Instagram Telefon Numarası Silme nasıl yapılır? ✔️ 2023

Instagram telefon numarası silme işlemi ile telefon numaranızı sosyal medya hesabınızdan tamamen kaldırabilir veya gizleyebilirsiniz. Verilerinizin güvenliğini önemsiyorsanız veya telefon numaranızı değiştirdiyseniz bu işlemi yapmak istiyor olabilirsiniz ve düşünülenin aksine birkaç dakikalık bir işlemle telefon numaranızı Instagram profilinizden kaldırabilirsiniz.

Instagram Telefon Numarası Silme işlemi nasıl yapılır?
Instagram Telefon Numarası Silme işlemi nasıl yapılır?

Instagram Telefon Numarası Silme

Instagram üzerinde kayıtlı telefon numaranız üzerinden size ulaşabilirler ve telefon numaranızı herkese açık hale getirmeniz halinde Instagram üzerinden size ulaşabilirler. Bunları önlemek istiyorsanız kayıtlı telefon numaranızı silebilirsiniz. Bunu yapmak için ise sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca daha sonra yeni bir numara ekleyebilir veya numaranızı değiştirebilirsiniz. Fakat bu işlemleri yapmadan önce Instagram hesabınıza tanımlı bir E-posta adresi olduğundan emin olmalısınız. Aksi taktirde telefon numaranızı kaldıramazsınız.

Instagram Telefon Numarası Gizleme

Instagram hesabınıza tanımlanmış olan telefon numarası halihazırda kimse tarafından görüntülenemez. Bu yüzden endişe duymanıza gerek yoktur. Yalnızca işletme hesaplarında profilinizde istediğiniz telefon numarasını sergileyebilirsiniz ve bunu paylaşmadıysanız telefon numaranızı kimse görüntüleyemez demektir. Fakat telefon numaranıza sahip olan kişiler hesabınızı bulabilir ve bunu engellemek için yapmanız gereken şey hesabınızı gizlemektir.

Hesabı gizleme modu ile hem tanımadığınız kişilerin fotoğraflarınızı görmesini engellersiniz hem de telefon numarasından size erişemezler. Yani Instagram Telefon numarası gizleme gibi bir işlem bulunmamaktadır ve kimse sizin telefon numaranızı öğrenemez.

Instagram Telefon Numarasını Kalıcı Olarak Silme

Instagram üzerinde telefon numaranızı kalıcı olmak silmek veya değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken birkaç işlem bulunuyor. Bunları yaparak telefon numaranızın hesabınızla ilişiğini tamamen kesebilirsiniz.

Instagram Telefon Numarasını Kalıcı Olarak Silme
Instagram Telefon Numarasını Kalıcı Olarak Silme
  • Telefonunuzdan Instagram uygulamasını açarak hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ alttan profil fotoğrafınıza tıklayarak profil sekmesine ilerleyin.
  • Sayfanın ortasında bulunan “Profili Düzenle” butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfanın en altında bulunan “Kişisel Bilgiler Ayarları” yazısına dokunun.
  • Burada bulunan “Telefon Numarası” sekmesine tıklayın.
  • Kutu içerisindeki numaranızı tamamen silin ve ileri butonuna tıklayın.
numara kaldırma

Profil ayarları ve numara alanına ulaşarak yapmak istediğiniz işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

instagram numara silme

Böylece telefon numaranızı tamamen kaldırmış olursunuz. İsterseniz daha sonrasında aynı yolları izleyerek yeni bir telefon numarası ekleyebilir veya telefon numaranızı değiştirebilirsiniz. Fakat bu işlemi yaparken tanımlanmış bir E-Posta adresiniz bulunmuyorsa sistemin hata vereceğini unutmayın. Umarız Instagram telefon numarası silme işleminin nasıl yapılacağını anlamış ve siz de bu işlemi kolayca yapmayı başarabilmişsinizdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Telefon numaranızı Instagram’dan silmek ve kalıcı olarak kaldırmak için yapmanız gerekenlerle ilgili aklınıza gelebilecek soruları ve yanıtları bu alanda bulabilirsiniz. Kendi sorularınız için lütfen sayfa sonundaki yorum alanına yorum bırakın.

Telefon numarasını nasıl kaldırabilirim?

Instagram’dan telefon numaranızı kaldırmak için profilinize ve profil düzenle ayarlarına girmeniz gerekir. Ayarlarda profilinize ait telefon numarasını kaldırabilir ya da değiştirebilirsiniz.

Instagram telefon numarası görünür mü?

Instagram telefon numaranız başkalarına görünmez. Numaranız sadece hesap güvenliği ve rehber senkronizasyonu için kullanılır. Instagram’a giriş yaparken telefonunuza SMS gelmesi, şifrenizi unuttuğunuzda şifre sıfırlama bağlantısının telefon numaranıza gelmesi gibi özellikler telefon numarası ile kullanılabilir. Bunlar dışında onay vermediğiniz sürece numaranız ve Instagram hesabınız birbiri ile ilişkilendirilmez.

Instagram telefon numarası nasıl değiştirilir?

Telefon numarası silme, kaldırma ve değiştirme işlemleri aynıdır. Bunların yanı sıra telefon numarası ekleme de aynı ayar bölümündedir.

Instagram telefon numarası neden istiyor?

Instagram, hesaplarının gerçek bir kullanıcıya ait olduğunu anlamak için pek çok yöntem kullanır. Bunlardan biri de telefon numarasıdır. Telefon numarası doğrulanmamış hesaplar her zaman bot olma ihtimali taşır. Tabii ki her numara doğrulama yapılmış hesap gerçek demek değil. Fakat ikisinden birini seçmek zorunda kalan Instagram, telefon doğrulama yapmış kullanıcıların hesabına daha esnek davranıyor. Instagram’a telefon numaraları bu yüzden ekleniyor.

Telefon numarası ile Instagram açınca bildirim gider mi?

Hayır, Telegram gibi bildirim gitmeyecektir. Eğer izin vermezseniz rehber senkronizasyonunda başkalarının karşısına öneri olarak çıkmazsınız. Bu konuda dikkatli olmakta fayda var.

Instagram’da bir kişinin telefon numarasını nasıl bulurum?

Instagram’daki herhangi birinin telefon numarasını ilgili kişiden istemeden ya da numarasına sahip olabilecek birinden istemedikten sonra Instagram üzerinden bu bilgilere erişemezsiniz. Birinin telefon numarasına ulaşabilen herkesin numarasına ulaşır teknik olarak. Bu büyük veri sızıntısı olurdu doğrusu.

“Instagram Telefon Numarası Silme nasıl yapılır? ✔️ 2023” üzerine 2 yorum

  1. Hocam forumla sanırım kimse ilgilenmiyor ben reverse engineer program arşivi olan bu yildo bilgisayara kurdum fakat sağ clickte uygulamalar çıkmıyor bunu nasıl haledebiliriz ? Sağ click ile çıkması için ?

    Cevapla

Yorum yapın