Instagram Aktiflik Kapatma Yöntemi ✔️ Aktifliği Kapat 2023

Instagram aktiflik kapatma, birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından sıkça merak edilen yeni bir özelliktir. Bu özellik sayesinde artık WhatsApp uygulamasındaki gibi çevrimiçi durumunuzu gizleyebilir ve istediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz. Bu yazımızda Instagram Aktiflik Kapatma 2023 ve nasıl yapılır sorularına yanıt vereceğiz.

Instagram Aktiflik Kapatma Yöntemi - Aktifliği Kapatma
Instagram Aktiflik Kapatma Yöntemi – Aktifliği Kapatma

Instagram Aktiflik Kapatma 2023

Instagram aktiflik kapatma tahmin edilebileceği üzere direkt mesajlardaki çevrimiçi durumunuzu gizlemeye yarayan yeni bir özelliktir. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınız ve takipçileriniz sizin uygulama üzerinde çevrimiçi olduğunuzu göremezler. Geçtiğimiz yıllarda bu özellik çok önemsenmese de 2023 yılında oldukça önemli bir özellik haline geldi.

Eğer bu aktifliğiniz açıksa Instagram uygulamasında çevrimiçi olup olmadığınız görüntülenebilir ve uygulamadan çıktığınızda ise “x dakika önce aktifti” gibi bir ekran görülebilir. Tüm bunları engellemek ve görünmez olmak istiyorsanız aktifliği kapatma özelliğini kullanmanız gerekiyor.

Instagram Çevrimiçi Kapatma Yöntemi

Bu özelliği kullanabilmek için herhangi bir şartı karşılamanız veya detaylı bir işlem yapmanız gerekmiyor. Yalnızca birkaç dakika içerisinde görünürlük durumunuzu gizleyebilir ve isterseniz daha sonra tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek hemen Instagram aktifliğinizi kapatabilirsiniz.

Instagram Aktiflik Kapatma Yöntemi
Instagram Çevrimiçi Kapatma Yöntemi
  • Telefonunuzu açın ve Instagram uygulamasına girin.
  • Profil fotoğrafınıza tıklayarak profilinize geçiş yapın.
  • Sağ üstte bulunan butona tıklayarak menüyü açın.
  • Menüden “Ayarlar” sekmesine geçiş yapın.
  • Buradaki menüden “Gizlilik” sayfasına tıklayın.
  • Sayfayı aşağıya kaydırarak “Hareket Durumu” yazısına dokunun.
  • Hareket Durumunu Göster” seçeneğini kapalı konuma getirin.

Böylece artık son görülmeniz kapanmış olacaktır. İstediğiniz zaman tekrar aynı yolu izleyerek son görülmenizi aktif hale getirebilirsiniz. Bu işlemi yapmakta herhangi bir kısıtlama bulunmadığı için istediğiniz zaman durumunuzu değiştirebilirsiniz.

Instagram Aktifliği Kapatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram aktifliğinizi kapattığınızda kimse sizin çevrimiçi durumunuzu görmeyecektir. Bunun yanında çevrimdışı olduğunuzda da son girişiniz bildirilmeyecektir. Fakat tüm bunlar başkaları tarafından görüntülenemediği için siz de başkalarının çevrimiçi durumlarını ve son görülmelerini göremezsiniz.

Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır?
Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır?

Özelliği tekrar aktif hale getirmeniz halinde hem siz görünürsünüz hem de başkalarının durumlarını görebilirsiniz. Bu eklentinin başka bir özelliği bulunmamaktadır.

Instagram Mesaj Silinmiyor: Instagram Mesajı Silinmiyor başlıklı içeriğimizi de incelemenizi öneririz. Umarız içeriğimiz sayesinde siz de Instagram Aktifliği kapatma özelliğinin ne olduğunu öğrenmiş ve uygulayabilmişsinizdir. Gizli bir sosyal medya kullanımı için oldukça iş gören nitelikte olan bu özelliği kullanmayı unutmayın.

Instagram aktiflik kapatma iPhone’da nasıl yapılır?

1. Telefonunuzu açın ve Instagram uygulamasına girin.
2. Profil fotoğrafınıza tıklayarak profilinize geçiş yapın.
3. Sağ üstte bulunan butona tıklayarak menüyü açın.
4. Menüden “Ayarlar” sekmesine geçiş yapın.
5. Buradaki menüden “Gizlilik” sayfasına tıklayın.
6. Sayfayı aşağıya kaydırarak “Hareket Durumu” yazısına dokunun.
7. “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini kapalı konuma getirin.

Instagram aktiflik açma nasıl yapılır?

Aktifliği kapatmak için yapılan işlemleri takip edin. Son aşamada hareket durumunu göster özelliğini kapalı konumdan açık konuma getirin. Instagram aktiflik açma işlemi tamamlanmış olacak.

Instagram Aktifliği kapatma Android’de nasıl yapılır?

İçeriğimizde anlatılan aktifliği kapatma yöntemi Android ve iOS için uygundur. İçerik detaylarındaki talimatları izleyebilirsiniz.

Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır?

Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır? ✔️ başlıklı içeriğimizde bunu detaylı olarak ele almıştık. İlgili konuya giderek son görülme kapatma işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Instagram aktiflik görme nasıl yapılır?

Instagram DM kutunuza girerek son görüştüğünüz kişilerin ne zaman aktif olduğunu görebilirsiniz. Bu işleme Instagram aktiflik görme adı verilir.

Instagram aktifliği kapalı olanları görme mümkün mü?

Aktifliği kapalı olan Instagram kullanıcılarının son görülmelerini net olarak göremezsiniz. Her ne kadar alternatif yöntemler olsa da son görülmesi kapalı olan Instagram kullanıcısının son görülmesini görmek kesin değildir.

Aktiflik kapatma neden gereklidir?

Bazı durumlarda Instagram’a girdiğiniz ve ziyaret ettiğiniz bilgisini paylaşmak istemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda Instagram aktiflik kapatma işlemlerini uygularsınız. Böylece kimse sizin Instagram’a girip girmediğinizi anlamaz.
Fakat hikayeleri görüntülerken dikkatli olmalısınız. Hikayeyi görüntüleyenlere bakan arkadaşlarınız sizin Instagram’a girdiğinizi bu şekilde anlayabilir.
Hikayeleri gizlice izlemek için Instagram Gizlice Hikaye Bakma Yöntemi ✔️ başlıklı içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Instagram aktifliği kapatma hakkında yazmış olduğumuz bu içeriğin sonuna geldik. Instagram’da gizli şekilde dolaşmak isteyen kullanıcılar için faydalı olması dileğiyle…

Konu hakkındaki sorularınızı sayfanın sonundaki yorum alanından bizlere iletebilirsiniz.

Yorum yapın