Başlangıç Mobil Cihazlar Vodafone Numara Değişikliği Nasıl Yapılır?

Vodafone Numara Değişikliği Nasıl Yapılır?

6

Kullandığınız numarayı değiştirmeniz gerekiyor ancak operatör değiştirmek istemiyorsanız Vodafone numara değişikliği nasıl yapılır sorusunun yanıtını bilmeniz gerekir. Vodafone Numara Değiştirme işlemini nasıl yapacağınızı bu yazıda öğreneceksiniz.

Numara taşıma ile numara değiştirme işlemleri birbirinden farklıdır. Numara taşıma işlemi bir operatörden diğer operatöre geçmek anlamına gelir. Numara değişikliği ise aynı operatör içinde kullandığınız numarayı değiştirmektir. Biz bu yazımızda size Vodafone numara değiştirme nasıl yapılır sorusunu yanıtlayacağız. Ayrıca Vodafone numara değiştirme hakkında da çeşitli bilgilere yer veriyor olacağız.

Vodafone Numara Değişikliği Nasıl Yapılır?
Vodafone Numara Değişikliği Nasıl Yapılır?

İstemediğiniz kişilerin size ulaşmaması için, bitmek bilmeyen reklamlardan kurtulmak, dolandırıcıların ısrarlı tekliflerinden kurtulmak için numara değiştirme işlemi oldukça avantajlıdır. Numara değiştirirken yeni bir hat almazsınız, yeni bir tarife seçmezsiniz. Aynı hattınız başka bir numara üzerinden iletişim sağlar. Faturalı hat tarifenizdeki tüm hakları yeni hattınızda kullanılmaya devam edersiniz.

Kimler Numara Değiştirebilir?

Vodafone numara değiştirme için öncelikle başvuru yapmak gerekir. Başvuruyla birlikte almak istediğiniz yeni bir numara varsa bildirebilirsiniz. Müsaitse bu numarayı alabilir, değilse başka numara seçebilirsiniz. Numara değiştirme işlemi tamamlandığı zaman faturalı hattınızdaki tüm haklar yeni hatta aktarılacaktır.

Sadece faturalı hat kullanan Vodafone kullanıcıları numara değiştirme işleminden yararlanacaktır. Faturasız hat kullanan kişiler içinse maalesef böyle bir imkan yoktur. Yeni bir hat almaları gerekir.

Vodafone Numara Değişikliği Nasıl Yapılır?
Vodafone Numara Değişikliği Nasıl Yapılır?

Vodafone’da Numara değişikliği yapabilmek için numaranız mutlaka 054 ile başlayan Vodafone numarası olması gerekir. Yani numaranızı ilk aldığınız zaman Vodafone numaralarından olmalıdır. Eğer numaranız ilk alındığında Turk Telekom ya da Turkcell gibi diğer bir operatöre aitse, sonradan Vodafone hattına taşınmışsa numara değişikliği yapmak mümkün değildir. MNT ile numarasını taşıyan kişiler numara değiştirme yapamayacaktır.

Numara değişikliği olarak 054 rakamından sonra gelen rakamlardan son dördü değiştirilebilir. Değiştirebileceğiniz numaralar operatör tarafından size sunulur ve seçmeniz istenir. Vodafone numara değişikliği işlemlerinde sadece son dört hanenin değiştirilmesine izin veriyor. Bu yüzden numaranızın başını ve ortasını değiştireceğiniz durumlarda yeni hat almayı düşünmelisiniz.

İlgini Çekebilir: Konferans görüşmesi nasıl yapılır?

Vodafone Numara Değişikliği için Nasıl Başvuru Yapılır?

Ücretsiz numara değiştirme Vodafone için öncelikle başvuru yapmak gerekir. Başvuru için şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

  • Vodafone müşteri hizmetleri numarası olan 0542 542 00 00 numarasını arayarak numara değiştirme talebinizi bildirebilirsiniz.
  • Size en yakın Vodafone bayisine giderek numara değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için bir başvuru formu doldurarak onaylamak yeterlidir.
  • Sesli yanıt sistemi üzerinden numara değişikliği için sesli talimat verebilirsiniz.
  • Vodafone Cep Merkezleri aracılığıyla başvuru yapmak da mümkündür.

Talebiniz alındıktan sonra aboneye SMS ile bilgi mesajı iletilir. Taleplerinin işleme konulduğu ve yeni hattın açılışı ile ilgili bilgi verilir. Eski SIM kartınızı kullanmaya devam edersiniz ancak numaranız değişecektir.

Vodafone Numara Değiştirme Ücreti

Numara değiştirme işlemi için tarafınıza bir ücret yansıtılır. Bu ücret faturalı hattınızın faturasına yansıtılarak tahsil edilir. 2021 yılı için Vodafone numara değiştirme ücreti 31,27 TL’dir. Bu ücret yeni hat alamaya göre oldukça cüzi olduğu için avantajlıdır.

Vodafone numara değiştirme faturalı hat kullananlar için oldukça avantajlıdır. Yeni hat alma, bu hattın açılmasını bekleme gibi bürokratik süreçler işlemez. Ayrıca yeni hat için ücret ödemezsiniz. Mevcut avantajlı tarifenizi kullanmaya devam edersiniz. Eski hattınızda taahhüt varsa bu taahhüdü bozmaktan ötürü cezaya çarptırılmazsınız.

Vodafone hat sahiplerinin numara değiştirme işlemini nasıl yapabileceğini bu yazıda sizlerle paylaştık. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapın. Kısa sürede size dönüş yapacağız.

6 Yorum

  1. Babamın telefon numarasını değiştirmem gerekiyor ama bundan haberi olmamalı en azından numara değişene kadar yani . Ne tür bilgiler soruyolar değiştirmek için başvururken

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!