Başlangıç Mobil Cihazlar iPhone Ön Kamera Yansıt Ayarı Nedir – Nasıl Aktif Edilir?

iPhone Ön Kamera Yansıt Ayarı Nedir – Nasıl Aktif Edilir?

0

Bildiğiniz gibi iPhone telefonlarda uzun zamandır ön kamera ters çekiyordu. Kompozisyonu ayarlarıp resmi çektikten sonra galeride resme bir bakıyordunuz ve resim ters dönmüş olarak kayıt ediliyordu. Severek çektiğiniz o resmin ters dönmüş olması da büyük hayal kırıklıklarına yol açıyordu. iPhone Ön Kamera Yansıt ayarı ile birlikte bu sorunu tamamen ortadan kaldırdı!

iPhone Ön Kamera Yansıt Ayarı

iPhone telefonlarda ön kamera ile çekilen resimlerin ters dönmesi bir çok iphone kullanıcısının sinirini bozuyordu. Fakat iPhone kısa süre önce sunduğu iOS 14 ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırdı. Bu ayarı aktif eden kullanıcılar ön kameraları ile çekilen resimlerin yani selfie’lerin ters dönmesine engel olabiliyor. Ayar aktif edildikten sonra çekilen tüm fotoğraflar artık ters dönmeden kayıt ediliyor.

iPhone Ön Kamera Yansıt Nasıl Aktif Edilir?

iPhone Ön Kamera Yansıt Ayarı
iPhone Ön Kamera Yansıt Ayarı

iPhone ön kamera yansıt ayarını aktif etmek için yukarıdaki yolu izlemeniz yeterlidir. iPhone Ayarlar uygulamasına girin ve Kamera Ayarlarının içerisinde bulunan Ön Kamera Yansıt özelliğini aktif hale getirin. Artık iPhone telefonunuzda ön kameranız ters çekmeyecek ve ön kamera yansıt özelliğiniz sonraki selfie’leriniz için aktif hale gelmiş olacaktır.

ön kamera ters çekiyor
iPhone ön kamera yansıt nedir

Daha önce bu sorunu çözmek için ek  fotoğraf düzenleyici uygulamaları kullanılıyordu. Ters olarak çekilen bir özçekim, daha sonra bir uygulama yardımı ile yansıtılıyordu. Yani tekrar ters çevriliyordu ve ters dönen resim tekrar yatay olarak yansıtılıyordu. Bu da ek olarak uğraş gerektirdiği için vakit kaybına sebep oluyordu. Bu konuda yayınlamış olduğumuz video, bu yöntemin tek çalışan yöntem olmasına rağmen büyük disslike almıştı. Her ne kadar uğraştırıcı bir yöntem olsa da o zamanlarda tek çare o yöntemlerdi.

Neyse ki iOS 14 ile bu sorun çözüldü ve sonraki sürümlerde de bu özelliğin kullanılacağını tahmin ediyoruz. Bu ayarı istediğiniz zaman pasif hale getirip fotoğraflarınızın çekimden hemen sonra ters çevrilmesini ve ayna modu ile kayıt edilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer iPhone hakkında daha fazla yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak tüm iphone içeriklerimize ulaşabilirsiniz. Sonraki yazılarda görüşmek üzere…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!