Başlangıç E-Ticaret E-Ticarette Yapılan Hatalar Nelerdir? En Sık Yapılan Hatalar

E-Ticarette Yapılan Hatalar Nelerdir? En Sık Yapılan Hatalar

0
E-Ticarette Yapılan Yanlışlar
E-Ticarette Yapılan Yanlışlar

Sektördeki tecrübemi kullanarak E-Ticaret hakkında sizleri bilinçlendirmek için hazırladığım Ücretsiz E-Ticaret Eğitim Serisinin bir diğer içeriği ile karşınızdayım. Bu içerikte sizlere oldukça önemli hatalardan bahsedeceğim. Bu hatalar E-Ticarette Yapılan Hatalar olarak karşımıza çıkıyor. Sadece bu hataları yapmayarak E-Ticaret dünyasına çok daha sağlam bir giriş yapabilirsiniz. Bu sebeple bu içeriğin her kelimesini zihninize kazımaya çalışın! 

E-Ticarette Yapılan Hatalar

E-Ticarette Yapılan Hatalar Nelerdir?

E-Ticaret süreçlerinde en çok yapılan hataların bir listesini hazırladığım bu içerikte bu hataların detaylarına da yer verdim. Bu hatalara düşmeden girilen E-Ticaret süreçlerinin çok daha başarılı olacağını size garanti ederim. Şimdi E-Ticarette yapılan hataları listeleyelim; 

 • E-Ticaretten Yanlış Şeyler Beklemek (Beklenti Yükseltmek) 
 • Pazar Analizi Yapmadan E-Ticarete Başlamak 
 • Ürün Analizi Yapmadan E-Ticarete Başlamak 
 • Rakip Analizi Yapmadan E-Ticarete Başlamak 
 • Fiyat Analizi Yapmadan E-Ticarete Başlamak 
 • Altyapı Araştırması Yapmadan E-Ticarete Başlamak 
 • E-Ticarette Stok Takibi Yapmamak 
 • E-Ticarette Fiyat Takibi Yapmamak 
 • Ürün Kargolarına Yeterince Özen Göstermemek 
 • Müşterilere Fatura Göndermemek 
 • Sosyal Medya ve Diğer Mecralara (Pazaryerleri) Yatırım Yapmamak 
 • Ürün Detay Sayfalarında Gerekli Bilgilere Yer Vermemek 
 • Reklam Vermemek, Yanlış Mecralarda Yanlış Bütçeler ile Yanlış Reklam Vermek 
 • Gerekli Programlar Yardımı ile Gerekli Analizleri Yapmamak, Dönüşüm izlememek 
 • Yanlış Personel ve Çözüm Ortağı Seçimi 

E-Ticarette Yapılan hatalar genel olarak yukarıdaki gibi listelenebilir. Bu hataların her biri hakkında bir detay sayfası hazırladım. Her bir yanlışın ne şekilde yapıldığını bilmek bu hatalardan kaçınmanızı sağlayacaktır. Bu hatalardan kaçınarak ise daha iyi bir E-Ticaret yönetimi içerisine girebilirsiniz. 

Listede yer alan her konu oldukça önemli konulardır. E-Ticarete yeni başlayanların genellikle yaptıkları hataları uzun zamandır analiz ediyorum. Bu analizler sonucunda yukarıdaki hataların çok sık yapıldığını gözlemledim. Sektör ve teknoloji geliştikçe hatalar da değişeceği için listeyi sürekli olarak güncelliyorum. Listedeki her bir öge için daha önce de belirttiğim gibi ayrı içerikler oluşturdum. Listedeki başlıklara tıklayarak ilgili içeriklerin detaylarına gidebilirsiniz. Geri bu içeriğe dönüp diğer hataları incelemeyi unutmayın.

E-Ticaret eğitim serimizde bulunan tüm içeriklerin yeri ayrıdır ve her bir detay sizi başarıya bir adım daha yaklaştırmak için tasarlanmıştır. E-Ticarette en sık yapılan hatalar ise bu içeriklerden sadece bir tanesidir. E-Ticarette yapılan hataları öncesinden bilerek sektör standartlarını çok daha kısa sürede çok daha az bütçe ile yakalayabilirsiniz. E-Ticaret eğitim serimizin diğer içeriklerinde de bu tür detayları öğreneceğiniz için lütfen onları okumadan E-Ticaret süreçlerine girmeyin.  

E-Ticaret Eğitim serimizde yer alan tüm konular hakkında aşağı kısımdan yorum yapabilirsiniz. Tüm E-Ticaret içeriklerimizi görmek için ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz E-Ticaret Eğitimi içeriğimize giderek tüm içeriklerimize oradan ulaşabilirsiniz. Yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Elimizden geldiğince tüm yorumlara hızlı şekilde yanıt vermeye çalışıyoruz. Sorularınızı samimiyetle cevaplayacağımızdan şüpheniz olmasın. Serinin diğer yazılarında görüşmek üzere…  

 

İçeriği Değerlendir

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version