Android Rat Programları
Güvenlik, Mobil Cihazlar

Android RAT Programları 2022 ⚠️ En iyi 5 Android RAT

Android işletim sistemine sahip telefonlardan veri sızdırmayı sağlayan Android RAT Programları 2022 yılı için özel listesi ile karşınızda. RATlar, ilk olarak Windows gibi yaygın işletim sistemleri için kullanılırken artık Android için de kullanılıyor. RAT ile oluşturulmuş virüsleri tespit etmek zordur.

Bu yüzden RAT’lar, bilgisayar korsanlarının Android telefonları izlemek için tercih ettiği en yaygın araçlardan biridir. Şifrelenmiş virüsler oluşturarak güvenlik uygulamalarına yakalanmadan bilgi sızdırmak RAT’lar sayesinde mümkündür. En genel tanımı ile android telefonların dışarıdan bir kişi tarafından kontrol edilmesine yardımcı olur.

Android Rat Programları
Android Rat Programları

Android RAT Nedir?

RAT, Remote Administrator Tool (Uzak Yönetim Aracı) un kısaltmasıdır. Android için kullanılan RAT’lar, Android cihazları uzaktan kontrol etmeye yarar. Hedef sisteme sızmak için küçük bir APK ya da farklı formatta exploit oluşturmanızı sağlar. Bu zararlıyı çalıştırdığınız tüm Android telefonlara erişim sağlayabilirsiniz. Windows için oldukça gelişmiş RAT’lar mevcuttur. Bu yazıda ise Android için kodlanmış RAT’ları listeleyeceğiz.

Daha sonra bu içerikleri de oku:

RAT sayesinde cihazlara uzaktan ulaşım sağlamak mümkündür. Cihazdaki pek çok özellik sanki telefon sizin elinizdeymiş gibi bilgisayar üzerinden yönetilir. İstenilen verilere ulaşılır ve kopyalanır. Sizin için en iyi Android RAT programları nelerdir, hangi işlevlere sahiptir onları derledik…

En İyi Android RAT Programları 2022

RAT, farklı şekillerde karşımıza çıkabilir. RAT ile oluşturulmuş server ya da app, hedef sisteme bulaştırılarak hedef sistemde bir arka kapı açar. Bu arka kapı üzerinden bazı verilere erişilir. Bu veriler genelde hedef sistemin sahibine ait özel veriler olur. Veri güvenliği şirketleri bu tür uygulamaları sürekli test ederek kendi sistemlerini güçlendirebilir. Sizler de bu programları kendi cihazlarınızda test ederek kendi sistemlerinizi koruma altına alabilir, güvenlik zafiyetlerinizi kapatabilirsiniz.

1. DroidJack

Android RAT - DroidJack
Android RAT – DroidJack

Android’lerde yer alan Truva atının bilgisayarlarda da kontrolünü sağlar. Telefona bu yazılım bulaştırılır ve telefonun bilgisayardan kontrolü sağlanır.

Uzaktaki bir telefonun mesajlarına ulaşmak için kullanılır. O kişinin hesabından Whatsapp mesajlarını okuma ve yazma özelliği sunar. Ayrıca dosya yöneticisi, arama yönetme, GPS, mikrofon, kamera görüntüleme, tarayıcı geçmişine bakma gibi telefondaki pek çok özellik yönetilir. Kendi telefonunuz için tüm güvenlik açıklarını test etmek için harika bir araçtır. Ayrıca en çok tercih edilen Android RAT Programlarından biridir.

DroidJack | (VPN ile açın)

2. SpyNote

Android RAT - SpyNote
Android RAT – SpyNote

SPYNote, Android telefona bulaşarak uzaktan mümkün kılan oldukça popüler bir casus yazılımdır. Kullanımının kolay olması sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilir. Mesaj ve rehberi okuma, telefonu dinleme, mikrofonu kullanma, ses kaydı alma, kamerayı kullanma gibi pek çok şeyi yapmaya imkan verir. Bu yazılım kendisini güncelleyebiliyor ve cihaza diğer zararlı yazılımları kolaylıkla bulaştırabiliyor. Kendi telefonunuzdaki arka kapı açıklarını test etmeniz için harika bir araç.

İlgini çekebilir: Android ne kadar güvenli?

SpyNote

3. AndroRAT

Android RAT - AndroRAT
Android RAT – AndroRAT

Android cihazları hackleme için kullanılan en iyi Android RAT programları arasında yerini alır. Girilen cihazdaki tüm bilgileri alma, arama kaydı görme, mesajları görme, telefondan başkasını arama, kamera ile çekim yapma, internete girme gibi tüm işleri yapabilirsiniz. Yani telefonun kullanımını kendi yönetiminiz altına almak mümkündür.

Bu Android RAT Programı 4 üniversite öğrencisi tarafından geliştirilmiştir. Çalışmanın sonuçlanması ise 1 ay kadar sürmüştür.

AndroRAT

4. AhMyth

Android RAT - AHMYTH
Android RAT – AHMYTH

Android RAT programları arasında popüler olanlardan biridir. Cihazın uzaktan kontrolünü sağlar. Cihazın konumunu net olarak görme, mesajları okuma, aramaları görme, dosyalara kameraya ulaşma gibi imkanlar sağlar. İndirdikten sonra kurulum yapın ve sonrasında kurbanlar sekmesine ulaşmak istediğiniz Android kullanıcılarını ekleyin. Bu şekilde bir ya da birkaç Android kullanıcısının cihazına girmek mümkündür.

AhMyth

5. GhostCtrl

Android RAT - GhostCtrl
Android RAT – GhostCtrl

Android cihazlara izinsiz girerek pek çok veriyi kaydetmeyi sağlar. İlk kez 2015 yılında tanıştığımız bu yazılımın 3 farklı türü bulunuyor. Diğer bir hacker yazılımı olan OmniRAT çeşidi diyebiliriz. Telefona bulaştırılan bu zararlı yazılım yüklü olan diğer uygulamalar sayesinde kendisini saklıyor. Diğer yazılımlara göre en kapsamlı bilgi çalmayı sağlıyor. Wifi, batarya, ses dosyaları gibi diğer yazılımların ulaşmadığı verilere de ulaşmaktadır.

Ayrıca piyasada NanoCore, PlasmaRAT, JSpy, NjRat, WarZone RAT, REvenge RAT, DarkComet ve CyberGate gibi RAT’lar da bulunur. Her RAT kendine has özelliklere sahiptir. Bu yüzden pek çoğunu test edip sizin için en iyi olan Android RAT Programını seçmeniz gerekir.

GhostCtrl

Bu yazıdaki Android RAT programları ve uygulamaları listesi, kişilerin kendi Android güvenliklerini sağlayabilmeleri adına oluşturulmuştur. Herhangi bir HACK tavsiyesi bu ve diğer içeriklerimizde yer alamaz. Konu hakkında soru, şikayet, görüş ve önerileriniz için yorum yapabilirsiniz.

6 yanıtla Android RAT Programları 2022 ⚠️ En iyi 5 Android RAT

  1. en iyisi kali linux kullanmak. pek çok aracın güncel olması ve daha manuel işlemler yapılıyor olması sebebi ile kali candır.

    1. android için bazı işlemleri hazır olarak yapan en basit programlar bu içerikteki ratlar. tabii ki kali linux değiller ama yoklukta iş görüyorlar 🙂

  2. Merhaba arkadaşlar bu işlere epeyce uzağım ama malesef elde etmem gereken şeyler var ve bu ailevi bir olay lütfen yardım istıyorum okdr ihtiyacım varki bana yardım edecek biri varmıdır zorda olmasam bukdr çabalamam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.