En iyi Müzik İndirme Sitesi – Ücretsiz ve Yasal

İnternet birçok şey sunuyor ve bunların arasında ücretsiz müzik de var. Ücretsiz müzik indirmenize izin veren birçok web sitesi bulabilirsiniz; ancak hepsi yasal değildir. Bu nedenle, yasal ve ücretsiz olarak indirilebilecek müzikler arıyorsanız, 2022’de sizin için derlediğimiz bu en iyi ücretsiz müzik indirme sitelerini incelemenizde fayda var. İşte Ücretsiz ve Yasal en iyi müzik indirme sitesi listesi:

Müzik İndirme Sitesi
Müzik İndirme Sitesi

Ücretsiz müzik nasıl indirilir?

Ücretsiz müziği nereden indireceğinden veya şarkıları nasıl indireceğinden emin olmayan pek çok insan var. Size yardımcı olmak için, 2022’deki en iyi ücretsiz müzik indirme sitelerinin listesini oluşturduk. Aşağıda verilen bağlantıları ziyaret edin ve indirmek istediğiniz müzikleri arayın. Bu siteler size tek bir tıklama ile ücretsiz müzik indirmeleri sağlıyor…

Farklı ücretsiz kaynakların artılarını ve eksilerini derinlemesine incelemeden önce, işte en iyi web sitelerinin hızlı bir listesi:

NoMüzik İndirme SiteleriEn iyi bilinir
1SounCloudSpotify Alternatifi
2ReverbNationPop, Alternatif ve Hip-hop
3Jamendoİyi seçilmiş çalma listeleri ve Radyo istasyonları
4SoundClickTüm türler
5AudiomackHip Hop, Elektronik ve Reggae
6AudionautixMood şarkıları
7NoiseTradeÖzel örnekleyiciler ve önde gelen sürüm parçalarına sahip tüm türler
8Amazon MüzikÇevrimdışı dinleme için ücretsiz müzik indirmeleri
9BeatstarsHip Hop, EDM, Lo-fi
10İnternet Ses ArşiviSesli kitaplar, podcast’ler, radyo programları ve canlı müzik
11DatPiffHip-Hop ve Rap şarkıları
12Last.fmİyi seçilmiş Radyo İstasyonları
13CCTraxElectronica, Dub, Techno, Ortam
14YoutubeTüm türler
15Google Play MüzikTüm türler

En İyi 15 Müzik İndirme Sitesi | 2022

Müzik indirme siteleri birbirinden farklı özelliklerle kullanıcılarına yayın yapıyor. İndirme, dinleme, internetsiz dinleme gibi çeşitli özellikler içeren bu müzik indirme ve dinleme sitelerinin tamamı yer yer gerekli olabiliyor.

1. SoundCloud – Müzik İndirme Sitesi

SoundCloud - Müzik İndirme Sitesi
SoundCloud – Müzik İndirme Sitesi

SoundCloud, sınırsız müzik akışı yapmanızı ve şarkıları ücretsiz indirmenizi sağlayan en iyi müzik indirme sitelerinden biridir. Aslında, ödeme yapmadan çevrimiçi müzik alabileceğiniz en iyi Spotify alternatifi olarak da nitelendirilebilir.

Bu çevrimiçi müzik akışı topluluğunda içerik, bağımsız sanatçılar ve ünlü müzisyenler tarafından yüklenir. Şarkıları, arama çubuğundaki gruplar veya sanatçıların etiketleri aracılığıyla arayabilirsiniz. SoundCloud, Türkiye’de de oldukça fazla kullanıcıya sahiptir. Ücretsiz olarak indirilebilen nispeten küçük ama çok keyifli pek çok şarkı koleksiyonu içerir.

Soundcloud’da ücretsiz şarkılar nasıl indirilir?

SoundCloud’daki tüm müzikler ücretsiz değildir ve hatta bazıları parçayı almak için bir Facebook sayfasını Beğenmenizi bile gerektirir. Ancak birçoğu, müziğin hemen altındaki Ücretsiz İndir düğmesine tıklanarak anında indirilebilir.

2. ReverbNation – Müzik İndirme Sitesi

ReverbNation - Müzik İndirme Sitesi
ReverbNation – Müzik İndirme Sitesi

Bu müzik sitesi, Alabama Shakes, The Civil Wars ve Imagine Dragons gibi grupların popülaritesinin arkasında olan müzik indirme sitesidir. Müziklerini ücretsiz olarak paylaşarak ve büyük, sadık bir hayran kitlesi toplayarak tanınmaya başladıkları yer ReverbNation. ReverbNation, 2021’de çeşitli türler sunan en iyi ücretsiz müzik indirme sitelerinden biridir, ancak koleksiyonları pop, alternatif ve hip-hop ile ünlüdür.

Şu anda bu site yaklaşık 4 milyon sanatçıya, plak şirketine ve kullanıcıya hitap etmekte ve etkileyici kataloğu aracılığıyla müzikseverlere harika bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Daha fazlasını keşfetmek isteyenler, indirilebilecek iyi bir sesli şarkı koleksiyonu sunan müzik web sitesinin Keşfet bölümü aracılığıyla bunu yapabilirler.

ReverbNation’da ücretsiz şarkılar nasıl indirilir?

Reverbnation’da ücretsiz şarkı indirmek için arama sayfasına gidin. Sol tarafta, “Gerekli Ücretsiz MP3’ler” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin ve “Sonuçları Hassaslaştır” ı tıklayın. [Ücretsiz MP3 Gerekli seçeneğinin görünmesi için türün Sanatçı olarak seçildiğinden emin olun].

Ücretsiz müzik sağ tarafta listelenir. Herhangi bir albümün adına tıkladığınızda, ücretsiz indirilebilir şarkıların önünde küçük bir indirme simgesinin olacağı yeni bir sayfa açılacaktır. İndir’e tıklayın ve dosyanın hazırlanmasını bekleyin!

3. Jamendo – Müzik İndirme Sitesi

Jamendo - Müzik İndirme Sitesi
Jamendo – Müzik İndirme Sitesi

Jamendo Music’e yüklenen şarkılar, Creative Commons lisansıyla korunmaktadır, bu da web sitesinde sunulan müzikleri güvenle indirebileceğiniz anlamına gelir. Bu sitede bulunan tüm içerik bağımsız müziktir, bu nedenle ana akım parçaları arıyorsanız, muhtemelen başka bir yere bakmanız veya bunun için ödeme yapmanız gerekecektir.

Jamendo, düzenli olarak güncellenen iyi seçilmiş çalma listeleri ve radyo istasyonlarına sahip oldukları için müzik kaşifleri için en uygun müzik indirme sitesidir. Videonuz, reklamınız veya filminiz için müzik lisansı vermek istiyorsanız, bu ücretsiz müzik indirme web sitesi aynı zamanda uygun fiyatlarla zengin bir koleksiyon sunar.

4. SoundClick – Müzik İndirme Sitesi

SoundClick - Müzik İndirme Sitesi
SoundClick – Müzik İndirme Sitesi

SoundClick, 2021’de farklı sanatçıların profillerinden doğrudan müzik indirmek için en iyi yerdir. Platformda müziklerini ücretsiz sunan birçok sanatçı var. Ayrıca lisanslı şarkılar satın alabilir veya yasal olarak ücretsiz müzik indirebilirsiniz.

Orada bulunan büyük şarkı koleksiyonunu türlere göre keşfedebilir ve duymak istediğiniz ritim ve enstrüman türlerini belirleyerek ücretsiz müzik akışı yapabilirsiniz. SoundClick’e kaydolmadan yayın yapabilirsiniz, ancak web sitesine kaydolduktan sonra müzik indirmenize izin verir.

Bu ücretsiz müzik indirme web sitesi yakın zamanda kullanıcı arayüzünü yeniledi ve daha önce olduğu gibi dağınık değil. Ne yazık ki, özel radyo istasyonları oluşturmak veya forumdaki diğer dinleyicilerle etkileşim kurmak gibi daha önce mevcut olan bazı harika özellikleri kaldırdılar.

5. Audiomack – Müzik İndirme Sitesi

AudioMack - Müzik İndirme Sitesi
AudioMack – Müzik İndirme Sitesi

Audiomack, kendisini en iyi SoundCloud alternatifi yapan kullanıcı dostu bir arayüze sahip ve son derece gelişmekte olan bir müzik paylaşım platformudur. Bu ücretsiz müzik indirme sitesi, sanatçılar, plak şirketleri ve müzik severlerin harika müzikleri keşfetmeleri için bir merkez niteliği taşır.

Harika şarkıları keşfetmenize yardımcı olacak Trendler, En İyi Şarkılar ve En İyi Albümler gibi iyi sınıflandırılmış bölümleri vardır. Trend olan müzik bölümü, gerçek zamanlı olarak listelenen en sıcak Hip Hop, Elektronik ve Reggae’ye sahiptir ve bu da onu genç nüfus arasında oldukça popüler kılmıştır.

Audiomack’teki tüm şarkılar ücretsiz değildir, ancak birçok sanatçı parçalarını ve remikslenmiş müziklerini ücretsiz olarak indirmenizi sağlar. Ancak masaüstü bilgisayardaki web sitesi aracılığıyla veya ücretsiz iOS ve Android uygulaması aracılığıyla telefonlarda sınırsız sayıda şarkı yayınlayabilirsiniz.

6. Audionautix – Müzik İndirme Sitesi

AudioNautix - Müzik İndirme Sitesi
AudioNautix – Müzik İndirme Sitesi

Audionautix, kendi yarattığı müziği ücretsiz olarak paylaşan ve telif hakkı ihlali ile başınız derde girmeden yasal olarak indirmenize izin veren besteci Jason Shaw tarafından oluşturulan ücretsiz bir MP3 müzik indirme sitesidir.

Tüm müzik kategorilerinin uygun şekilde etiketlendiği kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. İstediğiniz türü seçin ve ücretsiz MP3 şarkıları almak için indirme düğmesine tıklayın. Bu sitedeki müzik kitaplığına tür, tempo ve diğer anahtar sözcüklerle göz atılabilir. Ayrıca bu sitede “ruh halleri” kategorisine göre müzik dinlemeyi de seçebilirsiniz.

Sitenin En iyi yanı, bu ücretsiz müzik web sitesinin kaydolmadan veya sizi herhangi bir Facebook sayfasını beğenmeye zorlamadan müzik indirmenize izin vermesidir; bu, 2021’de diğer yasal müzik indirme sitelerinde oldukça yaygındır.

Audionautix’ten ücretsiz MP3 indirdikten sonra, yapmanız gereken tek şey bestecinin bir videoda ücretsiz müziği kullanması için kredi vermektir.

7. NoiseTrade – Müzik İndirme Sitesi

NoiseTrade - Müzik İndirme Sitesi
NoiseTrade – Müzik İndirme Sitesi

NoiseTrade, kreasyonlarına göz atmanızı isteyen birkaç sanatçının harika albüm koleksiyonuna sahiptir. Şarkıyı beğenirseniz bağış yaparak onlara desteğinizi sunabilirsiniz.

Bu web sitesindeki müzikleri almak tamamen ücretsiz ve yasaldır. Bununla birlikte, şarkılar kısmen dinlenebilir ve tam erişim elde etmek veya bir albümü indirmek için e-posta adresinizi ve posta kodunuzu takas etmeniz gerekir.

Onunla işiniz bittiğinde, albüm MP3 parçalarını içeren bir ZIP dosyası olarak indirilecektir. NoiseTrade’de yeni şarkılar bulmak da oldukça kolaydır. Trendler bölümüne ve En Çok İndirilenler bölümüne bakın.

8. Beatstars

Beatstars - Müzik İndirme Sitesi
Beatstars – Müzik İndirme Sitesi

Beatstars, son zamanlarda keşfettiğim ücretsiz MP3 müzik indirme sitelerinden biri. Öncelikle karanlık mod ile gelen temiz ve güzel kullanıcı arayüzünden bahsetmek istiyorum. Bu sitenin en kullanışlı özelliği, tüm ücretsiz ve yasal müzik indirmelerinin bu bağlantı kullanılarak tek bir yerde görüntülenebilmesidir .

Ancak, müziği ücretsiz olarak indirmek için siteye e-posta adresinizi girmeniz gerekeceğini lütfen unutmayın. Bunu yaptığınızda, gelen kutunuza bir indirme bağlantısı gönderilecektir. Bazen bir sanatçının profilini beğenmeniz veya YouTube kanalına abone olmanız istenebilir. Ancak bu, şarkıları ücretsiz indirmenize izin veren siteler için oldukça yaygındır.

Beatstars’ta şarkıları türe, ruh hallerine, en çok satanlara, trendlere ve en yenilere göre filtreleyebilirsiniz. Belirli bir şarkı türünün içindeyseniz, bunun için ritimler, korolu ritimler, vokal, şarkı referansı vb. Gibi filtreleri de kullanabilirsiniz.

9. Ücretsiz Amazon Müzik Mağazası

Amazon Müzik - Müzik İndirme Sitesi
Amazon Müzik – Müzik İndirme Siteleri

Bir Amazon Prime abonesiyseniz, herhangi bir cihazda yayınlayabileceğiniz ve çevrimdışı dinleme için kaydedebileceğiniz milyonlarca ücretsiz müzik indirmesine erişim elde edersiniz. Bu avantajlardan yararlanmak için biraz para ödemeniz veya deneme seçeneğini seçmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok.

Amazon’un web sitesinden ücretsiz müzik almanın, çoğunuzun farkında olmaması gereken başka bir yolu var. Dijital Müzik bölümünde şirketin ücretsiz müzik sayfasını ziyaret ederseniz , indirilebilecek şarkıları göreceksiniz.

Lütfen bu şarkıları indirmek için normal bir Amazon hesabına ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Ayrıca şarkıları normal bir öğe gibi bir alışveriş sepetine kaydedebilir ve istediğiniz tüm şarkıları tek seferde almak için yalnızca bir kez kontrol edebilirsiniz.

10. İnternet Arşivi ( Ses Arşivi )

İnternet Ses Arşivi - Müzik İndirme Sitesi
İnternet Ses Arşivi – Müzik İndirme Siteleri

İnternet Arşivi’nin ses bölümü size sadece ücretsiz müzik sunmakla kalmaz, aynı zamanda sesli kitap, podcast, radyo programları ve canlı müzik sunar. Ses kitaplığı 2 milyondan fazla ücretsiz dijital ses dosyası içerir.

Şarkılar iyi bir şekilde sınıflandırılmamış olsa da, müzik severler mevcut ses parçalarını yayın yılı, yaratıcısı, dili ve en çok görüntülenen medya türü, konular ve konular gibi diğer filtrelere göre sıralayabilir. Bu kategoriler biraz kafa karıştırıcı olabilir, ancak yeterince arandıktan sonra yine de harika şarkılar bulabilirsiniz.

Her türden sanatçıdan ve hatta Ed Sheeran, John Mayer, Coldplay ve Kendrick Lamar’dan olanlar da dahil olmak üzere küresel, ana akım şarkılardan ücretsiz müzik indirmeleri bulabilirsiniz. En iyi yanı ise, MP3 ve OGG gibi birden çok dosya biçiminde müziği güvenli ve ücretsiz olarak indirebilmenizdir.

11. DatPiff

DatPiff - Müzik İndirme Sitesi
DatPiff – Müzik İndirme Siteleri

Hip-hop topluluğundan tüm rap severler, 2021’de bile mixtape şeklinde çeşitlilik sunan bu MP3 indirme sitesine kesinlikle göz atmalıdır.

Bu ücretsiz şarkı indirme sitesinde, çağdaşlarının popüler enstrümanları üzerinden serbest stil rap içeren birçok orijinal derleme var. Bazen Curren $ y gibi sanatçıların sadık hayran kitlelerini ödüllendirmek için bu siteye ücretsiz müzik bıraktığını görürsünüz.

DatPiff’in en iyi yanı, Drake, Lil Wayne, French Montana, vb. Gibi ana akım sanatçılardan indirilebilecek ücretsiz şarkılar sunmasıdır. Site ayrıca yeni kasetler indirmenize, yayın programlarını görüntülemenize, hayran yapımı derleme albümlerini dinlemenize ve görmenize olanak tanır.

12. Last.fm

LastFM - Müzik İndirme Sitesi
LastFM – Müzik İndirme Siteleri

Last.fm 2002 yılında kuruldu, başlangıçta bir internet radyo istasyonu olarak işlev gördü. Ancak 2005 yılında Audioscrobbler bu siteyi kabul etti.

Kullanıcıların müzik zevkine ve dinleme alışkanlıklarına göre özelleştirilmiş bireysel profiller oluşturmak için farklı medya oynatıcılardan ve müzik akışı web sitelerinden veri toplayan bir müzik öneri sistemi uyguladı.

Pek çok kullanıcının bilmediği şey, Last.fm’in şarkıları ücretsiz indirmek için en iyi müzik sitelerinden biri olmasıdır.

13. CCTrax

CCtrax - Müzik İndirme Sitesi
CCtrax – Müzik İndirme Siteleri

CCTrax’taki şarkılar Creative Common müziği olarak sunulur, bu nedenle bu platformdan müzik indirmek ücretsiz ve güvenlidir. Web sitesi, lisans, tür, etiket ve sanatçıya göre müzik arayabileceğiniz güzel bir düzene sahiptir.

Bununla birlikte, web sitesi Electronica, Dub, Techno, Ambient, vb. Gibi birkaç kategoride çevrimiçi şarkılar sunmaktadır. Ancak bir hesap oluşturmadan melodileri dinleyebilir veya indirebilirsiniz ve ayrıca tüm albümü bir kerede alma seçeneği de vardır.

14. YouTube

YouTube - Müzik İndirme Sitesi
YouTube – Müzik İndirme Sitesi

YouTube, 2021’de sınırsız video akışı sunan internetteki en büyük sitelerden biridir. Birçoğumuz bunu bir müzik akışı hizmeti olarak da kullanıyoruz çünkü içinde hemen hemen her tür müzik var.

Ancak YouTube’u liste sonuna yerleştirmemin nedeni , YouTube’dan şarkı elde etmenin zor olması. YouTube’daki tüm şarkılar indirilemez, ancak bir Creative Commons lisans filtresi ve istediğiniz tür ayarlayarak şarkıları arayabilirsiniz.

CC lisansına sahip müzik parçalarını indirmek ücretsizdir ve güvenlidir, ancak lisans koşullarına bağlı olarak, videonuzda veya başka bir platformda kullanmadan önce sanatçıyı belirtmeniz gerekebilir.

15. Google Play Store’da Ücretsiz Müzik

Google Play Müzik - Müzik İndirme Sitesi
Google Play Müzik – Müzik İndirme

Amazon’un web sitesi gibi, Google Play Store da ücretsiz ve yasal müzik indirmeleri kaynağı olmuştur. Ancak, Google Play Müzik 24 Şubat 2021’de kalıcı olarak silinecek, bu nedenle şarkıları buraya zaten kaydettiyseniz, en sevdiğiniz parçaları ücretsiz olarak YouTube müziğine taşımaya başlamalısınız. İşte nasıl yapılacağı;

Bu arada, ücretsiz şarkılara erişmek için Play Store’un Müzik bölümüne gidin ve arama kutusuna “ücretsiz müzik” yazın; bu, müziği farklı bölümlerde listeleyecektir: Şarkılar, Sanatçılar ve Albümler. Daha fazla ücretsiz müzik seçeneği almak için ‘Daha Fazlasını Gör’ düğmesini tıklayabilirsiniz.

2022’de Ücretsiz Müzik Dinleyin!

Apple Music , Prime Music , Spotify , vb. Gibi premium müzik akışı hizmetleri de şarkı dinlemek ve indirmek için ücretsiz denemeler sunar; siz de deneyebilirsiniz.

Tamamen ücretsiz çözümlere geri dönersek, yukarıdaki liste, sınırsız sayıda şarkıyı ücretsiz olarak bulabileceğiniz en iyi kaynakları içerir. Bununla birlikte, bu platformlardaki tüm müzik parçalarının, bazıları ücretli ve yalnızca ücretsiz müzik akışı için mevcut olduğu için ücretsiz olmadığını açıklığa kavuşturmak isterim.

Ücretsiz müzik indirin ve müzik yapmaya başlayın!

2021’de yayınlayabilecekken neden bedava müzik indirebileceğiniz tartışılabilir. Peki, çevrimiçi müzik akışı harika ama mobil ağ bağlantınız veya Wi-Fi bağlantınız kesildiğinde ne yaparsınız? Çevrimdışı müziğe ihtiyacınız olan yer burasıdır ve en iyi yanı, favori parçalarınızı gittiğiniz her yere tek bir kuruş bile harcamadan taşıyabilmenizdir.

Android internetsiz Müzik Dinleme Uygulamaları

Bu nedenle yukarıda belirtilen web sitelerini kullanım kolaylığı ve popülerlik temelinde listeledim. Bununla birlikte, kişisel görüşüme göre, İnternet Arşivi’nin ses bölümü onu en iyi ücretsiz müzik indirme sitesi yapıyor çünkü neredeyse her sanatçıyı orada bulabiliyorum. Size en uygun olanı seçmekte özgürsünüz, bu yüzden devam edin ve bu siteleri keşfedin.

Ücretsiz Müzik İndirme SSS’leri

Ücretsiz müzik indirmek için en iyi site hangisidir?

SoundCloud, Jamendo, Beatstars, vb. Gibi 2021’de ücretsiz müzik indirebileceğiniz birçok site vardır. Şarkıları ücretsiz olarak almak için yukarıda belirtilen listeye başvurabilirsiniz.

Ücretsiz müzik nasıl indirilir?

Herhangi bir yasayı çiğnemeden mp3 dosyalarını indirmek için, telefonunuzda veya bilgisayarınızda ziyaret ettiğiniz sitenin yasal olduğundan emin olmanız gerekir. Jamendo, SoundCloud, Last.fm , vb. Gibi web siteleri, yeni ve gelecekteki yetenekler için mükemmel bir kaynak görevi görür. Çok hızlı bir internet bağlantınız yoksa, bir indirme yöneticisi yazılımı kullanmanızı tavsiye ederim.

Bir videoyu mp3 şarkı dosyasına nasıl dönüştürebilirim?

Müzik videonuzu indirilebilir bir ses dosyasına dönüştürmenize yardımcı olmak için çok sayıda çevrimiçi araç mevcuttur. Bu araçlar, çevrimiçi ve çevrimdışı video dosyalarını istenen ses biçimine dönüştüren kullanımı basit bir yazılımdır.

Ücretsiz şarkı indirmek için VPN kullanmalı mıyım?

Ziyaret ettiğiniz web sitesi% 100 yasal ise kimliğinizi gizlemek için VPN veya başka araçlar kullanmanıza gerek yoktur. Ancak, çevrimiçi ortamda kendinizi güvende tutmak için bu hizmetleri yine de kullanabilirsiniz.

Müzik nereden indirilir?

2022’de ücretsiz müzik indirmenize izin veren birkaç müzik indirme sitesi var. Ancak karşılaştığınız sitelerin çoğu korsan bir site olabilir ve bu nedenle yasa dışıdır. Bu yüzden yukarıda bahsettiğim en iyi MP3 indirme sitelerinin listesine bakmalısınız.

Spotify Premium’a ücretsiz nasıl sahip olunur?

Premium hesabınız olmasa bile, reklam destekli ücretsiz hesabınızda sınırsız şarkı çalabilirsiniz. Reklamsız bir deneyim istiyorsanız, Spotify ayrıca 1-3 aylık ücretsiz premium abonelik sağlıyor; kullanıcılar ayrıca AT&T planınız ve Chase kredi kartınızla ücretsiz Spotify Premium’dan yararlanabilir.

Apple Music’i ücretsiz nasıl edinirim?

Apple her zaman 3-6 aylık ücretsiz deneme süresine devam ediyor ve tüm yeni kullanıcılar her zaman yararlanabiliyor ve milyonlarca şarkı indirmenin keyfini ücretsiz olarak çıkarıyor.

Müzik ile ilgili diğer içeriklerimiz:

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın