Samsung Exynos 2200 Resmi Olarak Tanıtıldı! İşte Detaylar

Samsung Exynos 2200 yonga seti dün resmi olarak tanıtıldı ve özellikleri belli oldu. Yeni Samsung işlemcisi, AMD’nin RDNA 2 GPU’su ile desteklendi. İşte, yeni mobil işlemcinin piyasaya çıkış tarihi ve özellikleri!

Exynos 2200 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, amiral gemisi akıllı telefonlar için özel olarak ürettiği yeni mobil işlemcisini tanıttı. İşte, Exynos 2200 işlemcisinin özellikleri ve çıkış tarihi! Samsung, resmi Twitter hesabı üzerinden yakında piyasaya çıkacak olan yonga setinin bir teaser videosunu paylaştı. Samsung’un AMD işbirliği ile ürettiği yeni mobil işlemci Exynos 2200, 11 Ocak’ta piyasaya çıkıyor.

Exynos 2200 yonga seti, Xbox Series X, PlayStation 5 ve AMD’nin RX 6000 serisi grafik kartlarındaki yeni nesil grafiklere güç vermesiyle tanınan AMD’nin RDNA 2 grafik mimarisi tarafından desteklenen bir GPU‘ya sahip olacak.

11 Ocak 2022’de piyasaya sürülecek olan mobil işlemcisi, 2021’de çıkan Exynos 2100 yonga setinin halefi olacak. Bu işlemci de Samsung Galaxy S22 ve Samsung Galaxy S22 Ultra dahil olmak üzere 2022’de Samsung’un en güçlü telefonlarından bazılarına güç sağlayacak.

İlgili İçerik: Samsung Galaxy S22 Ultra, 1 TB Depolama Alanı Sunacak!

Samsung Galaxy S22 Ultra‘nın görselleri Twitter’da görüldü. Samsung, yaklaşmakta olan serinin herhangi bir detayını henüz açıklamadı. En son görüntüler, yaklaşmakta olan akıllı telefonun bir S Pen yuvasına sahip olacağını ve Galaxy Note serisinin izinden gideceğini gösteriyor.

Samsung’un yeni işlemcileri hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Geçtiğimiz günlerde de rakibi Qualcomm’dan bu konuda önemli bir duyuru gelmişti. 2022 model akıllı telefonlarda yer alacak olan Snapdragon 8 Gen 1 ve Snapdragon 8 Gen 2 adlı işlemciler tanıtılmıştı. Samsung Galaxy S22 serisine dair son gelişmeleri de sitemizden takip ederek, bu sene çıkacak en iyi Samsung cihazları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın