Ana sayfa Internet 2020 için En İyi 8 Ücretsiz Torrent Arama Motoru – Torrent Siteleri

2020 için En İyi 8 Ücretsiz Torrent Arama Motoru – Torrent Siteleri

0

Peer to Peer (P2P) protokolü dosya paylaşımı yapılan torrent arama motoru siteleri oldukça yaygın bir kullanıma sahip. Özellikle dosya indirme konusunda içerik zenginliği ve indirme hızı olarak ele alındığında oldukça faydalı olan torrent siteleri liste olarak bu yazıda yer alıyor olacak.

Yazıya geçmeden önce hatırlatmak isteriz ki telif haklarını ihlal eden sitelere yönlendirme yapmak gibi bir niyetimiz bulunmuyor. Eğitim amaçlı verdiğimiz bu siteleri kullanmak kişilerin kendi sorumluluklarıdır. 

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları – 2020

  • Torrents.me
  • Torrentz2
  • Toorgle
  • TorrentSeeker
  • Snowfl
  • Veoble
  • Xtorx
  • Bitcq
Torrent (BitTorrent) Nedir?

Torrent, sabir bir sunucuya bağlı kalmadan yapılan dosya takas sistemine verilen özel bir ad. BitTorrent olarak da bilinen bu teknolojiye katılan her bir istemci aynı zamanda yapay bir sunucudur. Bu sayede dosyalar olması gerektiğinden daha hızlı iner ve yayılır.

1. Torrents.io

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları
En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları

Bu popüler meta torrent arama motoru sitesidir ve bildiğiniz diğer BitTorrent sitelerinden çok farklıdır. Ana sayfalarda kapsamlı torrent listeleri bulunurken, Torrents.me popüler sorgular için arama eğilimleri görüntüler.Bu eğilimler sık ​​sık değişmeye devam eder ve BitTorrent kullanıcılarına neyin popüler olduğu hakkında son derece iyi tahminler sunar.

Aşağı kaydırdıkça, farklı kategorilere ayrılmış torrent sitelerini bulabilirsiniz . Kullanıcı arayüzü sade ve temizdir ve arayüzünde can sıkıcı hiçbir reklam göstermemektedir. Sol üstteki arama düğmesini kullanarak beğendiğiniz torrent’i arayabilir ve ilgili BitTorrent indirmesini alabilirsiniz. Sonuçları tarihe ve alaka düzeyine göre sıralama seçeneği de bulunmaktadır.

2. Torrentz2.eu

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları
En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları

Artık çevrimdışı olan Torrentz sitesine alternatif olarak Torrentz2’yi deneyebilirsiniz . Bu torrent sitesi kapananın neredeyse aynısıdır ve işlevleri halen çalışır durumdadır.

2020 için bu torrent arama motoru aynı arayüze sahiptir ve Tor üzerinden ona erişmek isteyen kullanıcılar için TOR versiyonunda da mevcuttur ; bu seçenek, herhangi bir kesinti korkusu olmadan istediğiniz zaman torrent sitelerine erişebilmenizi sağlar. Torrentz2’nin 90’dan fazla torrent sitesinden alınan 61 milyondan fazla torrent dizinindeki torrentleri bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

3. Toorgle

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları
En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları

En iyi torrent arama motorları listenizdeki başka bir isim Google’dan ilham alan Toorgle’dır . Tıpkı Torrentz2 gibi , ana sayfasında sadece torrent çubuğuna sahiptir . Bu torrent tarayıcısını kullanarak dosyaları aradıktan sonra, alaka düzeyine ve tarihe göre sıralayabilirsiniz.

Görünüşe bakılırsa, Toorgle biraz modası geçmiş gibi görünebilir, ancak torrent bulucu sitesini hafif ve daha yavaş bağlantılara yükleyebilmek isteyenler için biçilmiş kaftandır. Düşük bant genişliği sürümü ile oldukça hızlı bir torrent arama motorudur. İstediğinizi bulmak ve en iyi sonuçları sunmak için 450’den fazla torrent sitesini tarar.

4. TorrentSeeker

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları
En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları

TorrentSeeker, diğer torrent arama motorlarından farklı olarak 100’den fazla torrent sitesinden torrentleri sorgulamak için özel Google Arama anchorları (dork) kullanarak sağlam sonuçlar getiren bir torrent arama motorudur. Site ayrıca popüler torrentler, en son proxy siteleri, niş ve dile özgü kaynaklarla da veritabanını düzenli olarak güncellediğini iddia ediyor.

Buna da göz atmak ister misin?: Windows İçin En İyi 10 Android Emülatörü

Sade ve kullanışlı arayüzü ile torrent aramalarınızı kolaylıkla yapabilmenizi sağlar. Ancak, mükemmel görünüm ve his sadece ana sayfa ile sınırlıdır. Sonuçlar sayfası pek de hoş değil. Her neyse, yaptığı şeyi, kullanıcıların istediği torrentleri bulma işini yapıyor mu yapıyor biz ona bakalım. Sonuçları alaka düzeyine ve tarihe göre sıralayabilirsiniz.

5. Snowfl

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları
En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları

Bu listede adı geçen diğer torrent siteleri gibi, Snowfl.com da bu web sitesinde bir sorgu aradığınızda çeşitli genel torrent dizinlerinden veri alan  bir torrent arama motorudur. Bu web sitesini diğer kaynaklardan ayıran şey ise, gece modu özelliği sayesinde daha az göz yoran bir arayüze sahip olmasıdır. Ayrıca sitenin koyu teması biraz daha havalı bir arayüze sahip ve bu yüzden kendine

Arayüz içerisinde oldukça az reklam bulunuyor ve kullanıcıyı rahatsız etmiyor. Torrent dosyalarını tek seferde güvenli bir şekilde indirmek için mavi bağlantıları tıklamanız yeterlidir. Tor ağına göz atarken bile erişim sağlayabileceğiniz  .onion web sitesi bağlantısı da sunulmaktadır.

6. Veoble

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları
En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları

Bu koyu renkli web sitesi , web’de bulabileceğiniz en iyi torrent arama motoru siteleri listesinde de sıralanmıştır. Bu listelerde yer almayı başarması hızla yükseldiği ve kullanımının yaygınlaştığı anlamına geliyor. Kullanıcıların karanlık temaları tercih etmesi bu sitenin en temel tercih edilme nedenlerinden biri olsa gerek.

Özel Google Arama’yı kullanan Veoble , kullanıcılara torrent arama ve görsel arama seçenekleri sunar. Bir sorguyu tetikledikten sonra bu sorgu torrent sitelerinde tarandıktan sonra torrent arama motoruna aktarılır ve google görseller ile bu sonuçlar desteklenir. Bu sayede kullanıcıya daha zengin bir içerik sunulmuş olur.

7. Xtorx

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları
En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları

En sevdiğiniz torrentleri bulmaya çalışırken, Xtorx adına sahip başka bir harika torrent arama sitesine ulaşmamız muhtemel. Tıpkı bu listede bulduğunuz diğer alternatifler gibi, Xtorx da ana sayfasında sadece bir arama çubuğu içeriyor.

Torrent arama sonuçlarınızı anında alabilirsiniz, ama ne yazık ki bunları filtrelemenin bir yolu bu sitede yok. Ancak Xtorx, diğer torrent arama motoru sitelerinin arama ağlarını kullanarak aramalarınızı bu sitelerde doğrudan yapabilmeniz için özel bağlantıları sonuçlar arasında listeler. Bu bağlantılara tıklayarak diğer torrent arama motoru  sitelerinde arama yapabilirsiniz.

8. BITCQ

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları
En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları

Tıpkı Snowfl gibi, Bitcq de çok temiz ve dikkat dağıtmayan bir arayüze sahip bir torrent arama motoru sitesidir. Torrent dağıtım işleriyle ilgilenen düğümleri aramak için DHT protokolünü kullanan bir BitTorrent DHT arama motorudur.

Tıpkı bu listedeki diğer web siteleri gibi, Bitcq de web sitesinde herhangi bir içerik depolamaz. İndirilebilir torrent dosyalarını listelemek için adlar ve boyutlar gibi meta verileri kullanır. Bir nevi torrent liste sitesidir de diyebiliriz. Verileri sadece listelediği için telif yasaları kapsamında yargılanmıyor olsa gerek, bir çok DNS ile erişim sağlanabiliyor durumdadır.

Bu yazıda en iyi ücretsiz torrent arama motoru sitelerine yer vermeye çalıştık. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için yorum yapmayı unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!