İnstagram Takibi Bırakanlar Nasıl Görülür?

İnstagram takibi bırakanlar, karşılıklı takip etmenin son derece kıymetli olduğu düşünülen İnstagram’da takibi bırakan hesapları görmek adına sunulan bir hizmettir. Bu hizmet İnstagram tarafından direkt olarak sunulmasa da çeşitli yollarla kullanılabilmektedir.

instagram takibi bırakanları görme
instagram takibi bırakanları görme

İnstagram kullanımları esnasında karşılıklı etkileşim içerisine girebilmek ve paylaşımları görebilmek adına takip istekleri gönderilmektedir. Gönderilen takip isteklerine ise bir karşılık beklenmektedir. Takip edilen bir hesabın geri dönüş yaparak takip etmemesi olumsuz karşılanmaktadır. Olumsuzluk yaratan asıl konu takip ettikten sonra takibi bırakmak üzerine olmaktadır. Fazlaca takipçi bulunan hesaplar, takibi bırakan hesapların farkına varamamaktadır. Bu karmaşanın içerisinde takip etmeyi bırakan hesapları görüntüleyebilmek için İnstagram takibi bırakanlar adında hizmet veren site ve uygulamalara yönelimler olmaktadır. İnstagram bu konuda direkt olarak bir hizmet sunmasa da çeşitli özelliklerini kullanarak bu yönde bir tespit yapmak mümkün olabilmektedir.

İnstagram Takibi Bırakanlar Nasıl Görülür? – İnstagram Mobil Uygulaması

Sohbet gerçekleştirmek için takip ettiğiniz fakat zaman içerisinde sizi takip etmeyi bıraktığını fark edemediğiniz hesapları İnstagram uygulaması üzerinden direkt olarak tespit edebilmek mümkün değildir. Herhangi bir liste sunarak, sizi takip etmeyi bırakanları belirtmemektedir. Fakat biraz emek harcayarak ve inceleyerek bu hesapları görebilmek mümkündür. Bunun için şu şekilde bir yol izlenebilmektedir:

 • İnstagram uygulaması üzerinden İnstagram takibi bırakanlar listesini görüntülemek istediğiniz hesabınıza giriniz.
 • Ana ekranın üst kısmındaki kalp simgesine tıklayınız.
 • Hesap hareketlerinizin listelendiği bir sayfa açılacaktır.
 • Açılan sayfadan “… seni takip etmeye başladı.” şeklinde gelen bildirime tıklayınız.
 • “Takipçi” isimli bir seçenek açılacaktır. “Tümünü Gör” yazısına tıklayınız.
 • En son takip eden kişiden başlayarak ilk takip eden kişiye doğru bir liste sunulacaktır.
 • Listeye göz atınız. Yakın zamanda takip ettiğiniz hesapların listede yer alıp almadığına bakınız.
 • Eğer takip ettiğinizden eminseniz ve listede göremiyorsanız sizi takip etmiyor anlamına gelmektedir.
 • Yine de emin olmak adına profil sayfanızdaki “Takipçi” kısmına giriniz.
 • “Takipçileri ara…” isimli kutucuğa kişinin hesap bilgilerini girerek kontrol ediniz.

İnstagram Takibi Bırakanlar Nasıl Görülür?

Hesabını takip etmeyi bırakanların listesini görüntülemek isteyen kişilerin ilk olarak bilmesi gereken şey, bu işlemin hiçbir şekilde güvenlik garantisinin olmadığıdır. İnstagram tarafından sunulan bir hizmet olmaması sebebiyle hesap bilgilerinin çalınabilmesi ihtimali her zaman bulunmaktadır. Bu sebeple öncelikle bu riski alarak işleme başlamak gerekmektedir. Bir hesabın kaybetmiş olduğu takipçileri görebilmesi için hesabıyla oturum açması gerekmektedir. Güvenilirliği konusunda emin olunmayan bir site veya mobil uygulama üzerinden oturum açılması durumunda bilgilerin çalınabilme ihtimali bulunmaktadır. İnstagram takibi bırakanlar konusunda hizmet veren her site ve mobil uygulama bilgileri kesin olarak çalıyor anlamına gelmese de ihtimalleri göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

Hesabına ait bilgilerin çalınması riskini göze alan ve bu hizmeti kullanmak isteyen kullanıcıların izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Cep telefonunuzun uygulama mağazası olan Google Play Store veya App Store uygulamalarını açınız.
 • Arama bölümüne İnstagram takibi bırakanlar yazarak bir arama gerçekleştiriniz.
 • Aramanın sonucunda indirme oranı en yüksek olan uygulamaları ilk olarak tercih ediniz.
 • Uygulamayı yüklemeden önce mutlaka kullanıcı yorumlarına bakınız.
 • Kullanıcı yorumları arasında olumsuz anlamda en ufak bir yorum görmeniz durumunda uygulamayı indirmekten vazgeçiniz.

Markette bununla ilgili bir takibi bırakanları görme uygulaması bulamazsanız dış kaynaklara yönlenmeniz muhtemel. Bu durumda Google Play olmadan uygulama indirme hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. İlgili içeriğimize göz atarak bu konu hakkında bilgi sahibi olduktan sonra market dışı takibi bırakanlar uygulamalarını indirip kullanabilirsiniz. Bu sayede risklerin önceden farkında olursunuz.

Hizmetin kullanılabilmesi adına bir uygulama önerisinde bulunmak bu durumda oldukça zor olmaktadır. İnstagram tarafından kesinlikle onaylanmayan bir hizmet olması sebebiyle uygulamalar sürekli olarak uygulama mağazasından kaldırılmaktadır. Uygulamaların kaldırılması için İnstagram tarafından gönderilen şikâyet talepleri incelenene kadar geçen süreçte birçok hesabın bilgileri çalınmaktadır. Sonrasında uygulamalar kaldırıldığı için herhangi bir hak talebinde de bulunmak mümkün olmamaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında bakıldığında İnstagram takibi bırakanlar konusunda hizmet veren bir platformun kesinlikle tercih edilmemesi faydalı olacaktır. Bu konuda en güvenli yol takibi bırakanları manuel olarak incelemektedir.

Yorum yapın