İnstagram Şifremi Unuttum! Instagram Unutulan Şifre

İnstagram şifremi unuttum e-postamı bilmiyorum biçiminde sorgulamaların son günlerde giderek arttığı bilinmekte ve böyle bir durumla karşılaşıldığında ne yapılması gerektiği merak edilmektedir. Hesaba ait giriş bilgilerinin eksik olması zorluk yaratabilecek olsa da çeşitli yöntemler uygulandığında olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

instagram şifremi unuttum
instagram şifremi unuttum

Bir sosyal medya hesabının güvenliğinin sağlanabilmesi için şifre, e-posta ve telefon numarası gibi seçenekler kullanılmaktadır. Her hesabın öncelikli olarak güçlü bir şifreye, sonrasında ise izinsiz erişim sağlanamayacak biçimde bir e-postaya ihtiyacı vardır. Oluşturulan güçlü şifreyle ilgili sorun yaşanması durumunda e-posta aracılığıyla kolaylıkla şifre değiştirme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bazı durumlarda şifre değiştirmek adına kullanılan e-postalara da erişim sağlanamamaktadır. Durum böyle olunca da İnstagram şifremi unuttum e-postamı bilmiyorum biçiminde sorgulamalar yapılarak böyle bir durumda ne yapmalıyım sorusuna yanıt aranmaktadır. İnternet sitelerinin birçoğunda aynı durumu yaşayan kişilerin fikirlerine ulaşılabildiği için çözüm yolları bulunabilmektedir.

İnstagram Şifremi Unuttum E-Postamı Bilmiyorum – 1. Çözüm

Bazı sosyal medya hesapları kullanılan cihazlarda sürekli olarak aktif durumda olduğu için yeniden şifre girme ihtiyacı doğurmamaktadır. Yeniden şifre girmiyor olma durumu da şifrenin unutulabilmesine yol açmaktadır. Bunun üzerine bir de hesabın e-posta adresinin bilinmiyor olması hesaba yeniden erişim sağlama adına oldukça büyük sorunlar yaratmaktadır. Böyle bir sorunla karşılaşılması durumunda ilk olarak e-posta adresini hatırlamaya yönelik adımlar atılması gerekmektedir. Hesap sahibi, kullanmış olduğu tüm e-posta varyasyonlarını deneyerek hesabına ait e-postayı bulmaya çalışmalıdır. Deneyerek hesaba ait e-postaya ulaşılamaması durumunda ise kullanıcı adıyla birlikte şifre yenileme yöntemi kullanılmalıdır. Bu yöntem kullanıldığında hesaba ait e-posta adresi sansürlü de olsa görüntülenebilecektir. Böylelikle İnstagram şifremi unuttum e-postamı bilmiyorum ifadesini kullanan kişilere çözüm olabilecektir.

Bunun için yapılması gereken basit işlem şöyledir:

instagram şifremi unuttum
instagram şifremi unuttum
 • İnstagram mobil uygulamanızı açınız.
 • Hesap girişi yapılan kısmın altındaki “Giriş yapmak için yardım al” yazısına tıklayınız.
 • Hesabını bul” isimli sayfadaki kutucuğa kullanıcı adınızı yazınız. Devamında ise “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Ekrana gelen “Hesabına Eriş” isimli sayfadaki “E-posta Gönder” seçeneğine tıklayınız.
 • Tıkladıktan sonra “E-posta gönderildi” şeklinde bir bilgilendirme mesajı gelecektir.
 • Bilgilendirme mesajının içerisinde bir kısmı sansürlü olarak e-posta adresiniz yer alacaktır.
 • Sansürsüz karakterleri dikkate alarak e-posta adresinizi hatırlayabilmeniz mümkündür.

İnstagram Şifremi Unuttum E-Postamı Bilmiyorum – 2. Çözüm

Şifresi unutulan bir İnstagram hesabına yeniden erişim sağlayabilmek için ilk olarak e-posta adresine başvurulmaktadır. Şifrenin yanı sıra e-posta adresinin de unutulması durumunda ise ek olarak kullanılan güvenlik yöntemlerine başvurulmaktadır. E-posta dışında kullanılabilecek olan en önemli güvenlik yöntemi olarak cep telefonu numarası bilinmektedir. E-postanın yanında cep telefonu numarasıyla da güvenlik seviyesi arttırıldıysa, hesaba yeniden erişim sağlayabilmek mümkün olacaktır. İnstagram şifremi unuttum e-postamı bilmiyorum söyleminde bulunan kişilere çözüm olacak bu yöntem için yapılması gereken basit işlem şöyledir:

 • İnstagram mobil uygulamanızı açınız.
 • Hesap girişi yapılan kısmın altındaki “Giriş yapmak için yardım al” yazısına tıklayınız.
 • Hesabını bul” isimli sayfadaki kutucuğa hesabınıza bağlı olan cep telefonu numarasını yazınız. Devamında ise “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Yazmış olduğunuz cep telefonu numarasına bir kod gelecektir. Gelen kodu girmeniz durumunda ise hesabınıza erişim sağlanacaktır.

İnstagram Şifremi Unuttum E-Postamı Bilmiyorum – 3. Çözüm

Hesaba giriş için kullanılabilecek hiçbir yöntemi uygulayamayan veya başarısız olan bir kişinin yapabileceği tek işlem kendi hesabını şikâyet ederek kapattırmaktır. Hesap sahibi olduğunu ispatlamaya yarayan e-posta ve cep telefonu gibi güvenlik adımlarından sonuç alınmaması durumunda tek çare olarak şikâyet etmek kalmaktadır. Bu durumda yeni bir hesap açarak, eski hesabın şikâyet edilmesi gerekmektedir. İnstagram’ın bu şikâyeti dikkate alabilmesi için mümkünse birçok hesap üzerinden şikâyet edilmesi gerekmektedir. Şikâyet ederek herhangi bir ihlalde bulunmamış olan hesabı kapattırmak her ne kadar zor olsa da bu durumda kullanılabilecek tek alternatiftir. İnstagram şifremi unuttum e-postamı bilmiyorum ve üstelik cep telefonu numaramla da erişim sağlayamıyorum diyen bir kişinin başka da çaresi bulunmamaktadır. Bunun için yapılması gereken basit işlem şöyledir.

 • Yeni bir İnstagram hesabı oluşturarak İnstagram mobil uygulamanızda oturum açınız.
 • Şifresini unuttuğunuz hesabın profiline giriniz.
 • Sağ köşedeki üç noktaya tıklayınız.
 • İlk sıradaki “Şikâyet et…” seçeneğine tıklayınız.
 • Sonrasında “Uygunsuz” seçeneğini tercih ediniz.
 • Devamında “Hesabı Şikâyet Et” seçeneğini tercih ediniz.
 • Ardından “Bir başkasını taklit ediyor” seçeneğini tercih ediniz.
 • Son olarak ise “Beni” seçeneğini tercih ederek “Şikâyeti Gönder” butonuna tıklayınız.

Göndermiş olduğunuz şikâyet talebi değerlendirilecektir. Değerlendirmenin sonunda alınan karar bildirim olarak size iletilecektir. Şikâyetinizdeki değerlendirme durumunu olumlu anlamda etkilemek adına eski hesabınızda bulunan fotoğrafların yanı sıra yeni fotoğraflarınızı da paylaşmanızda yarar bulunmaktadır. Bireysel olarak tek bir şikayetin olumlu olarak sonuçlanma ihtimalinin oldukça düşük olduğunun da bilinmesinde fayda bulunmaktadır.

Yorum yapın