Youtuber’ların Kullandığı Kameralar Hangileridir?

Eğer siz de Youtuber dünyasına adım atacaksanız Youtuberların kullandığı kameralar ilginizi çeker. Çünkü video çekmek üzerine kurulu olan bu işte fikirden sonraki en önemli etken kamera ve mikrofondur. Kaliteli bir görüntü ve detaylı bir çekim ile daha fazla kişinin ilgisini çekebilirsiniz. Ancak her kamera eşit değildir. Özellikleri, amaçları, fonksiyonları oldukça farklıdır. Bu kadar çok marka model varken seçim yapmak oldukça zordur. Siz de amacınıza en uygun olan kamerayı seçmelisiniz.

youtuberların kullandığı kameralar hangileridir
youtuberların kullandığı kameralar hangileridir

Yeni Başlayanlar İçin Kamera Seçimi

İlk kez Youtube videosu çekecekler için ilk kamera seçimi çok zordur. Özellikler blogger, vlogger gibi kişiler tavsiye edeceğimiz kameraları kullanabilir. Video kameralar akıcı bir iş için şarttır.

Sony HDR – PJ410 Projeksiyon Video Kamera tarafından 1920x1080p Full HD çözünürlük sunulur. Hareketli görüntülerde oldukça iyidir. Çünkü optik titreşim engelleme sistemi, optik zoom gibi ekstra özellikler sunar. Wifi desteği ile kamerada daha fazla özelliğe sahip olabilirsiniz. Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayarla kameraya erişim sağlarsınız.

Diğer bir seçenek ise Sony A6300 Aynasız Fotoğraf Makinesi diyebiliriz. Videoları 4K ve 24fps özellikte çekerek sinematik bir görüntü sunar. Hafif ve küçük olmasıyla her zaman yanınızdadır ve çekim yapmayı kolaylaştırır. Farklı lens seçenekleri ile en uygun olanı kullanırsınız.

Aksiyon macera videoları çeken youtuberlar için GoPro Hero 6 BlackGoPro Hero 6 iyi bir seçim olacaktır. Mini bir kamera olması ile sporları yaparken size engel olmaz. Su altında kullanıma uygundur. Wifi özelliği vardır. Telefon üzerinden çekimlerinizi inceleyebilirsiniz.

İlgini çekebilir: YouTube’da en çok izlenen 20 Video

Film Çekmek İsteyenler İçin

Eğer youtube kanalınızda kısa filmler yayınlayacaksanız Canon 80D Canon 80D’yi önerebiliriz. Full HD video kaydı, sinema lensleri gibi özellikler mevcuttur. Fotoğraf ayarları yapmanıza imkan sunar. Youtuberların kullandığı kameralar arasında tercih edilenlerden biridir.

Canon XA30 Video KameraCanon AX30 modeli de tecrübeli youtuberların seçimlerindendir. Kamerada profesyonellerin kullanımı için seçenekler mevcuttur. Profesyonel kontrol seçenekleri ile zoom yapma, mikrofon girişlerini değiştirerek ses kaydı yapma, çift SD kart gibi özellikler vardır. eğer çekim sırasında SD kart dolarsa diğer SD karta geçiş yapılır.

Bir diğer önerimiz ise FDR-AX1Sony AX1 olacak. 4K kayıt özelliği, arka aydınlatma sensörleri, G mount lensler, gece çekimleri için özel ışık, kaliteli ses kaydı gibi pek çok özellik barındırır.

Profesyoneller İçin

Youtuberların kullandığı kameralar arasında profesyoneller için olanlar da bir hayli ilgi geçiyor. Milyonlarca takipçisi olanlar standartları yükseltiyor ve işi daha profesyonel bir boyuta taşıyor. Siz de işiniz büyütmek isteyenlerdenseniz birkaç kamera önerebiliriz.

Sony A7S IISony A7S II aynasız kamera teknolojisi kullanır. Kamera daha hızlıdır ve daha hassastır. Özellikle gece çekimlerinde büyük bir başarı yakalanır. 12MP tam kare sensörü sayesinde 4K Ultra HD kayıt yapmak mümkündür. Titreşim engelleme sistemi mevcuttur. Dayanıklı gövde yapısı açık hava koşullarına uygundur. Lens çeşitleri sayesinde en iyi görüntüyü yakalamak mümkündür. Kaliteli optik sayesinde size de kaliteli bir deneyim sunar.

Yorum yapın