Instagram Mesaj Silinmiyor: Mesaj Silinmiyor Sorunu ✔️ 2023

Instagram DM kutusunda birçok kişiyle sohbet edebiliriz. Fakat bazen attığımız bazı mesajları silmemiz gerekebilir. Mesajları kolay bir şekilde silebilmemizin imkânı varken, bazen Instagram Mesaj Silinmiyor hatası ile karşı karşıya kalabiliriz. Eğer siz de benzer bir hatayla karşılaştıysanız ve çözüm yöntemlerini araştırıyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz.

Instagram Mesaj Silinmiyor: Instagram Mesajı Silinmiyor
Instagram Mesaj Silinmiyor: Instagram Mesajı Silinmiyor

Instagram Mesajı Silinmiyor

Bir Instagram mesajını silmek oldukça kolaydır. Fakat bazen bir mesajı silmek istediğimizde “Ağ İsteği başarısız oldu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.” yazılı bir hata ile karşılaşırız. Bu hata genellikle kısa süre içerisinde geçse de bazı zamanlarda hiç düzelmeyebilir. Eğer uzun süre böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız ve hiçbir mesajınızı silemiyorsanız büyük bir sorununuz var demektir. Bu sorunu çözmek için ise birçok yöntem bulunmaktadır.

Instagram Mesajı Nasıl Silinir?

Bu hatayı almamak için öncelikle Instagram mesajlarının nasıl silindiğini doğru bir şekilde bilmemiz gerekiyor. Üçüncü taraf yazılımlar yardımıyla mesaj silmeye çalışmak veya başka yöntemler denemek Instagram hesabınızın yanlış algılanmasına ve ceza yemesine yol açacaktır. Bu yüzden Instagram mesajlarının nasıl doğru bir şekilde silinmesi gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

  • DM kutusundan silinmek istenilen mesajın bulunduğu kişinin konuşmasına tıklanır.
  • Silinmek istenen mesajın üzerine basılı tutulur.
  • Açılan menüde en başta yer alan “Mesaj Gönderimini İptal Et” butonuna tıklanır.

Böylece mesaj iki taraftan da otomatik olarak silinir. Fakat mesaj önceden görüntülenmiş olabilir. Normal şartlarda hiçbir uyarı almadan mesajınız silinir ve bir daha görüntülenemez. Ancak bu noktada hata alıyorsanız çözüm yöntemlerine bakmanızda fayda var.

Instagram Mesajının Silinmeme Hatası Çözümü

Instagram Mesajının Silinmeme Hatası Çözümü
Instagram Mesajının Silinmeme Hatası Çözümü

Instagram Mesaj Silinmiyor hatası ile karşılaşmanızın bir veya birden fazla sebebi bulunabilir. Bu yüzden sorununuzu çözmek için tüm çözüm yöntemlerini uygulamanız gerekiyor.

İnternet Bağlantısı

Bu hata ile karşılaşıyorsanız ilk önce internet bağlantınızı kontrol edin. Bağlı gözüken internetiniz herhangi bir veri gönderip almıyor olabilir. Başkalarına mesaj göndererek veya başka platformları kullanarak internetinizin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca aktif olarak bağlı olduğunuz internetinizi yeniden başlatın ve biriken dosyaların temizlenmesini sağlayın. Böylece sorununuz çözülebilir.

Hesap Problemleri

Yaptığınız işlemlerden ötürü hesabınızda bazı engeller mevcut olabilir. Bu hatayı hesabınıza özel aldığınızı düşünüyorsanız aynı cihazda fakat farklı hesaplarda da mesajları silmeyi deneyebilirsiniz. Eğer farklı hesaplarda mesajlarınızı silebilirken asıl hesabınızda mesajlarınızı silemiyorsanız ceza yemiş olabilirsiniz. Bunun geçmesi için bir süre beklemeli (Birkaç saat ile birkaç gün arasında) ve bu süre boyunca işlem yapmamaya özen göstermelisiniz.

Ayrıca hesabınız işletme hesabıysa kişisel hesaba geçiş yaparak mesaj silme hatasının önüne geçebilirsiniz. Bunun yanında diğer sosyal medya platformları ile bağlantıya sahipseniz bu bağlantıları da kopararak hatayı çözebilirsiniz.

Instagram Uygulamasının Güncelliği

Instagram Uygulamasının Güncelliği
Instagram Uygulamasının Güncelliği

Uygulamanız eski bir sürümde kalmış olabilir veya sistem dosyalarında hatalar meydana gelebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek ve Instagram mesaj silinmiyor hatasını almamak için uygulamanızı sürekli güncel tutmaya özen gösterin. Eğer güncel olmasına ve diğer yöntemleri denemenize rağmen hala hatayı almaya devam ediyorsanız, uygulamayı tamamen silip baştan yüklemeyi de deneyebilirsiniz. Böylece uygulamada oluşan sorunların önüne geçmiş olursunuz.

Instagram Destek

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz hiçbir yöntem işinize yaramadıysa ve halen aynı hatayı almaya devam ediyorsanız, son çare olarak Instagram destek ekibine başvurabilirsiniz. Böylece internet, telefon veya hesabınızla ilgili bir sorun mevcut değilse destek ekibi sorununuzu inceleyecek ve çözecektir. Instagram destek talebi oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Instagram hesabınıza girin ve sağ alttan profil fotoğrafınıza tıklayarak profilinize ilerleyin.
  • Sağ üst köşedeki menüyü açarak “Ayarlar” sekmesine girin.
  • Buradaki menüden “Yardım” seçeneğine dokunun.
  • Sayfa içerisinde bulunan “Sorun Bildir” butonuna tıklayın. Açılan ekranda tekrar “Sorun Bildir” yazısına tıklayın.
  • Sorununuzun ne olduğunu yazın ve mümkünse ekran görüntünüzü de ekleyin. Daha sonra gönder yazısına basın.

Daha fazla Instagram içeriği:

Bahsettiğimiz tüm sorunları incelemeniz ve çözüm yöntemlerini uygulamanız halinde Instagram mesaj silinmiyor hatanız çözülecektir. Umarız siz de bu hatanın üstesinden en kısa süre içerisinde gelirsiniz.

Yorum yapın