Ana sayfa Sosyal Medya Dondurulan Instagram Hesabını Açma

Dondurulan Instagram Hesabını Açma

103

Dondurulan Instagram Hesabını Açma en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. instagram dondurulmuş hesabı yeniden açma, instagram dondurulan hesabı açma, silinen instagram hesabını geri açma ve dondurulan hesap ne zaman silinir gibi soruların cevabı bu yazıda olacak… Güncelleme – 30 Ekim 2020 15:00 (yazı sonunda)

dondurulan instagram hesabını açma

İçerik Haritası

Instagram hesapları çeşitli sebeplerden dolayı dondurulabilir. Hesapların dondurulması sonrasında yine çeşitli  sebeplerden dolayı hesaplar tekrar açılmak istenebiliyor. instagram dondurulan hesap kullanıcı bulunamadı hatası bu durumda beliriyor ve instagram kullanıcılarını zora sokuyor.

Dondurulan Instagram Hesabını Açma

Dondurulan instagram hesabını açmak normal şartlarda kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterli oluyor. Fakat Instagram hesabınızı dondurma talebinde bulunduğunuzda bu işlem yoğunluğa göre sonuçlanmaktadır.

Milyarlarca aktif kullanıcısı olan bir hesabın dondurulması umduğunuz kadar sürmeyebilir. Bu süre genelde 48 saati geçmemektedir.  Dakikalar içinde instagram hesabı dondurma işlemi gerçekleşebiliyorken bu süre daha önce de belirttiğim gibi 48 saat kadar sürebilmektedir.

Bu süre içerisinde Instagram hesabınıza giriş yapmak istediğinizde kullanıcı adı veya şifre hatalı uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu uyarıyı gördüğünüzde endişe etmenize gerek yoktur. Dondurma işlemi gerçekleşiyor iken sizin tekrar o hesabı açma talebinde bulunmanız makine dilinde anlaşılması imkansız bir taleptir.

Bu sebeple öncelikle Instagram hesabınızı dondurma işleminin gerçekleşmesini bekledikten sonra dondurulan instagram hesabınızı geri açmayı denemelisiniz.

Instagram Dondurulmuş Hesabı Yeniden Açma

Instagram dondurulmuş hesabı yeniden açma işlemi yukarıda bahsettiğim gibi sadece kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazdıktan sonra tamamlanmış olur. Fakat bu bilgileri unuttuğunuzda bazı sıkıntılar sizi bekliyor olacaktır.

Instagram dondurulmuş hesabı yeniden açmak için kullanacağınız kullanıcı adı ve şifrenin unutulması söz konusu ise bu durumdan instagram ekibinin haberdar olması gerekir. Şifrenizi ve giriş bilgilerinizi kaybettiğinizi instagram ekibine bildirmeniz gerekebilir. Bunun için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

Giriş bilgileri unutulan instagram hesabını geri açma

Giriş bilgilerini ve şifresini unuttuğunuz instagram hesabını geri açmak için bu instagram sayfasını açın ve daha sonra metin alanına hatırladığınız kadarı ile e-posta, telefon numaranız ya da kullanıcı adınızı yazın. Bunlardan herhangi biri hesabınıza tanımlı ise hesabınızın şifresini talep etmek için ilk adımı gerçekleştirmiş olacaksınız. instagram dondurulan hesap kullanıcı bulunamadı hatası da bu yöntem ile çözülmektedir.

instagram dondurulan hesap kullanıcı bulunamadı hatası

Bu işlemler sırasında sizden yüklediğiniz herhangi bir fotoğraf talep edilebilir. Bu fotoğrafları kırpmadan ve filtresiz olarak karşı tarafa göndermelisiniz. Yani paylaşmış olduğunuz fotoğrafı orijinal hali ile instagram ekibine göndermelisiniz. Diğer bilgilerinizi de girdikten sonra hesabın size ait olduğunu anladıklarını giriş yapabilmeniz için gerekenleri yapacaklardır.

instagram dondurulan hesap kullanıcı bulunamadı

Instagramda dondurulan hesap ne zaman silinir & Instagram dondurulan hesap silinir mi?

Bu iki soru çok sık soruluyor ve cevapları birbiri ile bağlantılı. Öncelikle Instagram’da dondurulan bir hesabın silinmeyeceğini bilmemiz gerekiyor. Yani hesabı silinmesi için donduruyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Hesabınızı dondurduğunuz sürece hesabınız silinmez ve tekrar giriş yapmanız için bekler.

30 Ekim 2020 – 15:00 Güncelleme

Uzun zamandır bu konu ile ilgili çok fazla mail alıyorum. Sorunların hepsi genelde aynı. Dondurulan instagram hesapları yaklaşık 6 aydan bu yana geri açılamamaktadır. Pek çok çözüm yolu denedik fakat sadece bir çözüm yolu bulabildik. Yazının altında yorumları olan Beyza arkadaşımızın hesabını az önce kurtardık. 1 Hafta önce hesabını dondurmuş ve tekrar giriş yapmaya çalıştığında böyle bir hesap yok gibi ibareler görmüş. Bu durum için kendisine ulaştık ve birkaç tavsiyede bulunduk. Hesabını 15 dakika gibi kısa bir sürede tekrar aldı.

instagram dondurulan hesabı geri açma
instagram dondurulan hesabı geri açma

Dondurulduktan sonra geri açılmayan instagram hesabınız var ise şu adrese gidip bilgileri eksiksiz olarak doldurun. Instagram’ın topluluk ekibi size kısa sürede dönüş yapacak ve sizden birkaç bilgi isteyecek. Bu bilgiler doğrultusunda hesabınızı geri alabileceksiniz. Bu süreçte bilmeniz gereken önemli bir husus var. Eğer hesabınız doğru bilgiler içermiyor ise alma şansınız olmayabilir. Adınız, soyadınız, eposta adresiniz, telefon numaranız30, doğum tarihiniz gibi bilgilerin eşleşmemesi durumunda hesabınızı tekrar aktif etmeyeceklerdir. Olumlu ya da olumsuz dönüşlerinizi yorumlar bölümünden yapabilirsiniz.

instagram dondurulan hesabı geri açma
instagram dondurulan hesabı geri açma

Sorularınız için lütfen yazıya yorum yapın. Sosyal medya ve site ileşim kanallarından iletişime geçmeyin. İletişime geçmeden önce konudaki anlatılanları lütfen okuyun. Yazıyı okumadan “yapamıyorum, yardım edin” gibi şeyler yazmayın. Bu yazıyı yazarak zaten size yardım etmiş oluyoruz. Anlayışınız için teşekkürler 🙂

Ayrıcalıklı instagram deneyimi yaşamak için Instagram Plus uygulaması hakkında bilgi edinin. Ayrıca instagram hesabını dondurma – kapatma yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

 

103 Yorum

 1. Merhaba. İnstegramhesabım bir başkasını taklit ettiği için kapatılmıştır diyor. Fakat bu benıim şahsi hesabım. 6 Ocakta itiraz formu da doldurdum ama halen geri dönüş alamadım. Bu konuda yardımcı olur musunuz

 2. Hesabımı 4 ay önce abim dondurdu çok ilgileniyorum diye bende geri açılmasını istedim formları doldurdum e postadan mesaj geldi resim.gönderdim ama geri dönüş olmadi 1 kez daha girmeye çalıştım kullanıcı bulunamadı hattasi veriyor ve bilgileri okudum ama olmadi lütfen yardımcı olurmusunuz eğer olursa tüm dualarım sizinle olacak

 3. Hesabımı kendi isteğimle dondurmuştum yaklaşık 14 gün oldu iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini açmıştım fakat duo mobile uygulamasından gelen kodu doğru ve eksiksiz yazdığım halde “Lütfen güvenlik kodunu kontrol et ve tekrar dene” uyarısını alıyorum ve hesabıma giriş yapamıyorum e-posta,telefon numarası dahil tüm bilgilerim mevcut fakat maalesef ki giriş yapamıyorum lütfen yardımcı olabilir misiniz

 4. MerhBa ben ınstagram hesabımı dondurdum açmak istediğimde ise Instagram hesabında şüpheli hareketler saptadık ve güvenlik önlemi olarak hesabını geçici olarak kilitledik.

  Görünüşe göre Instagram’a benzetilerek tasarlanmış bir internet sitesine şifreni girdiğin için hesabın ele geçirilmiş. Bu tür saldırılara şifre tuzağı deniliyor.

  Sonraki birkaç adımda, hesabını güvene alıp tekrar giriş yapman için kimliğini doğrulamanı isteyeceğiz.

  Herşey yolunda gidiyor şifremi yenilediğimde üzgünüz bir sorun yaşıyoruz diyor ne yapmalıyım

 5. Hesabimi dondurdum 1 2 hafta kadar oldu şifremi unuttuğum icin islem yapamiyorum ve kullanıcı bulunamadı yaziyo lutfen yardimci olur musunuz

 6. İnstagram tarafından hesabım donduruldu kural ihlalinden dolayı oysa ki öyle bişe yok ne kadar sürede açılır?

 7. Merhaba, hesabımı dondurmuştum 2 – 3 gün sonra tekrar giriş yapmak istediğimde şifre yenile dedim. Anacak beni e posta ya da numaramla bulamadı. Yalnızca kullanıcı adımla buldu ve şifre yenileme linkini farklı bana ait olmayan bir adrese gönderdi. İnstagramım kapalıyken hesabım çalınmış olabilir mi?, Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  • Hesabınıza kayıtlı olan telefon ve e-posta adresine giden bağlantılara erişimi olan herkes hesabınıza girebilir. Siz yanlışlıkla başka bir mail adresine kurtarma e-postası göndermiş iseniz, e-posta sahibi sadece o e-postaya kayıtlı olan instagram hesabına erişebilir. Ki bu hesap da muhtemelen kendi hesabıdır. Sizin mail adresinizi yanlışlıkla birisi kurtarma bölümüne yazmış olsa size gelen sıfırlama bağlantısı karşıdaki kişinin hesabını değil sizin hesabınızı etkiler. Hesabını donduran kullanıcıların geri açamadığını yazıda anlatmıştım. Çözümünü de yazıdaki gibi bulabilirsiniz.

   • Tekrar merhaba, bugün instagrama mesaj göndermek istedim hesabımı geri almak istiyorum diye, ancak kendi kullanıcı adımı yazdığımda bu kullanıcı aktif bir hesaba aittir dedi. Bende başka bir hesaptan kendi kullanıcı adımı arattım ve 2013te açılmış bir hesap çıktı. Kullanıcı adı benim kullanı adımla aynı. Nasıl mümkün olur anlamadım. Aynı kullanıcı adını instagram vermiyorken ben aynı kullanıcı adını nasıl almışım. Yani şifre yenile dediğimde o hesabın mail adresine gitmiş. Şimdi hesabımı geri almam imkansız görünüyor. Üzgünüm ama çok ta şaşkınım. Nasıl mümkün olabilir?

    • makalede anlatılanları uygulamadan sonuç beklemeniz yanlış olur. Şuan tek çözüm yolu makalede anlatılmıştır. Lütfen makaleye bağlı kalın. Onlarca kişi sorununu çözdü bu yöntem ile. Uğraşanlar tabii.

   • Şunu da ekleyeyim. Benim kullanıcı adım N ile başlıyor bu hesabın ise n ile. Yani instagram bu sebepten dolayı kullanıcı adını vermiş olabilir mi bana acaba. Ama n ve N yazarak iki şekilde de aratınca da o hesap yine çıkıyor. Bilemiyorum çok ilginç.

 8. Merhaba ben instagram hesabımı yaklaşık 1-2 ay önce dondurdum. Attığınız linklerdeki kısımları doldurdum fakat kullanıcı adı kısmını yazdığım her zaman hata veriyor. Ne yapmam gerekiyor?

 9. Burak Bey çok teşekkür ederim hesabım açıldı çok mutluyum Allah razı olsun Hakkınızı helal edinnnn🤗🤗🤗😍😘😗

   • Çok mutluyummm hesabımaa kavuştummm sizin sayenizde inanın 5 gündür yapmadığım şey kalmadı ümidimi kesmiştim taaakiii sizi keşfedene kadarrr umarım sorun yaşayan arkadaşlarımda bir an önce hesabına kavuşur,Ben dün sabah mail atmıştım bugün sabah açıldı Aalllahh razı olsunnn işiniz rast gitsin Amin🤗😍

   • İNSTRAGAMIMI KAPATTIM FAKAT ŞİFREMİ UNUTTUM ŞUAN AÇMAK İSTİYORUM AMA AÇAMIYORUM BANADA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?

 10. Güzel dönüşleriniz için asıl ben teşekkür ederim ve birkaç şey söylemek istiyorum. Şu anda bu yazıyı okuyan kaç kişi var ise şunu bilmeli ki çözümsüz hiçbir sorun yok, gerekeni yapıp sabırla beklemek en güzel çareniz, diğer türlü hem kendinizi yıpratıyor hem de sizin için uğraşan insanlara zarar veriyorsunuz. Burada Burak beyin yaptığını eleştirmek veya ona kızıp sert çıkışmak yerine bence yardım ve uğraşları için teşekkür etmelisiniz. Başınıza gelen hiçbir şeyin sorumlusu o değil ve buna rağmen çözümü üretip size sunan da kendisi. O nedenle lütfen biraz emeğe saygı, lütfen biraz sabır ve lütfen biraz nezaket diyorum güzel günler diliyorum

 11. Bir buçuk hafta önce hesabımı dondurdum dün açmayı denedim instagrama mail attım formu doldurdum sürekli hata veriyor.Facebook ile bağlanıyordum kullanıcı bulunamadı yazıyor

 12. Merhaba 1 haftalık dondurduğum instagram hesabımı tekrar aktif hale getiremiyorum. Giriş yaptığımda sürekli hata veriyor. Herşeyin doğru olduğunada eminim bu problemi nasıl çözebilirim?

 13. Instagram hesabımı dondurmustum. Tekrar açmaya çalışıyorum ancak hata oluşuyor. Bircok şey denedim ancak olmadi. Yardımcı olur musunuz?

   • Herkese aynı anda yardımcı olmanız imkansız,yaptığınız zaten çok büyük bir yardım. Sabırla bekliyorum hesabın işlemlerini sizin desteğinizi bilmek güzel 👍🏼

    • Çok teşekkür ederim. Az önce Begüm’ün geri bildiriminden sonra yaptıklarımızın karşılığını bir nebze alıyoruz. Umarım sizden de olumlu geri dönüşler alırız. Mutlaka yazın 🙂

     • Tamam mutlaka yazacağım Begüm hanım gibi güzel sonuclar alırım umarım ben de iyi günler 🙏🏼

 14. Lütfen yardımcı olun ne olur hesabımı 2 kasımda dondurdum geçici olarak ancak giriş yapamıyorum sürekli hata uyarısı veriyor. İnstagrama mail vs attım dün dönüş olmadı diğer yöntemleri de denedim ne yapmalıyım lütfen çok önemli fotoğraflarım vardı üzüntüden kendime gelemiyorum:(

 15. merhabalar. 8 9 gün önce dındurdum hesabımı şuan giriş yapamıyorum şifre doğru fakat instagrama bağlanamadık internetinizin bağlı olduğundan emin olun yazıyor. pc den başka telefonlardan da denedm ama sonuç aynı. şifre yanlış yazınca yanlış şifre diyor ama doğru olunca da internete bağlı olduğundan emin olun yazyor.

  • Makalede anlatılanların dışında bir yöntem bilmiyorum. Instagram hesabım yazar kartımda mevcut. Fakat sadece yorumlar üzerinden dönüş yapabilirim. İlginize teşekkürler.

 16. Merhabalar, ben bundan bir hafta öncesinde hesabımı dondurmuştum fakat şimdi açmak istediğimde bir hata oluştu vs. ibareleriyle karşılaşıyorum. Belirttiğiniz formu doldurdum fakat istagram hedabımda girilmiş olan e posta adresini ben şu an mail hesabı olarak kullanamıyorum çok önceden açmış ve şifresini umuttuğum için. O yüzden acaba ben o bahsettiğiniz maili hiç alamayacak mıyım? Onu yerine kullandığım e postayı göndersem bir işe yarar mı?

  • Sizden istenen bilgiler o hesabın size ait olduğunu doğrulamak için. Doğru bilgiler verirseniz erişimi talep edebilirsiniz. Şifreleri unutmak kullanıcıların sorumluluğunda. Şansınızı yeni mail adresiniz ile deneyin. İkna olurlar ise erişimi verirler.

 17. Tekrar tekrar doğru bilgilerle birkaç gün arayla dediğiniz formu gönderdiğimiz takdirde kesin olarak açılır mı hesabımız acaba, teşekkürler

 18. Merhaba Burak Abi ben bir haftadır dondurdum olmuyor senin dediğin herşeyi yaptım fakat çözüm yok bana yardımcı olurmusun?

 19. Merhaba, ben hesabımı 1 hafta önce dondurmuştum ve 2 gün önce açmak istediğimde hata vermeye başladı. Bir sorun oluştu yazıyor sürekli. Ben de dün dediğiniz formu doldurdum ve bana gelen kodu, adımı soyadımı, kullanıcı adımı yazarak fotoğraf çekip mail attım. Ancak tekrardan geri dönüş olmadı. Bu normal mi? Mail atarsanız çok sevinirim

 20. Merhabalar ben bundan 3 gün önce hesabımı dondurdum şuan da giriş yapamıyorum hata veriyor lütfen yardımcı olurmusunuz

 21. Merhaba ben yaklaşık 4 gün önce hesabımı dondurdu e-posta haricinde tüm giriş bilgilerim hatırlıyorum. Ama giriş yapmaya çalıştığım zaman hata bir sorunla karşılaştık uyarısı geliyor. Bazen de kullanıcı bulunamadı diyor. Lütfen yardımcı olun napmam lazım hesabımın kapanmış olmasından çok korkuyorum !

 22. merhaba, hesabımı dondurdum sonra üzerinden bir hafta geçmeden tekrar giriş yapmak istediğimde hata verdi. iki faktörlü kimlik doğrulaması açıktı kodları kabul etmiyor. numaraya SMS istediğimde geçersiz parametreler diyor. verdiğiniz link üzerinden giriş yapmak istediğimde kullanıcı bulunamadı diyor. lütfen yardımcı olur musunuz?

 23. Malesef nasil olsa telefonumda surekli acik,sifresini de ezbere biliyorum diye hep oteledim . 😕 destek mail icin bir kac adres buldum ama henuz donus saglanmadi. Bi umut bekliyorum hala. Hadi tel no ve mailden gectim mailin kirilmasi lazim. Bunun haricince instagram destek icin onerebileceginiz mail adresi var midir peki. 3 adres var elimde ama dogrulugundan emin degilim. Bu arada yanit geri donus icin cok tesekkur ederim 🙏

  • Eski numaranızı tekrar çıkarttırmak ve eposta adresinizi kurtarmaya çalışmak gibi cevapları vermedim zaten denemiş olduğunuzu varsayarak. Instagram’ın mobil uygulaması üzerinden giriş yapamıyorum bağlantısını kullanarak gerekli formları göndermeniz dışında başka bir yöntem gelmiyor aklıma. İlginiz için biz teşekkür ederiz.

 24. Merhabalar, instagram hesabimin giris bilgilerini biliyorum ancak telefon kapanma sorunu ile 2. Bir telde actigim hesabim icin supheli giris sebebiyle bloke yedi. Isin kotu tarafi kod gonderilecek mailin sifresini hatirlamiyorum ve o da eski kapali hattima bagli. Bu durumda hesabimi geri alabilmek icin yapabilecegim baska bisey var midir? Destek kismi cozumsuz kaliyo ☹

  • Hesabınızı geri almanız için numara girmeniz gerekiyor. Numara erişimini kapatmışsınız. Ayrıca e-posta ile hesap kurtarma söz konusu. Onun erişimini de kaybetmişsiniz. Geriye destek dışında çözüm kalmıyor maalesef. Hesaplarda bulunan eposta ve telefonun güncel olması bu durumlar için çok önemli.

 25. “giriş bilgileri unutulan instagram hesabı açma” kısmında “bu instagram sayfasını” açın demişsiniz fakat link verilmemiş. ilgilenirseniz sevinirim.

   • teşekkür ederim ilginiz için. verdiğiniz linke tıklayıp gerekli bilgileri denedim fakat bilgiler doğru olduğu halde kullanıcı bulunamadı diyor. ne yapmam gerekir acaba bilginiz var mı? hesap donuk olduğu için maile şifre yenileme linki göndermiyor sanırım.

    • Kullanıcı adı, kayıtlı e-posta adresi ve telefon numarasını kullanarak ayrı ayrı şifre sıfırlama işlemi denediniz mi? Herhangi biri ile etkileşim olması gerekiyor. Aksi halde bilgiler hatalı olabilir.

     • Hepsini herşeyi ki tüm bilgilerim doğru adım kadar eminim zaten bilgi de veriyor ama giremiyorum hata diyor

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!