Android İçin En İyi 10 Müzik Çalar Uygulaması ✔️ 2023

Günümüzdeki akıllı telefonlar ses ve müzik çalma özellikleri için varsayılan bir müzik çalarla birlikte gelir. Öyleyse neden alternatif bir müzik çalar aramalısınız? Bunun sebebi varsayılan Android müzik çalar uygulamalarının özellik açısından zengin olmamasıdır.

Tatmin edici bir ekolayzer sağlamayan bu müzik çalar uygulamaları kullanıcı arayüzü  bakımından da sizin için uygun olmayabilir. Örneğin, günümüzde çoğu cihaz, varsayılan müzik çalar olarak Google Play Müzik ile birlikte gelmektedir. Basittir ve işinizi görür, ancak kitaplıkta klasör görünümü, dosyalar için etiketleri düzenleme özelliği ve diğer birçok gerekli araç gibi özelliklerden yoksundur.

İster müziksever ister sıradan bir dinleyici olun, bu en iyi Android müzik çalar uygulama listesi kesinlikle dinleme deneyiminizi geliştirecektir.

2022 İçin En İyi 10 Android Müzik Çalar Uygulaması

 • Musicolet
 • Fonograf
 • Pulsar
 • AIMP
 • Pi Müzik Çalar
 • BlackPlayer
 • n7player
 • MediaMonkey
 • VLC
 • Musixmatch

1. Musicolet

En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması
En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması

Musicolet, birçok özelliğe sahip, reklamsız, hafif bir müzik çalar. Kulaklık düğmenizi kullanarak müzik çalarınızı kontrol etmenizi sağlar; duraklatmak / oynatmak için tek bir tıklama, çift tıklama sonraki parçayı çalar ve üç tıklama sizi önceki şarkıya götürür.

Ayrıca, şarkıyı 4 veya daha fazla tekrarlayan tıklama ile ileri sarabilirsiniz. Birden fazla çalma kuyruğunu destekleyen Android için en iyi müzik çalar uygulaması olduğunu iddia ediyor. Musicolet, klasörler, albümler, sanatçılar ve çalma listeleri için erişimi kolay sekmelere sahip sezgisel bir GUI’ye sahiptir.

Dahası, bir ekolayzer, şarkı sözü desteği, etiket düzenleyici, uyku zamanlayıcısı, widget’lar ve daha fazlasına sahiptir. İşlevsellik açısından 2021’de kullanılacak en iyi Android müzik çalarlardan biridir ve benzersiz bir deneyim sunar.

Musicolet’in Özel Özellikleri

 • Çoklu kuyruk yöneticisi ve 20’den fazla kuyruk ayarlama seçeneği.
 • Birden fazla şarkının albüm sanatlarını bir arada düzenlemek için etiket düzenleyici.
 • Kulaklıkla gelişmiş müzik kontrolü
 • Android Auto desteği

2. Fonograf Müzik Çalar

En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması
En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması

Fonograf, oldukça havalı ve anlaşılır kullanıcı arayüzüne sahip görsel olarak çekici bir uygulamadır. UI, ekrandaki içeriğe göre rengi eşleştirmek için dinamik olarak değişir. Tema motoru, oynatıcıyı istediğiniz gibi özelleştirmenizi sağlar. Bu Android müzik çalar uygulaması sadece güzel görünmekle kalmıyor, aynı zamanda özellik bakımından da zengin.

Fonograf, medyanız hakkında eksik bilgileri otomatik olarak indirir. Bu oynatıcıdaki etiket düzenleyici, başlık, sanatçı gibi tekli şarkıların veya tüm albümlerin etiketlerini kolayca düzenlemenize olanak tanır.

Fonograf ayrıca kilit ekranı kontrolleri, aralıksız oynatma ve uyku zamanlayıcısı gibi başka özelliklere de sahiptir. Uygulama, uygulama içi satın alımlar sunar.

Fonografın Özel Özellikleri

 • Kitaplığın albümler, sanatçılar ve çalma listeleri olarak sınıflandırılması
 • Kapsamlı özelleştirme için dahili tema motoru
 • Parçalar hakkında ek bilgi indirmek için Last.fm entegrasyonu

3. Pulsar Müzik Çalar

En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması
En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması

Tamamen ücretsiz ve hafif olan Pulsar, birçok kullanıcı arasında en çok tercih edilen ücretsiz Android müzik çalar uygulamalarından biridir. Reklamsızdır ve basittir, ancak muhteşem kullanıcı arayüzü ve animasyonla güzel bir şekilde tasarlanmıştır. Hatta arayüzü farklı renk temalarıyla özelleştirebilirsiniz. Pulsar’ın kütüphane görünümü albüme, sanatçıya, türe veya klasörlere göre sıralanabilir.

Ayrıca, uygulama boşluksuz oynatma, ana ekran widget’ı, yerleşik etiket düzenleyici, 5 bantlı ekolayzır (pro sürümde mevcuttur), last.fm scrobbling ve daha fazlası gibi diğer tüm özellikleri sunar. Pulsar küçük olmasına rağmen, kontrol edebileceğiniz Android için en iyi müzik çalarlardan biridir.

Pulsar Müzik Çaların Özel Özellikleri

 • Crossfade desteği
 • Android Auto ve Chromecast desteği
 • En çok çalınan, en son çalınan ve yeni eklenen şarkılara göre akıllı çalma listeleri oluşturma seçeneği
 • Albümler, sanatçılar ve şarkılar arasında hızlı arama

4. AIMP

En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması
En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması

Android için AIMP müzik çalar, sadeliği ve düzenli olarak şarkı çalmak için herhangi bir müzik çalar uygulamasında aradığınız tüm gerekli özellikleri sağlamasıyla bilinir.

En iyi müzik çalar uygulamaları listesinde sık sık kendine yer bulmaktadır. Karışık çalma ve tekrarlama gibi tüm önemli özellik düğmeleri doğrudan oynatma ekranındadır. Ayrıca uyku zamanlayıcısı, oynatma hızı kontrolü, hoparlör kontrolü, ekolayzır vb. Gibi özelliklere de sahiptir.

Menüsünde gizlenen ayar seçeneği, oynatıcıdan en iyi şekilde yararlanmak için birçok önemli ve gelişmiş seçenek içerir. Ayrıca harita kontrolünü kontrol edebilir ve bundan en iyi şekilde nasıl yararlanmak istediğinize ince ayar yaparak kendiniz karar verebilirsiniz. En sevdiğim özelliklerden biri, şarkı adına dokunmak ve şarkıcı, besteci, tür, yıl, dosya türü, bit hızı ve saklama konumu gibi önemli şarkı ayrıntılarını almaktır.

AIMP’nin Özel Özellikleri

 • Kullanımı basit uygulama
 • Ses meraklıları için tonlarca gelişmiş özellik
 • Çoğu dosya türünü destekler

5. Pi Müzik Çalar

En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması
En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması

Güzel tasarlanmış ve hazırlanmış Pi Müzik Çalar, bir kullanıcının Android müzik çalar uygulamasında tercih edebileceği tüm gerekli özelliklerle donatılmıştır. Başlangıçta, daha sonra isterseniz değiştirebileceğiniz bir tema (diğer dört farklı türü arasından) seçmeniz istenecektir.

Her şeyin kullanımını kolaylaştıran mükemmel görünümlü bir arayüze sahiptir. Çeşitli kütüphane görünümlerinden (parçalar, albümler, sanatçılar, türler, çalma listeleri, klasörler) herhangi birinden müzik çalabilirsiniz.

Ayrıca Uyku Zamanlayıcısı, Widget desteği, Zil Sesi Kesici ve çok daha fazlasıyla birlikte gelir. Pi Müzik çalar uygulaması Play Store’da ücretsiz olarak mevcuttur, ancak reklamlar içerir. Reklamsız bir deneyim için ek satın alımlar yapabilirsiniz.

Pi Müzik Çaların Özel Özellikleri

 • Bass Boost, 3D Reverb Effects, Virtualizer ve daha fazlası gibi 5 bantlı yerleşik ekolayzer ön ayarları
 • Parçaları, albümleri, türleri ve çalma listelerini paylaşmak için Pi Power Share özelliği
 • Ses dosyalarını yönetmek için geliştirilmiş klasör görünümü
 • Sesli kitaplar ve podcast desteği

6. BlackPlayer Müzik Çalar

En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması
En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması

BlackPlayer, pek çok özellikle birlikte gelen Android için şüphesiz en iyi müzik oynatıcılardan biridir. Tamamen kaydırmalar ve hareketlerle kontrol edilebilen özelleştirilebilir bir kullanıcı arayüzü ile tasarlanmıştır. Yazı tipini ve kullanıcı arayüzü rengini tam olarak varsayılan değerlerle değiştirebilirsiniz.

Ayrıca BlackPlayer; Widget’lar, Boşluksuz oynatma, ID3 Etiket düzenleyici, Uyku Zamanlayıcısı, değiştirilebilir temalar ve çok daha fazlasıyla doludur. Diğer yandan MP3, WAV, OGG gibi standart yerel müzik dosyası formatlarını da destekler.

Bunun dışında, BlackPlayer uygulaması reklamsızdır ve Play Store’da ücretsiz olarak mevcuttur. Genişletilmiş özelliklere sahip ücretli bir sürüm de satın alınabilir.

BlackPlayer’ın Özel Özellikleri

 • BassBoost, 3D Surround Sanallaştırıcı ve Amplifikatörlü 5 bantlı ekolayzır.
 • Android Auto ve WearOS’u destekler
 • Yerleştirilmiş şarkı sözlerini görüntüler ve düzenlemeye imkan verir
 • Senkronize .lrc dosyaları için destek sunar

7. n7player Müzik Çalar

En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması
En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması

n7player Music Player, istediğiniz herhangi bir müzik dosyasını görüntülemek için kolayca yakınlaştırıp uzaklaştırabileceğiniz yenilikçi bir yüzey aramasına ve şık bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Medya kitaplığındaki grafik iyileştirmeler sayesinde, çeşitli görünümler içinde herhangi bir şarkıyı arayabilirsiniz.

n7 Müzik Çalar uygulaması, aralıksız çalma, bas güçlendirme ve ses sanallaştırma efektleri, etiket düzenleyici, temalar, uyku zamanlayıcısı, widget’lar ve çok daha fazlası gibi heyecan verici özelliklerle birlikte gelir.

Ücretsiz sürüm yalnızca 14 günlük bir deneme sürümü olsa da, tüm özelliklerinden yararlanmak için Google Play Store’dan tam sürümü satın alabilirsiniz. Fiyatına değecek.

N7Player Müzik Çaların Özel Özellikleri

 • Birden çok ön ayarlı gelişmiş 10 bant ekolayzır
 • Kilit ekranı widget’ının ve uygulama temasının özelleştirilmesi
 • Chromecast / AirPlay / DLNA desteği

8. MediaMonkey

En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması
En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması

MediaMonkey, özelliklerle dolu bir Android müzik çalar uygulamasıdır. Kitaplığı albümlere, sesli kitaplara, podcast’lere, sanatçılara, parçalara, türlere ve hatta bestecilere göre taranabilir. Klasör görünümü 15 günlük bir deneme süresi için mevcuttur. Arama algoritması hızlıdır ve hem sanatçıyı hem de parçaları öngörülü bir şekilde görüntüler.

MediaMonkey, eksik albüm resminizi ve şarkı sözlerinizi indirebilir. Android oynatıcınızı Windows için MediaMonkey ile senkronize edebilirsiniz. Ayrıca, Ayarlar’da etkinleştirerek Bildirim panelinde bir parçanın arama çubuğunu görüntüleyebilirsiniz.

Ek özellikler arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, uyku zamanlayıcısı, etiket düzenleyici ve ana ekran widget’ları bulunur. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek Android için en iyi müzik çalar uygulamalarından biridir.

Media Monkey’in Özel Özellikleri

 • Stereo dengeli beş bantlı ekolayzır
 • Android Auto ve Chromecast / UPnP / DLNA cihazları için destek
 • Sesli kitap ve videolar gibi büyük dosyalara yer işareti koyma seçeneği
 • Last.fm ve Scrobble Droid dahil olmak üzere üçüncü taraf scrobbler ile uyumludur

9. VLC

En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması
En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması

Windows için en iyi medya oynatıcıları listemizi okursanız, konuya göre sıralanan popüler ve açık kaynaklı medya oynatıcı olan VLC’yi bulacaksınız. Windows için iyi bir müzik çalar uygulama olması, Android için de iyi olabileceği anlamına gelmiyor elbette ama denemek için bir güven verdiği kesin.

Denediğinizde ise vazgeçemeyeceğiniz kalitede bir müzik çalar uygulaması olan VLC, listemizdeki en çekici seçenek gibi görünmese de, farklı dosya formatlarıyla performans ve uyumluluk söz konusu olduğunda kesinlikle en iyiler arasındadır. Çoğunuz, VLC’yi neredeyse her şeyi çalabilen bir video ve ses oynatıcı olarak biliyor olabilirsiniz.

Tıpkı diğer uygulamalar gibi, VLC’de de telefonunuzda depolanan tüm müzikleri tarayan ve tüm içeriği farklı sekmelerde sıralayan özel bir ses bölümü vardır: Sanatçılar, Albümler, Parçalar ve Türler. Farklı yerlerdeki çoklu menü / seçenek düğmeleri pek sezgisel değildir, ancak müzik çalma işini oldukça iyi halleder.

Android için hemen hemen tüm müzik çalarlarda bulunan uyku zamanlayıcısı, çalma hızı ayarı, ekolayzer, zil sesi olarak ayarlama ve diğer standart özellikler gibi özelliklere sahip olursunuz.

VLC’nin Özel Özellikleri

 • Açık kaynak uygulaması
 • Basit, anlamsız arayüz
 • Çok sayıda dosya türü için destek

10. Musixmatch

En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması
En iyi Android Müzik Çalar Uygulaması

Şarkılarla birlikte şarkı söylemeyi seviyorsanız, Musixmatch tam size göre. Yüzen şarkı sözleri widget’ı, gerçek zamanlı olarak senkronize edilen şarkı sözlerine erişmenizi sağlar. Spotify, Youtube, Apple Music, SoundCloud, Google Play Music vb. Kullanırken bile şarkıların sözlerini görüntüleyebilirsiniz.

Musixmatch, şarkıları isme, sanatçıya veya yalnızca tek bir şarkı sözüne göre aramanıza olanak tanır. Oynatıcının kendisi gerekli tüm özellikleri içerir ve medyaya albüme, sanatçıya, türe ve klasörlere göre taramaya izin verir. Bu Müzik çalar uygulaması reklamlar içeriyor ancak premium sürümü satın alarak reklamlardan kurtulabilirsiniz.

Musixmatch’in özel özellikleri

 • Şarkı sözlerinin gerçek zamanlı çevirisi
 • Çevrenizde çalan şarkıların sözlerini tanımlayın
 • Şarkıların sözlerini paylaşmak için LyricsCard özelliği
 • Chromecast ve WearOS’u destekler

2022 İçin En İyi Android Müzik Çalar Uygulamaları

İnternetsiz müzik dinleme için şarkı indirme işlevi sunan çok sayıda müzik akışı uygulaması bulunuyor. Bu sebeple müzik çalar uygulamaları neredeyse rafa kaldırıldı. Fakat her ortamda internet olmamasından ya da yeterli internet paketi bulunmamasından dolayı pek çok zaman müzik çalar uygulamalarını tercih etmek durumunda kalabiliyoruz. Bu içerikte sizlere en iyi android müzik çalar uygulamalarını listeledik. Umarız faydalı olur.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın