En iyi 10 Dizi İzleme Programları (Telefon ✔️ PC)

Gün içinde yapmaktan keyif aldığımız etkinliklerden birisi de dizi izlemektir. Dizi izlemek için kullanabileceğiniz programlar bu yazda sizler için listelenmiştir. Yerli ve yabancı dizileri kesintisiz, tam kalite, hızlı ve güvenli şekilde yasal olarak izleyebileceğiniz en iyi programları derledik.

Dizi izleme programları telefon, tablet, bilgisayar ve akıllı televizyonlarda kolaylıkla çalışabilir. Dizileri nerede izlemek istediğinize karar verdikten sonra bu listede yer alan programlardan birini kullanarak dizi izlemeye başlayabilirsiniz.

En iyi 10 Dizi İzleme Programları

En iyi Dizi İzleme Programları

Yasal olarak kullanabileceğiniz dizi izleme programları genellikle ücretlidir. Bu programlar genellikle büyük platformların programlarıdır. Bu platformlar kendi dizilerine yapımcılık yaptığı için bu dizileri genellikle ücretsiz yayınlamazlar.

Ayrıca varolan dizilerin yayın haklarını da satın aldıkları için dizi izleme özelliğini ücretsiz sunmazlar. İlgili platformları ücretsiz şekilde belirli bir süre kullanabiliyor olsanız da deneme sürümü sonrasında belirli bir ücret ödemeniz gerekebilir.

Daha sonra bu listelere de göz atmayı ihmal etmeyin:

1. Netflix

Netflix

Türkiye ve dünyada en çok tercih edilen film ve dizi izleme patronlarından biri Netflix’tir. Akıllı televizyon, akıllı telefon ve tabletlerinizde dizi izlemenize yardımcı olan bu platform içerisinde pekçok dizi ve filmi barındırır.

Netflix platformunun mobil uygulamasını ve web sitesini kullanarak dizi izleyebilirsiniz. Özellikle yabancı diziler konusunda oldukça zengin bir içerik portföyüne sahip olan Netflix, yerli diziler için de pek çok seçenek sunmaktadır.

2. PuhuTV

PuhuTV

Ülkemizde en çok tercih edilen medya sağlayıcılarından biri puhuTV’dir. Bu platform doğuş yayın grubu tarafından 2016 yılında kurulmuştur. İçerisinde genellikle yerli diziler bulunur. PuhuTV kendi dizilerini organize eden bir platformdur. Bazı ünlü dizileri bulunur. Bu dizileri izlemek için PuhuTV aboneliği almanız gerekir.

3. BluTV

BluTV

Ülkemizde en çok izlenen ve takip edilen platformlardan bir tanesi de Blutv’dir. platformun içerisinde pek çok yerli ve yabancı dizi bulunur. Bu platformlar arasındaki diziler genellikle ihaleyle alınır.

Bu şu anlama gelir: Game of Thrones dizisi bu platformda yayınlanırken rakibi olan bir platformda yayınlanamaz. Yani, bu platformda yer alan dizileri sadece bu platformda izleyebilirsiniz. Aynı şekilde diğer platformlarda bulunan ve platforma özgü olan içerikleri de ilgili platformlardan takip edebilirsiniz.

Bu durum sadece BluTV’ye özel değildir. PuhuTv’de olan bir dizi BluTV’de olmayabilir. Özellikle yerli diziler bu şekilde kendi platformlarında yayınlanır.

4. Apple TV

Apple TV

Apple TV de dizi izlemek için kullanabileceğiniz programlar arasında yerini alıyor. Kendine has yabancı diziler içeren bu platformda hoşunuza gidecek pek çok dizi bulunuyor. Özellikle Apple kullanıcılarının tercih ettiği Apple TV herkes tarafından kullanılabilir. Ayrıca diğer dizi izleme programlarında olduğu gibi Apple TV’de kendi özgün dizi ve programlarına sahiptir. Oldukça kaliteli projeleri vardır.

Apple TV App Store

5. Amazon Prime

Amazon Prime

Diğer dizi izleme programları ve platformlarında olduğu gibi Amazon Prime’da kendine has dizi ve filmleri ile rakiplerinin önüne geçmeye çalışıyor. Platform, ülkemizde hizmet vermeye başladığından beri yoğun ilgi görüyor. Özellikle Amazon sitesinden alışveriş yapan kullanıcılara özel kampanyalar düzenleyen Amazon, her iki platformu kullanan üyelere indirim vaat ediyor.

Prime Video

6. Exxen

Exxen

Ülkemizin en büyük ve en zengin işadamları arasında yer alan Acun Ilıcalı‘nın sahip olduğu eksen platformu, özellikle yerli diziler ve programlar açısından oldukça zengin bir platform.

Bu platform, mobil ve akıllı televizyon uygulaması sayesinde akıllı telefon ve televizyonlarda izlenebiliyor. Diğer yandan web sürümü sayesinde bilgisayardan da kullanılabiliyor. Özellikle yerli içerik zenginliği bakımından Türkiye’de en çok tercih edilen dizi izleme programları arasında yer alıyor.

Exxen

7. Disney Plus

Disney Plus

Yakın zamanda Türkiye’de yayına başlayan Disney Plus yerli ve yabancı pek çok dizi ile abonelerine hizmet veriyor. Disney Plus içerisinde dünyaca ünlü diziler de bulunuyor. Ayrıca Türkiye pazarına girmesiyle birlikte birkaç ses getiren dizi ile Türkiye’deki abone sayısını hızla artırmayı başardı.

Disney Plus’da sadece kendine özel yerli ve yabancı programı bulabileceğiniz gibi bilindik izletilere de erişebilirsiniz.

Disney Plus

8. Televizyon Kanallarının Kendi Uygulamaları

Televizyon Kanallarının Kendi Uygulamaları

Özellikle yerli dizilerin yayınlandığı televizyon kanallarının mobil uygulamalarını indirerek bu kanallardaki dizileri canlı olarak izleyebilirsiniz. Her televizyon kanalının kendi mobil uygulaması olur. Tabii ki büyük televizyon kanallarından bahsediyoruz. Bu büyük televizyon kanallarında yayınlanan dizileri internet üzerinden mobil uygulama yardımıyla izleyebilirsiniz.

Bazı televizyon kanallarının resmi Android uygulamaları:

9. Dizi İzleme Siteleri

Dizi İzleme Siteleri

Pek çok dizi izleme sitesi bulunur. Bu sitelerde yerli ve yabancı pek çok diziyi izlemeniz mümkün. İnternet üzerinden dizi izlemenizde yardımcı olacak bu sitelerin bazıları yasadışı olsa da bazıları yasal yayınlar yaparlar.

İnternette bulunan dizi izleme sitelerinin pek çoğu yabancı ve altyazılı dizi izlememize yardımcı olur. Bu siteleri kullanıp kullanmamak tamamen kullanıcının kendi insiyatifine kalmıştır.

10. Torrent Benzeri Programlar

Torrent Benzeri Programlar

Her ne kadar güvenli olmasa da torrent siteleri üzerinden indirilen dizilerde oldukça fazladır. Torrent üzerinden indirilen diziler bilgisayar ortamında ya da telefon aktarılarak izlenebiliyor. Bu listede yasadışı dizi izleme sitelerinden bahsetmiyor olsak da böyle yöntemler olduğunu bilmekte fayda var.

Bu yazıda sizler için en iyi dizi izleme programları ve siteleri hakkında bilgiler verdik. Umarım bu bilgiler işinize yaramıştır ve dizi izlemek için kullanacağınız en doğru programa karar verebilmesinizdir. Dizi izleme programları ile ilgili sorularınızı lütfen aşağıdan yorum yaparak bize iletin.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın