Başlangıç Haber Instagram, Fotoğraf Gönderilerine Müzik Ekleme Özelliğini Test Ediyor!

Instagram, Fotoğraf Gönderilerine Müzik Ekleme Özelliğini Test Ediyor!

0

Sosyal medya devi Instagram, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 3 ülkede ‘Akışta Müzik’ özelliğini test etmeye başladı. Artık, bir fotoğraf gönderisine müzik eklenebilecek. Instagram, Threads’i kapatacağını da duyurdu! İşte son gelişmeler…

Instagram’a Akışta Müzik Özelliği Geliyor!

Instagram’da Feed postları yani akışta görülen fotoğraf gönderilerine müzik ekleyemiyoruz. Instagram, buna çare olarak akışta müzik özelliğini test ettiğini açıkladı!

Instagram’a video, Reels ya da Hikaye gönderirken zaten müzik ekleyebiliyoruz. Fakat fotoğraf paylaşımlarında böyle bir imkan yoktu. Türkiye, Brezilya ve Hollanda’da test edilmeye başlanan akışta müzik özelliği, belirli kullanıcıların akış gönderilerine müzik eklemelerine izin vermeye başladı!

Instagram akış sayfasına bir gönderi ekleyecek ve bunu takipçilerinizle paylaşacaksınız. Bu gönderi ister fotoğraf isterse video içerebilir. Artık postunuza müzik veya bir şarkı ekleyebileceksiniz. Ayrıca, seçtiğimiz şarkıya dokunarak aynı şarkıyı gönderisinde kullanan kişileri de görebileceksiniz.

Hindistan, Brezilya ve Türkiye’de test edilmeye başlanan ‘Akışta Müzik’ özelliği bu ülkelerdeki bazı kullanıcılara ulaştı. Siz de hemen Instagram uygulamasına girip, bu özelliğin gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Fotoğrafınızı Instagram’a yüklerken eğer varsa ‘Müzik Ekle’ seçeneğine dokunarak favori parçanızı fotoğrafınıza ekleyebilirsiniz.

Bu kısımda ise ‘Trend Olan Müzikler’ ve ‘Sizin İçin’ adlı bölümlerle karşılaşacağız. Eklemek istediğiniz şarkı ekrana geldikten sonra gönderinize bağlayabilirsiniz. Ayrıca, tıpkı Hikayelerde olduğu gibi şarkının süresini ve bölümünü de seçebileceğiz.

İlgili İçerik: Instagram’da telefonunu salla dönemi başlıyor: Sorunlar böyle bildirilecek

Instagram, Threads Mesajlaşma Uygulamasını Kaldırıyor

2019’da kullanıma sunulan Snapchat benzeri bağımsız mesajlaşma uygulaması Threads tarihe karışıyor. Yeni bir güncelleme gelecek ve kullanıcılar, orijinal Instagram uygulamasına geri dönmeye zorlanacak.

23 Kasım’dan itibaren Threads uygulamasında konuyla ilgili bildirim görmeye başlayacak. Instagram’ın Threads’i kapatması Aralık ayının sonunu bulacak. Threads mesajlaşma uygulamasının kapatılacağı ilk kez bir mühendis tarafından fark edildi ve paylaşıldı. Şirket sözcüsü ise şunları aktardı:

“Threads’ta sahip olduğumuz eğlenceli ve benzersiz özellikleri ana Instagram uygulamasına getiriyoruz ve insanların uygulamada yakın arkadaşlarıyla daha iyi bağlantı kurabilecekleri yollar geliştirmeye devam ediyoruz. Bunun, insanların tüm bu özelliklere sahip olmasını kolaylaştıracağını umuyoruz.”

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!