Haber, Sosyal Medya

Instagram Akışı Düzenleniyor: Favoriler Özelliği Geliyor

Instagram, Favoriler adlı yeni bir özelliği test ediyor. Favori kişilerinizi işaretleyerek onlardan gelen gönderileri ana sayfa akışında daha üst sıralarda görebilirsiniz. Peki, bu özellik ne zaman kullanılmaya başlanacak?

Instagram Favoriler Özelliği Nedir? Ne Zaman Kullanıma Açılacak?

Facebook’a ait sosyal medya platformu Instagram, kullanıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla ‘Favoriler’ özelliğini test etmeye başladı. Favori kişilerinizi işaretleyerek onlardan gelen gönderilerin üst sıralarda karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Favorilerim özelliği, kullanıcının seçtiği en önemli hesaplara ağırlık verecek ve bu hesapların gönderilerine akışta daha fazla yer verilecek. Bir mobil geliştirici olan Alessandro Paluzzi, bu yeni özellikle ilgili güncellemeyi ilk olarak Twitter hesabında paylaşmıştı.

Sosyal medya devi, 2017 yılında da buna benzer bir özelliği test etmişti. Sık kullanılanlar veya favoriler olarak bilinen bu özellik, hedef kitleyi sınırlayan bir özelliktir. Nasıl ki, Hikayeler yakın arkadaşlara gösterilmek isteniyorsa, gönderilerde de istenen paylaşımlar tüm takipçilerle değil, yalnızca seçilen favori kişilerle paylaşılabilir. Kısacası, Instagram ana sayfa akışınızda artık daha fazla kontrol hakkına sahip olacaksınız.

İlgili İçerik: Instagram, Arama Altyapısını Değiştirdi

Kullanıcılar genellikler arkadaşları dışında marka ve içerik oluşturucuları da takip eder. Ancak en yakın arkadaşları ve ailelerinin gönderilerine öncelik verirler. Instagram şu an bir algoritma üzerinde çalışıyor. Takip ettiğiniz kişilerin paylaştığı gönderiler ve en son paylaşımların yanı sıra bir gönderiyle ne kadar etkileşim kurduğunuz tespit ediliyor. Bu şekilde gönderi akışı bir sıralama alacak.

Gönderileri ne kadar beğendiğinize ve ne kadar yorum yaptığınıza bağlı olarak, Favorilerinizi daha üst sıralarda ve daha fazla görebileceksiniz. Kaynaklara göre, Favoriler özelliğinin kullanıma sunulmadan önce değişip değişmeyeceği belli değil. Özellik şu an test aşamasında. Kullanıma açıldığında, Hikayelerdeki ‘Yakın Arkadaşlar’ seçiminin hemen altındaki hesap menüsünde yerini alacak.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.