Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?
Haber, Sosyal Medya

Instagram Nasıl Dondurulur? Kalıcı ✔️ Geçici Dondurma 2022

Instagram hesabı nasıl dondurulur? Bazı durumlarda Instagram hesabımızı dondurmak isteyebiliriz. Hesabımızı geçici olarak kullanmayacaksak, bu süre içerisinde başkalarının hesabımız ile etkileşimde bulunmaması için hesabımızı dondurmamız gerekebilir.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?
Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Dondurulan Instagram hesabının geri açılması sırasında yaşanan sorunları Dondurulan Instagram Hesabını Açma yazımızda detaylıca ele almıştık. Bu yazımızda ise Instagram hesabı nasıl dondurulur sorusuna yanıt vereceğiz.

İçerik Haritası

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram hesabını dondurmanın kalıcı ve geçici olarak iki farklı yolu bulunuyor. Android, iOS ve web sürümü üzerinden dondurulan Instagram için tek bir ayar bulunuyor. Bu ayarı üç farklı platform için anlatacağız.

Instagram hesabı mobil uygulamadan dondurulamamaktadır. Bu yüzden Android, iOS ve bilgisayardan aynı yöntemi kullanarak hesabınızı dondurabilirsiniz. Hesabınızı kalıcı olarak mı yoksa geçici olarak mı dondurmak / kapatmak istediğinize karar vermeniz de son derece önemli.

UYARI: Hemen aşağıdaki bağlantılara tıklamadan önce yeni bir sekme açarak Instagram.com adresine gidebilir ve kullanıcı hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bu sayede aşağıdaki görsellere tıkladığınızda direkt olarak doğru sayfaya yönlenebileceksiniz.

Instagram hesabınızı geçici olarak dondurmak için;

instagram hesabı geçici dondurma
instagram hesabı geçici dondurma

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek / kapatmak için;

Instagram hesabını kapatmak için
Instagram hesabını kapatmak için

Instagram hesabını dondurma;

Android, iOS, Linux, MacOS, Windows ve diğer işletim sistemlerinde Instagram hesabınızı dondurmak için şu adımları izleyin:

Instagram hesabı nasıl dondurulur
Instagram hesabı nasıl dondurulur
  • Web tarayıcısını açın (google chrome, opera, vb.),
  • Instagram.com sitesine gidin ve hesabınıza giriş yapın,
  • Sağ alt köşeden profilinize girin,
  • Profili düzenle butonuna tıklayın,
  • Sayfanın en altına inerek Hesabımı geçici olarak kapat linkini tıklayın ve onay verin.
Masaüstü Instagram dondurma
Masaüstü Instagram dondurma

Hemen yukarıdaki görselde Instagram hesabınızı masaüstü sitesinde dondurabilmeniz için ilk olarak nereye tıklamanız gerektiği yer alıyor. Instagram.com sitesine Instagram kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ üstten profilinize girerek Profili Düzenle butonuna tıklamanız gerekiyor.

Instagram hesabını dondurma
Instagram hesabını dondurma

Hemen yukarıdaki görselde ise en altta bulunan Hesabımı geçici olarak kapat alanı işaretlendi. Bu işaretli alandaki yazıya tıklayarak hesabınızın geçici olarak kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Kalıcı olarak kapatmak istediğiniz bir hesabınız var ise yazının hemen başındaki kalıcı olarak kapatma resmine tıklamanız yeterlidir.

Instagram hesabını dondurmak, kalıcı ya da geçici olarak kapatmak farklı şekillerde ifade edilse de benzeri işlemlerdir. Kalıcı ve geçici kapatma arasında kalıyor ve kararsızlık yaşıyor iseniz hesabınızı geçici olarak kapatıp ya da dondurup, zaman içerisinde daha sakin kafa ile düşünebilirsiniz.

Eğer pişmanlık yaşamayacaksanız hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Eğer emin değilseniz de geçici olarak hesabınızı kapatmanız sizin için daha iyi olacaktır. Her durumda da iyice düşünmenizi tavsiye ederiz.

Instagram hakkında yazmış olduğumuz bazı kılavuzları buraya bırakıyoruz. Arasından dikkatinizi çeken biri olursa ilgili içerike gitmek için başlığa tıklamanız yeterli.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.