iPhone Wifi güvenlik önerisi sorunu çözüldü! ✔️ 2023

iPhone wifi güvenlik önerisi sorunu neden çıkıyor, nasıl giderilir ve bir daha bu sorunla karşılaşmamak için neler yapılmalıdır gelin hep birlikte görelim…

iPhone wifi için güvenlik önerisi sorunu nasıl çözülür?

iphone wifi güvenlik önerisi sorunu
iphone wifi güvenlik önerisi sorunu

iPhone wifi güvenlik önerisi sorunu bağlanmak istediğiniz internet ağının şifreleme türünden kaynaklanan bir sorundur. WEP, WPA ve WPA 2 olarak üç çeşidi olan bu şifreleme türlerinin WPA-2 olanının seçilmemesinden kaynaklanan bu sorunu şu şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz;

 • Modem arayüzüne girin,
 • Kablosuz Ağ ayarları ile ilgili sekmeye girin,
 • Kablosuz şifreleme türünüzü WEP veya WPA seçilmiş iken WPA-2 olarak değiştirip ayarları kayıt edin.
 • Modeminizi yeniden başlatıp telefonunuz ile tekrar bağlanmayı deneyin.

Önerilen İçerik: iPhone Ön Kamera Ters Çekiyor

iphone güvenlik önerisi sorunu çözümü

iPhone telefonlarda bu sorunu sıkça görmekteyiz. Wi-fi güvenlik önerisi adından da anlaşılacağı gibi sadece bir öneridir. Bazı durumlarda internet erişiminizi engellese de birçok durumda internet erişiminizi etkilemez. Sadece öneride bulunur ve sizden daha güvenli bir internet ağına bağlanmanızı ister.

iphone wifi güvenlik önerisi sorunu

Güvenli ağların önemi ise oldukça büyüktür. Güvenliği düşük olan bir wi-fi ağına bağlandığınızda bilgileriniz ele geçirilebilir. iPhone güvenlik konusunda rakiplerinin bir hayli önünde olsa da bu riski göze alamayıp kullanıcılarını uyarmak zorunda kalmıştır. iPhone WiFi güvenlik önerisi kaldırma işlemi bu şekilde yapılır.

iphone güvenli olmayan ağ sorunu

iPhone güvenli olmayan ağ sorunları başınızı oldukça ağrıtabilmektedir. wi-fi üzerinden yapılacak olan saldırılara karşı önlem almak güvenliğinizi önemli ölçüde etkilemektedir. Güvenliğinizi en azından wi-fi üzerinden gelecek olan saldırılara karşı sağlamanız yararınıza olacaktır. Wi-Fi üzerinden yapılan saldırılar sizin bilginiz dışında gerçekleşebilir ve en önemli bilgilerinizin ele geçirilmesine sebep olabilir.

iphone wifi güvenlik önerisi

iPhone güvenlik önerisi hakkında biraz konuştuktan sonra son zamanlarda popüler olan iPhone çökme sorunu nasıl çözülür öğrenmek istiyorsanız bağlantıya tıklamanız ve açılan makaleyi okumanız gerekmekte. Bu sorunun çözümünü saatlerce uğraşarak buldum ve sizlerle paylaştım. Okumadan geçmeyin derim!

iPhone wifi için güvenlik önerisi kaldırma hakkında yazdığımız bu yazı ile  güvenlik kategorisine bir içerik daha eklemiş olduk. Telefon, bilgisayar ve sosyal medya güvenliği için güvenlik kategorimizi ve sitemizi sürekli ziyaret ediniz.

Etiketler: iphone güvenli olmayan ağa bağlanma , iphone güvenli olmayan ağ sorunu , iphone wifi güvenlik zayıf sorunu

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

“iPhone Wifi güvenlik önerisi sorunu çözüldü! ✔️ 2023” üzerine 8 yorum

 1. üstad doğru söylemişsin sağolasın , ama modem bize ait değilse modem arayüzüne giremiyorsak başka çaresi yok mu yani modem ayarlarından başka çünkü modem benım değil arayüz şifresini bilmiyorum

  Cevapla
  • Güvenlik önerisi sadece bir öneridir. ağa bağlanıp kullanabiliyorsanız pek dikkate almayın. Bağlandığınız ağa başkaları bağlanabiliyor ise şifreleme türü önemli olmaksızın güvenliksiz bir ortamda internete çıkıyorsunuz demektir. Bu dediğim gibi sadece bir uyarı. Bunu görmemek için ağın şifreleme türü güçlü olmalı. Şifreleme türü güçlü olmayan bir ağ hakkında uyarı verilmesi normal bir durum.

   Cevapla
    • Security recommendation uyarısının neyden kaynaklandığını ve bu uyarının nasıl uygulanabileceğini anlattım. Yorum yapma amacınız açıkça ortada ama biz yine de edebimizle bilgi vermeye devam edelim.

     Cevapla
     • Burak bey arkadaşlar şunu sorar, bu uyarı verdiğinde tel internete girmiyor. Atıyorum oteldeyiz modeme de erişemiyoruz, teldeki bu uyarıyı nasıl kaldırıp internete gireriz.

      Selamlar…..

     • Apple’ın kendi bilgi kaynaklarında ilettiği bilgiyi ben de sizlere bildirdim. iPhone aygıtları WPA2 kişisel (AES) şifreleme türünü kullanmayan ağlara bağlandığında güvenlik önerisi ibaresini wi-fi bağlantısı altında göstermektedir. Bu ibare telefon ile alakalı değil servis sağlayıcısı yani modem ile alakalıdır. Bu yüzden internet sağlayıcısı yani modem üzerinde yapılandırma gerekir. Şifresiz modemler güvenlik açığı oluşturduğu için bu uyarıyı göstermesi normaldir. Bağlanılan ağdaki parola türü WPA2 Kişisel (AES) değil ise bu uyarı hep alınacaktır. Ayrıca bu uyarının olması durumunda yine internete erişim sağlanır. Eğer sağlanmıyor ise modem ile alakalı yapılandırma sorunu vardır. Bu saydığım durumun dışında bir durum söz konusu değil. Herkese teşekkürler.

Yorum yapın