Başlangıç Mobil Cihazlar Android Youtube Reklam Engelleme Yöntemi

Android Youtube Reklam Engelleme Yöntemi

0

Android youtube reklam engelleme için kullanacağınız pek çok yöntem vardır. Youtube’da online ders çalışırken, dizi film izlerken sık sık karşılaştığınız reklamlar sinir bozucu olabilir. Reklamsız bir şekilde video izlemek çok daha konsantre ve verimli olacaktır.

Android YouTube Reklam Engelleme
Android YouTube Reklam Engelleme

Tarayıcı Üzerinden Youtube Reklamlarını Engelleme

Kesintisiz bir video izleme keyfi için tarayıcınızdan bir takım ayarlar yaparak reklamlardan kurtulmak mümkündür. Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarına reklam engelleme eklentisi kurmak mümkündür. Android Youtube reklam engelleme için Chrome üzerinden seçtiğiniz reklam engelleme eklentisini şu şekilde etkin hale getirebilirsiniz:

İlgini çekebilir: DNS ile reklam engelleme nasıl yapılır? AdGuard DNS Reklam Engelleme

  • Öncelikle menüye girin ve Diğer araçlar ve Uzantılar diyerek devam edin.
  • Karşınıza uzantılarla ilgili düzenleme yapmanızı sağlayacak bir sekme çıkacaktır.
  • Daha fazla uzantı diyerek devam edin. Böylece Chrome mağazasına giderek uzantı seçebilirsiniz.
  • Mağazadan AdBlock ya da AdHide gibi bir uzantısı seçin. İşte bundan sonra Chrome üzerinde Youtube dahil tüm reklamlardan kurtulacaksınız.

 

1. Adblock

Youtube reklamlarını engelleme eklentisi olarak Adblock kullanabilirsiniz. Sadece Youtube reklamlarını kaldırmak için özel bir eklentidir. Banner, klipler ve her türlü reklam engellenir. Reklamlar engellendiği için Youtube performansı da artacaktır.

2. AdHide

Bu uygulama da Chrome üzerinden eklemeniz gereken bir eklentidir. Yukarıda anlattığımız şekilde eklentiyi aktif hale getirmeniz yeterlidir. Bundan sonrası için reklamsız bir deneyim yaşamaya devam edersiniz. Pop up ve afişleri de engeller. Youtube ana sayfasında karşılaştığınız banner reklamlar da silinir.

Android YouTube Reklam Engelleme
Android YouTube Reklam Engelleme

Youtube Reklamı Engelleme Programları

Youtube izlerken reklamlarla karşılaşmamak isteyenler için reklam engelleme uygulamaları hayat kurtarır. Bazen 10 saniyelik bir video için bile 20 saniye reklam izlemek gerekebilir. İşte bu dezavantajlardan kurtulmak için reklam engelleme gereklidir. Reklam engellemek için kullanabileceğiniz çok sayıda uygulama vardır. Uygulamalar Youtube’da karşınıza çıkabilecek olan tüm reklamları, anketleri, video reklam ve bannerları da engelleyecektir. Android YouTube reklam engelleme için aşağıdaki programlardan yararlanabilirsiniz.

3. AdClear İçerik engelleyici

Bu uygulama ile tarayıcıda karşınıza çıkan reklamlar kaldırılacaktır. Buna Youtube da dahildir. Oyun oynamak, araştırma yapmak, sosyal medya kullanmak gibi tüm işlemlerde reklamlarla karşılaşmayacaksınız. Pil, bant genişliği ve yükleme süresinden tasarruf sağlayacaktır. Kötü amaçlı yazılım içeren reklamlardan korur. Uygulamadan daha fazla verim almak için DNS ayarlarını değiştirmek gerekir.

4. Opera

Opera tarayıcı, dahili bir reklam engelleyici ile gelir. Ücretsiz VPN içeren bir tarayıcıdır. Tarayıcıda yerleşik reklam engelleyici mevcuttur. VPN ile gizliliği ve güvenliği de sağlar. Sadece tarayıcınızı değiştirerek Youtube dahil tüm reklamlardan kurtulacaksınız.

5. Firefox Focus

Gizlilik ve güvenlik sağlayan bu tarayıcı ile reklamlara da veda edeceksiniz. Reklamların sizi izlediği temelinden kaynaklanarak reklamlar engellenir ve güvenlik sağlanır. Üstelik bunun için herhangi bir özel ayar yapmanız gerekmez. Üstelik bilinen en hızlı tarayıcı olması ile de kullanıcı memnuniyetini sağlar.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!