konferans görüşmesi
Mobil Cihazlar

Konferans görüşmesi nasıl yapılır? ✔️ 2022 (Tüm Hatlar)

Birden fazla kişiyle aynı anda telefonda görüşme yapmak olarak adlandırılan konferans görüşmesi nasıl yapılır gelin hep birlikte öğrenelim…

Konferans görüşmesi yapmak için operatörünüzün ve telefonunuzun bunu desteklemesi gerekmektedir. Son zamanlarda üretilen telefonlar ve kullanılan operatörler konferans görüşmesi yapmak için son derece uygundur. Fakat sadece vodafone konferans görüşmesi yapabilmeniz için sizden bir ayarı yapmanızı istemektedir.

#Not: Daha önceki konferans görüşmesi nasıl yapılır konumuz sitede hala durmaktadır. Zaman içerisinde değişen yöntemler, linkler, uygulamalar ve diğer etmenlerden dolayı yeniden yazma gereksinimi duyduk. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda konferans görüşmesi konusunda her bilgiye sahip olacaksınız…

Vodafone konferans görüşmesi nasıl aktif edilir?

Vodafone konferans görüşmesi iki şekilde aktifleştirilebilir. Online self servis ve Vodafone Yanımda uygulaması ile vodafone konferans görüşmesini aktifleştirebiliyoruz.

Online Self Servis üzerinden Vodafone Konferans Görüşmesi aktif etme;

1- Online self servise giriş yapın, Buraya tıkla ve yeni sekmede açılan online self servis sitesine giriş yap. (Giriş yapmak için şifre gerekir, şifrenizi bilmiyor iseniz S yazıp 7000’e gönderin. Gelen şifreyi sisteme girmek için kullanın.

konferans görüşmesi nasıl yapılır?
konferans görüşmesi nasıl yapılır?

2- Ayarlarım menüsü altında Arama Ayarlarım kısmına girin,

konferans görüşmesi nasıl yapılır?
konferans görüşmesi nasıl yapılır?

3- Arama Ayarlarım kısmında biraz aşağı inin ve Konferans özelliği alanına gelin,

konferans görüşmesi nasıl yapılır?
konferans görüşmesi nasıl yapılır?

4- Konferans özelliğini yandaki radio butonuna tıklayarak Açık konumuna getirin.

konferans görüşmesi nasıl yapılır?
konferans görüşmesi nasıl yapılır?

Online self servis üzerinden bu şekilde vodafone konferans görüşmesi aktivasyonu yapabilirsiniz. Konferans görüşmesi vodafone yanımda uygulaması üzerinden ise şu şekilde aktifleştiriliyor;

 1. Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yap,
 2. Sağ üst kısımda bulunan menü ikonuna dokun,
 3. En altlarda bulunan Ayarlarım sekmesine dokun,
 4. İlk başlarda bulunan Hat Ayarlarım kısmına dokun,
 5. En altlarda bulunan Telekonferans özelliğini aktif konuma getir.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=50&v=1VvLe5kN97E

Vodafone konferans yapamıyorum diyen dostlar için vodafone konferans görüşmesi aktif etmeyi bu şekilde anlattık. Peki samsung konferans görüşmesi, iphone konferans görüşmesi ve diğer akıllı telefonlar için konferans görüşmesi nasıl yapılır?

Samsung konferans görüşmesi nasıl yapılır?

 1. Konferans görüşmesi yapmak istediğiniz kişilerden herhangi birisini arayın,
 2. Görüşme başladığında ekranınıza bakın ve çağrı ekle,kişi ekle yazan kısıma dokunun,
 3. Konuşmaya dahil etmek istediğiniz kişileri seçip konferans görüşmesini gerçekleştirin.

iPhone konferans görüşmesi nasıl yapılır?

 1. Konferans görüşmesi yapmak istediğiniz kişilerden herhangi birisini arayın,
 2. Görüşme başladığında ekranınıza bakın ve Konferans yazan kısıma dokunun,
 3. Konuşmaya dahil etmek istediğiniz kişileri seçip konferans görüşmesini gerçekleştirin.

Akıllı telefonlar için konferans görüşmesi nasıl yapılır?

Tüm akıllı telefonlar için konferans görüşmesi yapmak oldukça kolaydır. Konferans görüşmesinin mantığı yukarıda da görüldüğü gibi aynıdır ve birçok akıllı telefonda işe yaramaktadır. Herhangi biri ile telefonda görüşürken ekrana baktığınızda konuşma arayüzünüz görürsünüz. Bu kısımda Sessize alma, klavye, hoparlör, arama ekle, değiştir ve kişiler gibi ikonlar görürsünüz.

Arama ekle yazan ikona dokunduğunuzda yeni birisini konuşmaya ekler ve konferans görüşmesini başlatırsınız.

Konferans görüşmesi yapamıyorum!

Konferans görüşmesi yaparken bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunların en temel nedenleri;

Vodafone kullanıyorsunuzdur ve konferans görüşme özelliğini aktif etme işlemini yapmamışsınızdır. Yukarıdaki anlatım ile hem online self servis üzerinden hemde vodafone yanımda uygulaması üzerinden konferans görüşmesi aktif etmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuz konferans görüşmesi özelliğini desteklemiyor olabilir. Çok nadir de olsa bazı telefonlarda arama ekranında kişi ekleme özelliği bulunmadığından konferans görüşmesi yapamıyor olabilirsiniz. Fakat konferans görüşmesi yapmak istediğiniz diğer kişilerden birinin telefonu konferans görüşmesini destekliyor ise o kişinin konferansı başlatması mantıklı olacaktır. Bu sayede sizleri de konuşmaya dahil edebilir. Telefonların bazıları konferans görüşmesini başlatmayı desteklemeyebilir. Fakat her konferans görüşmesine katılımcı olabilirsiniz.

Konferans görüşme ücreti?

Konferans görüşme ücreti hiçbir operatörde farklılık göstermemektedir. Standart tarifeniz üzerinden faturalandıracağınız konusunda emin olabilirsiniz. Katılımcı sayısı faturanızı etkilememektedir. Sonuç olarak 1 dakika yapılan görüşme 5 dakikalık fatura bedeli yansıtmaz. 5 kişi ile aynı anda telefonda görüşmek 5 dakikalık kullanım bedeli anlamına kesinlikle gelmez.

Türk Telekom (Avea) konferans görüşme nasıl yapılır?

Türk Telekom (Avea) kullanan dostlarımız konferans görüşmelerini yapmak için vodafone operatönü kullanan dostlarımız gibi ekstra etkinleştirme işlemlerini yapmak zorunda değiller. Operatör ayarlarında varsayılan olarak konferans görüşmesini kullanabilirler. Bu ayar hattınızı ilk aldığınızda açık olarak gelmektedir. Dolayısı ile Türk Telekom (Avea) hattını kullanan dostlarımız konferans görüşmesi yapmak için yukarıdaki anlatılan çağrıya kişi eklemenin nasıl yapıldığını paragraflarını inceleyebilirler.

Turkcell konferans görüşmesi nasıl yapılır?

Turkcell hatlar için konferans görüşmesi de Avea ile aynı olduğu için tekrar yazmaktan kaçınıyorum. Vodafone dışındaki tüm Türk operatörlerinde konferans görüşmesi yukarıda anlatıldığı gibi aynı olmaktadır ve uzun yıllar da aynı kaldığı görülmektedir. Bu ayarlar yıllardır aynıdır ve değişeceğini de hiç kimse düşünmemektedir.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

2 yanıtla Konferans görüşmesi nasıl yapılır? ✔️ 2022 (Tüm Hatlar)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.