Youtube Müzik İndirme Programı – MP3 İndirme

Youtube müzik indirme programı, müzik dinleme keyfini yalnızca internet bağlantısı sağlandığında değil, internet bağlantısının sağlanamadığı durumlarda da sürdürebilmek isteyen kişiler tarafından kullanılan bir programdır. Youtube içerisinde bulunan müzik içeriklerinin mp3 formatıyla indirilebilmesini sağlamaktadır.

youtube müzik indirme programı
youtube müzik indirme programı

Teknolojide yaşanan gelişimin müzik dünyasında da önemli değişimleri meydana getirdiği görülmektedir. Eskiden bir kaset veya cd yoluyla dinleyicilere ulaştırılan müzikler, artık Youtube gibi dijital dünyanın önemli platformları tarafından ulaştırılmaktadır.

Youtube, temelde bir video platformu olarak görülse de müzik konusunda da oldukça geniş bir portföye sahiptir. İnsanların müzik dinleme keyfini yaşamak için kullandığı önemli platformlardan biridir. Bu konuda hizmetini başarıyla sürdürmesi, olumsuz görülen özellikleri barındırmadığı anlamına gelmemektedir. Kullanıcı deneyimi açısından olumsuzluk yaratan bazı özellikleri bulunmaktadır.

İçerisinde barındırdığı müzik içeriklerinin indirilebilmesine izin vermemesi olumsuzluk yaratan özelliklerin başında gelmektedir. Kullanıcılar, beğendikleri müzikleri indirme konusunda herhangi bir özellik veya hizmet bulamamaktadır. Bu durumda farklı site ve yazılımlar aracılığıyla bu hizmet elde edilmeye çalışılmaktadır. Bu bağlamda da Youtube müzik indirme programı ile ilgili konular araştırılmaktadır.

Youtube Müzik İndirme Programı –  Videoder

youtube indirme programı
youtube indirme programı

Youtube, hizmetini reklam gelirleri sayesinde sürdürmektedir. Reklam gelirlerinin azalmasına sebep olacak her türlü eylemden uzak durmayı hedeflemektedir. Bu sebepten ötürü içerisinde barındırdığı video ve müzik içeriklerinin indirilmesine izin vermemektedir. İndirilen içeriklerden reklam geliri elde edilemeyeceği için böyle bir politika izlenmektedir.

Video içerikleri genel olarak bir kez görüntülense de müzik içerikleri birçok kez görüntülenmektedir. Bu sebepten ötürü, bir izleyiciden sürekli olarak reklam geliri elde etmek mümkün olabilmektedir. Sürekli olarak elde edilebilecek olan reklam gelirinin kaybedilmesi istenmemektedir. Bu bağlamda da gerek video içeriklerinde olsun gerek müzik içeriklerinde olsun, indirme işlemine müsaade edilmemektedir.

Youtube tarafından böyle bir hizmetin sunulmuyor olması, izleyicileri vazgeçirmemektedir. Youtube müzik indirme programı kullanılarak bu hizmet alınabilmektedir. Bunun için yapılması gerekenler aşağıda listelenmiştir.

 • Videoder isimli programı indirmek için videoder.com/tr internet sitesine giriniz.
 • Sitenin açılan ilk sayfasında “Windows için İndir” şeklinde bir buton bulunmaktadır. O butona tıklayınız.
 • Butona tıkladıktan sonra kurulum dosyası bilgisayarınıza indirilecektir. İndirilen dosyayı açarak kurulum işlemini gerçekleştiriniz.
 • Kurulum işlemin ardından Videoder programını açınız.
 • Açılan programın üst kısmında “Ara veya URL yapıştır…” şeklinde bir kutucuk bulunmaktadır.
 • Dilerseniz kutucuğa müziğin ismini yazabilirsiniz. Dilerseniz müziğin bağlantı adresini kopyala yapıştır yoluyla buraya yapıştırabilirsiniz.
 • Bağlantı adresini yapıştırdıktan sonra “İndir” butonuna tıklayınız.
 • Video bilgisi getiriliyor” şeklinde bir ifade ekrana gelecektir. Hemen devamında müzik içeriğinin indirme seçenekleri sunulacaktır.
 • Ses indirme linkleri” kısmında yer alan MP3 satırının sonundaki “İndir” butonuna tıklayınız.
 • Klipiyle birlikte indirmek için ise “video indirme linkleri” kısmında yer alan MP4 satırlarının sonundaki “İndir” butonuna tıklayınız.

Youtube Müzik İndirme Programı –  DVDFab Youtube to MP3

youtube indirme programı
youtube indirme programı

Youtube içerisinde yer alan müzikleri indirme konusunda tavsiye edilen ilk programın beğenilmemesi ihtimali elbette bulunmaktadır. Program kimi zaman yavaş hareket ettiğinden dolayı şikâyetlere maruz kalmaktadır. Elbette her kullanıcının bilgisayarı aynı donanımsal yapıya sahip olmadığından bu tarz şikâyetlerin olabilmesi son derece doğal karşılanmaktadır. Bu çerçevede bakıldığında Youtube müzik indirme programı hususunda bir alternatife daha ihtiyaç bulunmaktadır. Alternatif program olan DVDFab Youtube to MP3 aşağıda belirtildiği şekilde kullanılmaktadır.

 • Programı indirmek için dvdfab.cn internet sitesine giriniz.
 • Sitenin açılan ilk sayfasında bulunan “Downloader” sekmesinin üzerine geliniz.
 • Açılan seçeneklerden “Youtube Downloader” seçeneğine tıklayınız.
 • Sonrasında açılan sayfayı aşağıya doğru çekiniz.
 • Sayfanın en altlarına doğru gidildiğinde “DVDFab Youtube to MP3” kısmı görülecektir. Simgesine tıklayarak açınız.
 • Free Download” butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indiriniz.
 • İndirdiğiniz dosyayı açarak kurulumu gerçekleştiriniz.
 • Kurulumun ardından Youtube müzik indirme programı DVDFab Youtube to MP3’ü açınız.
 • Programın ana ekranında bulunan kutucuğa indirmek istediğiniz müziğin ismini yazınız. İsmini yazdıktan sonra bir internet tarayıcısı görünümüyle Youtube internet sitesi açılacaktır. Arama sonuçları karşınıza çıkacaktır. Arama sonuçları arasından görüntülemek adına tıklamış olduğunuz müziğin sol üst kısmında “İndir” butonu yer alacaktır. Butonu kullanarak müziği indirmeniz mümkündür.
 • Aynı zamanda ana ekranda bulunan kutucuğa bağlantı adresini yapıştırarak da aynı işlemleri yapabilmeniz mümkündür.

İlgini Çekebilir: Youtube Arka Planda Çalma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Alternatif olması açısından tavsiye edilen bu program, aslında ücretli hizmet vermektedir. Ücretsiz olarak kullanabilmek de mümkündür. Fakat ücretsiz sürümde bazı özellikler kısıtlanmaktadır. Müzik içeriklerini indirme konusunda hiçbir kısıtlama olmaksızın işlemini yürütmek isteyen kullanıcıların, ücretli bir hesap alması gerekmektedir.

Yorum yapın