Haber, Sosyal Medya

Instagram, Reels için Yeni Özellikler Sundu

Instagram, yavaş yavaş TikTok benzeri özellikler ediniyor. Son olarak, Reels için ses efektleri ve yazıyı sese çevirme özelliklerini sundu. İşte tüm detaylar!

Instagram Reels’e Gelen 2 Yeni Özellik

Instagram’da daha eğlenceli bir Reels deneyimi için yeni ses efektleri geldi. TikTok’a benzer beş farklı ses efekti; spiker, helyum, dev, robot ve vokalist isimleri ile Reels bölümüne eklendi.

Yazılan bir metni sese çeviren ve bir nevi yazıdan konuşmaya geçiş yapan ilk özellik, Reels içerik oluşturucuları için paha biçilmez bir özellik. Reels bölümüne bir de TikTok’taki gibi ses efektleri eklendi. İçerik oluşturucuları, videoda seslerini kullanmak yerine video metnini yapay seslerle aktarabilecek. Videodaki sesler ve konuşmalar yeni efektlerle renklendirilebilecek.

Meta’nın sahibi olduğu Instagram’a gelen bu özellikler zaten TikTok platformunda mevcuttu. Metinden Konuşmaya çevirme ve Ses Efektleri olmak üzere Reels için iki yeni özellik şu an kullanımda. Bu özelliklerle kullanıcıların daha yaratıcı ve eğlenceli içerikler oluşturup izlemesi hedefleniyor.

Metinden Konuşmaya seçeneği, Reels kamera bölümündeki metin aracına eklendi. Burada otomatik olarak oluşturulan bir ses, Reels videosuna eklenen bir metni yüksek sesle aktaracak. Ses efektleri video anlatımında kendi sesinizi kullanmak yerine yapay sesler kullanmanıza imkan tanıyor.

İlgili İçerik: Instagram Durum Ayarlama Özelliğini Sunacak!

Instagram Reels’de Yazıdan Konuşmaya Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • Instagram’da Reels Kamerasını açın.
  • Bir video kaydedin ya da galeriden bir video yükleyin.
  • Metin eklemek için Metin aracına dokunun.
  • Metin balonuna dokunun ve üç noktalı menüden Metinden Konuşmaya özelliğini seçin.
  • Ses 1 ve Ses 2’den birini seçip Gönder’e tıklayın.

Şu anda Instagram Reels videolarına farklı ses efektleri eklenebilir. Komik ve eğlenceli içerikler oluşturmak için spiker, helyum, dev, robot ve vokalist efektlerinden birini deneyebilirsiniz.

Instagram’da Ses Efektleri nasıl kullanılır?

  • Bir Reels videosu kaydedin ve nota sembolüne dokunun.
  • Seslendirmeyi değiştirmek için Efektler menüsünden bir ses efekti seçin.

Reels için gelen bu iki yeni özellik, hem iOS hem de Android’deki kullanıcılara sunuluyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.