Vodafone Online Self Servis ile Neler Yapılıyor?
Haber, Internet

Vodafone Online Self Servis ile Neler Yapılıyor?

Vodafone Online Self Servis veya yeni adıyla Vodafone Yanımda hizmeti, Vodafone kullanıcılarının birçok şeye kolayca erişmesini ve yönetmesini sağlıyor. Hem kurumsal hem de bireysel kullanıcılar için birçok avantaj barındıran bu sistem ile hattınıza dair tüm ayarları değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Bizler de bu içeriğimizde Vodafone kullanıcıları için Vodafone Online Self Servis ile neler yapılıyor sorusuna yanıt vereceğiz.

Vodafone Online Self Servis ile Neler Yapılıyor?
Vodafone Online Self Servis ile Neler Yapılıyor?

Vodafone Online Self Servis Nedir?

Vodafone Self Servis, Vodafone kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde erişebildiği ve birçok işlemi kolayca halledebildiği bir servis uygulamasıdır. Bu uygulamaya Vodafone’a tanımlanmış olan hattınızın telefon numarası ile kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca Self Servis’i hem telefonunuzda hem bilgisayarınızda hem de diğer internete bağlanan cihazlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Günümüzde ismi “Vodafone Yanımda” olarak bilinen Self Servis, artık kullanıcıların müşteri hizmetlerini telefonda saatlerce beklemesinin ve bayilere gidip işlem yapmasının önüne geçiyor. Bu platformlarda yapılabilecek işlemlerin neredeyse hepsi Vodafone Self Servis üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Fakat yine de hat transfer gibi işlemlerde uygulama çözüm sağlayamayacaktır.

Vodafone Online Self Servis ile Neler Yapılıyor?

Vodafone Self Servis giriş
Vodafone Self Servis giriş

Vodafone Online Self Servis üzerinde tarife değişiminden ek paket almaya kadar birçok özellik kullanıcılara sunuluyor. Hatta direkt uygulamayı kullanmanız halinde daha fazla şeye erişme imkânınız bulunuyor. Fakat internet tarayıcısı üzerinden de birçok işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu hizmeti kullanabilmek için şifre almanız gerekiyor. Bunun için “S” yazıp 7000’e SMS gönderebilirsiniz. İletilen şifrenizle telefon numaranızı giriş ekranına yazarak Self Servis hizmetlerine erişebilirsiniz.

Paket ve Tarife Görüntüleme

Vodafone Self Servis Paket ve Tarife Görüntüleme
Vodafone Paket ve Tarife Görüntüleme

Vodafone Self Servis hizmetinin en iyi özelliği tarife ve paket kullanımlarını görüntüleyebilmenizi sağlamasıdır. Telefon numaranızla giriş yapmanız halinde direkt olarak bu ekran karşınıza gelmektedir. Ekran üzerinden konuşma, sms ve internet paketlerinizi görüntüleyebilir, bunların ne kadar kullanıldığını anlık olarak izleyebilirsiniz. Paketleriniz bitmesi halinde ise ekranda mevcut bir kullanım görmezsiniz. Birden fazla paketinizin olması da bir şeyi değiştirmeyecek, hepsi ayrı ayrı görüntülenebilecektir.

TL Yükleme İşlemleri

vodafone self servis tl yükleme
vodafone self servis tl yükleme

Eğer faturasız hat kullanıcısı iseniz, direkt olarak sistem üzerinden TL yüklemesi yapabilirsiniz. Hatta belli bir miktarın üzerinde yükleme yapmanız halinde, Vodafone tarafından ücretsiz internet veya konuşma paketi verilir. İlk başta minimum 30TL yükleme yapabilir, daha sonrasında 5TL ve katları şeklinde yüklemeler yapabilirsiniz.

Eğer faturalı bir hat kullanıyorsanız, ay sonlarında veya ay sonu gelmeden sistem üzerinden faturanızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca ödenmiş ve ödenmemiş faturalarınızı, taahhüt sürenizi ve faturanızın ne zaman kesileceğini de tüm detayları ile Self Servis üzerinden görüntüleyebilmeniz mümkündür. Tahsis edilmeyi bekleyen ücretler altında tüm giderlerinizi inceleyebilirsiniz.

Ek Paket Alma ve Tarife Değiştirme

vodafone self servis Ek Paket Alma ve Tarife Değiştirme
Ek Paket Alma ve Tarife Değiştirme

Vodafone Self Servis üzerine eklenen yeni özelliklerden biri olan tarife değiştirme ile mevcut tarifenizi şartlara uygun bir biçimde değiştirebilme imkânınız bulunuyor. Artık bunun için bayilere gitmenize veya müşteri hizmetlerini aramanıza gerek kalmıyor. Vodafone Online Self Servis algoritması alabileceğiniz en iyi tarifeleri sizin için seçiyor ve hemen değiştirmenize olanak tanıyor. Bunun yanında mevcut tarifenizde bulunan paketinizin bitmesi halinde ek konuşma, sms ve internet paketleri alabilmeniz mümkün oluyor. Ayrıca bu ek paketlerin oldukça uygun fiyatlara sahip olduğunu ve günlük, haftalık, aylık seçeneklerinin bulunduğunu da belirtelim.

WEB SMS Hizmeti – Vodafone Online Self Servis

vodafone self servis WEB SMS Hizmeti - Vodafone Online Self Servis
WEB SMS Hizmeti – Vodafone Online Self Servis

Eğer hattınız kullanım dışıysa ve birilerine ulaşmanız gerekiyorsa Vodafone Online Self Servis sitesine girerek web üzerinden SMS gönderebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey hesabınıza giriş yapmak ve daha sonrasında menü üzerinden “SMS Gönder” sekmesine tıklamak. Bundan sonra açılacak olan sayfada önceki mesajlaşmalarınızı görüntüleyebilir ve istediğiniz numaraya paketiniz dahilinde mesaj gönderebilirsiniz.

Kullanım Geçmişi Görüntüleme

Kullanım Geçmişi Görüntüleme
Kullanım Geçmişi Görüntüleme

Hattınız üzerinden yaptığınız tüm işlemler kayıt altına alınmakta ve Excel formatında dosyalarda 6 aylığına saklanmaktadır. Bu süre zarfında yaptığınız tüm aramalara, mesajlara ve internet kullanımlarına erişebilmeniz mümkündür. Bunun için üst menüde yer alan “Tarifem ve Kullanımlarım” sekmesi altındaki “Kullanım Detaylarım” sayfasına ilerleyebilirsiniz. Açılan sayfada son aya ait tüm işlemler görüntülenebilecektir. Buradan filtreleme, aya göre sıralama gibi detayları kullanabilirsiniz. Ayrıca daha detaylı rapor için verileri Excel olarak indirebilirsiniz.

Servis ve Sistem Ayarları

Servis ve Sistem Ayarları
Servis ve Sistem Ayarları

Vodafone Online Self Servis içerisinden hattınıza dair bazı ayarları da değiştirebilmeniz mümkündür. Örneğin ayarlar sekmesi içerisinden bilinmeyen numaralara hattınızı kapatabilir, yurtdışı aramalara açabilirsiniz. Ayrıca 3G ve 4.5G kullanımı arasında değişimler gerçekleştirebilmeniz de mümkündür. Tüm bunların yanında yeni hat talebinde veya hattınızın kapatılma talebinde de bulunabilmeniz mümkündür.

Vodafone Yanımda Uygulaması

Tüm bu bahsettiğimiz özelliklerin yanında akıllı telefonunuza indirebileceğiniz Vodafone Yanımda uygulaması çok daha fazla fırsat sunmaktadır. Örneğin her hafta bedava bir kez çark çevirebilir ve hediye paket kazanabilirsiniz. Bunun yanında Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden market alışverişinizi yapabilir, alışverişlerdeki fırsatlardan da yararlanabilirsiniz.

Vodafone Online Self Servis ve Yanımda uygulamaları, hat kullanıcılarının birçok imdadına koşmakta, sorunları çözmekte ve telefonları ile ilgili değişimlerin öncüsü olmaktadır. Eğer hala bu sistemleri kullanmıyorsanız çok şey kaybediyorsunuz demektir. Ayrıca Vodafone Hatlar için Hız Testi Nasıl Yapılır? Başlıklı içeriğimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

İlgini çekebilecek bir video:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.