En iyi 15 WiFi Hack Araçları / Programları ✔️ 2023

İnternet artık ofis veya ev olsun, günlük hayatımızın temel gereksinimlerinden biri haline geldi. Sonuç olarak, Wi-Fi yönlendirici ve veri bağlantısı her kullanıcı için temel bir olanak haline gelmiştir. İnsanlar ayrıca tüm cihazları bağlamak için ev ağlarındaki kablosuz yönlendiricileri kullanır. Ancak Wi-Fi kullanmak, ağınızı ücretsiz olarak kullanmak isteyebilecek mahalleli tarafından görülebilir hale getirebilir. Benzer şekilde Wi-Fi kullanan büyük kuruluşlar, ağın çalışanları tarafından nasıl kullanıldığını kontrol etmek isteyebilir.

wifi hack araçları
wifi hack araçları

Kablosuz ağlar bir şifre anahtarı ile güvenli olsa da WAP, WAP2 ve WPS protokolü ile korunan herhangi bir Wi-Fi’nin şifresini kırmaya izin veren birçok Wifi hackleme aracı vardır. Bu yazıda, erişmenizi sağlamak için ağları kırabilecek en iyi Wi-Fi hack araçlarının bir listesini sunuyoruz. Bu araçlar, kendi Wi-Fi’nizin kaybolan şifresini kurtarmak için de kullanılabilir.

WiFi Hacklemek Mümkün Mü?

Evet, belirli araçları ve yazılımları kullanarak WiFi’yi hacklemek mümkündür. Windows veya Linux PC hatta Android akıllı telefon, kullanarak WiFi’yi hackleyebilirsiniz.

Ancak, başkasının WiFi bağlantısını rızası olmadan kesmek ve kullanmak çeşitli ülkelerde yasa dışıdır. Bir WiFi ağına yetkisiz erişim, dünyanın farklı bölgelerinde suç olarak kabul edilir.

En İyi 15 Wi-Fi Hackleme Aracı

Etrafınızdaki wifi ağlarının şifreleri ne kadar güvenli? Bundan önce sizin kendi kullandığınız ağ ne kadar güvenli? Ağınıza sızan bir saldırgan size neler yapabilir? Bu soruların yanıtını az çok biliyor olmalısınız. Bu tehlikenin önüne geçmek için ağınızın şifresi güvenli olmalı. Neden güvenli olması gerektiğini internette güvende olmanın yolları ve şifre kırma yöntemleri isimli yazılarımızda anlatmıştık.

1. Aircrack-ng

Aircrack-ng
Aircrack-ng

Aircrack-ng, Wi-Fi 802.11b ağının WEP Anahtarlarını kırarak şifreleri kırmanıza yardımcı olabilecek en popüler kablosuz şifre kırma araçlarından biridir. Aircrack, paketleri yakalayarak kablosuz parolaları kurtarmak için en iyi algoritmaları kullanır. Yeterli paket toplandıktan sonra parolayı kurtarmaya çalışır. Saldırıyı daha hızlı hale getirmek için, bazı optimizasyonlarla standart bir FMS saldırısı uygular.

Aracın arkasındaki şirket ayrıca kablosuz şifreleri kırmak için bu aracı nasıl yükleyeceğinizi ve kullanacağınızı öğrenebileceğiniz çevrimiçi bir öğretici sunar. Linux dağıtımı, Canlı CD ve VMware görüntü seçenekleri olarak gelir. Bunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. Kablosuz adaptörlerin çoğunu destekler ve çalışması neredeyse garanti edilir.

Bir Linux dağıtımı kullanıyorsanız, aracın tek dezavantajı Linux hakkında daha derin bir bilgi gerektirme olmasıdır. Linux bilmiyorsanız bu aracı kullanmak zor olacaktır. Bu durumda, Live CD veya VMWare görüntüsünü kullanmayı deneyin. VMWare Image daha az bilgiye ihtiyaç duyar, ancak yalnızca sınırlı bir anda bilgisayar işletim sistemi kümesiyle çalışır ve yalnızca USB aygıtları desteklenir.

Bu aracı kullanmaya başlamadan önce, kablosuz kartın paket ekleyebileceğini onaylayın. Sonra WEP hackletmeye başlayın. Araç hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitesindeki çevrimiçi öğreticiyi okuyun. Adımları düzgün bir şekilde takip ederseniz, bu araçla başarı elde edersiniz.

2. WiFi WPS WPA Tester

WiFi WPS WPA Tester
WiFi WPS WPA Tester

WPA WPS Tester, güvenliği kırmasıyla bilinen ve hem köklü hem de Android cihazlarda çalışan en popüler Wi-Fi şifre korsanı araçlarından biridir. Bu uygulama WPS PIN ile Erişim Noktalarına bağlantıyı test eder ve çalıştırmak için Android 4.0 ve yukarısına ihtiyaç duyar.

Pimleri hesaplamak için MAC adreslerini ve dahili veri tabanını içeren çeşitli algoritmalara dayanır. Tam potansiyelini gerçekleştirmek için kök izinlere ihtiyacınız olacaktır.

3. Cain & Abel

Cain & Abel
Cain & Abel

Cain & Abel, ağ trafiğini engellemek ve daha sonra şifreleri kriptoanaksi saldırı yöntemlerini kullanarak zorlayarak keşfetmek için geliştirilmiş popüler bir şifre kırma aracıdır.

Ayrıca yönlendirme protokollerini çözümleyerek kablosuz ağ anahtarlarını kurtarabilir. Kablosuz güvenliği ve şifre kırmayı öğrenmeye çalışıyorsanız, bu aracı bir kez denemelisiniz.

Hack aracının son resmi güncellemesi yaklaşık yedi yıl önceydi. Geliştiriciler başka uğraşlara geçtikleri için aktif gelişimi durduruldu.

4. Kismet

Kismet
Kismet

Kısmet, 802.11 kablosuz yerel ağ için bir paket algılayıcı, ağ dedektörü ve izinsiz giriş algılama sistemidir. Rfmon modunu, Bluetooth arayüzlerini, SDR’den birkaçını (Yazılım Tanımlı Radyo) ve RTLDSR gibi diğer donanımları destekleyen herhangi bir Wi-Fi kartıyla ve yakalama donanımının birkaçıyla birlikte çalışır.

Ağları tanımlamak ve gizli ağları algılamak için paketleri pasif olarak toplar. Ayrıca 802.11a, 802.11b, 802.11g ve 802.11n trafiğini tarayabilir. İstemci/sunucu modüler mimarisi üzerine kuruludur. Linux, OSX, Windows ve BSD platformları için kullanılabilir.

Son güncellemeleriyle Kısmet, Javascript aracılığıyla WebUI işlevlerini ve beraberindeki diğer özellikleri geliştirebilen eklentileri destekliyor. Ayrıca Python komut dosyası aracılığıyla ekstra sunucu işlevselliği sağlayan “yardımcı” araçlar eklediler.

5. AirSnort

AirSnort
AirSnort

AirSnort, Bir Wi-Fi 802.11b ağında WEP şifrelemesini çözmek için başka bir popüler araçtır. Ücretsiz bir araçtır. Linux ve Windows platformlarıyla birlikte gelir. Bu araç artık desteklenmiyor, ancak Sourceforge’dan indirilmeye devam ediyor.

AirSnort, yeterli paket alındıktan sonra iletimleri pasif olarak izleyerek ve şifreleme anahtarlarını hesaplayarak çalışır. Bu aracın kullanımı kolaydır ve herhangi bir ağ uzmanlığı gerektirmez. İlgileniyorsanız, WEP şifrelerini kırmak için bu aracı deneyebilirsiniz.

6. NetStumbler

NetStumbler
NetStumbler

NetStumbler, açık kablosuz erişim noktalarını bulmak için iyi bilinen Windows araçlarından biridir. Bu araç ücretsizdir ve Windows için kullanılabilir.

Aracın küçültülmüş bir sürümü miniStumbler olarak da bilinir. Temel olarak, NetStumbler, ağ yapılandırmalarını doğrulamak, zayıf bir ağa sahip konumları bulmak, yetkisiz erişim noktalarını algılamak ve daha fazlası için kullanılır.

Ücretsiz Wi-Fi hack aracı artık desteklenmiyor, ancak adresi en son güncellenen web sitesinden indirilebilir.

7. Airjack

Airjack
Airjack

Airjack, sahte paketlerin enjekte edilmesinde ve hizmet reddi saldırısı ile bir ağ oluşturulmasında çok yararlı olan bir Wi-Fi 802.11 paket enjeksiyon aracıdır. Bu araç, ağdaki orta saldırıdaki biri için de kullanılabilir.

Aracı başlatmak için bilgisayarınızda yüklü C’ye ihtiyacınız olacaktır. Ardından Airjack dosyalarını açın ve bir klasöre ayıklayın. Bundan sonra, mevcut WIFI ağlarını taramanız ve ardından hacklemek istediğiniz ağı seçmeniz gerekir.

 8. inSSIDer

inSSIDer
inSSIDer

inSSIDer, NetStumbler olan başka bir aracın sınırlamasının üstesinden gelmek için tasarlanmış bir kablosuz ağ tarayıcısıdır. Başlangıçta, araç açık kaynaklıydı, ancak şimdi premuim oldu.

inSSIDer Wi-Fi tarayıcısı, açık Wi-Fi erişim noktalarını bulma, sinyal gücünü izleme, GPS kayıtlarıyla günlük kaydetme, kablosuz kart ve yazılımdan veri toplama, mevcut en iyi kablosuz kanalı seçme ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli görevler yapabilir.

inSSIDER, Metageek tarafından satın alınmıştır. Giriş yapmak ve bilgisayarınızda WIFI hack aracını kullanmak için ücretsiz bir Metageek hesabı oluşturmanız gerekecektir.

9. CoWPAtty

CoWPAtty
CoWPAtty

CoWPAtty, Linux işletim sisteminde çalışan WPA-PSK için otomatik bir sözlük saldırı aracıdır. Bu programın bir komut satırı arabirimi vardır ve saldırıda kullanılacak parolayı içeren bir sözcük listesinde çalışır.

Aracın kullanımı gerçekten basittir, ancak yavaştır. Bunun nedeni, karmanın SHA1’i bir SSID tohumu ile kullanmasıdır. Aynı şifrenin farklı bir SSIM’e sahip olacağı anlamına gelir. Bu nedenle, tüm erişim noktalarına karşı kullanamazsınız. Araç şifre sözlüğünü kullanır ve SSID’yi kullanarak sözlükte bulunan her kelime için kesmeyi oluşturur.

Aracın yeni sürümü, önceden hesaplanmış bir karma dosya kullanarak hızı artırmaya çalıştı. Bu önceden hesaplanmış dosya, yaklaşık 1000 en popüler SSI için yaklaşık 172000 sözlük dosyası içerir. Ama SGK’nız o 1000’de değilse şanssızsınız demektir.

10. WepAttack

WepAttack
WepAttack

WepAttack, 802.11 WEP anahtarlarını kırmak için açık kaynaklı bir Linux aracıdır. Bu araç, çalışma anahtarını bulmak için milyonlarca kelimeyi sınayarak etkin bir sözlük saldırısı gerçekleştirir. WepAttack ile çalışmak için yalnızca çalışan bir WLAN kartı gereklidir.

11. Wireshark

Wireshark, bir WIFI hackleme aracı olarak kullanılabilecek çok popüler bir ağ analizörüdür. inSSIDER gibi bir kuruş ücret almadan ağ bağlantılarına mikroskobik bir göz atabilirsiniz. Ağ korsanlığı aracı, çeşitli platformlar için yüzlerce gönüllü tarafından geliştirilmiştir.

Wireshark
Wireshark

Genellikle farklı araçlar kullanırken, öğreticiler bulmak için YouTube’a güvenme eğilimindeyiz. Birkaç video kılavuzu içeren uzantı bilgi tabanı öğreticilerinde durum böyle olmazdı. Aracı farklı platformlarda kullanma konusunda tam teşekküllü video serilerini bulmak için doğrudan resmi YouTube kanalına gidebilirsiniz.

Özelliklere gelerek, yüzlerce farklı ağ protokolünü derinlemesine inceleyebilirsiniz. Ayrıca tcdump, Catapult DCT2000 ve Pcap NG gibi çeşitli formatlarda çevrimdışı analizlerle birlikte canlı yakalama elde ediyoruz. Yakalanan tüm verileri GUI veya TTY modu TShark yardımcı programını kullanarak görüntüleyebilirsiniz.

12. Wifite2

Wifite2, WIFI ağlarını denetlemek ve hacklemek için Python komut dosyasındaki orijinal Wifite’nin tamamen yeniden yazılmasıdır. Kali Linux ve ParrotSec için açıkça tasarlanmış, birkaç dağıtım için kullanılabilen yalnızca Linux ağ aracıdır.

Wifite2
Wifite2

Bu ağ korsanlığı aracında kullanıcı ara yüzü yoktur. Bir komut satırı arabirimi ile kullanılacak komutların bir listesini alırsınız. İlerlemeden önce, cihazınızın kablosuz ağ kartının “monitör modu” özelliğine sahip olduğundan emin olmalıyız. Mevcut değilse, USB üzerinden satış sonrası kablosuz kartlarla gidebilirsiniz. Wifite’in çalışması için Aircrack-ng paketine, ifconfig’e ve iwconfig’e ihtiyacınız olacak. Şansı artırmak için diğerlerinin yanı sıra shark, reaver gibi birkaç isteğe bağlı araç vardır.

Bu açık kaynaklı WİFİ hack aracı, birkaç kablosuz kartta 5 GHz ağlarını destekler. Destek henüz başlangıç aşamasında, ancak iyileşme görüyor. Pixie-Dust ve Pin Attack ile çevrimdışı ve çevrimiçi olarak wps’deki Kaba Kuvvet saldırısını destekler.

13. Wifiphiser

Sırada, bir WIFI ağına ortak saldırı aracı var. Wifiphiser, kırmızı takım etkileşimleri ve WIFI penetrasyon testi yapabilen sahte bir erişim noktası ağ çerçevesidir.

Wifiphiser
Wifiphiser

Wifite’e benzer şekilde, bu program sadece Linux için de kullanılabilir. Monitör ve AP moduna sahip çalışan bir kablosuz adaptöre ihtiyacınız olacak. Burada WIFI ağ hack aracı, hedeflenen WIFI ilişkili saldırıları kullanarak kablosuz ağlarda kolayca saldırı konumuna ulaşabilir. Hepsi bu değil, “Evil Twin”, “KARMA” ve “Known Beacons” gibi en son teknikleri yürütürken Raspberry Pi cihazlarında saatlerce çalışabilir.

Farklı senaryolarda dağıtılacak araçla birlikte çok sayıda topluluk odaklı kimlik avı şablonu mevcuttur. Kullanıcılar, hedef odaklı saldırılar gerçekleştirmek için yeni kimlik avı senaryo şablonları oluşturmak üzere karmaşık Python güdümlü komut dosyaları da yazabilirler. Kullanıma hazır sürücü ve yönlendirici ürün yazılımı güncellemelerinin birkaç kimlik avı şablonu vardır. Kitapçıktan bir yaprak çıkarabilir ve bunları eldeki gereksinimlere göre değiştirebilirsiniz.

Önerilen: Android için Ücretsiz En İyi 15 Hack Uygulamaları ve Araçları

Wifiphisher, etkileşimli bir metin arayüzü, diğer araçlar tarafından sunulan sıradan komut satırından çok ihtiyaç duyulan bir rahatlama sunar. Diğer olağanüstü tekniklerle birlikte “Bilinen İşaretçiler” ve “Lure10” gibi son teknoloji saldırı yöntemleri geliştiriciler tarafından tanıtıldı ve hemen araca dahil edildi.

14. Rfa

Halka açık ortamlar genellikle tonlarca WIFI ağı görüyorsunuz, ancak çoğu şifre ile korunuyorlar. Android için şifre korumalı bir WIFI ağını kabadayılık yapabilen bir WIFI hackleme aracı olan Rfa’yı kullanabilirsiniz.

Rfa
Rfa

Rfa aslında akıllı telefon işletim sistemi için Reaver aracının bir GUI sürümü olan Android için Reaver’dır. Monitör modu desteği ile birlikte gelir. WPA/WPA2 parolalarını/pinlerini kurtarın ve her türlü yönlendiricide WPS uygulamalarını tehlikeye atın. Resmi olarak çevrimiçi kaba kuvvet yöntemiyle ortalama 4 ila 10 saat sürer. Gerçekte, WPS pimini tahmin etmek ve parolayı ele geçirmek için zaman önemli ölçüde daha kısadır ve resmi tahminin neredeyse yarısıdır.

Öte yandan, çevrimdışı bir saldırının kullanılması, AP savunmasız olduğunda saniyeler veya birkaç dakika sürebilir. Deneyimli bir Reaver kullanıcısı olarak, tüm özelliklerin GUI aracılığıyla kullanılabilir olduğundan emin olabilirsiniz. Monitör modunu etkinleştirmek/devre dışı bırakmak bir saniye sürer. Rfa ayrıca harici komut dosyalarını destekleyerek ek yeteneklerin önünü açıyor. Artık aracın sınırlamaları sizi rahatsız etmiyor.

Artık özelliklerle işimiz bitti, kurulum hakkında konuşalım. Rfa.apk ile devam etmeden önce bcmon.apk yüklemeniz gerekir. Bcmon dosyası, rfa.apk’ı açarken doğrudan da indirilebilir.

15. airgeddon

Android istasyonunda kısa bir pitstop’un ardından airgeddon ile Linux’a geri dönüyoruz. Aktif olarak geliştirilen bir WIFI hackleme aracıdır.

airgeddon
airgeddon

Diğer ağ korsanlığı araçlarının aksine, kutudan çıktığı anda 2.4 GHz ve 5 GHz bantları için tam destek alıyoruz. Cihazınızın kablosuz ağ kartının gerekli tüm bantları desteklediğinden emin olun. airgeddon sadece WPA/WPA2 kişisel ağı saldırılarını yakalamakla kalmaz, aynı zamanda yakalanan dosyaları temizler. Bu, birden fazla ağla uğraşırken işleri çok daha kolay hale getirir.

WPA/WPA2’nin yakalanan dosyalarındaki tüm çevrimdışı parola şifresi çözme sözlük saldırılarına dayanır. Kural tabanlı ve kaba kuvvet saldırıları için araç; aircrack, hashcat ve crunch araçlarına dayanır.

Ayrıca, girişleri ve dosya yollarını girmeyi kolaylaştırmak için dosyaları doğrudan konsol penceresine sürükleyip bırakabilirsiniz. Çözünürlüğü kendi başına algılayan ve buna göre ayar yapan otomatik boyutlandırma konsolu penceresiyle birlikte gelir.

WIFI hackleme aracı ayrıca docker görüntüsünü kullanarak hızlı dağıtımlar ve uygulama sunar. Docker hub’ta önceden oluşturulmuş görüntüyü kullanabilir veya kendi görüntünüzü oluşturabilirsiniz.

Otomatik güncelleme sayesinde, en son sürümlere sahip olma konusunda endişelenmemize de gerek yok. Arka plandaki sunuculardan mevcut en son sürümlere yükseltecektir. En iyisini sona sakladım, aracın eklenti sistemine de erişimimiz var. Kanca sistemine dayanarak, kullanıcılar hack aracına yeni işlevler eklemek için özel eklentilerini oluşturabilirler.

WIFI’yi Hacklemek Yasa Dışı mı?

Başkasının internetini rızası olmadan kullanmak, WIFI’sını hacklemek veya erişmek dünyanın hemen hemen her yerinde suçtur. E-postaları, web etkinliklerini ve daha fazlasını gözetlemek için bir kişinin ağını ele geçirmeye çalışmadıkça, çoğu durumda bu bir kabahat olarak kabul edilir.

Düzenlemelere uygun olarak suç işlemenin boyutunu anlamak için bölgenizdeki geçerli yasa hakkında bir hukuk uzmanına danışabilirsiniz.

Yasal Uyarı – webdeyazilim.com veya bu makalenin yazarı herhangi bir sıfatla bilgisayar korsanlığı, kaçırma veya herhangi bir yasa dışı faaliyete göz yummaz. Makale, ağın güvenliğini sağlamak için araçların etik kullanımını yaymak için eğitim amaçlıdır.

Özetle

Herhangi bir WIFI’yi hacklemek ve internet’i kullanmak için en iyi WIFI hack araçlarından bazılarını listeledik. Yukarıda belirtilen uygulamalara ve araçlara ek olarak, bir Wi-Fi ağını kesmek için kullanılabilecek birkaç araç daha bulunmaktadır.

Ek sorgular:

wifi hack me, wifi hack site, wifi password hack, how to hack wifi on android
Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın