WiFi Şifre Kırma: WiFi Şifre Kırma Programı ✔️ 2023

Bilgisayar kullanarak Wifi Şifre Kırma işlemini yapmanın birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Bazı programlar, Wifi şifresini deneme yanılma yaparak kırmaya çalışırken, bazı programlar da ilgili Wifi ağına agresif saldırılar yapmaktadır. Bilgisayar programlarıyla Wifi Şifresi kırabileceğiniz gibi sosyal mühendislik gibi yöntemlerle de program kullanmadan şifre kırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Wifi Şifre Kırma
Wifi Şifre Kırma

Wifi Şifre Kırma Pc

Wifi ağınız yeterli değilse veya hiç yoksa, bilgisayarınızın en iyi çektiği Wifi ağının da şifresini bilmiyorsanız bu ağın şifresini kırmak zorundasınız. Ağ bağlantılarının güvenliğini sağlamak için WEP şifreleme yöntemi kullanılırken artık bu sistem eskidiği için WPA2 şifreleme yöntemi kullanılmaktadır.

WPA2 şifreleme sistemi, WEP şifreleme sisteminden çok daha karmaşık bir yapıya sahip olduğu için günümüzde Wifi ağlarının şifreleri çok daha iyi korunmaktadır. Programla Wifi şifresi kırmak istiyorsanız bu işi yapabileceğiniz bazı programları tanıtacağız.

Dumper Wifi Şifre Kırma
Dumper Wifi Şifre Kırma

Dummper – Wifi Şifre Kırma Programı

Programın Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Program sadece Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 gibi Windows tabanlı işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Ara yüzü gayet basit olan program ile wifi şifresi kırmak için yapmanız gereken ilk şey WPS sekmesine gitmektir.

“Todas las redes” seçeneğini işaretledikten sonra “Start” butonuna basın. Tarama faaliyeti bittikten sonra program size bulabildiği Wifi ağlarını listeleyecektir. Bağlanmak için bir Wifi ağı seçin ve “JumpStart” butonuna basın. Bu butona bastıktan sonra şifre kırma işlemi başlamaktadır.

Program çalışırken sık sık hata mesajı yayınlamaktadır. Bu mesaj yayınlandığında son işlem olan “JumpStart” butonuna sürekli olarak basmalısınız.

Bu program ile Wifi şifresi kırmanız oldukça zordur çünkü ortalama bir güvenliğe sahip Wifi ağının bu program ile kırılması imkansızdır. İlgili Wifi ağının herhangi bir güvenliği olmaması durumunda Dummper programıyla sonuç elde edebilirsiniz.

Kelime Listesi Yöntemi

Bazı programlar otomatik olarak herkes tarafından kullanılan şifreleri deneyerek ağa bağlanmaya çalışır. Bu tarz programları indirip deneyebilirsiniz fakat günümüzde Wifi şifresini 123456 yapacak kişi sayısı çok azdır bu yüzden de programın ilgili şifre kombinasyonunu bulabilmesi için 1 hafta boyunca çalışması gerektiği için bu tarz programlar da pek tavsiye edilmez.

Brute Force Yöntemi
Brute Force Yöntemi

Bu yöntem için özel olarak üretilen Brute Force Attack programını deneyebilirsiniz. İlgili kombinasyonun bulunması durumunda şifre size bildirilecek ve ağ sahibi tarafından şifre değiştirilmediği sürece Wifi ağına bağlanabileceksiniz.

Brute Force programının alternatifleri de bulunmaktadır. Word List Attack programına çeşitli kombinasyonlar ekleyerek Brute Force programından daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Oluşturmuş olduğu kombinasyonları hızla denemekle kalmayıp, sizin de ekleme yapmanıza müsaade etmektedir. Örneğin, Wifi ağının sahibi koyu bir Fenerbahçe taraftarıysa ve sizde bunu biliyorsanız ilgili kombinasyona 1903 ve Fenerbahçe gibi anahtar kelimeleri ekleyerek programın şifreyi bulmasında yardımcı olabilirsiniz.

Sosyal Mühendislik

Sosyal mühendislik yöntemi de günümüzde hala daha etkinliğini koruyan bir yöntemdir. Bu yöntemdeki temel amaç, kişiye telefon veya e-posta ile ulaşarak kişinin şifresini o durumun farkına varmadan almaktır. Bu yöntemi uygulayabilmek tamamen sosyal mühendisliği yapan kişinin hayal gücüne kalmıştır.

Kali Linux

Yine donanım özellikleri yüksek bir bilgisayara sahipseniz Kali Linux kullanarak da Wifi ağının şifresini kırabilirsiniz. Kali Linux, Linux işletim sisteminin Siber Güvenlik için oluşturulmuş bir versiyonudur. Debian tabanlı bir dağıtım olan Kali Linux genellikle güvenlik uzmanları ve hackerlar tarafından kullanılmaktadır. Kali Linux’ü bilgisayarınıza bir işletim sistemi kurar gibi kurabilirsiniz.

Tamamen bu tarz şifre işlemleri için üretilmiş bir işletim sisteminde, Wifi Şifre Kırma yöntemlerini denemek çok daha kolay sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Yine bu işletim sisteminde bu işlemi yapabilecek ve potansiyeli çok daha yüksek yazılımlar bulunmaktadır.

Wifi Şifre kırıcı Android programlarına ve uygulamalarına ilgili bağlantımızı takip ederek de ulaşabilirsiniz. Ayrıca şifre kırma hakkında genel bilgi edinmek için şifre kırma yöntemleri konumuzu incelemenizi tavsiye ederiz.

Yorum yapın