Instagram Hesap Dondurma Linki ✔️ 2023 (Android iOS)

Dünyanın en çok ziyaretçiye sahip sosyal medya platformlarından olan Instagram, özellikle pandemi süreciyle birlikte saatlerimizi harcadığımız bir uygulama haline geldi. Bu yüzden de birçok kullanıcı Instagram hesabını geçici olarak dondurma yöntemini tercih etmeye başladı. Bu içeriğimizde ise Instagram Hesap Dondurma işleminin detaylarını anlatacağız.

Instagram Hesap Dondurmak
Instagram Hesap Dondurmak

Instagram hesabı dondurulup yeniden aktifleştirildiğinde gönderilerinizin bazılarını görüntüleyemeyebilirsiniz. Örneğin, yıllar önce paylaşmış olduğunuz fotoğrafınız hesabınızı tekrardan aktifleştirdiğinizde Instagram hesabınızda yer almayabilir. Bu durum her ne kadar geçici olsa da yine geçici olarak dondurma işlemi yapacaksanız mevcut gönderilerinizi yedeklemelisiniz.

Instagram Hesap Dondurma 2022

Instagram hesabınızı dondurmak için içeriğimizin devamında yer alan bağlantıyı takip edebilirsiniz. Hesabınıza giriş yapmadıysanız öncelikle giriş yapın. Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfadan “Hesabı neden kapatıyorsun” sorusuna bir cevap girmelisiniz. “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” seçeneğinin yanındaki boş kutuya da şifrenizi girdikten sonra Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma
Instagram Hesap Dondurma

Aşağıdaki bağlantıya tıklamadan hesabınızı dondurmak için ise Instagram profilinize gidin. Sağ üst kısımda yer alan “Ayarlar” sekmesine tıklayın. İlk açılan sayfanın en alt kısmında yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın. Yukarıda anlattığımız işlemleri yaparak da hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Hesap Dondurma Linki

Instagram Hesap Dondurma 1 Hafta Beklemeden

Instagram dondurma işlemi haftada bir kez yapılmaktadır. Eğer dondurma işlemini birkaç gün önce yapmışsanız tekrar aynı işlemi tekrarlamak için 1 hafta boyunca beklemek zorundasınız. Resimleriniz ve paylaşımlarınız dondurma işleminden sonra silinmiş olabilir.

Bu geçici bir durumdur, hesap aktifleştirildikten kısa bir süre sonra tüm gönderileriniz otomatik olarak geri gelecektir. Bu yüzden de geçmişte paylaştığınız gönderileri tekrardan yayınlamanıza gerek yoktur. Hesabınızı uzun süreli bir şekilde dondurmuş iseniz paylaşımlarınızın geri gelmesi de uzun zaman alabilir.

Instagram Hesap Dondurma 1 Hafta Beklemeden
Instagram Hesap Dondurma 1 Hafta Beklemeden

Hesabını donduran kişiler Instagram’a giriş yaptıkları anda hesap yeniden aktif olmaktadır. 1 hafta beklemeden de hesap dondurma işlemi maalesef yapılamamaktadır. Bu yüzden bu şekilde yanıltıcı linklere tıklamamanızı tavsiye ederiz.

Dondurulan Instagram Hesabı Yeniden Nasıl Açılır?

Dondurduğunuz hesabı yeniden aktifleştirmek için herhangi bir ekstra yöntem uygulamanıza gerek yoktur. Akıllı telefonunuza yüklü olan Instagram uygulamasından veya masaüstünde çalışan herhangi bir tarayıcıdan hesabınıza giriş yaparak Instagram hesabınızı yeniden aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram Hesabı Kurtarma
Instagram Hesabı Kurtarma

Instagram Dondurdum Kullanıcı Bulunamadı Hatası

Bu hata da birçok kullanıcının dondurulan hesabı açtıktan sonra karşılaştığı bir hatadır ve konumuzla ilgili olduğu için bu hatanın da çözümünü sizlerle paylaşmak istedik.

Hesabı Yeniden Aktifleştirme Linki

İlgili bağlantıya gittikten sonra “Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?” sorusuna doğru yanıt vermelisiniz. Eğer işletme hesabıysa “Evet” değilse de “Hayır” yanıtı vererek açılan formu doldurmalısınız.

Instagram Dondurdum Kullanıcı Bulunamadı Hatası

Formda gerçek isminiz, Instagram kullanıcı adınız, e-posta adresiniz ve ülke bilgileriniz sizlere sorulmaktadır. Bu sorulara doğru yanıt verdikten sonra dondurulan hesabı başarıyla aktifleştirebilirsiniz. Formu gönderdikten sonra hemen hesabınız açılmamaktadır. Birkaç gün içerisinde Instagram platformunun destek ekibi ilgili formu doğruladıktan sonra hesabınız açılacaktır.

Instagram hesap dondurma ile ilgili sıkça sorulan sorular

Ziyaretçilerimizden aldığımız hesap dondurma soruları ile ilgili bir liste oluşturduk. Bu sorulara verdiğimiz kısa yanıtlar işinize yarayabilir. Eğer farklı bir sorunuz var veya tam olarak aradığınızı bulamadıysanız aşağı kısımdan yorum yaparak destek alabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma ile ilgili sıkça sorulan sorular

Instagram dondurma geçici mi kalıcı mıdır?

Instagram hesap dondurma işlemi geçici bir işlemdir. Hesabınızı dondurduğunuzda tekrar giriş yapana kadar pasif olarak kalan Instagram hesabınız, ancak siz tekrar giriş yaptığınızda aktif olur. Tekrar giriş yapmaya çalıştığınızda sorun yaşıyorsanız Dondurulan Instagram Hesabını Açma başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Instagram hesap dondurma linki nedir?

Instagram hesabınızı dondurmak için kullanabileceğiniz bir linktir. Hesap dondurma linki adını alan bu linke tıkladığınızda doğrudan hesabınızı dondurmak için kullanabileceğiniz sayfaya girmiş olursunuz. Instagram hesap dondurma linki bağlantısına tıklayarak ilgili linki açabilirsiniz.

Linki açabilmek için Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hesabınıza aynı tarayıcıda giriş yaparak bu linki açtığınızda doğrudan hesap dondurma linki açılacaktır.

Telefondan Instagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır?

Instagram hesabınızı dondurmak istediğinizde bilgisayara erişemiyor olabilirsiniz. Bu durumda telefondan Instagram hesap dondurma işlemlerini yapmanız gerekir.

Telefondan Instagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır?

Telefonunuzdaki Safar, Google Chrome, Opera Web Browser gibi web tarayıcılarından birini kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapın ve Instagram hesabınızı dondurmak için Instagram hesap dondurma linki bağlantısını tıklayın.

Açılan sayfadaki bilgileri doldurarak Instagram hesabınızı telefondan dondurabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma işlemi iOS ve Android için aynı mıdır?

Evet, Instagram hesabınızı Android ve iOS cihazlarda aynı şekilde dondurabilirsiniz. Ayarlarda çok küçük farklar olsa da teoride aynı şekilde hesap dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Android ve iOS için Instagram uygulamalarını kullanıyor iseniz işlemleri web tarayıcı (google chrome, safari gibi) üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz.

Daha fazla Instagram içeriği;

Instagram hakkında ürettiğimiz diğer içerikleri de inceleyerek daha fazla deneyim kazanabilirsiniz. Instagram ile ilgili diğer içeriklerimizden bazılarını burada bulabilirsiniz:

Yorum yapın