Başlangıç Mobil Cihazlar Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu

Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu

47

Android Telefon Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu 2020 yılı içerisinde canınızı sıkmasın diye güncel bilgiler ile yeni içerik yazmaya karar verdim. Sık sık karşılaşılan ve genellikle fabrika ayarlarına döndükten sonra karşımıza çıkan ” Hesabınızı Doğrulayın Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihazda senkronize edilen bir Google Hesabı ile oturum açın. ” uyarısı için çözüm üretmeye başlayalım…

Android Telefon Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu 2020

Öncelikle teorik olarak bu aşamayı nasıl geçeceğimizi açıklayalım.

Sorunları sırası ile çözmek en mantıklısı. İlk olarak Hesap Doğrulama sayfasından bir şekilde çıkmamız gerekiyor ki istediğimiz uygulama ve ayarları yapabilelim. #Bilgi! Bu ekrandan çıkmak için uygulayacağımız yol kesinlikle başka bir telefondan kendinizi arayın, açın ve çağrı ekleyin gibi yollar değildir. Birçok kaynakta böyle kurtulabileceğiniz anlatılmış bu şekildeki deneme yanılmalara gerek yok. Kalıcı çözüm için makaleye bağlı kalın.

Bu ekrandan çıkmak için gerekli olan dosya ve programları gerekli yerlerden gerekli yollar ile indireceğiz. Kurulumları yapıp işlemlere başlayacağız.

Bu hatanın diğer başlığı ise şu şekildedir: Lütfen bu cihazın sahibinin hesaplarından birini kullanarak oturum açın

Programları edindikten sonra ilk başta çıkan Google Hesabı Doğrulama sorununa çözüm olması açısından bu aşamadaki doğrulama işlevini devre dışı bırakıp  oturum açmış bir şekilde sonraki adımlara devam edeceğiz.

Son olarak kurulumu tamamlayarak telefonumuzu açıp kaldığımız yerden devam edebiliriz.

#Çözüm Başlıyor…

Android Telefon Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu 2020

 • Mevcut yada yeni bir Google Hesabını hazırda bekletin. İşimize yarayacak…
 • Bilgisayarınıza SideSync programını indirin ve kurulumu yapın. Kurulum oldukça basittir. Birkaç onaydan sonra program bilgisayarınıza kurulur. (Kurulum sonunda eğer Framework sürümünüz uygun değil ise uygun olanı indirmek için yetki ister. Onay verip işleme devam edebilirsiniz.)
 • Programı çalıştırın ve telefona geçin…
 • Telefonda Google Hesabı Doğrulama ekranında kaldınız. Burada iken USB kablosu ile telefonu bilgisayara bağlayın ve bir süre bekleyin.
 • SideSync programı üzerindeki hareketliliği göreceksiniz. Senkronizasyon işlemi gerçekleştiğinde telefonunuzun ekranına 3-4 tane ikon belirecek. Bu ikonların ikisi işimize yarayacak. Chrome ve Samsung Apps olan bu programları görene kadar senkronizasyonu bekleyelim. (Telefonun ekran kiliti kapanmasın ve uyku moduna geçmesin. Aksi halde senkronizasyon her ekran açılışında başa dönecektir.)
 • Senkronizasyon bittiğinde ekrana gelen Chrome uygulamasını başlatın. Url kısmına http://bit.ly/webdeyazilim-1 (Bu özel link telefonda dosyaya kolayca erişebilmeniz için özel olarak oluşturulmuştur. Reklam veya başka bir yönlendirme içermez!) yazıp apk dosyasına erişebilirsiniz. Yandex disk üzerinden dosyayı indir butonuna tıklayarak indirebilirsiniz. Dosya inmeye başlayacaktır. (Dosya adı com.sika524.android.quickshortcut.apk)  #Bu dosya dursun sonraki aşamalarda gerek olacak.
 • Mevcut ekranda geri gelerek en başa dönelim ve Samsung Apps uygulamasına girelim. Bilgisayarımıza indirdiğimiz SideSync uygulamasını telefona da indirelim. Samsung Apps üzerinden bu uygulamayı indirip kurduktan sonra devam edelim.
 • Samsung Apps üzerinden Es File Explorer uygulamasını indirin. 4MB boyutundaki uygulamayı indirin. (2 tane Es File Explorer çıkacak com.estrongs.android.pop yayıncısının uygulamasını indirmeniz gerekir.) İndirmeniz için bizden samsung hesabı isteyecektir. 1 dakikada samsung hesabı oluşturabilirsiniz.(Yaşınızın 18 den büyük olmasına dikkat edin.) Hesabı oluşturun ve giriş yapın. Samsung Hesabı ile Samsung Apps uygulamasına/mağazasına girdikten sonra uygulama inecek ve kurulum tamamlanacak.
 •  #köprü 2 | Es File Explorer uygulamasını kurduktan sonra çalıştırın ve Downloads klasörüne girip ilk başlarda indirdiğiniz (quickshortcutmaker) .apk uzantılı dosyayı çalıştırın. Karşınıza uyarı gelecek. Dış kaynaklardan gelen apk uzantılı dosyayı çalıştırmak için sizden yetki almak isteyecek. Hemen bu ekranda bulunan ayarlar butonuna tıklayarak Bilinmeyen Kaynaklar özelliğini aktif hale getiriyoruz. Sadece bu seferlik diyerek devam edin.
 • Kurulum işlemi başlayıp tamamlandığında uygulamayı açın. Uygulama açıldığında karşımıza Siyah bir arayüz gelecek. Burada bulunan arama alanına Google Hesap yazarak enter yada git tuşuna basın. Gelen ekranda Google  Hesapları ile ilgili birçok ayar bulunacak. Bu ayarlar arasından Google Hesap Yöneticisi başlığı altında E-Posta adresini ve Şifre Yazın açıklaması bulunan konfigürasyonu seçin. #Çok önemli uyarı : Bazı telefonlarda E-Posta adresini ve Şifre yazın yazısı yerinde hata yazısı bulunmaktadır. Bu hatanın çözümünü Yazının sonunda anlatacağım. Bu çözümü yaptıktan sonra bu uyarıya geri dönün ve uyarıyı görmezden gelerek işlemlere devam edin. Eğer ilk aşamada hata almazsanız bu uyarıyı dikkate almadan sonraki işleme geçin!
 • Gelen ekranda TRY > Launch this activity… ile başlayan alana bir kere dokunun.
 • Gelen şifre girme ekranında hiçbir yere dokunmadan sağ üst köşede bulunan seçenekler ikonuna tıklayın.(Üç nokta)
 • İkona tıkladıktan sonra Tarayıcıda aç butonu  belirecektir.
 • Tarayıcıda aç diyerek gelen uyarıyı onaylayın. Tarayıcıda açılan oturum açma panelinde #en başta belirttiğim gibi Google Hesabınız ile oturum açın. (Google hesabı [email protected] gibi @gmail.com ile biten mail adresinizdir.)
 • Oturum açtıktan sonra geri indirmiş olduğumuz siyah ekranlı Shortcut Maker adlı uygulamaya yönlendirecektir. İşlemler burada son buluyor. Bu ekranda telefonunuzun Güç/Kilit tuşuna uzun basarak telefonunuzu yeniden başlatın.Android Telefon Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu 2020

#E-Posta adresini ve şifre yazın HATASI için çözüm alanı

Mevcut ekranlarda tuşuna dokunarak geri gelin. Chrome uygulamasına girene kadar geri tuşuna dokunun.
Chrome girdikten sonra url alanında Google Acoount Manager yazın ve arama ikonuna dokunun.
İlk sıralarda çıkan www.apkmirror.com alanına (sitesine) giriş yapın.
Google Account Manager 5.1-1743759 sürümüne dokunun ve açılan sayfada aşağı doğru inerek DOWNLOAD APK butonuna dokunun. İndirme işlemi başlayacaktır. (Eğer başlamaz ise açılan sayfada click here yazan yere dokunun indirme işlemi başlayacaktır.)
İndirme tamamlandıktan sonra aşağıda inen dosyayı açmak için bir alan belirecektir. Eğer belirmez ise Yukarıda anlatımı yapılan Es File Explorer uygulamasını Samsung Apps üzerinden ‘ıp Download klasörü içerisinden indirdiğiniz dosyayı açabilirsiniz.
İnen apk uzantılı dosyayı çalıştırıp kurabilmek için yine izin vermeniz gerekecek. Yükleme Engellendi alanında Ayarlar‘a giderek bilinmeyen kaynaklar özelliğini etkinleştirin ve sadece bu seferlik diyerek kurulumu gerçekleştirin.

Kurulum tamamlandıktan sonra yine geri tuşuna basarak uygulama mağazasına kadar gidin. Burada Es File Explorer uygulamasını arayıp bulun. Aç diyerek (Kurulumu yukarıda anlatıldı ve açılır hale getirildi.) yukarıda bulunan #köprü 2 aşamasına gidin. Uygulamaya köprü  2 aşamasından devam edin…

Android Telefon Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu 2020

Telefonunuz açıldığında yeni formatlanmış halde olan android arayüzü gelecektir. Wifi bağlantısı ve diğer işlemleri geçtikten sonra Google Hesabı ile oturum açılmış olarak ilerleyebileceksiniz. Birkaç kurulum ayarı ve güncelleme yaptıktan sonra telefonunuz kullanıma hazır hale gelecektir .

Kurulum aşamasında karşınıza gelebilecek sorunları tahmin edip çözümlerini de yazıya dahil etmeye çalıştık. Öngöremediğimiz hatalar ile karşılaşırsanız lütfen yorum yaparak bize bildirin. Bu şekilde yazıyı güncelleyip daha çok kişiye çözüm sunabiliriz. Yorumlarınızın son derece değerli olduğunu unutmayın…

İnceleme
Senkronize Edilmiş Google Hatası Çözümü
Önceki İçerikDüzenlenebilir İsimli Yılbaşı Tebrik Tasarımları
Sonraki İçerikiPhone üst modelle değişim 2020
Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar.

47 Yorum

 1. konu eski olabilir ama benimgibi google dan buraya gelenler için: Arkadaşlar Temmuz 2020 itibarı ile yeni metod ile daha kolayca yapın:

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!