Google Play olmadan uygulama indirme ✔️ 2023

Google Play olmadan uygulama indirme işlemi oldukça basittir. Bazı durumlarda market harici uygulama yükleme gerekebilir. Bu yazıda Google Play olmadan uygulama yükleme ve indirme hakkında bilgiler verilmektedir!

Öncelikle market harici uygulamaların güvenlik sebebi ile yüklemelerine izin verilmemekte olduğunu hatırlatalım. Güvenli olmayan bir apk dosyasını bir şekilde indirip kurduğunuzda telefonunuz büyük oranda zarar görebilir.

İndirdiğiniz uygulamanın ne olduğuna kesin olarak emin değilseniz ve kim tarafından yapıldığını bilmiyorsanız lütfen uygulamaları market dışında bir yerden indirmeyiniz! Tarafımızca geliştirilen müzik indirme ve dinleme platformunu incelemek için Akıllı telefona müzik indirme uygulaması yazımızı inceleyin…

Google Play olmadan uygulama indirme

google play olmadan uygulama indirme
google play olmadan uygulama indirme

Market harici uygulama yüklemek oldukça kolaydır. Herhangi bir şekilde indirdiğiniz apk dosyasını çalıştırdığınızda karşınıza Yükleme Engellendi gibi bir uyarı çıkacaktır. Ekrana gelen diyalog penceresinden Ayarlar‘a girin ve Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini aktif hale getirin.

Bu ayar bilinmeyen kaynaklardan gelen (Google play store harici) uygulamaların güvenlik nedeni ile kurulmasını engelleyen ayardır. Buradan uygulamaya izin verdiğiniz taktirde uygulama kurulacaktır. Yeri gelmişken hemen belirteyim;

Play store olmadan uygulama yükleme indirme
Play store olmadan uygulama yükleme indirme

Bilinmeyen kaynaklardan uygulama indirmek için genellikle indirme siteleri tercih edilir. En çok kullanılan APK indirme siteleri şu şekildedir:

  • APKPure.com
  • APKmirror.com
  • Softonic.com
  • APKcombo.com

Bu sitelerde bulunan aplikasyonlar genellikle günceldir. Hemen her sürümün indirilebilir bağlantılarını yayınlayan bu sitelerden Google Play Store olmadan uygulama indirebilirsiniz. Pek çoğu ücretsiz APK indirme özelliğini desteklemektedir.

Google Play Olmadan WhatsApp Nasıl İndirilir?

Google Play Store olmadan uygulama indirmenin tarifini yazı içerisinde yapmıştık. WhatsApp da bu uygulamalardan biri. Standart bir APK indirir gibi WhatsApp için de APK indirebilir ve Google Play Store olmadan kullanabilirsiniz.

WhatsApp APK indirmek için tıklayın

Her market dışı uygulama zararlıdır diye bir kaide yok. Bu kanıya varmak oldukça yanlıştır. Bazı uygulamalar oldukça büyük firmalar tarafından geliştirilmiş olsa da sadece kendi siteleri üzerinden dağıtılmakta ve marketlerin hiçbirinde bulunmamaktadır. Neticede adam olmak bir topluluğa dahil olmak değil, bir duruşa sahip olmaktır. Hoşçakalın 🙂

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Google Play olmadan uygulama indirme ✔️ 2023” üzerine 3 yorum

  1. Abi sifre yenilemek icin bben gsm yi kulanmistim suan gsm idekullanmiyoruz hat iptal oldu erisim yok alabilirmiyiz hesabi

    Cevapla

Yorum yapın