Başlangıç Haber Google Meet, Yeni Animasyonlu Arka Planlar Sunuyor

Google Meet, Yeni Animasyonlu Arka Planlar Sunuyor

0

Google Meet, Web’deki görüntülü görüşmeler için iki yeni animasyonlu arka planını duyurdu. Artık Google Meet’te aramalar daha sürükleyici ve keyifli olacak.. İşte yeni özelliğin detayları!

Google Meet Görüşmeleri Animasyonlu Arka Planlarla Renklenecek

Google Meet, Web kullanıcılarının bir video görüşmesi sırasında arka planlarını değiştirmelerine olanak tanıyan yeni sürükleyici arka planlar ve stiller ekledi. Cafe ve Condo adlı iki yeni animasyonlu arka plan, kullanıcıların mevcut saat dilimini ve iklim (hava durumunu) sembolize edecek.

Animasyonlar, iç ve dış mekanlara özel sabah ve gece saat dilimlerini, yağmurlu, güneşli ve karlı hava durumlarını yansıtacak. Ayrıca bunlar dışında pek çok özellik sunacak. Google Meet daha önce sınıf, parti ve orman temalı arka plan seçeneklerini sunuyordu. Yeni arka planlarını tanıtan Google, görüntülü aramaları özelleştirmek adına birkaç aydınlatma ve renk filtresi seçeneğini de getirdi. Böylece, aramaların arka planı zevke göre stilize edilebilecek.

Google Meet görüşmelerinde arka planı daha canlı hale getiren aydınlatma ayarları ve yeni sürükleyici animasyonlar çok beğenilecek gibi görünüyor. Masaüstü kullanıcıları, efekt ayarları panelinden Cafe veya Condo arka planlarından birini seçebilir. Bunu ister aramaya katılmadan önce isterlerse arama sırasında yapabilirler. Condo, sabah veya gece modunu etkinleştirir. Cafe, yağmurlu, karlı veya güneşli modunu etkinleştirir.

Yeni animasyonlu arka plan seçenekleri, Google Workspace müşterileri ile G Suite Basic ve Business müşterileri için kullanıma sunuluyor. Kişisel Google hesapları şu anda bu iki animasyondan faydalanamıyor. Google, bu kullanıcıların özelliğe 15 gün içinde kavuşacağını açıkladı. Ayrıca, arka plan değiştirmenin cihazı yavaşlatabileceği uyarısı da yapıldı.

İlgili İçerik: Google Meet, Otomatik Parlaklık Özelliğini Getirdi

Zoom‘da benzer bir uygulama uzun süredir var. Google, Zoom’a özenerek 2020’den beri görüntülü görüşmelere arka planlar sunuyor. Eylül ayında yeni bir ayarlar paneli bile getirmişti. Son olarak da bu iki animasyonlu arka planı ve aydınlatma özelliğini tanıttı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!