Haber, Sosyal Medya

Telegram Güncellendi: Yeni Video Sticker ve Mesaj Tepkileri Geldi

Telegram yeni bir güncelleme aldı. Popüler mesajlaşma uygulamasına yeni video sticker’lar, mesaj tepkileri ve gezinme seçenekleri geldi. İşte, Telegram güncellemesinin getirdiği oldukça beğeni toplayacak o özellikler!

Telegram’a Yeni Özellikler Eklendi

Telegram, dokunulduğunda bir animasyon gösterecek beş yeni etkileşimli emoji ekledi. Mesaj tepkileri desteği WhatsApp’ta da mevcut. Telegram da yeni gelişmiş mesaj tepkileri ile kullanıcılarını buluşturdu. Videolu ve animasyonlu etiketler (sticker) ve 5 yeni etkileşimli emoji eklendi.

Telegram, video çıkartmaları, iyileştirilmiş mesaj tepkileri, yeni etkileşimli emojiler, yeni gezinme seçenekleri, bazı hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler getiren bir güncelleme aldı. Anlık mesajlaşma servisi artık kullanıcıların videolardan animasyonlu çıkartmalar oluşturmasına izin verecek. Telegram ayrıca mesaj tepkilerinin görüntülenme şeklini de iyileştirdi.

WhatsApp ve Signal’deki emojilerle tepki ver desteğini uygulamaya koydu. Video çıkartmaları duyurulan ilk özellik oldu. Kullanıcılar kendi videolarından kolayca çıkartma-sticker oluşturabilecek. Burada herhangi bir video düzenleme aracı kullanılabilecek ve çıkartma butonu ile yayınlanabilecek.

Ocak güncellemesiyle birlikte gelen Telegram’daki bir başka iyileştirme de mesaj tepkileri bölümünde oldu. Mesaj tepkileri bir önceki güncellemede tanıtılmıştı ve artık kullanıcılar istenilen tepkiye uzun süre basılı tutarak farklı tepkiler gönderebiliyor. Mesaj tepkileri karşı tarafça gerçek zamanlı olarak görülüyor. Tepkiler kısmında ayrıca bir sohbet listesi okuma alanı ve bir kalp simgesi beliriyor.

İlgili İçerik: Instagram ve Facebook’a 3 Boyutlu Avatarlar Geliyor!

Yeni özelliklerden biri de 5 farklı etkileşimli emoji oldu. Kalpli yüzler, patlayan kafalar, düşünen yüzler, öfkeli yüzler ve alkışlayan emojiler gönderilmeye müsait. Emojilere dokunulduğunda bir animasyon gösterilecek.

Ayrıca Telegram, uygulama içi navigasyonunu da geliştirdi. Kullanıcılar artık belirli bir sohbete dönmek için Geri düğmesini basılı tutabilir. Bu sohbetler, iletilen mesajlardan, bağlantılardan, kullanıcı adlarından, profillerden ve daha fazlasından açılan sohbetleri içerir.

Son olarak, anlık mesajlaşma hizmeti, bu güncellemeyle birlikte birçok hata düzeltmesi ve iyileştirme sundu. Uygulamanın arama kalitesi iyileştirildi. Anında Görüntüleme sayfalarına çeviri desteği eklendi, paylaşım menüsünden sessiz mesajlar gönderme seçeneği geldi.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.