Başkasının Instagram hesabı nasıl KAPATILIR
Güvenlik, Sosyal Medya

Başkasının Instagram hesabı nasıl KAPATILIR ✔️ 2022 Hesap Kapatma

Başkasının Instagram hesabı nasıl KAPATILIR sorusu son zamanların en çok tarafımıza iletilen sorularından biri. İnsanlar çeşitli  sebeplerden ötürü başkalarının instagram hesaplarını kapatmak isteyebiliyorlar. Her ne kadar bir çoğunun sebebini anlayamıyor olsak da bazı noktalarda Başkasının Instagram hesabını kapatmak gerekebiliyor. Bu yazıda sizlere Başkasının Instagram hesabı nasıl kapatılır sorusuna cevap veriyor olacağız.

Başkasının Instagram hesabı nasıl KAPATILIR
Başkasının Instagram hesabı nasıl KAPATILIR

Instagram kapatma olarak bilinen başkasının Instagram hesabını kapatma işlemi pek çok farklı nedenlerden ötürü talep gören bir konu. Bir başkasının Instagram hesabını ele geçirmenin yıkıcı sonuçları olabilir. Önerilere ve tavsiyelere geçmeden önce bu uyarıları dikkate almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Başkasının Instagram hesabını kapatmanın teorik yolları yazımızın devamında.

Başkasının Instagram hesabı nasıl KAPATILIR?

Öncelikle başkasının instagram hesabını kapatmanın sebeplerini inceleyelim. Eğer başkası olarak tanımladığınız hesabın gerçekten kapatılması gerektiğini düşünüyor iseniz ve mantıklı bir dayanağınız var ise hesabı kapatmak mümkün. Fakat o kadar da kolay değil.

Başkasının Instagram hesabını kapatabilmek için öncelikle geçerli bir gerekçenizin olması gerekiyor. Kime göre geçerli? Tabii ki Instagram ekibine göre geçerli…

Instagram ekibi, günde yüzbinlerce belki milyonlarca talebi inceliyorlar. Bu incelemeler sonucunda bir karara varıyorlar. Sizin gerekçeniz gerçekten o kişinin hesabının kapatılmasını gerektirecek bir gerekçe ise ilgili hesabın kapatılması için işlem başlatılıyor. Eğer sizin gerekçeniz Instagram ekibinin ilgisini çekmez ise hesabın kapatılmasını sağlayamıyorsunuz.

Bunlara göre kapatılmasını istediğiniz hesabın gerçekten kapanmasını sağlayacak gerekçeler bulup bulamadığınıza bakmanız gerekiyor. Eğer hesabın kapatılması için bir gerekçe bulamıyorsanız o hesabı kapatmak için Instagram ekibinin dışında bir karar mercine başvurmanız gerekiyor. Peki nedir o merci?

Tabii ki algoritmalar. Evet. Kapatılmasını talep ettiğiniz hesapların önce algoritmalar tarafından değerlendirildiğini büyük ihtimalle biliyorsunuzdur. Instagram ekibinin görmesini istediğiniz bildirimleri öncelikle algoritmalar görür. Algoritmalar bu talepleri belirli kurallara göre işleyip Instagram ekibine aktarır. Instagram ekibi algoritmaların yönlendirmesine göre talepleri inceler. Eğer Instagram ekibinin taleplerinizi görmesine gerek kalmadan işlem yapılır ise hedef kişinin Instagram hesabı kapatılabilir.

Peki bu nasıl mümkün olur?

Öncelikle algoritmaların asla affetmediği bir hata var. Eğer bir hesap telif haklarına sahip olmadan telif hakları ile korunan bir içeriği paylaşıyor ise kesinlikle o hesabı kapatabilirsiniz. Örneğin, kapatmak istediğiniz hesap bir butik hesabı olsun. Bu hesap Adidas’ın sahte ya da gerçek fark etmez bir ürününü ticari olarak paylaşmış olsun. Algoritmalar genelde bu paylaşımı otomatik olarak algılar ve hesaba yaptırım uygular. Fakat bazı durumlarda içerik içerisinden ürün logosunu ayrıştıramaz ve işlem yapamaz.

Bu durumda algoritmayı manuel tetiklemeye zorlamak gerekir. Bunu yapmak için paylaşımı Instagram ekibine göndermek yeterli olur. Bu sayede paylaşım, algoritma tarafından tekrar analiz edilecek ve bu kez detaylı analiz sonucunda logoyu Instagram ekibine ulaşmadan ayrıştırabilecektir. Sonrasında ise hesabı telif haklarından dolayı kapatacak ve bir daha açmayacaktır.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Nasıl Çözülür?
Başkasının Instagram hesabı nasıl KAPATILIR

Başkasının Instagram hesabı nasıl KAPATILIR

En zor geri alınan Instagram hesapları telif sebebi ile kapatılan Instagram hesaplarıdır. Dondurulan bir Instagram hesabının tekrar açılmaması durumunda Instagram dondurulmuş hesabı yeniden açma başlıklı içeriğimize gidin ve oradaki yönergeleri takip edin.

Eğer kapanmasını istediğiniz hesabın telif haklarını ihlal eden bir paylaşımı yok ise ne yapılabilir?

Kapatılmasını istediğiniz Instagram hesabının telif sebebi ile kapatılamayacağını anladığınızda yapmanız gereken şey o hesabı yoğun bir şekilde şikayet etmektir. Her hesabı şikayet ederken kullandığınız gerekçe algoritma ya da Instagram ekibi tarafından kabul edilirse hesap kapatılır. Bu yöntem de genellikle kullanılır. Fakat diğer yöntemler gibi garanti değildir. Zaten dijital dünyada garanti diye bir kavram bulunmaz.

Özetle:

 • Başkasının Instagram hesabı nasıl kapatılır sorusunu kendinize soruyor iseniz şu maddeleri bilmeniz gerekiyor:
 • Hedef kişinin teliften ceza yemesini sağlamalısınız. Bu yüzden hesabında telifli bir paylaşım olması gerekir.
 • Hedef kişinin hesabını toplu şekilde şikayet edip bildirmek durumundasınız. Eğer şikayet sebepleriniz mantıklı bulunur ise hedef kişinin Instagram hesabı kapatılır.

Bir diğer unsur ise hesabın şifresini kırmaya çalışmaktır. Her şifresini kırabilirseniz hesabı kapatabilirsiniz. Detaylı bilgi için şifre kırma yöntemleri içeriğimizi okuyabilirsiniz. Eğer değil şifre kırmak, bilgisayarın B’sinden anlamıyor iseniz başkalarının hesaplarını kapatmaya yeltenmeyin. Bu işi yaptığını söyleyen kişilere de paranızı kaptırmayın. Eğer hesabını kapatmak istediğiniz kişi bir suç işlemiş ise siber suçlara şikayet edip hakkınızı yasal yollardan arayın. Haksız yere kimsenin hesabını kapatmaya çalışmayın.

Başkasının Instagram hesabı nasıl KAPATILIR başlıklı yazıdaki bilgiler yönlendirme niteliği taşımaz. Sadece herhangi bir Instagram hesabının ne şartlar altında kapatılabileceğini tarif eder. Herhangi bir ifadeyi yanlış anlayan kişilerin yapacağı işlemler kişilerin kendilerini sorumlu tutar. İçerik sahibi bu konuda asla sorumluluk kabul etmez.

Instagram ile ilgili daha fazla içerik:

Instagram uygulamasının pek çok açıdan özelleştirilmiş halini kullanarak sadece tasarım odaklı değil kullanış odaklı farklılıkları da deneyimlemeniz mümkün. Bu tür köklü değişiklikler yapmak için instagram plus uygulamasını kullanmanız gerekir. Sürekli olarak güncellenen instagram plus uygulaması sayesinde hem tasarım değişiklikleri hem de kullanışlılık anlamında daha özgür olursunuz.

İnstagram plus uygulamasını edinebiceğiniz konuya gitmek için şu başlığa tıklamanız yeterlidir: Instagram Plus APK İndir 2020 [Son Sürüm]

Ayrıca Instagram hesabınızı dondurduğunuzda tekrar açılırken sorunlar yaşanıyordu. Bu sorunların önüne geçmek ve dondurulmuş instagram hesabını açmak için de özel bir içeriğimiz bulunuyor. Yüzlerce insana fayda sağlamış olan ilgili konuyu okumanızı da tavsiye ederiz.

Mevcut Instagram temasını beğenmiyor iseniz lütfen Instagram Tema Değiştirme içeriğimize göz atın. Birbirinden güzel 10 farklı renk seçeneği ile Instagram’ı farklı renkler ile kullanın.

Instagram DM’lerinde fazla vakit geçiriyor iseniz size göre uygun olan bir içerik olan Instagram kaybolan mesaj gönderme hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Diğer Instagram içeriklerimizi buradan inceleyebilirsiniz:

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

26 yanıtla Başkasının Instagram hesabı nasıl KAPATILIR ✔️ 2022 Hesap Kapatma

 1. Beni tehdit ediyo ve küfür ediyo bana
  Bu kişinin hesabının derhal kapatılmasını talep ediyorum

 2. Hocam iyi günler dilerim. Almak istediğim bir kullanıcı adı var ama farklı bir hesap tarafından kullanılıyor. O hesapta uzuuun bir süredir aktif değil. 1 takipçisi var hesabı bırakıp gitmiş yani. Bunu instagrama nasıl bildiririm veya şikayet ederim bilginiz var mı ? Hiç bir forumda göremedim. Cevaplarsanız sevinirim.

  1. merhaba, açıkçası benim de böyle birkaç almak istediğim kullanıcı adı var fakat çözüm bulamadım. ne cevap veren var ne de hesabın kapandığı var. umarım bir yolu çıkar da paylaşırız.

 3. Ceren._.eroğlu efendim bu kız insanlarla dalga geçiyor ağzı bozuk kelimeler sarf ediyor benim kuzenimin telefon numarasını paylaştı herkese yayıyor acil işlem yapmanızı istiyorum

 4. Yıllar önce açmış olduğum ve beni rezil ettiğini düşündüğüm gönderilerimin olduğu bir instagram hesabım var hesabı uzun zaman önce açtığımdan şifresini hatırlamıyorum e postası bende ama bu yeterli olmuyor çünkü şifre sıfırlama kodu e postama gelmiyor hesaba bağlı e postanın bu olduğundan eminim kurtarma kodunu gönderirken birazını görebiliyorum bu sayede eminim benim hesabım ama kapatamıyorum instagramla irtibata geçtim ama instagram destek bana yardımcı olamıyor makaleleri sorunumu çözemiyor lütfen yardımcı olur musunuz. Hesap: dondurmayiyen_noelbaba

 5. Lütfen dediyim hesabi kapatın bu kişi çok kötü şeyler yapuyir başkalarının görmesini istemediyim için söyleyemiyorum hesab:@qarabağ_azerbaycandır

 6. Merhaba ben fatma adıma ve soyadına açılmış Instagram hesabında benden izinsiz foto paylasip sapik sapik içerikler paylaşıyor çocuk çıplaklığı lütfen bu hesabı kapatın sizden ricam lütfen hesap fatma_priw00.hh lütfen kapatın izinsiz fotoğraf paylaşımı

 7. @caganefeak.gamzelim* hesabı kapansın istiyorum, 14 yaşındaki bir çocuğa arsızca editler yaparak onu bildiğiniz taciz ediyor. Ayrıca fanı olduğum kıza hakaret içerikli yorumlar, ve editler yapıyor. Bu çok rahatsız edici bir tek ben değil bir çok kişi kapansın istiyor hesabın. Lütfen bu söylediklerimi ciddiye alın bu benim ve bir çok kişi için çok önemli. Gerekini yapmanızı istiyoruz🙏

 8. To.lga1245 bu hesab acil kapatılsın bu adam sapik attığı resimler rezalet Instagram bı dünya şikayet ettim neden bakmıyorsunuz

 9. @cemresolmaz hesabı kapansın lütfen Altay bayındır’ı kullanarak prim kasmaya çalışıyor tüm Fenerbahçeli’ler adına istiyorum bunu

 10. benim kız arkadasımın fotografni paylasmis ve kufur falan yazms altna bunun sayfasni lutfen kapatalm inanmazsanzsa kendiniz bakin ama lutfen kapatn sayfasida bu @mileyno.xs

 11. Benim instagram hesabim çalındı e posta ve telefon numarasi değiştirmiş nasıl alabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.