Haber, Sosyal Medya

Instagram’da telefonunu salla dönemi başlıyor: Sorunlar böyle bildirilecek

Popüler sosyal medya platformu Instagram’dan iki yeni özellik daha geldi. Rage Shake özelliğini tanıtan sosyal medya devi, aynı zamanda iOS kullanıcıları için yeni fotoğraf silme özelliğini getirdi. İşte, Instagram’dan yeni özellikler!

Instagram, Telefonu Salla Sorunu Bildir Dönemini Başlatıyor

Instagram, iOS ve Android telefonlara ‘Rage Shake’ yani ‘Şiddetli Salla’ özelliğini getirdi. Bundan böyle, Instagram uygulaması ile ilgili yaşanan sorunları bildirmek için telefonumuzu hızlıca sallamamız yeterli olacak. Instagram telefonu salla özelliği ilk etapta ABD’deki kullanıcılara ulaştı.

Şu an için zaten halihazırda bir ‘sorun bildirme’ seçeneği mevcut. Uygulamanın Yardım sayfasında Sorun Bildir sekmesi altında Ayarlar menüsünden ‘Bir şeyler ters mi gitti?’ bölümüne uygulamadaki sorunları iletebiliyoruz. Ancak yeni özellik çok daha pratik ve kullanışlı. Uygulamadaki bir hatayı telefonu sallayarak bildirmek kullanıcıları memnun edecektir.

Telefonu hızlı bir şekilde salladıktan sonra, karşımıza sorun bildirim ekranı gelecek. Biz de buradan ilgili sorunu bildirebileceğiz. Bu özellik Snapchat uygulamasında zaten vardı. Rage Shake özelliği Android ve iOS kullanıcıları için şimdi Instagram’a geliyor.

Twitter’da bu özellik detaylı bir şekilde açıklanıyor:

Instagram kullanıcıları uygulamada karşılaştıkları sorunları telefonlarını sallayarak hızlı bir şekilde bildirebilecek. Sosyal medya devi, bir başka özellik daha tanıttı. Bu özelliğin detayları ise şöyle…

İlgili İçerik: Instagram, Canlı Yayınlar ve Hikayelere Yeni Özellikler Getirecek

Instagram, Yeni Gönderideki Resimleri Tek Tek Silme İmkanı Tanıyacak

Sadece iOS yani iPhone kullanıcılarına ulaşan bu müthiş özellik sayesinde, artık bir Instagram gönderisindeki toplu resimlerden istenilenler tek tek seçilip silinebilecek. Öncesinde toplu fotoğraf paylaşımları yani birden fazla resmi içeren postlarda, herhangi bir resmi seçip silmek imkansızdı.

Instagram iOS için getirdiği bu yeni özellikle adından yine söz ettirmeyi başardı. Kaydırmalı post dediğimiz çoklu fotoğraf içeren gönderiler, yüklendikten sonra içindeki fotoğraflar istenildiği zaman tek tek silinebilecek. ‘The Carousel Deletion’ yani ‘Karusel Silme’ adlı bu özellikte, paylaşılan bir postta yer alan resmi ve videolardan biri silinebilecek.

Eskiden, gönderinin tamamını silmek gerekiyordu. Şimdi ise, bir gönderide yer alan fotoğraf veya videolardan seçilen herhangi biri posttan kaldırılabilecek. Instagram’ın fotoğraf ve video yükleme ve sonradan silme özelliğinin ileride Android cihazlara da ulaşması bekleniyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.