Başlangıç Sosyal Medya Instagram Hesap Dondurma (1 Hafta Beklemeden)

Instagram Hesap Dondurma (1 Hafta Beklemeden)

0

Dünyanın en çok ziyaretçiye sahip sosyal medya platformlarından olan Instagram, özellikle pandemi süreciyle birlikte saatlerimizi harcadığımız bir uygulama haline geldi. Bu yüzden de birçok kullanıcı Instagram hesabını geçici olarak dondurma yöntemini tercih etmeye başladı. Bu içeriğimizde ise Instagram Hesap Dondurma işleminin detaylarını anlatacağız.

Instagram Hesap Dondurmak
Instagram Hesap Dondurmak

Instagram hesabı dondurulup yeniden aktifleştirildiğinde gönderilerinizin bazılarını görüntüleyemeyebilirsiniz. Örneğin, yıllar önce paylaşmış olduğunuz fotoğrafınız hesabınızı tekrardan aktifleştirdiğinizde Instagram hesabınızda yer almayabilir. Bu durum her ne kadar geçici olsa da yine geçici olarak dondurma işlemi yapacaksanız mevcut gönderilerinizi yedeklemelisiniz.

Instagram Hesap Dondurma

Instagram hesabınızı dondurmak için içeriğimizin devamında yer alan bağlantıyı takip edebilirsiniz. Hesabınıza giriş yapmadıysanız öncelikle giriş yapın. Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfadan “Hesabı neden kapatıyorsun” sorusuna bir cevap girmelisiniz. “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” seçeneğinin yanındaki boş kutuya da şifrenizi girdikten sonra Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıya tıklamadan hesabınızı dondurmak için ise Instagram profilinize gidin. Sağ üst kısımda yer alan “Ayarlar” sekmesine tıklayın. İlk açılan sayfanın en alt kısmında yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın. Yukarıda anlattığımız işlemleri yaparak da hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Hesap Dondurma Linki

Instagram Hesap Dondurma 1 Hafta Beklemeden

Instagram dondurma işlemi haftada bir kez yapılmaktadır. Eğer dondurma işlemini birkaç gün önce yapmışsanız tekrar aynı işlemi tekrarlamak için 1 hafta boyunca beklemek zorundasınız. Resimleriniz ve paylaşımlarınız dondurma işleminden sonra silinmiş olabilir. Bu geçici bir durumdur, hesap aktifleştirildikten kısa bir süre sonra tüm gönderileriniz otomatik olarak geri gelecektir. Bu yüzden de geçmişte paylaştığınız gönderileri tekrardan yayınlamanıza gerek yoktur. Hesabınızı uzun süreli bir şekilde dondurmuş iseniz paylaşımlarınızın geri gelmesi de uzun zaman alabilir.

İlgini Çekebilir: Dondurulan Instagram Hesabını Açma

Hesabını donduran kişiler Instagram’a giriş yaptıkları anda hesap yeniden aktif olmaktadır. 1 hafta beklemeden de hesap dondurma işlemi maalesef yapılamamaktadır. Bu yüzden bu şekilde yanıltıcı linklere tıklamamanızı tavsiye ederiz.

Dondurulan Instagram Hesabı Yeniden Nasıl Açılır?

Dondurduğunuz hesabı yeniden aktifleştirmek için herhangi bir ekstra yöntem uygulamanıza gerek yoktur. Akıllı telefonunuza yüklü olan Instagram uygulamasından veya masaüstünde çalışan herhangi bir tarayıcıdan hesabınıza giriş yaparak Instagram hesabınızı yeniden aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram Hesabı Kurtarma
Instagram Hesabı Kurtarma

Instagram Dondurdum Kullanıcı Bulunamadı Hatası

Bu hata da birçok kullanıcının dondurulan hesabı açtıktan sonra karşılaştığı bir hatadır ve konumuzla ilgili olduğu için bu hatanın da çözümünü sizlerle paylaşmak istedik.

Hesabı Yeniden Aktifleştirme Linki

İlgili bağlantıya gittikten sonra “Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?” sorusuna doğru yanıt vermelisiniz. Eğer işletme hesabıysa “Evet” değilse de “Hayır” yanıtı vererek açılan formu doldurmalısınız.

Formda gerçek isminiz, Instagram kullanıcı adınız, e-posta adresiniz ve ülke bilgileriniz sizlere sorulmaktadır. Bu sorulara doğru yanıt verdikten sonra dondurulan hesabı başarıyla aktifleştirebilirsiniz. Formu gönderdikten sonra hemen hesabınız açılmamaktadır. Birkaç gün içerisinde Instagram platformunun destek ekibi ilgili formu doğruladıktan sonra hesabınız açılacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!