Instagram Aktiflik Kapatma Yöntemi - Aktifliği Kapatma
Sosyal Medya

Instagram Aktiflik Kapatma Yöntemi – Aktiflik Kapat ✔️ 2022

Instagram aktiflik kapatma, birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından sıkça merak edilen yeni bir özelliktir. Bu özellik sayesinde artık Whatsapp uygulamasındaki gibi çevrimiçi durumunuzu gizleyebilir ve istediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz. Bu yazımızda Instagram Aktiflik Kapatma nedir ve nasıl yapılır sorularına yanıt vereceğiz.

Instagram Aktiflik Kapatma Yöntemi - Aktifliği Kapatma
Instagram Aktiflik Kapatma Yöntemi – Aktifliği Kapatma

Instagram Aktiflik Kapatma

Instagram aktiflik kapatma tahmin edilebileceği üzere direkt mesajlardaki çevrimiçi durumunuzu gizlemeye yarayan yeni bir özelliktir. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınız ve takipçileriniz sizin uygulama üzerinde çevrimiçi olduğunuzu göremezler.

Eğer bu aktifliğiniz açıksa Instagram uygulamasında çevrimiçi olup olmadığınız görüntülenebilir ve uygulamadan çıktığınızda ise “x dakika önce aktifti” gibi bir ekran görülebilir. Tüm bunları engellemek ve görünmez olmak istiyorsanız aktifliği kapatma özelliğini kullanmanız gerekiyor.

Instagram Çevrimiçi Kapatma Yöntemi

Bu özelliği kullanabilmek için herhangi bir şartı karşılamanız veya detaylı bir işlem yapmanız gerekmiyor. Yalnızca birkaç dakika içerisinde görünürlük durumunuzu gizleyebilir ve isterseniz daha sonra tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek hemen Instagram aktifliğinizi kapatabilirsiniz.

Instagram Aktiflik Kapatma Yöntemi
Instagram Çevrimiçi Kapatma Yöntemi
  • Telefonunuzu açın ve Instagram uygulamasına girin.
  • Profil fotoğrafınıza tıklayarak profilinize geçiş yapın.
  • Sağ üstte bulunan butona tıklayarak menüyü açın.
  • Menüden “Ayarlar” sekmesine geçiş yapın.
  • Buradaki menüden “Gizlilik” sayfasına tıklayın.
  • Sayfayı aşağıya kaydırarak “Hareket Durumu” yazısına dokunun.
  • “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini kapalı konuma getirin.

Böylece artık son görülmeniz kapanmış olacaktır. İstediğiniz zaman tekrar aynı yolu izleyerek son görülmenizi aktif hale getirebilirsiniz. Bu işlemi yapmakta herhangi bir kısıtlama bulunmadığı için istediğiniz zaman durumunuzu değiştirebilirsiniz.

Instagram Aktifliği Kapatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram aktifliğinizi kapattığınızda kimse sizin çevrimiçi durumunuzu görmeyecektir. Bunun yanında çevrimdışı olduğunuzda da son girişiniz bildirilmeyecektir. Fakat tüm bunlar başkaları tarafından görüntülenemediği için siz de başkalarının çevrimiçi durumlarını ve son görülmelerini göremezsiniz. Özelliği tekrar aktif hale getirmeniz halinde hem siz görünürsünüz hem de başkalarının durumlarını görebilirsiniz. Bu eklentinin başka bir özelliği bulunmamaktadır.

Instagram Mesaj Silinmiyor: Instagram Mesajı Silinmiyor başlıklı içeriğimizi de incelemenizi öneririz. Umarız içeriğimiz sayesinde siz de Instagram Aktifliği kapatma özelliğinin ne olduğunu öğrenmiş ve uygulayabilmişsinizdir. Gizli bir sosyal medya kullanımı için oldukça iş gören nitelikte olan bu özelliği kullanmayı unutmayın.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.