Torrent Siteleri: +10 Torrent Arama Motoru ✔️ 2023

Peer to Peer (P2P) protokolü dosya paylaşımı yapılan torrent arama motoru siteleri oldukça yaygın bir kullanıma sahip. Özellikle dosya indirme konusunda içerik zenginliği ve indirme hızı olarak ele alındığında oldukça faydalı olan torrent siteleri liste olarak bu yazıda yer alıyor olacak.

Listemizde Türk torrent sitelerine ve torrent arama motoru sitelerine yer vereceğiz. Bu iki farklı türdeki torrent siteleri ile ister torrent dosya indirin. İster torrent dosya arayın.

Yazıya geçmeden önce hatırlatmak isteriz ki telif haklarını ihlal eden sitelere yönlendirme yapmak gibi bir niyetimiz bulunmuyor. Eğitim amaçlı verdiğimiz bu siteleri kullanmak kişilerin kendi sorumluluklarındadır. 

Torrent Arama Motorları & Torrent Siteleri ✔️ 2022

Program olan Torrent (BitTorrent) Nedir?

BitTorrent ya da Torrent, sabir bir sunucuya bağlı kalmadan yapılan dosya takas sistemine verilen özel bir ad. BitTorrent olarak da bilinen bu teknolojiye katılan her bir istemci aynı zamanda yapay bir sunucudur. Bu sayede dosyalar olması gerektiğinden daha hızlı iner ve yayılır.

Torrent siteleleri ise çeşitli kategorilerdeki içerikleri torrent olarak sunan sitelerdir. Google’da dosya aratırken sonuna torrent kelimesini eklerseniz ilgili dosya eğer varsa torrent sitelerindeki sonuçları görürsünüz. Buradaki sitelere tıklayarak istediğiniz içeriği torrent olarak indirirsiniz.

Torrent programları sayesinde bu torrent uzantılı dosyaları indirebilirsiniz. Normal indirmeye göre çok daha hızlı ve güvenli dosya indirme deneyimi yaşayabilirsiniz.

1. TorrentOyunindir.fun

TorrentOyunindir.fun
TorrentOyunindir.fun

Türkçe torrent siteleri arasında yer alan torrentoyundindir.fun ile pek çok torrent dosyayı indirebilirsiniz. Bu torrent sitesi üzerinde pek çok oyun ve programı bulabileceğiniz gibi yardımcı torrent programlarını da bulabilirsiniz.

Site Haziran 2021 den bu yana hizmet veriyor. Site içerisinde adından da anlaşılacağı üzere oyunlar çoğunlukta. Fakat azımsanmayacak sayıda da program yer alıyor. Hem oyun hem de program indirmek isteyenler bu torrent sitesini deneyebilir.

2. fulltorrentoyunindir.net

fulltorrentoyunindir.net
fulltorrentoyunindir.net

Bir diğer torrent sitesi ise fulltorrentoyunindir.net‘tir. Sitede sadece oyun bulunur. Torrent oyun siteleri arasında kendine sıkça yer bulan bu site de Şubat 2019’dan bu yana ziyaretçilerine yayın yapıyor.

Bu torrent sitesinde en son Mart 2022 tarihinde içerik girişi yapılmış. Ondan sonra herhangi bir içerik girişi olmamış. Yine de içerisindeki içeriklerle Türkçe Torrent Siteleri araştıran kişilere hitap etmeyi başarıyor.

3. turkseed.com

turkseed.com
turkseed.com

En popüler Türkçe torrent sitelerinden biri olan turkseet.com üyelikli bir forum sitesidir. Sitedeki torrent dosyalarını görmek için üye olmak zorunludur. İlgili Sitedeki üyelik sistemini tamamladıktan sonra torrent dosyalarını indirebilirsiniz.

Sitedeki ViP üyelik sistemi ile çeşitli ayrıcalıklara erişebilirsiniz. Sitede ayrıca IPTV satışı da yapılıyor.

4. TorrentSeeker

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları
En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları

TorrentSeeker, diğer torrent arama motorlarından farklı olarak 100’den fazla torrent sitesinden torrentleri sorgulamak için özel Google Arama anchorları (dork) kullanarak sağlam sonuçlar getiren bir torrent arama motorudur. Site ayrıca popüler torrentler, en son proxy siteleri, niş ve dile özgü kaynaklarla da veritabanını düzenli olarak güncellediğini iddia ediyor.

Buna da göz atmak ister misin?: Windows İçin En İyi 10 Android Emülatörü

Sade ve kullanışlı arayüzü ile torrent aramalarınızı kolaylıkla yapabilmenizi sağlar. Ancak, mükemmel görünüm ve his sadece ana sayfa ile sınırlıdır. Sonuçlar sayfası pek de hoş değil. Her neyse, yaptığı şeyi, kullanıcıların istediği torrentleri bulma işini yapıyor mu yapıyor biz ona bakalım. Sonuçları alaka düzeyine ve tarihe göre sıralayabilirsiniz.

5. Snowfl

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları
En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları

Bu listede adı geçen diğer torrent siteleri gibi, Snowfl.com da bu web sitesinde bir sorgu aradığınızda çeşitli genel torrent dizinlerinden veri alan  bir torrent arama motorudur. Bu web sitesini diğer kaynaklardan ayıran şey ise, gece modu özelliği sayesinde daha az göz yoran bir arayüze sahip olmasıdır. Ayrıca sitenin koyu teması biraz daha havalı bir arayüze sahip ve bu yüzden kendine torrent siteleri listelerinde her zaman yer bulur.

Arayüz içerisinde oldukça az reklam bulunuyor ve kullanıcıyı rahatsız etmiyor. Torrent dosyalarını tek seferde güvenli bir şekilde indirmek için mavi bağlantıları tıklamanız yeterlidir. Tor ağına göz atarken bile erişim sağlayabileceğiniz  .onion web sitesi bağlantısı da sunulmaktadır.

6. Veoble

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları
En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları

Bu koyu renkli web sitesi , web’de bulabileceğiniz en iyi torrent arama motoru siteleri listesinde de sıralanmıştır. Bu listelerde yer almayı başarması hızla yükseldiği ve kullanımının yaygınlaştığı anlamına geliyor. Kullanıcıların karanlık temaları tercih etmesi bu sitenin en temel tercih edilme nedenlerinden biri olsa gerek.

Özel Google Arama’yı kullanan Veoble , kullanıcılara torrent arama ve görsel arama seçenekleri sunar. Bir sorguyu tetikledikten sonra bu sorgu torrent sitelerinde tarandıktan sonra torrent arama motoruna aktarılır ve google görseller ile bu sonuçlar desteklenir. Bu sayede kullanıcıya daha zengin bir içerik sunulmuş olur.

7. Xtorx

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları
En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları

En sevdiğiniz Torrentleri bulmaya çalışırken, Xtorx adına sahip başka bir harika torrent arama sitesine ulaşmamız muhtemel. Tıpkı bu listede bulduğunuz diğer alternatifler gibi, Xtorx da ana sayfasında sadece bir arama çubuğu içeriyor.

Torrent arama sonuçlarınızı anında alabilirsiniz, ama ne yazık ki bunları filtrelemenin bir yolu bu sitede yok. Ancak Xtorx, diğer torrent arama motoru sitelerinin arama ağlarını kullanarak aramalarınızı bu sitelerde doğrudan yapabilmeniz için özel bağlantıları sonuçlar arasında listeler. Bu bağlantılara tıklayarak diğer torrent arama motoru  sitelerinde arama yapabilirsiniz.

8. BITCQ

En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları
En İyi Ücretsiz Torrent Arama Motorları

Tıpkı Snowfl gibi, Bitcq de çok temiz ve dikkat dağıtmayan bir arayüze sahip bir torrent arama motoru sitesidir. Torrent dağıtım işleriyle ilgilenen düğümleri aramak için DHT protokolünü kullanan bir BitTorrent DHT arama motorudur.

Tıpkı bu listedeki diğer web siteleri gibi, Bitcq de web sitesinde herhangi bir içerik depolamaz. İndirilebilir Torrent dosyalarını listelemek için adlar ve boyutlar gibi meta verileri kullanır. Bir nevi Torrent liste sitesidir de diyebiliriz. Verileri sadece listelediği için telif yasaları kapsamında yargılanmıyor olsa gerek, bir çok DNS ile erişim sağlanabiliyor durumdadır.

9. BitTurk.net

BitTurk.net

Listemizdeki bir diğer Torrent sitesi ise bitturk.net’tir. Siteye girişler üyelik ile yapılmaktadır. Üyelik oluşturup siteye girdikten sonra çeşitli Torrent içeriklerinden yararlanabilirsiniz.

10. Torrentoyunindir.com

Torrentoyunindir.com

Türkiye’de en çok kullanılan ve bilinen Torrent sitelerinden biri olan torrentoyunindir.com üzerinde pek çok Torrent dosya bulunuyor. Bu Torrent sitesi listedeki tüm Türkçe Torrent sitelerinden daha güncel. İçerikleri taze ve linkleri sağlam. Bu yönü ile sanırım içerikte yer alan en iyi Türkçe Torrent sitelerinden biri.

Bu yazıda en iyi ücretsiz Torrent arama motoru sitelerine yer vermeye çalıştık. Yerli ve yabancı Torrent arama motorları ve Torrent siteleri ile keyifli vakitler geçirmenizi dileriz. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için yorum yapmayı unutmayın.

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Yorum yapın