Instagram Fotoğraf İndirme İşlemi Nasıl Yapılır? ✔️ 2023

İnstagram fotoğraf indirmefotoğrafların kalitesinin bozulmaması adına ekran görüntüsü almak yerine direkt olarak indirme işlemini yapabilmek isteyen kullanıcılar tarafından araştırılan bir konudur. Ulaşılan sonuçlar neticesinde fotoğraflar daha kaliteli bir şekilde cihaza indirilebilmektedir. 

Instagram Fotoğraf İndirme
Instagram Fotoğraf İndirme

Hizmete başladığı ilk dönemlerde yalnızca fotoğraf barındıran sonrasında video gibi içerikleri de bünyesine ekleyen İnstagram, fotoğraf indirme gibi bir özelliği sunmamaktadır. Kullanıcılarını daha fazla tutabilmek, daha fazla kazanç sağlayabilmek adına böyle bir politika izlemesi son derece normaldir. 

Kullanıcılarının fotoğrafları görüntüleyebilmek için sürekli olarak İnstagram’a girmesini arzu etmektedir. Fakat kullanıcılar, bu isteğe karşı olumsuz bir yanıt olabilecek nitelikte araştırmaları sürdürerek İnstagram fotoğraf indirme yöntemlerine yönelmektedir. Bu kapsamda hizmet veren birçok site ve mobil uygulama bulunmasına rağmen, güvenilirlik konusunda endişeler bulunmaktadır. 

İnstagram Fotoğraf İndirme  Savefrom.net 

Instagram Fotoğraf İndirme
Instagram Fotoğraf İndirme

İnstagram, oldukça fazla kullanıcıya sahip olması sebebiyle her kategoride fotoğraf ve video içeriklerini barındırmaktadır. Yeri geldiğinde öyle güzel fotoğraflar ve videolara denk gelinmektedir ki zamanın nasıl geçtiğinin farkına varılamamaktadır. 

Böyle güzel ve eşsiz anlarda daha sonra da görüntüleyebilmek adına bu tarz fotoğraflar ve videolar kullanılan cihaza indirilmek istenmektedir. İnstagram’ın bu konuda hizmet veren bir özelliği bulunmaması sebebiyle de çeşitli site ve uygulamalardan destek alınmaktadır. İnstagram fotoğraf indirme konusunda hizmet veren önemli sitelerden biri şu şekilde kullanılabilmektedir: 

 • Öncelikli olarak indirilecek olan fotoğrafın veya videonun bağlantı adresinin kopyalanması gerekmektedir. 
 • Bunun için İnstagram uygulamanızı açınız. 
 • İndirmek istediğiniz fotoğraf veya video gönderisini bulunuz. 
 • Bulduğunuz gönderinin köşesindeki üç noktaya tıklayınız. 
 • Devamında alt kısımda açılan seçeneklerden “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine tıklayınız. 
 • Sonrasında internet tarayıcınızı kullanarak tr.savefrom.net sitesine giriniz. 
 • Sitenin ana ekranında “URL adresini girin” ismiyle nitelendirilen kutucuğa bağlantı adresini yapıştırınız. 
 • Devamında sağ taraftaki ok işaretine tıklayınız. 
 • Kısa bir süre içerisinde gönderinin bir ön izlemesi belirecektir. Ön izlemenin altında yer alan “İndir butonuna tıklayarak gönderiyi indiriniz. 

İnstagram fotoğraf indirme işleminin başarılı olabilmesi için gönderinin bulunduğu hesabın herkese açık konumda olması gerekmektedir. Hesabının güvenliğini sağlamak adına gizli hesap şeklinde bir gizlilik tercihinde bulunan hesabın gönderilerini bu şekilde indirebilmek mümkün değildir. 

Böyle bir hesabın gönderilerini indirebilmek için yalnızca takipçileri işlem yapabilmektedir. Herkese açık olarak hizmet veren ve herhangi bir hesap girişi yaptırmayan hiçbir site bu işlemi yapamayacaktır. 

İnstagram Fotoğraf İndirme  İnstagram için Video İndirici

Instagram Fotoğraf İndirme
Instagram Resim İndirme

İnstagram tarafından verilmeyen bir hizmetin farklı bir uygulama aracılığıyla gerçekleştirilmesi konusunda güvenlik endişeleri bulunmaktadır. İnstagram gibi içerisinde son derece özel verileri barındıran bir platforma ait hesabın emin olunmayan bir uygulamada açılması, oldukça riskli bir durumdur. 

Bu sebeple kullanıcılar böyle bir işlemi gerçekleştirme konusunda her zaman çekimser yaklaşmaktadır. Durum böyle olunca da İnstagram fotoğraf indirme konusu kapsamında gizli hesaplara ait fotoğraf ve videoların indirilmesi zorlaşmaktadır.  

İlgili İçerik: En iyi instagram Video İndirme Uygulamaları

Uygulama mağazalarının içerisinde bulunan uygulamalara dikkat edildiğinde İnstagram hesabıyla oturum açılması talebinde bulunan uygulamaların kısa süre içerisinde kaldırıldığı gözlemlenmektedir. Uygulama mağazasının mı yoksa İnstagram’ın tasarrufuna göre böyle bir adım atıldığı bilinmese de bu yöntemlerin güvenli olmadığı daha da anlaşılmaktadır. 

Bu sebeple yalnızca gönderinin bağlantı adresine ihtiyaç duyan uygulamaları tercih etmek gerekmektedir. Bu kapsamda “Bravoo” firmasının üretimi olan “İnstagram için Video İndirici” isimli uygulama tavsiye edilebilmektedir. Uygulama şu şekilde kullanılabilmektedir: 

 • İndirmek istediğiniz fotoğraf veya video gönderisini açarak bağlantı adresini kopyalayınız. 
 • Sonrasında Google Play Store uygulamasına giriniz. 
 • Arama bölümüne “Bravoo” yazınız. 
 • 10 milyon üzeri kullanıcı tarafından indirilen “İnstagram için Video İndirici” uygulamasını bulunuz ve indiriniz. 
 • İnstagram fotoğraf indirme işlemini yapmak için uygulamayı açınız. 
 • Uygulamanın ana ekranında bulunan “Yapıştır” butonuna tıklayınız. 
 • Sonrasında hemen alt kısımdaki “İndir” butonuna tıklayınız. 
 • Kısa bir süre içerisinde gönderinin ön izlemesi ekrana gelecektir. Hemen yanında bulunan “Resmi İndir” butonuna tıklayarak cihazınıza indiriniz. 

Uygulamanın sağlamış olduğu hizmet yalnızca bununla da sınırlı değildir. Aynı zamanda indirilmek istenen gönderinin açıklamaların ve etiketlerinin de kopyalanabilmesini sağlamaktadır. 

Basit gibi görünen bir özellik olmasına rağmen oldukça faydalı bir özelliktir. Özellikle bir herkese açık şekilde hizmet veren ve sürekli olarak paylaşım yapmak durumunda olan hesaplara kolaylık sağlamaktadır. Tercih edilen etiketler sebebiyle oldukça fazla etkileşim alan gönderiler belirlenerek etiketleri kopyalanabilmektedir. 

Yorum yapın