Instagram Hikayeye Müzik Ekleme

Instagram hikayeye müzik ekleme işlemi nasıl gerçekleşir? Teknolojik gelişmeler sayesinde insanlar artık eskisinden daha fazla birbirleriyle iletişime geçebildiği gibi pek çok paylaşımlarda bulunabiliyorlar. Bunlardan bir tanesi Instagram hikâye müzik ekleme olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların bir hayli vakit beklediği bu özellik ülkemiz bünyesinde de kullanıma sunularak herkesi sevindirdi. Böylece Instagram müzikli story paylaşımlarını gerçekleştirmek isteyenler artık rahatlıkla bu işlemi yerine getirebiliyorlar.

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme

Fakat bazı kullanıcılar bu konuda ne yapılması gerektiğini tam olarak bilemeyebiliyorlar. Bu nedenle bizler de Instagram kullanıcılarına bu konu hakkında yardımcı olmak adına içeriğimizi hazırladık. Buyurun hep birlikte bu önemli işlemin nasıl olduğunu detaylıca inceleyelim.

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme İşlemi Türkiye’de Gerçekleştirilebiliyor!

Ülkemiz bünyesinde bütün kullanıcılar yüzlerce şarkılar bulunan özel kütüphaneyi kullanarak istedikleri hikâyelerine müzik ekleyebiliyorlar. Böylelikle Instagram hikaye müzik ekleme adımında ek olarak video düzenleme programı kullanmaya ya da video kaydı yapmaya hiçbir şekilde gerek kalmıyor.

Önerilen İçerik: Dondurulan İnstagram Hesabını Açma

Hizmete sunulan bütün müzikler bünyesinde lisans barındırdığı için ses gayet kaliteli seviyede dinlenebiliyor. Bundan dolayı arka planda herhangi bir müzik açılarak çekimi gerçekleştirilen hikâyelere kıyasla elbette daha çok kaliteli görünüyor. Tabii ki Instagram kullanıcılarına sunulan avantaj sadece bu değil. Ayrıca eklenen parçanın sözleri dahi ekranda istediğiniz vakit görüntülenebiliyor.

Instagram Hikaye Müzik Ekleme İşlemi

Instagram hikayede müzik paylaşma nasıl yapılır? Sorusunun cevabı oldukça kolaydır. Android ya da iOS fark etmeden, Instagram uygulaması açılır ve sol üst bölümde bulunan kamera simgesine dokunularak hikâyeler için geçiş yapılır. Ardından hikâyenin oluşumu gerçekleştirilir ve üst bölümde bulunan çıkartmalar simgesine dokunulur. Hemen sonra müzik etiketine dokunulur.

Instagram Müzik Ekleme

Bu kısımda popüler olan müziklerden herhangi bir tanesi seçilir ya da arama kısmı kullanılarak eklemek istenilen bir müziğin kütüphanede olup olmadığı görülebilir. Hikâye için ekleme yapmadan evvel bu kısımda müziklerin ön izlemesi dinlenebilir.

Eklemek ve müzik üzerinde çeşitli değişiklikler yapmak adına üzerine dokunulması yetecektir. Bu şekilde Instagram hikaye müzik ekleme işlemi problemsiz bir şekilde tamamlanacaktır. Önemli olan bu kısımda olan adımları dikkatli ve eksiksiz bir biçimde takip etmektir. Artık herkes istediği gibi müzik eklemesi yaparak daha eğlenceli vakitler geçirebilecek.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın