Dondurulan Instagram Hesabını Açma ✔️ 2023

Dondurulan Instagram Hesabını Açma en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. instagram dondurulmuş hesabı yeniden açma, instagram dondurulan hesabı açma, silinen instagram hesabını geri açma ve dondurulan hesap ne zaman silinir gibi soruların cevabı bu yazıda olacak…

dondurulan instagram hesabını açma

Instagram hesapları çeşitli sebeplerden dolayı dondurulabilir. Hesapların dondurulması sonrasında yine çeşitli  sebeplerden dolayı hesaplar tekrar açılmak istenebiliyor. instagram dondurulan hesap kullanıcı bulunamadı hatası bu durumda beliriyor ve instagram kullanıcılarını zora sokuyor.

Dondurulan Instagram Hesabını Açma 2022

Dondurulan instagram hesabını açmak normal şartlarda kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterli oluyor. Fakat Instagram hesabınızı dondurma talebinde bulunduğunuzda bu işlem yoğunluğa göre sonuçlanmaktadır.

Milyarlarca aktif kullanıcısı olan bir hesabın dondurulması umduğunuz kadar sürmeyebilir. Bu süre genelde 48 saati geçmemektedir.  Dakikalar içinde instagram hesabı dondurma işlemi gerçekleşebiliyorken bu süre daha önce de belirttiğim gibi 48 saat kadar sürebilmektedir.

Bu süre içerisinde Instagram hesabınıza giriş yapmak istediğinizde kullanıcı adı veya şifre hatalı uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu uyarıyı gördüğünüzde endişe etmenize gerek yoktur. Dondurma işlemi gerçekleşiyor iken sizin tekrar o hesabı açma talebinde bulunmanız makine dilinde anlaşılması imkansız bir taleptir.

Bu sebeple öncelikle Instagram hesabınızı dondurma işleminin gerçekleşmesini bekledikten sonra dondurulan instagram hesabınızı geri açmayı denemelisiniz.

Instagram Dondurulmuş Hesabı Yeniden Açma

Instagram dondurulmuş hesabı yeniden açma işlemi yukarıda bahsettiğim gibi sadece kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazdıktan sonra tamamlanmış olur. Fakat bu bilgileri unuttuğunuzda bazı sıkıntılar sizi bekliyor olacaktır.

Instagram dondurulmuş hesabı yeniden açmak için kullanacağınız kullanıcı adı ve şifrenin unutulması söz konusu ise bu durumdan instagram ekibinin haberdar olması gerekir. Şifrenizi ve giriş bilgilerinizi kaybettiğinizi instagram ekibine bildirmeniz gerekebilir. Bunun için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

Giriş bilgileri unutulan instagram hesabını geri açma

Giriş bilgilerini ve şifresini unuttuğunuz instagram hesabını geri açmak için bu instagram sayfasını açın ve daha sonra metin alanına hatırladığınız kadarı ile e-posta, telefon numaranız ya da kullanıcı adınızı yazın. Bunlardan herhangi biri hesabınıza tanımlı ise hesabınızın şifresini talep etmek için ilk adımı gerçekleştirmiş olacaksınız. instagram dondurulan hesap kullanıcı bulunamadı hatası da bu yöntem ile çözülmektedir.

instagram dondurulan hesap kullanıcı bulunamadı hatası

Bu işlemler sırasında sizden yüklediğiniz herhangi bir fotoğraf talep edilebilir. Bu fotoğrafları kırpmadan ve filtresiz olarak karşı tarafa göndermelisiniz. Yani paylaşmış olduğunuz fotoğrafı orijinal hali ile instagram ekibine göndermelisiniz. Diğer bilgilerinizi de girdikten sonra hesabın size ait olduğunu anladıklarını giriş yapabilmeniz için gerekenleri yapacaklardır.

instagram dondurulan hesap kullanıcı bulunamadı

Instagramda dondurulan hesap ne zaman silinir & Instagram dondurulan hesap silinir mi?

Bu iki soru çok sık soruluyor ve cevapları birbiri ile bağlantılı. Öncelikle Instagram’da dondurulan bir hesabın silinmeyeceğini bilmemiz gerekiyor. Yani hesabı silinmesi için donduruyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Hesabınızı dondurduğunuz sürece hesabınız silinmez ve tekrar giriş yapmanız için bekler.

Dondurulduktan sonra geri açılmayan Instagram hesapları

Uzun zamandır bu konu ile ilgili çok fazla mail alıyorum. Sorunların hepsi genelde aynı. Dondurulan instagram hesapları yaklaşık 6 aydan bu yana geri açılamamaktadır. Pek çok çözüm yolu denedik fakat sadece bir çözüm yolu bulabildik.

Yazının altında yorumları olan Beyza arkadaşımızın hesabını az önce kurtardık. 1 Hafta önce hesabını dondurmuş ve tekrar giriş yapmaya çalıştığında böyle bir hesap yok gibi ibareler görmüş. Bu durum için kendisine ulaştık ve birkaç tavsiyede bulunduk. Hesabını 15 dakika gibi kısa bir sürede tekrar aldı.

instagram dondurulan hesabı geri açma
instagram dondurulan hesabı geri açma

Dondurulduktan sonra geri açılmayan instagram hesabınız var ise şu adrese gidip bilgileri eksiksiz olarak doldurun. Instagram’ın topluluk ekibi size kısa sürede dönüş yapacak ve sizden birkaç bilgi isteyecek. Bu bilgiler doğrultusunda hesabınızı geri alabileceksiniz.

Bu süreçte bilmeniz gereken önemli bir husus var. Eğer hesabınız doğru bilgiler içermiyor ise alma şansınız olmayabilir. Adınız, soyadınız, eposta adresiniz, telefon numaranız30, doğum tarihiniz gibi bilgilerin eşleşmemesi durumunda hesabınızı tekrar aktif etmeyeceklerdir. Olumlu ya da olumsuz dönüşlerinizi yorumlar bölümünden yapabilirsiniz.

instagram dondurulan hesabı geri açma
instagram dondurulan hesabı geri açma

Sorularınız için lütfen yazıya yorum yapın. Sosyal medya ve site ileşim kanallarından iletişime geçmeyin. İletişime geçmeden önce konudaki anlatılanları lütfen okuyun. Yazıyı okumadan “yapamıyorum, yardım edin” gibi şeyler yazmayın. Bu yazıyı yazarak zaten size yardım etmiş oluyoruz. Anlayışınız için teşekkürler 🙂

Ayrıcalıklı instagram deneyimi yaşamak için Instagram Plus uygulaması hakkında bilgi edinin. Ayrıca instagram hesabını dondurma – kapatma yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Güncel Instagram konularımıza da göz atmayı ihmal etmeyin:

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

“Dondurulan Instagram Hesabını Açma ✔️ 2023” üzerine 159 yorum

 1. Merhablar,

  Cuma gecesi hesabımı dondurmuştum ancak sabah tekrar açmak istedim o yüzden bilgilerimi girerek girmeyi denedim. Telefonuma kod geldi ancak kodu girdiğim halde giriş yapamadım. Bu sefer mailime istedim ancak yine kodu girdiğim halde giriş yapamadım. Birkaç kere daha denedikten sonra bu sefer kodu girdikten sonra bu bilgiler doğru mu diye bir sayfa çıktı. Kullanıcı adı, tel numarası ve mail adresimin bulunduğu. Evet bu bilgiler doğru seçeneğine tıkladım ancak sayfa yanıt vermedi. Sonrasında get supporta tıkladım selfie videosu istedi ancak submitlerken error verdi. O gün pes ettim. Dün şifremi unuttum a tıkladım ve instagramdan link geldi ancak tıkladığımda link bir türlü açılmadı safari uyarı verdi, geçerli bir adres değildir diye. Tekrar denemeyi bıraktım de araştırırken birkaç gün beklenmesi gerektiği yazıyordu, bekledim. Bugün ise formlu olan seçeneği denedim tekrar giriş yapamayınca. Kod ve kullanıcı adımın yazdığı bir mail gönderdim ancak facebook bana hesabına girişte sorun yaşıyorsun bu linke tıkla diyerek instagram help center ın linkini yolladı. Sonrasında da hiç girmeyi denemedim. Acaba dondurduktan sonra çok fazla denediğim için mi oldu bilemedim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Çok teşekkürler

  Cevapla
  • bu sorun genelde pek çok kişide yaşandığı için bu içeriği yayınlamıştık. genelde çözüm olan adımları içerikte anlatmaya çalıştık. bunlara ek olarak yapılacak bir şey olursa onları da içeriğe ekleyeceğiz. bu tür geribildirimlere göre daha farklı sorunları araştırıp buna göre çözüm buluyoruz. geribildirimler bu yüzden önemli.

   Cevapla
 2. Hesabımı 4 gün önce kapatım şuanda tekrar açmak istiyorum ve sorun yaşıyprum söylüyor böyle bir kulanıcı bulunamadı

  Cevapla
 3. Verdiğiniz link üzerinden tüm bilgileri girdim ama önce Instagram üzerinden doğrulayın diye bir uyarı ile karşılaşıyorum formu gönderemiyorum

  Cevapla
  • içerikte iki tane link bulunuyor. birisi hesabınıza tekrar giriş yapmak için diğeri ise giriş yapamadığınız hesabı bildirim yardım talep etmek için eklenmiştir. iki link de aktiftir.

   Cevapla
 4. Merhaba bende şifremi unuttuğum için hesaba giremiyorum ve kullanıcı bulunamadı sorunu yaşıyorum ama verdiğiniz linki doldururken hangi e posta adresimle Instagram hesabımı oluşturdum hatırlamıyorum elimde iki e-posta adresi var hangisi bilmiyorum doğru olanı nasıl öğrenebilirim iki e-posta adresimede giriş sağlayabiliyorum şimdiden teşekkür ederim

  Cevapla
 5. Merhaba linkteki gerekilenleri yaptım “fotoğraf kod vs” 2 gün oldu fakat bir geri dönüş yapmadılar umudu kesmeli miyiz?

  Cevapla
   • Ya açıkçası resmen sistemde bir açık bu Facebook hesabım bağlı Instagram’a hesap somut olarak ortada olmadığı için oradan bile bağlanamıyorum farklı bir yolu olmalı sadece bu mudur? … 🙁

    Cevapla
    • Instagram Facebook ile bağlantı konusunda büyük sorunlar yaşıyor. Dondurulan bir hesaba tekrar girerken bu kadar sorun olmaması gerek fakat oluyor. Pek sağlıklı çalışmadığını görüyoruz. Maalesef normal kullanıcılar bu tür konularda yeterli bilgiye sahip olmadığı için daha fazla sorun yaşıyor. Destek ekibine farklı ülke ve dillerde mesaj gönderebilirsiniz.

     Cevapla
 6. instagram hesabımda
  eposta adresi ve telefon numarasını yanlışlıkla kaldırdım
  şifremi unuttum ve şifre yenilemeyi hiç bir türlü alamıyorum nasıl alabilirim
  teşekkürler bir çok yol denedim olmuyor
  şifremi unuttum yaparak ileri kısım gitmiyor
  daha fazlası için tıkladım olmuyor

  Cevapla
  • telefon ve epostanın kaldırılması değil değiştirilmesi mümkün olmalı. tüm bilgileri kaldırmanıza imkan yok diye biliyorum. değiştirmiş olabilirsiniz. yedek eposta ve telefon numaralarınızı kontrol edip bunların hangileri olduğunu bulmanızı öneririm.

   Cevapla
 7. İnstagram hesabımı uzun süredir dondurmuştum. Yazdıklarınızı harfiyen uyguladım, formu da doldurdum fakat formu doldurduktan sonra boyle bir hesap yok diye bildirim aldım… ne yapmalıyım???

  Cevapla
 8. Merhabalar efendim benim Instagram hesabım Facebook bağlantılı açıldı.Efendim şifre yenileme mail gelmişti ve bende şifremi değiştirdikten yaklaşık 3 gün sonra kullanıcı bulunamadı hatası başladı.Burda sizin tüm aşamaları yapıyorum Facebook tan bana mail geliyor ve ne istiyorsa yapıyorum ama bana geri dönüş yapmıyorlar.

  Cevapla
  • Geri dönüş alan kullanıcılarımız oldukça fazla ve artıyor. Kimlik doğrulama isteyene kadar devam edin. kimlik doğrulama istediğinde kağıda isim soyisim kalın kalem ile yazıp net şekilde yükleyin.

   Cevapla
 9. Benim hesabım çalındı başkası kullanıyor geri alamıyorum e posta numara hepsini denedim değiştirmiş hesabı da kapatıramıyorum lütfen yardım edin

  Cevapla
 10. Dediğiniz formu gönderdim 10 dakika sonra Hi,

  Thanks for contacting us. It looks like you’re having a problem logging in. To get help with login issues or learn about what you can do if you think that your account has been compromised, visit the Help Center:
  https://help.instagram.com/374546259294234?ref=cr

  Thanks
  Bu yazı geldi mailime. Bu bana dönüş yaptıkları anlamına mı geliyor. Ben kodu kullanıcı adımı ve adımı yazmıştım oysa. Hesabımı alabilecek miyim

  Cevapla
 11. Merhaba dediğiniz gibi yaptım ve mailime kod geldi. Gönderdikleri maili dediğiniz gibi fotoğrafla yanıtladım ama geri dönüş yapmadılar. Ne yapmam gerekiyor?

  Cevapla
 12. Denedim fakat başta kullanıcı ad hatası veriyor mail adresim numaram kayıtlı bildirim yolluyorum geliyor ama hata veriyor böyle kullanıcı yok diye

  Cevapla
 13. Merhabalar 4.5 gün önce Instagram hesabimi dondurdum geri açmak isteyince kullanıcı adı bulunamadı yazıyor ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 14. Ben hesabımı dondurmuştum tekrar giriş yapmayı denedim “hesabınızın güvenliği için şifrenizi yeniledik.” Diye bir yazı çıktı karşıma. E-posta ve telefon numarasıyla giriş yapmayı denediğimde kullanıcı bulunamadı diye uyarı verdi hesabim dondurulduğu için bu konuda yardımcı olabilir misiniz nasıl tekrardan giriş yapabilirim?

  Cevapla
 15. Merhabalar ben instagramı 48 saaten fazladır dondurmuşum açmak istediğimde bilgilerimi yazıp giriş butonuna tıkladığımda şifre yanlış hatası veriyorr ama şifremin doğru olduğuna o kadarr eminimki ztn o şifre ile hesabımı dondurdum yaa lütfen bunun bi çaresi yokmudur 48 saaten fazla olmuş instagrama giriş yapamıyorum daha ne kadar beklemem gerek?

  Cevapla
 16. Yaaa ben instagramımı 48 saaten fazladır dondurmuşum açmak istediğimde ise bilgilerimi yazıp girişe tıkladığımda şifre yanlış hatası veriyorr şifremin adım kadar eminim bunun bi çözümü yokmu 48 saattir geçmiş ama hala açılmıyor şifre yenilemek istediğimde ise yenilenmiyor çünkü hesap dondurulmuş olduğu için kulanıcı bulunamadı hatası veriyor
  Yaa lütfenn bunun çözümü yokmu şifrem doğru daha ne kadar beklemeliyim?

  Cevapla
 17. Merhabalar hesabım yaklaşık 7-8 gündür kapalı durumda ülke değiştirdiğimde doğrulama kodu gönderilmiş ama mesajı görmediğim için kapatılmış bu formların hepsini doldurdum 3-4 kez mail aldım facebook tan geri dönüş sağladım eksiksiz hepsine ama hala açılmadı instagram hesabı size aitse giriş yapabilirsiniz değilse yeni hesap açın dedi
  Yardım edebilir misiniz ?

  Cevapla
 18. Bugün yine yazmıştım ve şimdi anlıyorum benim ıstagram hesabim kulanici adı ve e posta degistirilerek başka bir hesaba çevrilmiş kulanici adini da biliyorum bunu kurtarmak için ne yapabilirim lütfen yardım edin.

  Cevapla
  • e-posta adresinize “bunu siz yapmadıysanız” diye bir bağlantı bırakılmış olması gerekir. bu bağlantıya tıklamak için bir süre sınırı bulunur. bu süre içerisinde değişikliği sizin yapmadığınız bilgisi Instagram ekibine ulaşmaz ise hesabınızı geri alamayabilirsiniz. Hesabı korumak sizin sorumluluğunuzda olduğu için geri almanın %100 yolu yok. Hesabı bilmeyen birinden alabilirsiniz. Fakat hesap ele geçirmeyi bilen birinden hesap almak çok daha zordur.

   Cevapla
 19. Merhaba bir süre önce hesabımı kapatmıştım kullanıcı adımı giriyorum ve şifre giriyorum şifre yanlış diyor ve eposta gönder deyince bağlantı gönder deyince başka bir eposta hesabına bağlantı gönderiyor ve ikinci defada başka bir telefon no ya bağlantı gönderiyor. Acaba benim kapatım dediğim hesabimi başka birileri çaldı mi ???lütfen yardım edin.

  Cevapla
 20. Merhaba @Burak Durmuş hesabımı 7 8 ay önce dondurmuştum ve açmak istedim kullanıcı adı veya şifre hatalıdır dedi mailden şifremi değiştirmek istedim onuda kabul etmedi daha sonra dediğiniz yolu izledim ben bir kağıda kod isim soy isim yazarak fotoğraf istediler attım cevap gelmedi 3 gündür bekliyorum

  Cevapla
  • COVID-19 ilk çıktığı zamanlardan bu yana destek neredeyse hiç çalışmıyor diyebilirim. Binlerce yorum aldık bununla ilgili fakat destek ekibi dönüş yapmıyor ve çözüm üretilemiyor.

   Cevapla
 21. Merhaba. İnstegramhesabım bir başkasını taklit ettiği için kapatılmıştır diyor. Fakat bu benıim şahsi hesabım. 6 Ocakta itiraz formu da doldurdum ama halen geri dönüş alamadım. Bu konuda yardımcı olur musunuz

  Cevapla
 22. Hesabımı 4 ay önce abim dondurdu çok ilgileniyorum diye bende geri açılmasını istedim formları doldurdum e postadan mesaj geldi resim.gönderdim ama geri dönüş olmadi 1 kez daha girmeye çalıştım kullanıcı bulunamadı hattasi veriyor ve bilgileri okudum ama olmadi lütfen yardımcı olurmusunuz eğer olursa tüm dualarım sizinle olacak

  Cevapla
 23. Hesabımı kendi isteğimle dondurmuştum yaklaşık 14 gün oldu iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini açmıştım fakat duo mobile uygulamasından gelen kodu doğru ve eksiksiz yazdığım halde “Lütfen güvenlik kodunu kontrol et ve tekrar dene” uyarısını alıyorum ve hesabıma giriş yapamıyorum e-posta,telefon numarası dahil tüm bilgilerim mevcut fakat maalesef ki giriş yapamıyorum lütfen yardımcı olabilir misiniz

  Cevapla
 24. MerhBa ben ınstagram hesabımı dondurdum açmak istediğimde ise Instagram hesabında şüpheli hareketler saptadık ve güvenlik önlemi olarak hesabını geçici olarak kilitledik.

  Görünüşe göre Instagram’a benzetilerek tasarlanmış bir internet sitesine şifreni girdiğin için hesabın ele geçirilmiş. Bu tür saldırılara şifre tuzağı deniliyor.

  Sonraki birkaç adımda, hesabını güvene alıp tekrar giriş yapman için kimliğini doğrulamanı isteyeceğiz.

  Herşey yolunda gidiyor şifremi yenilediğimde üzgünüz bir sorun yaşıyoruz diyor ne yapmalıyım

  Cevapla
 25. Hesabimi dondurdum 1 2 hafta kadar oldu şifremi unuttuğum icin islem yapamiyorum ve kullanıcı bulunamadı yaziyo lutfen yardimci olur musunuz

  Cevapla

Yorum yapın