Instagram Hikayeler Gözükmüyor Sorunu Çözümü ✔️ 2023

Instagram hikayeler gözükmüyor sorunu ile herkes mutlaka bir kez karşılaşmıştır. Bu sorun genellikle kısa süre içerisinde kendi kendine çözülse de bazen büyük bir sorun haline gelebiliyor. Eğer siz de bir süredir Instagram hikayelerini görüntülemede sorun yaşıyorsanız ve bu sorunun üstesinden nasıl geleceğinizi bilmiyorsanız bazı çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Sorunun son Instagram güncellemesinden kaynaklandığını biliyoruz. En azından yakın arkadaşlarınızın hikayeleri sayfanın en sonunda görünüyorsa ya da hiç görünmüyorsa sorun büyük ihtimalle bu güncellemeden kaynaklanıyordur. Bu konuda detaylı çözüm önerileri hazırlamak için sizin bazı bilgilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Lütfen yazıyı okuduktan sonra yaşadığınız sorunu ve hesabınıza ait şu bilgileri bizimle paylaşın:

 • Hesabınız normal hesap mı? Profesyonel hesap mı? İçerik üretici hesabı mı?
 • Hesabınız herkese açık mı, gizli mi?
 • Yakın zamanda Instagram uygulamanızı güncellediniz mi?
 • iOS mu Android mi kullanıyorsunuz? (Google Play Store mu yoksa App Store mu)
 • Bu sorunu ne süredir yaşıyorsunuz?

Bu bilgilerin haricinde sizden kişisel bilgilerinizi istemiyoruz. Bu gibi sorunların çözümü için sizin gibi değerli kullanıcılarımızdan sadece sorunun detaylarını öğreniyoruz. Bu yorumlar sayesinde çözüm üretip tekrar içeriğimize farklı çözümler ekliyoruz.

Instagram Hikayeler Gözükmüyor: Instagram Görünmeyen Hikayeler
Instagram Hikayeler Gözükmüyor: Instagram Görünmeyen Hikayeler

Instagram Hikayeler Gözükmüyor (Görünmeyen Hikayeler)

Instagram hikayeleri oldukça aktif kullanılan ve popülerliğini gün geçtikçe arttıran bir Instagram eklentisidir. Hikayeler aracılığıyla gün içerisinde yaptığınız şeyleri paylaşabilir, insanlara önemli bilgiler verebilir, dinlediğiniz şarkıları paylaşabilir ve aynı panel üzerinde canlı yayın yapabilirsiniz. Bu kadar çok yapılacak şey bulunduran ve sürekli olarak kullanılan bir eklentinin hata vermesi oldukça sinir bozucu olabilir.

Instagram hikayelerini görüntüleyemiyorsanız bunun genellikle geçici bir problem olduğunu ve kısa süre içerisinde çözülebileceğini unutmayın. Eğer bir süre beklemenize rağmen halen sorun devam ediyorsa, sorunun ne olduğunu anlamalı ve çözüm yöntemlerini araştırmalısınız. Sorununuz birçok değişkenden kaynaklanıyor olabilir. Örneğin internet bağlantınızın kopması gibi basit bir sebepten ötürü de olabilir, uygulamanın genel ayarlarından kaynaklı komplike bir sorun da olabilir.

Instagram Gözükmeyen Hikayeler Sorunu Nasıl Çözülür?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi sorununuz bir veya birden fazla sebepten ötürü kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden tüm olası sorunları inceleyerek sizin hangisine veya hangilerine sahip olduğunuzun kararını vermeniz gerekiyor. Instagram hikayelerini aşağıdaki sebeplerden ötürü görüntüleyemiyor olabilirsiniz:

Instagram Hikayeler Gözükmüyor: Instagram Görünmeyen Hikayeler
Instagram Hikayeler Gözükmüyor: Instagram Görünmeyen Hikayeler
 • İnternet bağlantınızda veya internete bağlanan cihazınızda herhangi bir problem olabilir.
 • Telefonunuzun ayarlarında düzensizlikler meydana gelmiş olabilir.
 • Instagram uygulaması güncellenmemiş olabilir. (Güncelleme sorunları)
 • Telefonunuzun sürümü eskimiş ve güncellenmemiş olabilir.
 • Telefonun veya uygulamanın önbelleğinde aşırı birikmeden sorun meydana gelmiş olabilir.
 • Hesabınız gerçekleştirdiğiniz eylemlerden ötürü bloklanmış/engellenmiş olabilir.
 • Instagram’dan kaynaklanan bir hata olabilir (16 Mayıs 2022 20:00 gibi başlayan sorun gibi)

Bu sorunlardan bir ya da birden fazlasına sahipseniz aşağıdaki yöntemlerle sorununuzu çözebilirsiniz.

 • Telefonunuzun aktif bir internet bağlantısına sahip olduğundan emin olun. Farklı ağlar ile hikayeleri görüntülemeyi deneyin.
 • Telefonunuzun tarih ve saat ayarlarını kontrol edin. Bunun yanında telefonunuzun depolama alanı ve bellek kullanımlarını da kontrol edin. Dolmuş bir depolama alanı ile yanlış tarih ve saat bilgisi hikayeleri görüntülemenizi engeller.
 • Instagram uygulamasının güncel olup olmadığını uygulama marketlerinden kontrol edin. Eğer sorun devam ediyorsa uygulamayı silip tekrar yüklemeyi deneyin.
 • Telefonunuzun sürümünü kontrol edin. Telefonunuz desteklenmeyen sürüm sınıfına girmiş olabilir ve güncellenmesi gerekebilir.
 • Telefonunuzu kapatıp yeniden açın ve belleğin temizlenmesini sağlayın. Bunun yanında ayarlar aracılığıyla Instagram uygulamasının önbelleğini de temizleyerek sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
 • Son zamanlarda yaptığınız işlemlerden ötürü spam olarak algılandıysanız yapabileceğiniz tek şey beklemektir. Bir süre sonra sorun kendiliğinden çözülecektir.
 • Instagram yardım ekibinize sorununuzu açıkladığınız bir destek talebi gönderin. En kısa sürede bu talep incelenecek ve sorununuzun nasıl çözüleceği size iletilecektir.
Instagram Hikayeler görünmüyor
Instagram Hikayeler görünmüyor

Instagram Hikayeler görünmüyor sorunu hakkında sıkça sorulan sorular

16 Mayıs 2022 Saat 20:00 tarihi itibarı ile Instagram hikayelerinde bir sorun meydana geldi ve milyonlarca kullanıcı arkadaşlarının Instagram hikayelerine erişemedi. “instagram’da arkadaşlarımın hikayelerini göremiyorum” diye bildirimde bulunan ziyaretçilerimizin bu sorunun bir süre sonra geçtiğini ifade ettiklerini de belirtmekte fayda var.

Instagram’da arkadaşımın hikayesini göremiyorum ne yapmalıyım?

Instagram’da arkadaşlarınızın hikayesini göremiyor iseniz birkaç kontrol yaparak sorunun çözümünü arayabilirsiniz.

Eğer bir ya da birkaç kişinin hikayesini göremiyorsanız ilgili kişinin hesabının spam yapıp yapmadığını kontrol etmelisiniz. Spam işlemler, normal dışı yapılan işlemlerdir. Çok fazla kişiye mesaj atmak, çok fazla gönderi beğenmek, çok fazla etiketli yorum yapmak gibi. Böyle hesapların hareketleri diğer kullanıcılardan gizlenir. Spam olduğu düşünülür.

Eğer birkaç farklı kişinin hesabına baktığınızda başkalarının o hikayeleri gördüğünü gözlemlerseniz kendi hesabınızın spam yapıp yapmadığını kontrol edin. Instagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Arkadaşlarınızın sizi engellemediğinden emin olun.

Arkadaşlarınızı sessiz almadığınızdan emin olun.

Arkadaşlarınızı takip ettiğinizden emin olun.

Instagram konum hikayeleri neden gözükmüyor?

Konum etiketi olan hikayelerin görünmeme sebebi GPS servislerinizin anlık olarak çalışmamasından kaynaklanabilir. Bunun yanı sıra Instagram kaynaklı geçici sorunlar yaşanıyor olabilir.

Instagramda hikayenin gizlendiği nasıl anlaşılır?

Instagram’da bir hikayenin gizlenip gizlenmedi başka bir hesap ile ilgili hikayeyi kontrol ederek görülebilir. Eğer Instagram mobil uygulamasını kullanıyorsanız masaüstü instagram.com sürümünü deneyebilirsiniz. Eğer hikayeler burada görünüyor ise sorun uygulama kaynaklıdır.

Eğer hikayeler burada görünmüyor ise hikaye gizli olabilir. Teknik hata olup olmadığını başka bir hesap ile kontrol etmeniz gerekebilir.

Başkasının hikayesini neden göremiyorum?

 • Başkasının hikayesini göremiyorsanız engellenmiş olabilirsiniz.
 • Bu kişiyi sessize almış olabilirsiniz.
 • Bu kişi SPAM olarak işaretlenmiş olabilir. Instagram ilgili hesabı size ve diğer üyelere göstermiyor olabilir. (Geçici ya da kalıcı)

Instagram konum hikayeleri kaldırıldı mı?

Instagram’da hikayelere konum eklenebilir. Hikaye eklerken kart ekleme alanından konum kartı ekleyebilirsiniz.

Instagram hikayesini neden göremiyorum?

Birinin Instagram hikayesini göremiyorsanız internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekir. Eğer internetiniz varsa ve yine de birinin hikayesini göremiyor iseniz ilgili kişinin sizi engelleyip engellemediğine bakmalısınız.

Ayrıca Instagram uygulamanızın güncel olduğundan ve anlık olarak Instagram’ın çökmediğinden emin olmalısınız.

Bir kişinin Instagram hikayesini gizlediğini nasıl anlarız?

İlgili kişi Instagram hikayesini 2 farklı şekilde gizleyebilir. Eğer profili herkese açık değilse kendisini takip etmeyenler bu kişinin Instagram hikayesini göremez.

Ayrıca Yakın Arkadaşlar listesinde yoksanız ve bu kişi hikayelerini yakın arkadaşlar listesine paylaşıyorsa hikaye yine görünmeyecektir.

İlgili kişinin yakın arkadaş listesinde olduğunu düşündüğünüz biri varsa onun hesabı ile hikayesini görüp görmediğini bir şekilde sorarak öğrenebilirsiniz.

Instagram hikaye neden yüklenmiyor?

Instagram’da hikayeler birkaç sebeple yüklenmeyebilir. Anlık olarak Instagram’da sorun olabilir. İnternet bağlantınızda sorun olabilir. Instagram uygulamanız çalışmıyordur. Güncelleme yapmanız gerekebilir.

Instagram’da bu hikayeye artık ulaşılamıyor ne demek?

Bir hikaye paylaşıldıktan sonra kaldırıldıysa artık ulaşılamıyor uyarısı görürsünüz. İlgili hikaye Instagram tarafından da kaldırılmış olabilir. Ayrıca sebebi bilinmeyen bir hata da meydana gelmiş olabilir.

Instagram hikaye önizleme nasıl yapılır?

Hikayeleri paylaşmadan önce önizlemek için kullanabileceğiniz bir Instagram ayarı bulunmuyor. Paylaştıktan sonra hikayeyi izleyebilirsiniz. Eğer isterseniz Hikayeyi hemen silebilirsiniz.

Daha fazla Instagram içeriği:

Tüm bu sorunları inceleyerek çözüm yöntemlerini uygularsanız Instagram hikayeler gözükmüyor sorununun önüne geçebilirsiniz. Umarız en kısa süre içerisinde hikayeleri tekrar görüntüleyebilir ve Instagram uygulamasını sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

“Instagram Hikayeler Gözükmüyor Sorunu Çözümü ✔️ 2023” üzerine 2 yorum

 1. Çok ilginç bu yazılanlardan hiç biri sorunuma çözüm değil.Bir tanıdığımın hikayesini göremiyorum ,bilgisayardan denedim yine göremedim .Hikaye için tıkladığımda açılacakmış gibi oluyor ama açılmıyor hata mesajı filanda çıkmıyor .Daha önce böyle bir sorun yaşamamıştım

  Cevapla
  • başka bir telefonda deneyin. android ios arasında deneyin. tanıdığınız sizi engellememişse görünmesi lazım. içerikte anlatılan yöntemler bir kişiye özel olan hikayenin görünmemesinden ziyade genel çözüm önerileri. eğer bir kişiye özel bir durum varsa ilgili kişi ile aranızdaki ayarlar çakışıyor da olabilir. bir hata ile ayarlar çakışıyor olabilir. böyle hatalar da görülüyor. birbirini sessize alan, kısıtlayan hesaplar bazen bu ayarı kapattığında da anormal şeyler oluyor. bazen uygulamayı silmek ve yeniden yüklemek önbelleği temizlediği için çözüm olabiliyor. (ios)

   Cevapla

Yorum yapın