Android için en iyi 12 Klavye Uygulaması ✔️ 2023

Android kullanıcılarının en önemli avantajlarından birisi de Android’in esnekliğidir. Açık kaynak bu işletim sisteminde pek çok özelleştirmeyi ve geliştirmeyi kullanıcılar olarak yapabiliyoruz. iOS tarafında durumlar biraz daha farklı olsa da bu yazıda Android için en iyi klavye uygulamaları hakkında detaylı bilgilere yer veriyor olacağız.

Hızlı yazmak için iyi bir Android klavyeye ihtiyaç duyarız. Bu klavyeler pek çok değişkene göre birbirinden farklılaşır ve bize farklı farklı özellikler sunar. Bu özellikler arasında seçim yapmamız gereken en iyi android klavyeler birbiri arasında savaşa girmiş durumdalar.

Birbirine göre farklı ve etkili güçleri olan bu klavyeler hakkında bilgiler vermeye başlayalım. Öncelikle bu yazıdaki klav

En iyi Android Klavye Uygulamaları ✔️ 2022

En iyi android klavye uygulamaları
En iyi android klavye uygulamaları

Android kullanıcıları çoğunlukla android ile gelen varsayılan klavye uygulamalarını kullanırlar. Ancak, Google Play Store’da sayısız bir çok Android klavye uygulaması vardır.

Bu alternatif klavye uygulamaları eğlenceli temalar, yeni özellikler, gelişmiş kaydırma seçenekleri ve son derece özelleştirilebilir özelliklerle birlikte geliyorlar. Varsayılan ve telefonunuzun üzerinde kurulu gelen klavyenize alternatif olarak kullanabileceğiniz en güvenilir Android klavye uygulamalarının 11 Maddeden oluşan bir listesini sizler için hazırladık.

Hızlı Mesajlaşmak için En İyi 12 Android Klavye Uygulamaları (Türkçe Destekli)

 • SwiftKey
 • Fleksy Fast + GIF Keyboard
 • Gboard
 • Chrooma Keyboard
 • Grammarly
 • Go Keyboard
 • Touchpal Keyboard
 • Facemoji Emoji Keyboard
 • AnySoft Keyboard
 • Simple Keyboard
 • Google Handwriting Input

1. SwiftKey

Android Klavye Uygulaması
Android Klavye Uygulaması

Hiç şüphesiz ki SwiftKey, Android için yerel klavye uygulamasını değiştirmek için en iyi klavye uygulamalarından birisi. 2016 yılında SwiftKey, Microsoft tarafından güvenilirliğini daha da artırmak için bir miktarını satın aldı. Bu Android klavye uygulaması, otomatik olarak kullanıcının yazmak istediği bir sonraki kelimeyi tahmin etmesini sağlayan yapay zeka’yı kullanıyor.

Swiftkey, daha hızlı yazmak için otomatik düzeltme ve hareketle yazma özelliklerine sahiptir. Yazma deseninizi akıllıca öğrenir ve ona uyum sağlar. Android için bu klavye uygulaması aynı zamanda yüzlerce emoji, GIF ve daha fazlasını getiren muhteşem bir emoji klavyesidir. (çıkartmaları sevenler için vazgeçilmez)

Klavye özelleştirmenize yardımcı olacak yüzlerce tema seçenekleri sunar. Aynı zamanda kişisel bir tema da oluşturabilirsiniz. Genel olarak, SwiftKey sanal yazmayı Sizlere daha iyi hissettirebilir ve Kolaylık sağlayabilir.

Uygulamayı İndir

2. Fleksy Fast + GIF Keyboard

Android Klavye Uygulaması
Android Klavye Uygulaması

Fleksy Klavye Android için en hızlı klavye uygulaması olarak’da bilinir. Yazma hızı iki kez dünya rekoru kırdı ve bu durum onu en hızlı android klavyesi olarak tescilliyor. Fleksy, daha kısa sürede doğru yazabilmeniz için yeni nesil otomatik düzeltme ve hareket kontrolünü kullanıyor.

Kaydırma hareketleri, noktalama işaretleri, boşluk, silme ve sözcük düzeltmelerini hızlı bir şekilde ekleme gibi standart işlevleri kontrol etmek için kullanılır.

Android En iyi Türkçe Klavye Uygulamaları 2022

Fleksy de son derece özelleştirilebilir. 50’den fazla renkli tema, üç ayrı özelleştirilebilir klavye boyutu ve 800’den fazla emoji ve GIF’i resimlerini uygulamada barındırıyor. Ayrıca, kullanıcılar klavye kısayolları oluşturabilir, doğrudan klavyeniz’den gezinme uygulamalarına erişebilir, kopyalayabilir / yapıştırabilir ve hatta bir sayı satırına kolayca erişebilirsiniz.

Ayrıca uygulama 40’tan fazla dili desteklemektedir. Fleksy uygulaması sıkı bir gizlilik politikasına sahiptir. İzniniz olmadan hiçbir kişisel veri toplamaz. Genel olarak, Fleksy mükemmel bir Android klavye uygulaması ve harika bir Gboard alternatifi.

Uygulamayı İndir

3. Gboard – The Google Keyboard

Android Klavye Uygulaması
Android Klavye Uygulaması

Gboard, Google Klavye uygulaması hakkında sevdiğiniz her şeye sahiptir – hız ve güvenilirlik, hareketle yazma, sesle yazma vb. Aslında, Google Play Store’daki en hızlı Android klavye uygulamalarından birisidir denilebilinir.

Android uygulaması Google aramayla entegre olarak gelir; siz yazarken GIF ve emoji önerir. Ayrıca çıkartmaları göndermenizi sağlar. İsterseniz kendi çıkartmanızı da yapabilirsiniz.

Çok sayıda Google hizmeti kullanan kişiler, metin tahmininden gerçek anlamda yararlana bilir. Gboard, uygulama tasarımına mükemmel şekilde uyan Sade bir tasarıma sahiptir. Ek işlevsellik, klavye arka planı, ses dikte, ifade tahmini ve elle çizilmiş emoji tanıma olarak kişisel bir görüntü ekleyerek ve birden fazla temayı içerisinde barındırıyor. Gboard – The Google Keyboard uygulaması 100’den fazla farklı dilleri destekler. Bence Gboard, 2020’de Android için en iyi klavye uygulaması haline gelebilir. Tabii bu konudaki son kararı yine sizler vereceksiniz…

Uygulamayı İndir

4. Chrooma Keyboard

Android Klavye Uygulaması
Android Klavye Uygulaması

Chrooma, Google klavyeden çok daha özelleştirilebilir seçenekler sunuyor. Ayrıca Google klavyeye oldukça benzerlik gösterir. Hızlıca kaydırma, klavye yeniden boyutlandırma, öngörülü yazma ve otomatik düzeltme gibi tüm temel özelliklere sahiptir. Chrooma, emoji, sayılar ve noktalama önerileri konusunda size yardımcı olur.

Uygulama Açıldığında klavyenin renk tonunu değiştirebilen bir Gece modu özelliği de açılmış olur. Ayrıca zamanlayıcıyı ayarlayabilir ve Gece modunu programlayabilirsiniz. Android için bu ücretsiz klavye uygulaması, yazarken size daha fazla doğruluk ve daha iyi bağlamsal tahmin sağlayan akıllı yapay zeka ile güçlendirilmiştir.

Chrooma klavye uygulamasıyla ilgili eğlenceli şey, uyarlanabilir renk modudur, yani kullandığınız uygulamanın rengine otomatik olarak uyum sağlayabilir ve klavyenin uygulamanın bir parçası gibi görünmesini sağlayabilir. Gece mesaj yazanlar için ideal bir klavye uygulaması olabilir.

Uygulamayı İndir

5. Grammarly

Android Klavye Uygulaması
Android Klavye Uygulaması

Grammarly öncelikle masaüstü web tarayıcıları için dil bilgisi denetleyicisi uzantılarıyla’da bilinir. Neyse ki, dil bilgisi denetleyicisi olarak da kullanılabilecek bir Android klavye uygulaması geliştirdiler.

Arkadaşlarımıza mesaj gönderirken Türkçe dilinin dil bilgisini ve dil yapısını gözetmeksizin metinler yazıyoruz. Bazen kelimeleri ayrı ayrı gönderip cümlenin bütünlüğünü tamamen bozabiliyoruz. Fakat kurumsal yazışmalarda bu klavye sayesinde biraz daha iyi söz dizimleri gerçekleştirebiliriz.

İyi bilinen yazım ve dil bilgisi denetleyicisi özelliğinin yanı sıra hoş görsel tasarımına sahip olması da gözlerden kaçmayan bir diğer özelliği. Daha karanlık ara yüzden hoşlanıyorsanız karanlık bir tema seçeneği de var.

Uygulamayı İndir

6. Go Keyboard

Android Klavye Uygulaması
Android Klavye Uygulaması

En iyi Android klavye uygulamalarını ararken Go Keyboard Karşımıza sürekli olarak çıkıyor. Klavye oldukça kullanışlı, basit ve sade bir tasarıma sahip. Yazma alışkanlıklarınızı geliştirebilir ve kolaylaştırabilir hale getirebilir ve Roma alfabesi dışında kalan dilleri de destekler.

Ayrıca, herhangi bir dildeki herhangi bir kelimenin anlamını söyleyebilen entegre sözlükler de içerir. Klavye paketleri 1000’den fazla farklı tema, emoji, GIF, yazı tipi, dahası uygulamaya özgü bir kilit açma ekranı ve şarj modu özelliği’de bulunuyor. Go Keyboard ücretsizdir ancak reklamlar ve bazı uygulama içi satın alımlar içerebilir bunu’da söylemeden geçmeyelim.

Uygulamayı İndir

7. Touchpal Keyboard

Android Klavye Uygulaması
Android Klavye Uygulaması

TouchPal, dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip Android için etkileyici bir ödüllü klavye uygulamasıdır. Uygulama çok uzun zamandır var. Ücretsiz olarak kullanılabilir ve çoğu Android telefonlar’la uyumludur.

TouchPal, telefonunuz için zengin özelliklere sahip bir klavyedir. Uygulamanın GIF desteği, ifadeler ve emojiler, sesle yazma, kayma ile yazma, kalemle yazma, T + ve T9 tuş takımı, otomatik düzeltme, akıllı metin, sayı satırı gibi bir çok özelliği olup farklı dilleri’de destekler. Android klavye uygulamasının ekstra özellikleri arasında ses tanıma, çıkartmalar, tek dokunuşla yazma ve diğer faydalı bilgilerde bulunuyor.

Uygulamayı İndir

8. Facemoji Emoji Keyboard

Android Klavye Uygulaması
Android Klavye Uygulaması

Harika emojiler göndermek istiyorsanız, Facemoji Android telefonunuz için mükemmel bir emoji klavye uygulaması olabilir. 3600’den fazla Emoji, İfadeler, GIF’ler, Semboller, Emoji Çıkartmaları ve daha fazlası uygulamada bizlere sunuyor.

Bu klavye uygulaması içerisindeki binlerce emoji görselleri sürekli olarak güncelleniyor ve tüm cihazlar ile uyumlu çalışabiliyor. Emoji kullanımına özen gösteren kişilerin tercih edebileceği android klavye uygulaması olan Facemoji Emoji klavyeyi denemekten çekinmeyin.

Uygulamayı İndir

9. AnySoft Keyboard

Android Klavye Uygulaması
Android Klavye Uygulaması

AnySoft, Android için veri toplamada son derece şeffaf olan açık kaynaklı bir klavyedir. AnySoft, Android klavye uygulaması ayrıca harika temaları, çoklu dokunma desteği, güç tasarrufu modu, hareketle yazma ve çok daha fazlasını bizlere sunuyor.

Neyse ki, uygulama küçük boyutu göz önüne alındığın’dan çok fazla RAM kullanmıyor. Kaynak tüketimi ve veri gizliliği odaklı düşünen kullanıcıların tercih edebileceği bir android klavye uygulamasıdır.

Uygulamayı İndir

10. Simple Keyboard

Android Klavye Uygulaması
Android Klavye Uygulaması

Simple Klavye, sade tasarımı ile bilinen başka bir açık kaynaklı Android klavye uygulamasıdır. Gelişen teknolojiye ayak uyduran klavye özelliklerini içerisinde barındıran bu uygulama, sürekli güncellenen yeni özelliklere sahip android klavyesi arayan kullanıcılar için biçilmiş kaftan olabilir.

Ekran klavyesinin temasını ve rengini değiştirmek bu klavye uygulamasında da mümkün kılınmış. Bunun dışında oldukça basit kullanımı olan bir klavye uygulaması olduğunu da söylemek gerekiyor. Birden fazla dil desteği var ve klavye yüksekliğini, ayrı sayı satırını ve birkaç özelleştirme daha yapmaya imkan sağlıyor. Herhangi bir emoji, gif, yazım denetleyicisi ve hatta hızlıca kaydırmanın olmadığını bilmenizde fayda var.

Uygulamayı İndir

11. Google Handwriting Input

Android Klavye Uygulaması
Android Klavye Uygulaması

En iyi Android klavye uygulamaları listesindeki son uygulama’mız, sadece tuşlara dokınmanıza izin veren basit bir uygulama değil. Ayrıca Google HandWriting uygulamasını bir eklenti sayesinde Gboard klavyeye dönüştürebilirsiniz.

Parmaklarınızı veya ekran kaleminizi kullanarak yazmanıza izin veren Google HandWriting uygulaması,  metin tanıma özelliğinin hızlı olması ile de dikkat çekiyor. Android tablet kullanıyorsanız, büyük ekranda kesinlikle denemelisiniz. El yazısı egzersizleri yapmak isteyenlere bu klavyeyi  tavsiye ederim.

Android Klavye Uygulaması
Android Klavye Uygulaması

En iyi android klavye uygulamaları yazımızın sonuna geldik. Buraya kadar okuyan değerli ziyaretçilerimize birkaç faydalı link daha sunmak istiyoruz. Öncelikle Android video düzenleme programları yazımızı tavsiye ederiz. Eğer bilgisayarınızda bir android çalıştırmak isterseniz android emülatör yazımızı okuyun derim. Ayrıca android programlama ile ilgileniyorsanız yazılım geliştirme konularımızı okuyabilirsiniz. Tüm android içeriklerimizi görmek için android arama sorgusunu çalıştırabilirsiniz.

Uygulamayı İndir

En iyi Android Klavye Uygulamaları – 2022

Bu yazıda en iyi android klavye uygulamaları hakkında elimizden geldiğince tarafsız ve detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Bu gibi bilgileri düzenli olarak takip etmek için sitemizi yer imlerinize eklemeyi unutmayın. WordPress hesabınız var ise sitemizi takip edebilirsiniz. Bu konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için yorum yapmayı da ihmal etmeyin. Sonraki yazıda görüşmek üzere.

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

“Android için en iyi 12 Klavye Uygulaması ✔️ 2023” üzerine 3 yorum

Yorum yapın