En iyi +12 Tost Makinesi (Tost Makineleri) ✔️ 2023

Tost hayatımızın vazgeçilmez yiyeceklerinden biri. Hemen her evde sevilen bu yiyeceğin hazırlanmasında önemli rol oynayan tost makineleri için pek çok kalite kriteri bulunuyor. Bu listede sizler için en iyi tost makinesi hangisi, tost makinesi alınırken nelere dikkat edilir, tost makinesi nereden ve nasıl alınır gibi sorulara yanıt vereceğiz.

En iyi tost makinesi nasıl seçilir?

Mutfağınız için en iyi tost makinesini seçmek istemeniz son derece normal. En iyi tost makinesi kavramı kişiden kişiye, kullanımdan kullanıma ve evden eve değişir. Bu yüzden genel olarak sizin için en iyi tost makinesi nasıl seçilir bundan bahsedelim.

Tost makinesi alırken markasına, modeline, gücüne (watt) ve fiyat, ürün yorumları, satış platformu ve satıcı mağaza gibi kısımlarına bakılır.

  • Fiyat
  • Marka Model
  • Teknik detaylar
  • Satın alınan kurum
  • Garanti durumu

Ürünü nereden alacağınız çok önemli!

Bu tür ürünleri alırken hangi platformdan ya da hangi mağazadan aldığınız son derece önemli. Elektronik ürünler alırken ürünün orijinal, garantili ve faturalı olmasına özen göstermelisiniz.

Bu tür ürünleri internetten alacaksanız pazar yerlerinden alabilirsiniz. Hepsiburada.com ve Trendyol.com üzerinden tost makinesi sipariş verebilirsiniz.

Ürünü hangi mağazadan alacağınıza dikkat edin!

Bu tür ürünleri alırken platformu seçtikten sonra satıcıyı da seçmeniz gerekiyor. Aynı ürünü farklı satıcılar satıyor olabilir. Puanı en yüksek olan satıcıları tercih etmek en iyi tost makinesini almak için önemli bir kriter. Kargo süresi, fiyat ve ürün kalitesi bakımından mağaza seçimi son derece önemli.

Ürünün fiyatı son derece önemli!

Pek çoğumuz biliyor olabiliriz fakat internetten alışveriş yapmaya yeni başlamış insanlar fiyat araştırmayı bilmiyor olabilir. Bu yüzden bulduğunuz tost makinesinin fiyatına başka sitelerden ve başka satıcılardan da bakmayı ihmal etmemek gerektiğini bir kere daha hatırlatmak istiyoruz.

Pek çok üründe olduğu gibi tost makinesi fiyatlarının da araştırılmalı ve bütçeye en uygun tost makinesi bu şekilde satın alınmalıdır. Aynı ürünün arasında yüzlerce lira fark olabilir. Farklı bir platformda beğendiğiniz ürün kampanyada olabilir. Bu yüzden ürünleri almadan önce fiyatlarını mutlaka başka site ve satıcılar ile kıyaslayın.

Ürün yorumlarına bakın!

Tost makinesi alırken mutlaka internet üzerinden ilgili tost makinesinin yorumlarına bakılmalı. Ürünü alıp kullanan kişilerin yorumları çok önemli. Ürünün uzun kullanım yorumları en iyi tost makinesi seçmede son derece etkilidir.

Teknik detaylarına bakın!

Tost makinesi seçerken Watt değerine yani gücüne de bakmak gerekir. En yüksek Watt her zaman en iyi tost makinesi demek değildir. Bu yüzden sizin kullanımınıza en uygun Watt değerini bulmanız gerekir. Eğer tost makinesi ile kısa sürede çok fazla tost yapacaksanız yüksek Watt değerine sahip güçlü tost makineleri tercih edebilirsiniz.

Diğer yandan ızgara özelliği olan tost makinelerinde yüksek Watt değeri görmek mümkündür. 1800-2000 Watt tost makineleri ile pişirim de yapılabilir. Eğer sadece tost yapacaksanız çok yüksek Watt gözetmenize gerek yok.

Bunların yanı sıra Tost makinesinin granit, paslanmaz, teflon gibi yüzeyler olmasına özen göstermekte fayda var. Plakaların kolay çıkıp temizleniyor olması, plakaların ne kadar sürede ısınıp ne kadar sürede soğuyor olduğunu bilmek de diğer önemli kriterler arasında.

Tost makinesi markasına bakın!

Tost makinesi alırken markasına da dikkat etmeniz önemli. Bu alanda tecrübe sahibi olan markaların ürünlerine öncelik vermek faydalı olacaktır. Arçelik, Arzum, King, Sinbo, Grundig, Tefal, Korkmaz ve Arnica gibi tost makinesi markaları piyasada oldukça tutulan markalardandır.

En iyi 10 Tost Makinesi ✔️ 2022

Sıra geldi en iyi tost makinelerini listelemeye. Yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda sizin için en iyi olabilecek tost makinelerini listeleyeceğiz. Bu listede yer alan tost makineleri hem ücret, hem kullanıcı yorumları, hem satış sayısı hem de marka tecrübesi bakımından özenle seçilmiştir.

1. Sinbo SSM-2513 Tost Makinesi

Sinbo SSM-2513 Tost Makinesi
Çıkartılabilir PlakaYok
Güç (W)750
Güç İkaz IşığıVar
Izgara ÖzelliğiVar
Kilitleme MandalıVar
Plaka KullanımıTek Taraflı
Plaka YüzeyiDöküm
RenkSiyah
Yağ Toplama HaznesiYok
Yükseklik AyarıYok
Sinbo SSM-2513 Tost Makinesi Özellikleri

Sinbo markasını bilmeyen yoktur. Mutfak araç gereçleri üretiminde oldukça başarılı bir firma olan Sinbo’nun bu tost makinesi oldukça iyi satış oranlarına sahip.

Ürün ortalama fiyatı: 180 TL (Yazı tarihi itibarı ile)

Öne çıkan kullanıcı yorumu:

“Sanırım 10 yıldır Sinbo’nun bu ürününün eski modelini kullanıyordum, hala da iyi çalışıyordu ama artık teflonu çizildiği için yenisini (bunu) aldım. Kaplaması güzel görünüyor, iç kısmı eskisinden daha şık. Fiyat performans açısından mükemmel bir ürün. Minicik, tekni seferde 2 tane tost yapabiliyor. Hemen ısınıyor ve az yer kapladığı için çok pratik. Evdeki en sevdiğim ve hayatı kolaylastiran mutfak aletlerinden biri.”

Ürünü satın almak ve incelemek için tıklayın.

2. Dökümix Siyah Organik Döküm Tost Makinesi

2. Dökümix Siyah Organik Döküm Tost Makinesi
Çıkartılabilir PlakaYok
Güç (W)1800
Güç İkaz IşığıVar
Isı Kademesi3
Izgara ÖzelliğiYok
Kilitleme MandalıYok
Plaka KullanımıÇift Taraflı
Plaka YüzeyiDöküm
RenkSiyah – Gri
Yağ Toplama HaznesiYok
Dökümix Siyah Organik Döküm Tost Makinesi Özellikleri

Döküm tost makinelerinin yeri hep ayrı olmuştur. Ekmeğin daha iyi presslenmesini ve kızarmasını sağlayan döküm tost makinelerinden biri olan bu ürün en çok satılan en iyi tost makinelerinden biri.

Ürün ortalama fiyatı: 480 TL (Yazı tarihi itibarı ile)

Öne çıkan kullanıcı yorumu:

“Ürünü uzunca bir süredir kullanıyorum. Demir döküm olduğu için tercih ettim. Eskiden kullandığım makineyi uzunca bir süre kullandık (9 sene) ama dışarıda yediğimiz tostların tadını hiçbir zaman yakalayamadık. Bu tost makinesi ile lezzet, büyük ekmek kullanma ve çizilme sorununu halletmiş olduk.

Dökümix gerçekten ağır. Yerinin sabit olması lazım. Günü birlik tost yapıp kaldırmayı düşünmeyin zahmetli olur. Kutudan fırça çıkmadı. Mahalledeki marketten 5 TL’ye tel fırça aldım, kutudan çıkan da benim aldığımın aynısıymış zaten. 2-3 kullanmadan sonra tel fırça ile fırçalayıp, kalan yağları ve kırıntıları bez ile siliyorum.

Peçete veya kağıt havlu kullanmayın. Çünkü bastırarak sildiğiniz zaman peçete parçalanıyor ve mink parçalar halinde üstünde kalıyor. Bez parçası en iyisi. Alt ve üst parçalar iyi ısınıyor. Ben 3. derecede açıp tost yapıyorum. Gayet yeterli oluyor. İş bitince fişi çekiyorum ayarı sabit kalıyor. 3-4 defa kullandıktan sonra tablalar yağlı kalıyor zaten.

Temizleseniz de üstünde yağlı bir yüzey kaldığını görürsünüz. Kesinlikle ıslak bez ile ya da su ile temizlemeyin. Sadece bez ile silin yeter. Büyük bir somunu içine rahatça alıyor. Ekmeğin sadece uçlarının 2-3cm’lik bölümü dışarıda kalıyor. O da zaten sorun değil. Eğer sucuk pişirecekseniz kapağı kapattıktan sonra 5-6 saniye bekleyip kapağı açın ve yapışan varsa ters çevirin. Bu şekilde yaparak hem kurumasını hem de yapışmasını engellersiniz.

Tablalar ön tarafa hafif eğimli olduğu için ön tarafın tam ortasındaki küçük açıklıktan fazla yağlar damlıyor. Zeminden tam 7cm yüksek olduğundan (ölçtüm) küçük bir tabak, fincan, çay bardağı altlığı, kase koyabilirsiniz. Hafif çıkıntılı kanalları ve kenarları sayesinde kenarlarından kesinlikle yağ damlamıyor.

Ekmek koyulan tabla tam 30X23cm ölçülerinde. Üst tablanın ağırlığı ile çok az güç kullanıyorsunuz. Eğer yağlı bir tost yapıyorsanız ve kapağı bir süre açık bıraktıysanız üst tabladan arkaya yağ damlıyor. Kullanmadan önce 3 yaprak kağıt havluyu arkaya seriyorum”

Ürünü satın almak ve incelemek için tıklayın.

3. Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi

Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi
Çıkartılabilir PlakaVar
Güç (W)1800
Izgara ÖzelliğiVar
Plaka KullanımıTek Taraflı
Plaka YüzeyiYanmaz Yapışmaz Kaplama
RenkBeyaz
Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi Özellikleri

Grundig markası da diğer markalar gibi ev aletleri, beyaz eşya ve mutfak eşyaları konusunda oldukça tanınan bir marka. Kaliteli ürünleri ile pek çok eve girmeyi başaran bu markanın ürettiği bir tost makinesi olan Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi oldukça popüler bir tost makinesi.

Ürün ortalama fiyatı: 460 TL (Yazı tarihi itibarı ile)

Öne çıkan kullanıcı yorumu:

“Biraz yorumlardan biraz çevreden bakıp sorup aldım 5 gün gibi kısa bi sürede geldi paketlemesi çok güzeldi ilk izlenim olarak şık güzeldi. Ürünü fişe takınca ilk biraz koku ve duman yaptı ama okuduğum yorumlarda herkesin yaşadığı normal bi durummuş.

Ürünün ne yapacağını görmek için sırayla yumurta biber ve et pişirdim üçünüde çok başarılı bi şekilde yaptı çok memnun kaldım gözü kapalı tavsiye edebilirim”

Ürünü satın almak ve incelemek için tıklayın.

4. Arzum AR2007 Sultane Izgara ve Tost Makinesi

Arzum AR2007 Sultane Izgara ve Tost Makinesi
Çıkartılabilir PlakaVar
Güç (W)1800
Güç İkaz IşığıVar
Isı Kademesi3
Izgara ÖzelliğiVar
Plaka KullanımıTek Taraflı
Plaka YüzeyiTeflon
RenkKırmızı
Yükseklik AyarıVar
Arzum AR2007 Sultane Izgara ve Tost Makinesi Özellikleri

En iyi tost makinesi listemizin bir diğer üyesi de Arzum AR2007 Sultane Izgara ve Tost Makinesi. Özellikle mutfak araç gereçleri konusunda adından sıkça söz ettiren Arzum’un geliştirmiş olduğu bu tost makinesi teflon yapısı, portatif tasarımı ve 1800 Watt’lık gücü ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Ürün ortalama fiyatı: 525 TL (Yazı tarihi itibarı ile)

Öne çıkan kullanıcı yorumu:

“Arkadaş nerdeyse benden becerikli. mükemmel tost yapıyor, ben 2 de kullanıyorum, biraz daha kızarsın istiyorsam kısa süreli 3’e getiriyorum ( tost ekmeğiyle 2 tost ya da iki yarım ekmek tost yapabilecek ideal büyüklükte) E ızgara da yapabiliyor. Tasarımı şık, çıkarılabilir teflon plakalarla kullanımı ve temizliği kolay. Benim tüm beklentilerimi fazlasıyla karşıladı… Firma sadece tost makinası üretsin çünkü aldığım kahve makinası tam bir faciaydı.”

Ürünü satın almak ve incelemek için tıklayın.

5. Grundig CG 4006 S 2000 Watt Tost Makinesi

Grundig CG 4006 S 2000 Watt Tost Makinesi
Çıkartılabilir PlakaVar
Güç (W)2000
Izgara ÖzelliğiVar
Plaka KullanımıTek Taraflı
Plaka YüzeyiYanmaz Yapışmaz Kaplama
RenkSiyah
Grundig CG 4006 S 2000 Watt Tost Makinesi Özellikleri

Türkiye’de en çok tercih edilen ev elektronik markalarından biri olan Grundig’in geliştirmiş olduğu CG 4006 S modeli 2000 Watt güçlü bir tost makinesi. Basit bir tost makinesinden ziyade daha güçlü tost makinesi arayanların tercih edeceği bu ürün yanmaz yapışmaz kaplaması, çıkarılabilir plaka ve ızgara özelliği sayesinde tercih sebebi olmaktadır.

Ürün ortalama fiyatı: 550 TL (Yazı tarihi itibarı ile)

Öne çıkan kullanıcı yorumu:

“Ürün öncelikle çok kullanışlı hızlı ısınıp hızlı soğuyor. Pratik lakin büyük bir ürün lüks mutfaklarda kullanışa ideal bir ürün. Ürünün plakaları biraz ince gibime geldi. Çok dikkatli bir şekilde bıçakla çevirmeme rağmen ufak bir çizik oluştu.

Ama genel itibariyle metal veya aliminyumsu maşalar ve bıçak kullanmamanızı öneririm. Ürünün birde kilit durumu var kilitli konumdayken açılmıyor ve dik koyabiliyorsunuz. Ürünün plakaları gayet rahat bir şekilde çıkarılabiliyor.

Ürünün ızgara özelliğini kullanma fırsatım olmadı lakin eminimki çok güzel olurdu çünkü tost yaptığımda pişimi çok sessiz ve güzeldi yandırmadı ve çıtır çıtır oldu diyebilirim. Ürün hakkında görüşlerim bu şekildeydi tekrar alırmıydım kesinlikle ve bu arada ürün arçelik garantisinde geliyo bilginiz olsun. Şimdiden alan herkese afiyet olsun.”

Ürünü satın almak ve incelemek için tıklayın.

6. Sinbo SSM-2550 Elektrikli Tost Makinesi

Sinbo SSM-2550 Elektrikli Tost Makinesi
Çıkartılabilir PlakaYok
Güç (W)1500
Güç İkaz IşığıVar
Isı Kademesi1
Izgara ÖzelliğiVar
Kilitleme MandalıVar
Plaka KullanımıTek Taraflı
Plaka YüzeyiTeflon
RenkSiyah – Gri
Yağ Toplama HaznesiYok
Yükseklik AyarıYok
Sinbo SSM-2550 Elektrikli Tost Makinesi Özellikleri

En iyi tost makinelerini listelediğimiz bu içerikteki bir diğer tost makinesi de sinbo SSM-2550. 1500 Watt gücündeki bu tost makinesi güç ikaz ışığına, 1 ısı kademesine, ızgara özelliğine, kilitleme mandalına, ve teflon plaka yüzeyine sahip. Tek taraflı plakası bulunan bu tost makinesinde yağ toplama haznesi ve yükseklik ayarı bulunmuyor.

Ürün ortalama fiyatı: 250 TL (Yazı tarihi itibarı ile)

Öne çıkan kullanıcı yorumu:

“Ürün gayet kullanışlı. Fiyatına göre iyi diyeceğim ama yüksek fiyatlı ürünler de tostu kendi yapmıyor k,i fiyatına göre iyi diyerek değerini düşüreyim. Tabi dezavantajı da yok değil.

Satıh 1 dk içerisinde tost ekmeği konulacak ısıya çok rahat ulaşıyor. Ve yine fişi çektikten kısa bir süre sonra soğuyor. Tabi ısı ayarı olsaymış on numara olurmuş ama, önceden malzemeleriniz hazır ise makinenin hızına yetişebilirsiniz ve yeni tost içini hazırlarken, makinedekini yakma derdinden de kurtulmuş olursunuz 🙂

aç kapa şeklinde bir prize takarsanız fiş tak çek sıkıntısı da olmaz. Boyutu da, bütün bir 200-250 gramlık ekmek sığacak ebatta. Tos ekmeği de bitişik konulduğunda 3 adet sığabiliyor. Mutfağa da yakışmadı değil hani. Bir şey almadan yorumları dikkate aldığım için, ben de ürünü aldıktan sonra açık şekilde yorumlamaya çalıştım. İyi tostlar :)”

Ürünü satın almak ve incelemek için tıklayın.

7. Grundig CG 6860 Tost Makinesi

Grundig CG 6860 Tost Makinesi
Çıkartılabilir PlakaVar
Güç (W)2000
Izgara ÖzelliğiVar
Plaka KullanımıÇift Taraflı
Plaka YüzeyiYanmaz Yapışmaz Kaplama
RenkKoyu Gri
Grundig CG 6860 Tost Makinesi Özellikleri

En iyi tost makineleri listemizin bir diğer ürünü ise Grundig CG 6860 Tost Makinesi. 2000 Watt güç değerine sahip bu tostçunun ızgara özelliği bulunuyor. Bunların yanı sıra çıkarılabilir plaka, çift taraflı plaka kullanımı, yanmaz yapışmaz kaplamaya sahip plaka yüzeyi gibi özelliklere de sahip.

Ürün ortalama fiyatı: 940 TL (Yazı tarihi itibarı ile)

Öne çıkan kullanıcı yorumu:

“*istenilen sıcaklığa gelince elektrik ışığı sönüyor..

*plakalar sıcak olsa bile 180 derece açılması (ızgara pozisyonu) basit olduğundan sorun oluşturmuyor..

*ürün açıklamasında “1800 w” olarak belirtilmiş fakat ürün altında, etikette “2000 w” olarak ibare var..

*ürün rengi görseldekinden farklı (koyu gri), ben beğendim.. 👍

*kilit mekanizması sayesinde dik konumda çok rahat duruyor (yer kaplamama açısından başarılı)..

*plakalar döküme göre biraz ince gibi geldi (fakat sonuçta gıda tüketimi için kullanacağımız için sorun yok)..

*ilk boş çalıştırdığımda duman yapmadı fakat hafif koku yaptı. bu uyarı kullanma klavuzunda mevcut.. ‼️

*fişi için olumsuz yorumlar yapılmış fakat gayet kullanışlı (basit değil), bana biraz kısa gibi geldi (benim işimi gördü)..

*plakalar bulaşık makinesinde yıkanmıyor (kullanma kılavuzunda bu şekilde uyarı var‼️)

*çabuk ısınıp geç soğuyor..

*uzun araştırmalar sonrasında bu ürüne karar verdim..”

Ürünü satın almak ve incelemek için tıklayın.

8. Tefal GC191541 Toast Expert 1800 Watt Tost Makinesi

Tefal GC191541 Toast Expert 1800 Watt Tost Makinesi
Çıkartılabilir PlakaVar
Güç (W)1800
Güç İkaz IşığıVar
Isı Kademesi3
Izgara ÖzelliğiVar
Kilitleme MandalıYok
Plaka KullanımıÇift Taraflı
Plaka YüzeyiDöküm
RenkKırmızı
Yağ Toplama HaznesiYok
Yükseklik AyarıVar
Tefal GC191541 Toast Expert 1800 Watt Tost Makinesi Özellikleri

Mutfakların vazgeçilmez markalarından birisi de Tefal’dir. Tost makineleri üretiminde de oldukça iyi bir noktada olan Tefal’in geliştirmiş olduğu Tefal GC191541 Toast Expert 1800 Watt Tost Makinesi 1800 Watt güç üretiyor.

Çıkarılabilir plaka, güç ikaz ışığı, 3 kademeli ısı ayarı, ızgara özelliği, çift taraflı plaka kullanımı, döküm plaka yüzeyi ve yükseklik ayarı gibi özelliklere sahip olan bu tost makinesi oldukça iyi yorumlar almayı da başarmış.

Ürün ortalama fiyatı: 900 TL (Yazı tarihi itibarı ile)

Öne çıkan kullanıcı yorumu:

“Harika bir tost makinası. Malzeme kalitesi, çalışma prensibi, teknik özellikleri, boyutları ve tasarımı çok başarılı. Bu aleti her gün kullanıyoruz. Genellikle 3. kademede daha etkili.

Sıcaklık ayarını kıstığınızda ısıtma işlevi görüyor. Plakaları çok rahat çıkarılıp temizlenebiliyor. Uzun ömürlü olması için bulaşık makinasına koymayıp süngerle yıkıyoruz. Çoğu zaman sadece kırıntıları silmek yeterli oluyor.

Makina bir defada 6 tostu birden yapabiliyor. En iyi sonuç için tost ekmeği kullanın, ama her türlü ekmekten tost yapabilir, ya da ekmek dilimlerini kızartabilirsiniz. Donmuş ekmek dilimlerini çözmek için de ideal bir cihaz. Üzerinde ızgara yapılabilir ama biz yapmadık. Aleti temiz tutmak istiyoruz. Tefal’e teşekkürler.”

Ürünü satın almak ve incelemek için tıklayın.

9. Korkmaz A328-05 Tostkolik Tost Makinesi İnox

Korkmaz A328-05 Tostkolik Tost Makinesi İnox
Çıkartılabilir PlakaVar
Güç (W)1800
Güç İkaz IşığıYok
Izgara ÖzelliğiVar
Kilitleme MandalıYok
Plaka KullanımıTek Taraflı
Plaka YüzeyiGranit
RenkInox
Yağ Toplama HaznesiVar
Yükseklik AyarıVar
Korkmaz A328-05 Tostkolik Tost Makinesi İnox Özellikleri

Mutfak aletleri üretiminde adından sıkça söz ettiren Korkmaz’ın geliştirmiş olduğu A328-05 Tostkolik Tost Makinesi oldukça popüler ve satılan bir makine.

1800 Watt güç üretebilen bu tost makinesinde çıkarılabilir plaka, ızgara özelliği, tek taraflı plaka kullanımı, granit plaka yüzeyi, yağ toplama haznesi ve yükseklik ayarı bulunuyor.

Ürün ortalama fiyatı: 1.180 TL (Yazı tarihi itibarı ile)

Öne çıkan kullanıcı yorumu:

“Çalıştırdım, geç ısınıp, geç soğuyor. 4 kademeli. Izgara yaparken, yandaki kilidi açıp, tam açık konuma getirebiliyorsunuz. 2 tane ışık var. Biri açık, diğeri ısınma.

Sağ üst ve sol alt yanlardaki düğmeler ise ızgaraların çıkartılmasını sağlıyor. Bir önceki makinemde boşluk olabilen bir kademe daha vardı, bunda ise tam kapanıyor kapak. O da olsaydı, daha şahane olurdu 🙂 Izgara yapılırken yağ için, tezgaha akmasın diye 2 Adet yağlık da geliyor. Şık ve parlak görünüşü ile gayet güzel. Tavsiye ederim.”

Ürünü satın almak ve incelemek için tıklayın.

10. Sinbo Ssm-2552 Tost Makinesi

10. Sinbo Ssm-2552 Tost Makinesi
Çıkartılabilir PlakaVar
Güç (W)2000
Izgara ÖzelliğiVar
Plaka KullanımıTek Taraflı
Plaka YüzeyiTeflon
RenkGri
Sinbo Ssm-2552 Tost Makinesi Özellikleri

Listemizdeki bir diğer Sinbo tost makinesi ise Ssm-2552 modeli. 2000 Watt gücündeki bu tost makinesinin çıkarılabilir plakası, ızgara özelliği, tek taraflı plaka kullanımı ve teflon plaka yüzeyi bulunuyor.

En çok satanlar listesinde bulunan bu üründeki yorumlar dikkat çekici. Yorumlara göre bu üründen memnun kullanıcı sayısı çok az. Pek çok tost makinesi tavsiye listesinde göreceğiniz bu ürünü alırken biraz daha araştırmanızı öneririz.

Ürün ortalama fiyatı: 400 TL (Yazı tarihi itibarı ile)

Öne çıkan kullanıcı yorumu:

“Ben de kötü yorumlara aldırmayıp aldım ve pişmanım. Kötü yorumlara aldırmayın gayet iyi diyen kişilere nasıl bir ürün gönderildi hiçbir fikrim yok. Cidden ekmeği kızartmıyor.

Maksimum seviyede bile termostatı 7 saniye çalışıyor 15 saniye duruyor ve böyle olunca ekmek ısınıyor ama kızarmıyor. Yükseklik ayarlamak için olan tırnakları tutmuyor ve en ufak bir kuvvetle yukarı doğru geri arıyor.

Aşırı kalitesiz ve sağa sola oynayan bir plastik malzemesi var. İlk deneme fırsatım 15 gün sonra bugün olduk için durumu anlatabildim ve artık iade de edemiyorum. Onarım için Form açtım bakalım ne olacak. İlk bakışta sağlam bir ürün gibi duruyor ama kullanınca öyle olmadığını anlıyorsunuz.”

Ürünü satın almak ve incelemek için buraya tıklayın.

11. Arzum Sultane AR2009 Granite Izgara ve Tost Makinası 1800W

Arzum Sultane AR2009 Granite Izgara ve Tost Makinası 1800W
Çıkartılabilir PlakaVar
Güç (W)1800
Güç İkaz IşığıVar
Isı Kademesi3
Izgara ÖzelliğiVar
Plaka KullanımıTek Taraflı
Plaka YüzeyiGranit
RenkKırmızı
Yükseklik AyarıVar
Arzum Sultane AR2009 Granite Izgara ve Tost Makinası 1800W Kırmızı Özellikleri

Listemizdeki bir diğer en iyi tost makinelerinden biri de yine Arzum’un ürünü olan Sultane AR2009 modeli. 1800 Watt güç üreten bu tost makinesi çıkarılabilir plakaya, güç ikaz ışığına, 3 ısı kademesine, ızgara özelliğine, tek taraflı plaka kullanımına, granik plaka yüzeyine ve yükseklik ayarına sahip.

Ürün ortalama fiyatı: 500 TL (Yazı tarihi itibarı ile)

Öne çıkan kullanıcı yorumu:

“Hocam ürün benim aldığım fiyata göre en f/p makinalardan biri. 1800watt gayet tost için yeterli zaten 2. Kademede kullanıyorsunuz, 3. Kademe ızgara modu.

Daha ızgara denemedik ama tostu öyle denilenin aksine kurutmadan adam gibi yapıyor. 4 dilim tost ekmeği ile aynı anda tost yapabiliyoruz. Plakalar muhtemelen granit efektli ama diğer yanmaz yapışmaz kaplamalara göre çok daha sağlam. Dış rengide çok hoş.

Eksileri olarak ise soylenecek şeyler sınırlı: 1kablosu kısa bence en azından bir yarım metre daha uzun olabilirdi. 2 bastırma kulbunun plastiği sanki yerinden zamanla kirilacakmis gibi hissettiriyor. Umarım bir sıkıntı çıkmaz.”

Ürünü satın almak ve incelemek için buraya tıklayın.

12. Korkmaz A329-20 Tostkolik Tost Makinası Rosegold

Korkmaz A329-20 Tostkolik Tost Makinası Rosegold
Çıkartılabilir PlakaVar
Güç (W)1800
Güç İkaz IşığıVar
Isı Kademesi3
Izgara ÖzelliğiVar
Kilitleme MandalıYok
Plaka KullanımıTek Taraflı
Plaka YüzeyiGranit
RenkGold
Yağ Toplama HaznesiYok
Yükseklik AyarıYok
Korkmaz A329-20 Tostkolik Tost Makinası Rosegold Özellikleri

Elektrikli mutfak eşyalarında önemli bir marka haline gelen Korkmaz’ın A329-20 Tostkolik modeli 1800 Watt gücüne sahip. Çıkarılabilir plaka, güç ikaz ışığı, 3 ısı kademesi, ızgara özelliği, tek taraflı plaka kullanımı, granik plaka yüzeyi gibi özelliklere sahip olan bu tost makinesi en çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

Ürün ortalama fiyatı: 1010 TL (Yazı tarihi itibarı ile)

Öne çıkan kullanıcı yorumu:

“Tost makinesini yorumlara bakarak aldım. Benim yorumum da belki birilerine ışık olur düşüncesiyle ayrıntılarıyla paylaşmak istedim. Cihazı kullanmadan önce plakaları çıkarıp güzelce yağladım ve bir kaç saat beklettim. Plakalar üzerinde yokken makineyi 5 dakika kadar çalıştırdım ve her hangi bir koku olmadı.

Öncelikle makine görsel olarak muhteşem. Ben gold rengini aldım. Ağır bir cihaz ve güven hissi uyandırıyor. Gayet sağlam ve özellikle plakaları çok kaliteli. Tost yaparak ilk denememi yaptım ve gayet başarılı buldum. Çabuk ısınıyor ve geç soğuyor. Üst kapak yeterince ağır olduğu için bastırmaya gerek kalmıyor. Tost ta gayet kıvamında oldu bence, çok kurutmuyor. Sonuçta fazla çıtır isteyen biraz daha fazla bekletir.

Plakalar yan taraftan küçük bir düğmeyle yerinden çıkıyor. Plakaların yanları gayet derin ve içinden her hangi bir yağ vs. taşma durumu yok. Paketten iki adet yağ toplayıcı çıktı ama çok kaliteli bir şey değil normal sıradan plastik kap. Ben kullanmayı düşünmüyorum. Izgara yaparken olukların altına normal tabak ta koyulur yani.

Bana göre tek eksisi plakaların yerleştirilmesi. Özellikle üst plaka düzgün oturmuyor, özel bir tekniği var mı bilmiyorum doğrusu. Düğmesine dokunmadan az bir kuvvetle yerinden çıkıyor. Üst plakanın arka ortasında küçük bir yer var kapağa oradan tutunuyor. Tost yaparken kapağı kaldırdığım esnada yerinden çıktı ve az daha elimin üzerine düşüyordu. Bu sorunu nasıl çözeceğim bilmiyorum doğrusu…”

Ürünü satın almak ve incelemek için buraya tıklayın.


Bonus | Döküm El Tost Makinesi (Ocak için)

Eskiden daha yaygın olarak kullanılan ve nar gibi kızarmış tost makinelerinin yapımında büyük rol oynayan ocak için el tost makinelerini unuttuk mu? Ocak üstünde yapılan bu tostların lezzetini bilenler bilir. Listeye bir tane de bu tost makinesinden ekleyerek listemizi sonlandırıyoruz.

Zübahome Iç Dış Granit Döküm El Tost Makinası

Zübahome Iç Dış Granit Döküm El Tost Makinası

Çıkartılabilir PlakaVar
Güç (W)1000
Izgara ÖzelliğiYok
Plaka KullanımıÇift Taraflı
Plaka YüzeyiDöküm
RenkAçık Gri
Zübahome Iç Dış Granit Döküm El Tost Makinası Özellikleri

Bu tost makinesi ile ocak üstünde ısıyı ve baskıyı tamamen kendiniz ayarlayarak harika tostlar yapabilirsiniz. Elektrikli tost makinelerinin yerine kullanabileceğiniz bu tost makinesini mutlaka inceleyin.

Ürünü satın almak ve incelemek için buraya tıklayın.


Bu listede sizler için en iyi tost makineleri hakkında çeşitli bilgilere yer verdik. Listede bulunan ürünler çeşitli kullanıcı yorumlarına, satış sayılarına, fiyatlarına ve tedarik durumlarına göre rastgele şekilde sıralanmıştır / listelenmiştir. Tost makinelerini satın alırken bu rehberdeki bilgileri kullanarak tercihinize yön verebilirsiniz.

Diğer tavsiye listelerimizi görmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz;

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın