Vodafone Mobil Ödeme Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

E-ticaret siteleri, mobil oyunlar ve birçok ürün-hizmet satışı yapan siteler, ödeme yöntemi olarak mobil ödemeyi kullanmaktadır. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarını kullanan hat sahipleri de mobil ödemeyi aktifleştirdiklerinde bu ürünleri ve hizmetleri mobil ödeme yöntemiyle satın alabilirler. Bu içeriğimizde ise Vodafone Mobil Ödeme Açma yöntemini sizlerle paylaşacağız. Mobil Ödeme Açma işleminin nasıl yapılacağını anlattıktan sonra da Mobil Ödeme Kapatma yöntemini de sizlerle paylaşacağız.

Vodafone Mobil Ödeme Açma
Vodafone Mobil Ödeme Açma

Mobil ödeme sıklıkla tercih edilen bir ödeme yöntemidir fakat kötüye kullanımı da kolay olduğu için hat sahipleri bu ödeme yöntemini kullanacağına dair işlem yapmadan mobil ödeme yöntemini kullanamaz. Kötü niyetli kişiler (hackerlar) ürettikleri uygulamalarla cep telefonlarına sızarak mobil ödemeleri aktif olan kullanıcıların izni ve bilgisi olmadan çeşitli sitelerden hizmet satın alabilir. Bu yüzden de Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom gibi şirketler hat sahiplerinin izni dışında Mobil Ödeme yöntemini aktifleştirmemektedir.

Mobil Ödeme Nedir?

Mobil ödeme, Vodafone’un anlaştığı üye iş yerlerinden telefon hattınız üzerinden alışveriş yapmanıza olanak sağlayan kullanışlı bir ödeme yöntemidir. Bu ödeme yöntemi sayesinde kredi kartı veya banka kartı kullanmanıza gerek yoktur. Alışveriş yaptığınız tutar bir sonraki ay faturanıza yansıtılmaktadır. Bu yöntem sayesinde alışverişlerinizi de kolaylıkla takip edebilir ve faiz ödemeden alışveriş yapabilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Açma

Hattınızı mobil ödeme yöntemine aktif hale getirmek için 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Vodafone aboneleri kısa mesaj atarak hatlarında mobil ödemeyi aktifleştirebileceği gibi Vodafone Yanımda uygulamasıyla da mobil ödemeyi aktifleştirebilmektedir.

MOBILODEME AC yazdıktan sonra 7878’e kısa mesaj atarak hattınızı mobil ödeme için açabilir ve aktif hale getirebilirsiniz. Hattınız mobil ödemeye açıksa ve kapatmak istiyorsanız da MOBILODEME KAPAT yazdıktan sonra 7878’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Vodafone Mağazaları birçok il ve ilçede faaliyet göstermektedir. Bu mağazalara giderek de hattınızın mobil ödeme işlemini aktif hale getirebilirsiniz.

Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak da hattınızdan mobil ödeme işlemi için talimat verebilirsiniz. Vodafone aboneleri 542 numarasından müşteri hizmetlerine erişebilir. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra sizi karşılayan operatöre “Mobil Ödeme” kelimelerini söylemeniz durumunda direkt olarak bu servise yönlendirilirsiniz.

Vodafone’un hizmeti olan Self Servis aracılığıyla da mobil ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Self Servise girdikten sonra “Hat İşlemlerim” ardından da “Mobil Ödeme” sekmesine girdiğinizde talimat değişikliği yapabilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Açma – Vodafone Yanımda Uygulaması

Vodafone yanımda uygulamasını açtıktan sonra üyelik bilgileriniz ile giriş yapınız. Uygulamanın sağ üst kısmında yer alan üst üste üç çizgi butonuna tıklayın ve açılan menüden “Ayarlar” kısmına gidin. Ayarlar kısmında “Mobil Ödeme” sekmesi bulunmaktadır ve bu sekmeye girdiğinizde mobil ödeme işleminizi açabileceğiniz gibi kapatabilirsiniz de. Bizim tavsiye ettiğimiz yöntem ise Vodafone Yanımda uygulamasıdır çünkü uygulamadan mobil ödeme limit değişikliği de yapabilirsiniz.

Duyuru: Mobil ödemenin açık olması hattınızdan ödeme çekilebilmesine sebep olabilir. Bu da güvenlik zafiyeti anlamına gelir. A101 hediye çeki dolandırıcılığı bu güvenlik zafiyetlerine bir örnektir.

Mobil ödeme limitinizin yüksek olması, güvenlik açısından zafiyet oluşturmaktadır. Eğer 50 veya 100 TL’den fazla alışveriş yapmıyorsanız günlük alışveriş limitini bu şekilde belirleyebilirsiniz. Aksi takdirde, telefonunuzdan 1000 TL’nin üzerinde bile bilginiz ve izniniz olmadan işlem yapılabilir.

Vodafone Pin Kodu Öğrenme Yöntemi için ilgili bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Yorum yapın