Altyazı indir: En iyi 15 Altyazı İndirme Sitesi

Bu içerikte altyazı indir ifadesine karşılık gelen en iyi altyazı indirme siteleri listelenmiştir.

Filmleri, dizileri ve diğer yayınları orijinal dillerinde izlemenin keyfi bir başka. Altyazılı izlemek kimine göre tutku, kimine göre gereklilik kimine göre ise yabancı dil için pratik. Bu içerikte altyazı indir, altyazı indirme siteleri, altyazı siteleri ve altyazıları videoya ekleme gibi konularda bilgi alacağız. Altyazı indirme sitesi önerilerimize başlayalım…

En iyi altyazı indirme siteleri (15 Site) 2023

Öncesinde: Eğer YouTube videolarını altyazılı indirmek istiyorsanız size bir önerimiz var!

Altyazılı YouTube Videolarını İndirin

Bazen altyazı sitelerinde bulunamayan YouTube videoları için altyazıları indirmek isteyebilirsiniz. Bazı YouTube videolarının altyazılarını indirmek oldukça önemli olabiliyor. Bu noktada ise yardımımıza SurFast Video Downloader yetişiyor. YouTube videolarının altyazılarını indirmek için şu adımları takip edin:

  1. Windows veya Mac PC’nize SurFast Video Downloader‘ı yükleyin ve başlatın.
  2. YouTube’a gidin ve istediğiniz altyazıları içeren videonun bağlantısını kopyalayın.
  3. Ardından indirilen YouTube videoları için bir kalite seçin. Altyazıları indirme seçeneğini işaretleyin.
  4. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra YouTube videolarını ve altyazılarını .vtt dosya formatında bulabilirsiniz.
Altyazılı YouTube Videolarını İndirin

Filmleri ve dizileri orijinal dillerinde izlemek için altyazılı seçeneği ararız. Bazı durumlarda ise bu altyazılara ulaşamayız. İzlediğimiz serinin ya da filmin altyazısını bulamadığımızda ya da beğenmediğimizde altyazısını ayrı olarak indirmemiz gerekir. Böyle durumlarda imdadımıza yetişen en iyi 15 altyazı indirme sitesini sizler için listeliyoruz.

turkcealtyazi.org/altyazi

altyazı indirme sitesi
1. altyazı indirme sitesi

Türkiye’de en çok tercih edilen ve en iyi olarak nitelendirilen altyazı indirme sitelerinden biri turkcealtyazi.org olarak karışımıza çıkıyor. Bu sitede Türkçe altyazıları indirmek mümkün. Yabancı dizi ve filmlerin Türkçe altyazılarını indirmek için siteye bir göz atabilirsiniz.


planetdp.org/subtitlelist

 altyazı indirme sitesi
2. altyazı indirme sitesi

Türkçe altyazı indirmek için kullanabileceğiniz bir diğer altyazı indirme sitesi de PlanetDP’dir. Sitede hem İngilizce hem de Türkçe altyazı dosyalarına ulaşmak mümkün. Sitedeki içeriklerin güncel olduğunu ve sitenin aktif olarak altyazı paylaştığını söylemekte fayda var.

En iyi Anime Siteleri ✔️ Ücretsiz Anime İzle

Daha sonra oku

opensubtitles.org/tr

altyazı indirme sitesi
3. altyazı indirme sitesi

Altyazı indirme siteleri listesinde kendisine sıkça yer bulan Open Sub Titles’ın sitesindeki sayaca göre 6 milyonun üzerinde altyazı var. Bu altyazı indirme sitesindeki altyazıların güncel olduğunu söylemeden geçmemek gerekiyor. 2006 dan beri yayın yapan bu siteyi altyazı dosyalarınız için değerlendirmenizi tavsiye ederiz.


subscene.com

altyazı indirme sitesi
4. altyazı indirme sitesi

İçerisindeki İngilizce, Arapça, Hintçe gibi dillerin yanı sıra Türkçe altyazıların da indirilebilir olduğu Subscene’de en iyi altyazı indirme sitelerinden biridir. Yakın zamanda çıkan filmlerin bile altyazılarını güncel olarak barındıran bu siteyi de altyazı indirmeden önce ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


subdownloader.net

altyazı indirme programı
5. altyazı indirme programı

SubDownloader aslında altyazı indirme sitesi değildir. Fakat altyazı indirmenizi sağlayan ve kolaylaştıran bir programdır. Klasörünüzdeki bir ya da birkaç videonun dosya bilgilerini tanır ve bu dosyaya ait altyazı dosyalarını kendi veritabanında aramaya başlar. Bulduğu altyazıları önünüze getirir ve hangisini dosyaya eklemek istediğinizi sorar.

tvsubs.net

altyazı indirme sitesi
altyazı indirme sitesi

İçerisinde Türkçe altyazı indirilebilen bir diğer altyazı sitesi de tvsubs.net. 2009 yılından bu güne yayın yapan bu sitede de pek çok altyazı dosyası bulunuyor. Bu dosyaların birini kullanarak içeriğinize altyazı ekleyebilirsiniz.


getcaption.co

altyazı indirme programı
altyazı indirme programı

Açık kaynaklı bir altyazı indirme ve yükleme programı olan Caption, bilgisayarınızdaki bir filmin ya da dizinin altyazı dosyalarını indiriyor ve yüklüyor. Bu sayede yabancı dildeki videoların Türkçe altyazılarını hızlı ve kolay şekilde bulup kurabiliyorsunuz.


yts-subs.dev

altyazı indirme sitesi
altyazı indirme sitesi

Genellikle İngilizce ve diğer yabancı dillerdeki altyazı dosyalarına erişmek için bu siteyi kullanabilirsiniz. Sitede çok fazla Türkçe altyazı bulunmuyor. Yabancı dil geliştirmek için tercih edilebilecek bir site.


moviesubtitles.org

altyazı indirme sitesi
altyazı indirme sitesi

Türkçe altyazı dosyalarının da indirilebildiği bu sitede yüzbinlerce altyazı dosyası bulunuyor. Farklı dillerde yüklenen bu altyazı dosyalarını indirmek ücretsiz. Sitede Türkçe ya da İngilizce olarak filtreleme yapıp diğer dillerin içeriklerini gizlemenize izin veriliyor. Bu da sitede altyazı dosyası ararken işinize yarıyor.


english-subtitles.org/movies-subtitles

altyazı indirme sitesi
altyazı indirme sitesi

İngilizce altyazı indirmek isteyenlerin durak noktalarından biri de English-subtitles.org sitesidir. Bu sitede eski ve yeni filmlerin İngilizce altyazılarını bulmak çok kolay. Bu sitede Türkçe filmlerin İngilizce altyazıları da bulunabiliyor.


podnapisi.net

altyazı indirme sitesi
altyazı indirme sitesi

Ağırlıklı olarak yabancı dilde altyazı yükleyen bu sitede de binlerce altyazı dosyası indirilebilir durumda. Sitede bulunan filmler arasında yeni filmler de yer alıyor. Bu da demek oluyor ki site güncel ve yeni çıkacak olan filmlerin altyazı dosyaları da eklenecek. Yabancı dilde altyazı indirmek istediğinizde bu siteye de mutlaka göz atın.


yifysubtitles.vip

altyazı indirme sitesi
altyazı indirme sitesi

Ağırlıklı olarak yabancı dilde altyazı dosyaları paylaşan bu sitede binlerce altyazı dosyası bulunuyor. Sitede eski ve yeni sitelerin altyazı dosyalarını bulmak mümkün. Altyazı dosyalarının ağırlıklı olarak İngilizce olduğunu söylemek mümkün.


subtitlesdl.org/language/turkish

altyazı indirme sitesi
altyazı indirme sitesi

Bir önceki altyazı indirme sitesinin varyantı olan bu altyazı indirme sitesinde Türkçe altyazı dosyaları da yer alıyor. Dosyaları indirmek ücretsiz. Ayrıca bu dizine sürekli olarak Türkçe altyazılar ekleniyor. Altyazı dosyası indireceğiniz zaman kontrol etmeniz faydalı olabilir.


subtitlesapp.com

altyazı indirme ve yükleme programı
altyazı indirme ve yükleme programı

Bu altyazı indirme programı bilgisayarınızdaki bir klasördeki tüm videoların ya da bir videonun altyazı dosyalarını buluyor ve sizin için indirip ilgili dosyaya ekliyor. Bu sayede hızlı ve kolay şekilde videolarınıza altyazı dosyası eklemiş oluyorsunuz.


subs4free.club

altyazı indirme sitesi
altyazı indirme sitesi

2004 yılından beri altyazı indirme konusunda oldukça fazla kullanıcıya hizmet vermiş olan bu sitede İngilizce başta olmak üzere pek çok dilde altyazı bulunuyor. Altyazıları indirmek ücretsiz. Ayrıca altyazılar site içerisindeki kullanıcılar tarafından puanlanabiliyor. Siteye altyazı gönderme özelliği de bulunuyor.


Altyazı indirme ile ilgili sıkça sorulan sorular

Film ve diziler için altyazı indirmek bazı siteler ve programlar yardımı ile mümkün. Bu site ve programları yazımızın içerisinde detaylandırdık. Yine de bu konuda halen bazı soruların yanıtlarına ulaşmadığınızı düşünüyorsanız buradaki soru ve cevapları inceleyebilirsiniz.

Filme altyazı indirme işlemi nasıl yapılır?

Bu içerikte yer alan altyazı indirme siteleri yardımı ile istediğiniz film ve dizinin altyazı dosyasını indirebilirisiniz. İstediğiniz film ve dizilerin altyazılarını bu kaynaklar içerisinde aramanızı öneririz.

Dizilere Türkçe altyazı ekleme işlemi nasıl yapılır?

Dizilere altyazı eklemenin Türkçe diline özel bir yanı yoktur. Yani İngilizce altyazı da eklense Türkçe altyazı da eklense şekilde ve yöntemle eklenecektir.

Dizilere Türkçe altyazı ekleme işlemi nasıl yapılır?
Dizilere Türkçe altyazı ekleme işlemi nasıl yapılır?

VLC gibi medya oynatıcılarında altyazı dosyalarını içe aktarmak için ayarlar bulunur. Default Windows 10 oynatıcısı da bu altayazı dosyalarını kabul etmektedir.

İzleyeceğiniz video ve bu videoya ait altyazı dosyasını aynı klasöre koyup videoyu açtığınızda VLC player gibi programlar bu dosyayı otomatik olarak algılamaktadır.

Bir siteden altyazı indirme işlemi nasıl yapılır?

Altyazı sitelerinde yer alan altyazı dosyalarının ismine tıklayarak ya da dokunarak bu dosyaları indirebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın