Instagram Gizlice Hikaye Bakma Yöntemi ✔️ 2023

İnstagram gizlice hikâye bakma, özellikle hesap gizliliğini herkese açık olarak belirleyen hesapların paylaşmış oldukları hikâyeleri, hesap sahibinin bilgisi olmadan görüntülemek için tercih edilen bir işlemdir. İşlemin gerçekleştirilmesi durumunda hesap sahibinin görüntüleyenler listesinde adınızı görmesi mümkün olmayacaktır.

Instagram Gizlice Hikaye Bakma Yöntemi
Instagram Gizlice Hikaye Bakma Yöntemi

İnstagram hesabı kullanımlarında takip etmeyen kişiler tarafından görüntülenme konusunda bir endişesi olmayan kullanıcılar, gizlilik tercihini herkese açık biçimde belirlemektedir. Gizlilik tercihi herkese açık biçimde belirlendiğinde, gönderileri görüntüleyen hesaplar hakkında bilgi edinilememektedir.

Fakat hikâye paylaşımlarını görüntüleyen hesaplar hakkında bilgi edinilebilmektedir. Hikâye paylaşımlarını kimlerin görüntülediği bilgisine ulaşılabilmesi, kullanıcıları rahatsız eden bir husus olmaktadır. Bu sebepten ötürü de sahte hesaplar açılarak hikâye paylaşımları görüntülenmektedir.

Hikâye paylaşımlarını görüntüleyen kişilerin sahte bir hesap kullandığı kanısına varan hesap sahibi, bu hesapları engelleyebilmektedir. Durum böyle olunca da hikâyeleri görüntüleyebilmek adına İnstagram gizlice hikâye bakma yöntemleri devreye girmektedir.

İnstagram Gizlice Hikâye Bakma Yöntemleri – insta-stories.ru

Bazı kullanıcılar için hesabın herkese açık biçimde durması herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Bazı kullanıcılar için ise bu durum bir taktik olarak kullanılmaktadır. Hesabını görüntüleyen ve kendisini merak eden kişileri tespit edebilmek adına gizlilik tercihini herkese açık olarak belirlemektedir.

Böylelikle hikâye paylaşımlarını görüntüleyen kişilerin bilgisini alabilmektedir. Böyle bir durumda kullanıcılar genellikle sahte hesap kullanarak, izini belli etmeden hikâyeleri görüntülese de bazı kullanıcılar kendi hesaplarıyla görüntülemektedir. Böylelikle hesap sahibi kendisini takip etmeyen fakat profilini sürekli olarak kontrol eden kişileri tespit edebilmektedir.

Kendi hesabını veya sahte bir hesabı kullanarak hikâye paylaşımlarına bakmak istemeyen kullanıcılar, İnstagram gizlice hikâye bakma yöntemlerine yönelmektedir. Böyle bir amaca sahip olan kullanıcının yapması gereken adımlar şu şekildedir:

 • İnternet tarayıcınızı kullanarak insta-stories.ru internet sitesine ulaşınız.
 • Görüntülenen ana sayfada “Username” isimli kutucuğa hikâyelerini izleyeceğiniz hesabın kullanıcı adını yazınız.
 • Sonrasında “Enter” tuşuna veya sağ kısımdaki “>” butonuna tıklayınız.
 • Sonrasında son 24 saat içerisinde paylaşılan hikâyeler tam boyutlu olarak ekrana gelecektir.
 • Ekrana gelen hikâyelere tıklamanız durumunda sağ üst kısımda bulunan “Download” butonunu kullanarak cihazınıza indirmeniz mümkün olacaktır.

instadp.com ile Birisinin Instagram Hikayelerine Gizlice Bak!

İnstagram Gizlice Hikâye Bakma
İnstagram Gizlice Hikâye Bakma

Bakıldığında bir hesabın paylaşmış olduğu hikâyeleri herhangi bir ek hizmete ihtiyaç duymadan görüntülemek mümkün olsa da kullanıcılar genellikle bu yolu tercih etmemektedir. Özellikle takipçi sayısı düşük olan ve hikâyeyi görüntüleyen tüm hesapları rahatlıkla görebilecek kişilere yönelik olarak bu yolu tercih etmek mantıklı görünmemektedir.

Sahte bir hesapla görüntüleme yapılsa dahi hesap sahibi bunu rahatlıkla tespit edebileceği için bu yol ikinci plana atılmaktadır. Sahte hesabın engellenme ihtimali, sürekli olarak yeni bir sahte hesap oluşturmama isteği, kullanıcıları bu tarz yöntemlere sürüklemektedir. Bu bağlamda İnstagram gizlice hikâye bakma konusunda tercih edilebilecek diğer yöntem şu şekildedir:

 • İnternet tarayıcınızı kullanarak instadp.com internet sitesine ulaşınız.
 • Görüntülenen ana sayfada “Search username” isimli kutucuğa hikâyelerini izleyeceğiniz hesabın kullanıcı adını yazınız.
 • Sonrasında sağ taraftaki arama butonuna tıklayınız.
 • Ekrana gelen sayfada üçüncü sırada yer alan “Stories” butonuna tıklayınız.
 • Tıkladıktan sonra son 24 saat içerisinde paylaşılan hikâyeler görüntülenecektir.
 • Hikâyelerin alt kısmında bulunan “Download” butonu kullanılarak cihazınıza indirmeniz mümkün olacaktır.

Önerilen İçerik: Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?

İfade edilen yöntemler yalnızca herkese açık durumda olan hesaplar için kullanılabilmektedir. Gizlilik tercihini herkese açık olarak belirlemeyen, gizli bir hesap kullanan kullanıcılar için bu tarz bir yöntem bulunmamaktadır.

Gizli olarak kullanılan bir hesap yalnızca takip edilerek görüntülenebilmektedir. Bu durumda da sahte hesaplar devreye girmektedir. Sahte hesaplarla gönderilen bir takip isteğinin de kabul görmesi oldukça düşük bir ihtimaldir.

Tüm bu bilgilerin dışında bu tarz hizmetlerin çoğunlukla internet siteleri tarafından sağlandığının bilinmesi gerekmektedir. Mobil cihazların uygulama mağazaları Instagram gizlice hikâye bakma üzerine geliştirilen uygulamaları engellemektedir.

Bazı uygulamalar Instagram hesabınıza giriş yapmanız durumunda dilediğiniz kişinin hikâyesini görebilme imkânı sunmaktadır. Fakat böyle bir durumda hesap sahibi, hikâyesinin görüntülendiğini tespit edebilmektedir.

Diğer Instagram içeriklerimiz:

Yorum yapın