Snapchat Müzik Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır? ✔️ 2023

İnstagram ve Tiktok’ta bulunan fotoğraflara müzik ekleme özelliği Snapchat müzik ekleme sayesinde snapchatte de yapılmaktadır. Önceden sadece fotoğraf paylaşılırken artık fotoğraflara müzik ekleyebileceksiniz. Tek yapmanız gereken eklemek istediğiniz müziğe karar vermektir.

Snapchat tarafından Ağustos 2020’den beri test edilen özellik Ekim 2020’de kullanıcılarla buluştu. Şimdilik ses olarak çok fazla seçenek bulunmasa da zamanla yapılan anlaşmalarla arttırılması bekleniyor.

Snapchat Müzik Ekleme
Snapchat Videoya Müzik Ekleme

SnapChat Videoya Müzik Ekleme Hangi Cihazlarda Yapılır?

Snapchat için müzik özelliği oldukça yenidir. Bu nedenle tüm cihazlar için kullanıma sunulmamıştır. Şimdilik Snapchat müzik ekleme ios kullanıcılarına sunuldu. Android kullanıcıları ise bu özelliği kullanmak için biraz daha bekleyecekler. Şu anda yalnızca Apple kullanıcıları SnapChat’te müzikli paylaşım yapabilir.

Snapchat müzik ekleme Android için çalışmalar halen devam etmektedir. Kısa sürede Android kullanıcılarının da bu özelliğe kavuşması bekleniyor.

Adım Adım Müzik Ekleme

Snapchat müzik ekleme nasıl yapılır diyenler için bu işlemi adım adım anlatıyoruz. Hem snapchat tarafından müzikler hem de kendi telefonunuzda yer alan müzikler içinden seçi yaparak ekleme yapabilirsiniz. Müzik ekleme için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • İlk olarak fotoğraf ya da videodan önce ses seçimini yapmanız gerekir.
 • Snapchat paylaşım ekranına girin ve sağ taraftaki menüden müzik (nota) simgesine dokunun.
 • Buradan öne çıkanlar sekmesini göreceksiniz. Buradan eklemek istediğiniz şarkıyı seçin.
 • Şarkının çalmasını istediğiniz kısmını belirleyin ve süresini ayarlayın.
 • Ses hazırsa artık fotoğraf ya da video çekimini yapabilirsiniz.
 • Daha sonra gönder seçeneği ile ya da hikaye ile paylaşabilirsiniz.

İlgini çekebilir: Snapchat Gizlice Ekran Görüntüsü Alma & Bildirim Gitmeden SS Alma

Telefondan Şarkı Ekleme Nasıl Yapılır?

Snapchat arşivinde yer alan şarkılar oldukça kısıtlıdır. Bu nedenle paylaşmak istediğiniz fotoğraf ya da videoya uygun bir şarkı ya da ses bulamıyor olabilirsiniz. İşte burada müzik ekleme için telefonunuzdaki müzikler imdada yetişir. İsterseniz telefondan müzik ekleyerek kendi arşivinizi oluşturma imkanınız vardır.

Snapchatte bulunan seslerim sekmesi ile yeni sesler ekleyebilirsiniz. Ancak telefondaki müzik direkt olarak seçilemez. Ses kaydı şeklinde sesi eklemeniz gerekir. Bu nedenle sesi kaydetmek için şarkıyı açacağınız başka bir cihazın yanınızda olması gerekir. İsterseniz de kendi sesinizi kaydedebilirsiniz. Telefondan snapchat müzik ekleme nasıl yapılır adım adım anlatalım.

 • Snapchat paylaşım ekranından müzik (nota) simgesine dokunun.
 • Buradan seslerim sekmesine gelin ve ses oluştur seçeneğini seçin.
 • Herhangi bir cihazdan istediğiniz şarkıyı çalarak kaydedin. Kayıt için ses kayıt butonuna basılı tutmanız yeterlidir.
 • Kayıt tamamlanınca isim vererek kaydedin.
 • Bu müzik seslerim sekmesine eklenecektir. Şimdi ve daha sonra kullanmanız için uygundur. Snapchat videoya müzik eklemek için bu müziği kullanabilirsiniz.

SnapChat Müzik Ekleme ile ilgili sıkça sorulan sorular;

SnapChat , Instagram ve TikTok gibi uygulamaların yaygınlaşması ile biraz daha az kullanılıyor. Fakat yine de SnapChat’in kullanıcısı var. Bu kullanıcıların sormuş olduğu sorulardan birkaçını sizler için yanıtladık. Eğer sizin de sorularınız varsa aşağıdan yorum yaparak bize ve diğer kullanıcılarımıza sorularınızı iletebilirsiniz.

SnapChat Müzik Ekleyemiyorum Neler Yapabilirim?

Bu içerikteki adımları izleyerek müzik ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Farklı bir sorun yaşıyorsanız yorum yaparak destek almayı deneyebilirsiniz.

SnapChat müzik ekleme nasıl yapılır Android?

Bu içerikteki adımları izleyebilirsiniz. Android için müzik ekleme yöntemi ve aşamaları içerikte yer alıyor.

Snapchat müzik bulma işlemi nasıl yapılır?

Müzik ekleme alanından müzikleri arayarak bulabilirsiniz. Müzik bulmak için müzik ekleme adımlarını takip etmeniz gerekir.

SnapChat müzik süresi uzatma yöntemi önerir misiniz?

Müzik sürelerini uzatmak teknik olarak mümkün değildir. Yeni yöntemler çıktığında sizinle paylaşacağız.

Snape Spotify ekleme işlemi nasıl yapılır?

SnapChat’e spotify ekleme işlemi için şu adımları takip edin;

1- Snap atma ekranına girin
2- Müzik ekle ikonuna dokunun
3- İstediğiniz müzik adını yazın ve arayın
4- müziğin çalmasını istediğiniz bölümü ayarlayın
5- müziğinizin snap’e eklendiğini görün

Snapchat Türkçe müzik isimleri nasıl bulunur?

Türkçe müzik isimlerini arayarak bulabilirsiniz. Ünlü harfler ile arama başlatıp tamamlanan müzik listesinden Türkçe müzikler seçebilirsiniz. Ya da doğrudan sanatçı adı ya da tür adı aratabilirsiniz.

Snapchat’te fotoğraf ya da video eklerken bu paylaşımlara müzik ekleyerek daha eğlenceli paylaşımlar yapabilirsiniz. Bunun için yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. İçeriklere ne kadar emek verilir ise o kadar dikkat çekici olur. Dikkat çekici içerikleri paylaşarak daha çok takipçiye ulaşabilir ve sosyal medya profilinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Sitemizdeki diğer Sosyal Medya içeriklerini de mutlaka inceleyin. Sonraki yazılarda görüşmek üzere.

Yorum yapın