Instagram hikaye kaç saniye olarak yüklenir? ✔️ 2023

Instagram’da paylaştığımız hikayelerin bir süresi bulunuyor. Bu süre boyunca görünen Instagram hikaye paylaşımlarımız bir süre görüntülenebiliyor. Eğer Instagram hikaye kaç saniye olarak yüklenir bilmiyor isek yüklediğimiz video parça parça paylaşılacaktır.

Instagram hikaye süresi uzatma mümkün mü?

Instagram Hikaye Kaç Saniye?

Instagram’a yüklediğimiz hikayelerin süresi 15 saniyedir. 15 saniyeden sonrası ikinci, üçüncü ve varsa dördüncü hikaye olarak art arda paylaşılır. Bu yüzden tek hikaye paylaşmak isteyen Instagram kullanıcıları maksimum 15 saniye kadar hikaye süresi belirleyebilir.

Instagram hikaye süresi uzatma mümkün mü?

Instagram hikaye süresi sabittir, uzatılamaz. 15 Saniye ile limitlendirilmiş Instagram hikaye süresi aşılamaz. Sadece uzun videolar yüklediğinizde arka arkaya daha fazla hikaye paylaşılır. Yani yükleyeceğiniz içerik eğer video ise 15 saniyelik parçalara bölünür ve tek tek yüklenir. Bu da uzun videolar için onlarca hikaye paylaşımı anlamına gelebilir.

Instagram hikaye süresi uzatma mümkün mü?

Instagram hikaye süresi 1 dakika olur mu?

Instagram hikaye süresi 1 dakika olmaz. Bir önceki soruda Instagram hikaye süresinin 15 saniye olduğunu belirtmiştik. Daha yüksek uzunluktaki videoları normal video olarak yükleyebilirsiniz. Eskiden IGTV olarak adlandırılan bölüme video yüklenebiliyor.

Instagram hikaye süresi uzadı mı?

Instagram hikaye süresi bu yazı tarihi itibarı ile 15 saniyedir. Daha sonraki zamanlarda süre uzar ise bu içeriğin ilgili kısımlarını güncelleriz.

Instagram hikaye süresi ayarlama

Instagram hikaye süresini ayarlarlama talebi genellikle girişimi kalan bir girişimdir. Çünkü Instagram hikaye süresinin ayarlanmasına izin vermez. Sadece 15 saniye altındaki videoların sürelerine müdahale edebilirsiniz.

Instagram hikaye süresi ayarlama

Instagram hikayelerinizin 15 saniyede konuyu anlatması gerekir. Eğer 15 saniye sizin için yeterli değilse birden fazla hikaye paylaşarak hikaye özelliğini kullanabilirsiniz. Resim ve video sürelerinde farklılık olabilir. Bu yüzden hangisini paylaşmak istediğinize önceden karar vererek süre hakkında bilgi sahibi olabilirisiniz.

Diğer Instagram içeriklerimizi gördünüz mü?

Buradaki ipuçlarını takip ederek Instagram hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. İçerik hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın