzerinden bu uygulamayı indirip kurduktan sonra devam edelim.
 • Samsung Apps üzerinden Es File Explorer uygulamasını indirin. 4MB boyutundaki uygulamayı indirin. (2 tane Es File Explorer çıkacak com.estrongs.android.pop yayıncısının uygulamasını indirmeniz gerekir.) İndirmeniz için bizden samsung hesabı isteyecektir. 1 dakikada samsung hesabı oluşturabilirsiniz.(Yaşınızın 18 den büyük olmasına dikkat edin.) Hesabı oluşturun ve giriş yapın. Samsung Hesabı ile Samsung Apps uygulamasına/mağazasına girdikten sonra uygulama inecek ve kurulum tamamlanacak.
 •  #köprü 2 | Es File Explorer uygulamasını kurduktan sonra çalıştırın ve Downloads klasörüne girip ilk başlarda indirdiğiniz (quickshortcutmaker) .apk uzantılı dosyayı çalıştırın. Karşınıza uyarı gelecek. Dış kaynaklardan gelen apk uzantılı dosyayı çalıştırmak için sizden yetki almak isteyecek. Hemen bu ekranda bulunan ayarlar butonuna tıklayarak Bilinmeyen Kaynaklar özelliğini aktif hale getiriyoruz. Sadece bu seferlik diyerek devam edin.
 • Kurulum işlemi başlayıp tamamlandığında uygulamayı açın. Uygulama açıldığında karşımıza Siyah bir arayüz gelecek. Burada bulunan arama alanına Google Hesap yazarak enter yada git tuşuna basın. Gelen ekranda Google  Hesapları ile ilgili birçok ayar bulunacak. Bu ayarlar arasından Google Hesap Yöneticisi başlığı altında E-Posta adresini ve Şifre Yazın açıklaması bulunan konfigürasyonu seçin. #Çok önemli uyarı : Bazı telefonlarda E-Posta adresini ve Şifre yazın yazısı yerinde hata yazısı bulunmaktadır. Bu hatanın çözümünü Yazının sonunda anlatacağım. Bu çözümü yaptıktan sonra bu uyarıya geri dönün ve uyarıyı görmezden gelerek işlemlere devam edin. Eğer ilk aşamada hata almazsanız bu uyarıyı dikkate almadan sonraki işleme geçin!
 • Gelen ekranda TRY > Launch this activity… ile başlayan alana bir kere dokunun.
 • Gelen şifre girme ekranında hiçbir yere dokunmadan sağ üst köşede bulunan seçenekler ikonuna tıklayın.(Üç nokta)
 • İkona tıkladıktan sonra Tarayıcıda aç butonu  belirecektir.
 • Tarayıcıda aç diyerek gelen uyarıyı onaylayın. Tarayıcıda açılan oturum açma panelinde #en başta belirttiğim gibi Google Hesabınız ile oturum açın. (Google hesabı [email protected] gibi @gmail.com ile biten mail adresinizdir.)
 • Oturum açtıktan sonra geri indirmiş olduğumuz siyah ekranlı Shortcut Maker adlı uygulamaya yönlendirecektir. İşlemler burada son buluyor. Bu ekranda telefonunuzun Güç/Kilit tuşuna uzun basarak telefonunuzu yeniden başlatın.
Android Telefon Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu 2020

#E-Posta adresini ve şifre yazın HATASI için çözüm alanı

Mevcut ekranlarda tuşuna dokunarak geri gelin. Chrome uygulamasına girene kadar geri tuşuna dokunun.
Chrome girdikten sonra url alanında Google Acoount Manager yazın ve arama ikonuna dokunun.
İlk sıralarda çıkan www.apkmirror.com alanına (sitesine) giriş yapın.
Google Account Manager 5.1-1743759 sürümüne dokunun ve açılan sayfada aşağı doğru inerek DOWNLOAD APK butonuna dokunun. İndirme işlemi başlayacaktır. (Eğer başlamaz ise açılan sayfada click here yazan yere dokunun indirme işlemi başlayacaktır.)
İndirme tamamlandıktan sonra aşağıda inen dosyayı açmak için bir alan belirecektir. Eğer belirmez ise Yukarıda anlatımı yapılan Es File Explorer uygulamasını Samsung Apps üzerinden ‘ıp Download klasörü içerisinden indirdiğiniz dosyayı açabilirsiniz.
İnen apk uzantılı dosyayı çalıştırıp kurabilmek için yine izin vermeniz gerekecek. Yükleme Engellendi alanında Ayarlar‘a giderek bilinmeyen kaynaklar özelliğini etkinleştirin ve sadece bu seferlik diyerek kurulumu gerçekleştirin.

Kurulum tamamlandıktan sonra yine geri tuşuna basarak uygulama mağazasına kadar gidin. Burada Es File Explorer uygulamasını arayıp bulun. Aç diyerek (Kurulumu yukarıda anlatıldı ve açılır hale getirildi.) yukarıda bulunan #köprü 2 aşamasına gidin. Uygulamaya köprü  2 aşamasından devam edin…

Android Telefon Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu 2020

Telefonunuz açıldığında yeni formatlanmış halde olan android arayüzü gelecektir. Wifi bağlantısı ve diğer işlemleri geçtikten sonra Google Hesabı ile oturum açılmış olarak ilerleyebileceksiniz. Birkaç kurulum ayarı ve güncelleme yaptıktan sonra telefonunuz kullanıma hazır hale gelecektir .

Kurulum aşamasında karşınıza gelebilecek sorunları tahmin edip çözümlerini de yazıya dahil etmeye çalıştık. Öngöremediğimiz hatalar ile karşılaşırsanız lütfen yorum yaparak bize bildirin. Bu şekilde yazıyı güncelleyip daha çok kişiye çözüm sunabiliriz. Yorumlarınızın son derece değerli olduğunu unutmayın…

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

“Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu ✔️ 2023” üzerine 51 yorum

  • merhaba, 2.5 yıl önceki yöntem bazı telefonlarda çalışmıyor olabilir. geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. deneyen diğer arkadaşlar da yorum yaparsa güncelleme yapabiliriz.

   Cevapla
 1. konu eski olabilir ama benimgibi google dan buraya gelenler için: Arkadaşlar Temmuz 2020 itibarı ile yeni metod ile daha kolayca yapın:

  Cevapla
 2. xiaomi redmi 5 plus ta yaşıyorum bu sorunu şu an. acaba hala geçerli midir yoksa başka bir yol arayayım mı?

  Cevapla
 3. ben denedim fakat olmadı sidesync e bağladığımda hiçbir hareketlilik olmuyor. kablo orijinal teleefonunda giriş çıkışında sıkıntı yok.

  Cevapla
  • android sürümü çok yeni ise yöntem eskidiği için sorun çıkıyor olabilir. yayınlandığı tarihe kadar olan tüm samsung cihazlarda çalışan bir yöntemdir.

   Cevapla
 4. bemde hometech tablet var aynı sorunu yaşıyorum google hesap sorunu aynı işlem bende geçerlı mı yada nasıl bir yol izlemeliyim ne yaptımsa olmadı

  Cevapla
  • Hometech yerli bir marka olduğu için geliştiriciler tarafından Google Acc Bypass yöntemleri yayınlanmıyor. Kendileri de her türlü arızada ödeme talep ettiği için ücretsiz doküman sunmuyor. Tableti yurt dışından getirdikleri için belki model numarası ya da kart numarası üzerinden bir araştırma yapabilirsiniz. Benzer satıcıların ürünleri başka ülkelerde aynı olabilir ve çözüm bulunmuş olabilir.

   Cevapla
 5. Merhaba. Xiaomi Redmi Note 5A telefon için elverişli midir? Yalnızca Samsung’lar için mi geçerli? Telefonumu iki gündür açamıyorum. Bildiğiniz bir yöntem varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

  Cevapla
 6. Merhaba, bu yöntem Samsung Galaxy Tab A SM-P580 için çözüm olabilir mi? Denemeden önce sormak istedim.

  Cevapla
 7. merhaba iyi günler ben teli kendi kendime format atmak istedim fakat google hesabı anneme kayıtlı olduğu için bakmadım google hesabını bana sorduktan sonra defalarca denedim olmadı . sonrasında bilgisiyardan gmail şifre denemesi yaptım açıldı. daha sonra gmail e posta ve şifremi telefona girdiğimde lütfen bu telefonda kayıtlı olan gmail yazın diyor zaten eposta o telefondaki e posta ne yapmalıyım sizce ? kullanmış olduğum telefon GM8

  Cevapla
  • O cihazda oturum açmış olabileceğiniz tüm hesapların listesini çıkarın. Bu hesaplar ile Google Play Store’a giriş yapıp uygulamalarınıza bakın. Hangi uygulamayı o telefonda kullandığınızı uygulamalardan tanıyabilirsiniz. Daha sonra o telefona ilgili adres ile giriş yapın. Eğer hesabı hatırlamıyor iseniz makaledeki talimatları izleyin. İlginiz için teşekkür ederiz.

   Cevapla
    • Driver kurulumundan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Doğru driver kurulumunda telefon ile bilgisayarın bağlantısı yapılmış olur. Bunu engelleyen işletim sistemi unsurları olabilir. Kablo sorunlu olabilir. Tüm bunları birbiri arasında değiştirerek eleyerek çözüm aramanızı tavsiye ederim. Bilgisayarınızdaki herhangi bir problem bağlantıyı engelliyordur.

     Cevapla
 8. benim telefonum huawei samsung app kısmında ne yapacağım telefon başındayım yardımınıza acil ihtiyacım var
  teşekkürlerg

  Cevapla
  • USB kablonuz orijinal olmalı.
   Bilgisayarınızda samsung için driver yüklü olmalı. Donanım ve yazılımın doğru seçilip birbiri ile uygun hale getirilmesi sorununuzu çözecektir.

   Cevapla
  • Merhaba,
   J5 Pro için SideSync bağlantısını yapamıyorsanız orijinal kablo, samsung driver’ı ve düzgün yüklenmiş bir Sidesync bağlantısı yaptığınızdan emin olun. Eğer tüm kontrolleri yaptığınızda yine de olmuyorsa aşağıdaki video başlığını YouTube üzerinde aratın. Orada Flash çözümü bulunmaktadır.

   Samsung J5 Pro J530F Bypass Google Account

   Cevapla
 9. Kardeşim çok teşekkür ederim o kadar yeri arastirdim hiçbiri olmamıştı sadece senin yöntemin ise yaradı adamsın

  Cevapla
 10. Çok teşekkür ederim Burak bey. Dediklerinizi yapınca sorunsuz bir şekilde kurtardım tableti.(SM-T280Q Samsung Tablet üzerinde sorunsuz oldu)

  Cevapla
 11. Aynı problem bende de var. Odin’de hiçbir problem yaşamıyorum fakat ne yaptıysam side sync’ le cihaz iletişim kurmuyor. Cihaz samsung c5.

  Cevapla
 12. İyi güzel anlatmışsınız ancak başlık android telefonlar için probelm çözme adına atılmış içerik sadece samsunga özel . Tek android telefon samsung değil haberiniz var demi?

  Cevapla
  • Başlık tam olarak şöyle geçiyor (Android Telefon Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu 2018). Bu başlığı ve içeriği ele alırsak içerik Android işletim sistemli telefonlarda Google hesabının hatırlanmaması durumunda yapılması gerekenleri ele alıyor. Android’in Google tarafından satın alındığından haberin vardır. Bilgisayarına bluestacks kurup içerisinde bu sorunu aldığında yukarıdaki yönergeleri izlemeyecek misin? Yada bluestacks için ayrı bir anlatım mı yapmamız gerekiyor?
   Normalde bu üslup ile yanıt vermem lakin yorumunuz bana samimi gelmedi. Her bir ziyaretçinin elindeki telefonu kullanarak bu çözümü uygulamak, bunu da yazıya dökmek imkansız. Makul düzeyde istekte bulunan ziyaretçilerimizi kırmıyoruz. Başka sitelerden çözümü bulabilirsiniz. İyi günler.

   Cevapla
 13. A7 2016 cihazda hiçbir şekilde bilgisayardaki sync programına bağlanmıyor. Chrome ve samsung apps ikonları gelmiyor. Usb kabloyu başka cihazdan denedim kablo çalışıyor. Sorun nedir anlayamadım bir türlü. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
  • Öncelikle kablonun orijinal olduğundan emin olun. Daha sonra samsung usb driver bilgisayarınızda yok ise kurup sync programını yönetici olarak çalıştırın. Program ve telefon orijinal olduğu için arada problem çıkaracak tek etmen işletim sistemidir. Başka bilgisayarda deneme imkanın var ise öyle dene. Yoksa teknik destek almanda fayda var. Soruların devam ederse yanıt vermekten mutluluk duyarız 🙂

   Cevapla
   • Önerileriniz için teşekkür ederim. Dediklerinizi yaptım ama olmadı. Telefonun micro usb girişinde bir sıkıntı var sanırım. Teknik destek alsam daha iyi olacak. İyi geceler diliyorum.

    Cevapla

Yorum yapın