WhatsApp Uzun video gönderme işlemi nasıl yapılır? ✔️ 2023

Haberleşme uygulamalarının içerisinde en çok kullanılanı şüphesiz WhatsApp. Hayatımıza girmesinden itibaren vazgeçilemeyen uygulamaların başında WhatsApp geliyor. Standart telefon mesajlaşma işlevinin aksine, WhatsApp’tan fotoğraf ve video gönderme imkanı da bulunmakta. Peki WhatsApp uzun video gönderme işlemi nasıl yapılır?

Eğer hala kullanmıyorsanız, WhatsApp İşletme Hesabı Nedir? Ne İşe Yarar? içeriğimizden detaylı bilgiyi edinebilirsiniz. İletişimi ve fotoğraf ile video başta olmak üzere dosya göndermeyi kolaylaştırarak hayatı paylaşmaya imkan tanıyan WhatsApp’ta uzun videolar, boyutlarının uygun olmaması nedeni ile sorun yaratabiliyor.

WhatsApp Uzun video gönderme işlemi nasıl yapılır?

WhatsApp’ı ek özelliklere sahip olarak kullanmak istiyorsanız da WhatsApp Plus Özellikleri: APK indir Yükle içeriğimize göz atmayı unutmayın!

Whatsapp Uzun Video Gönderme İşlemi

WhatsApp üzerinden 16 MB‘a kadar video göndermek mümkündür. Bu ise 90 saniye ile 3 dakika arasında bir zamana eşittir. Videoların çekim kalitelerine göre dosya boyutları da değişebiliyor. 320p kalite ile kaydedilen bir video ile 720p kaydedilen video arasında boyut farkı oluyor.

Videoları kesmeden gönderebilmek için ilk tavsiye, videoların düşük kalitede çekilmesi olacaktır. Ancak her zaman için anlık video göndermek mümkün olmuyor. Daha sonradan göndermek istediğimizde dosya büyüklüğü sorun çıkarabiliyor. Bunun için ise bir diğer alternatif, videoları keserek parçalar halinde göndermek.

İlk alternatif yöntem ise videoları Bulut Depolama Hizmetleri üzerinden göndermek. Telefonunuzdaki videoları bulut servislerine yükleyerek link formatında karşıdaki kişiye gönderebilirsiniz. Yandex Disk ve Google Drive önerilir.

Eğer video kesme işlemini uygulayarak internet üzerinden göndermeyi tercih ederseniz; WhatsApp web üzerinden gönderebileceğiniz boyutta videoları kesmek için kullanabileceğiniz programlar:

Bunun yanı sıra WhatsApp uzun video gönderme sırasında kesme imkanı tanımaktadır. Gönderme işlemi sırasında belirli sürelerde video kesme işlemini anında gerçekleştirme imkanınız olup olmadığını deneyebilirsiniz.

Videoları düşük kalitede veya kesme işlemine tabii tutmadan, WhatsApp uzun video gönderme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız deneyebileceğiniz çeşitli seçenekler mevcut.

Android – WhatsApp Uzun Video Gönderme

Android telefonlarda da gönderme sınırlaması değişmektedir. 16 MB’dan büyük videoları göndermek için kullanabileceğiniz seçenekler:

Android - WhatsApp Uzun Video Gönderme
  1. Youtube’a yükleyebilirsiniz. Youtube kanalınıza yükleyip gizleyeceğiniz videoyu WhatsApp kişileriniz ile paylaşabilirsiniz. Video Youtube server’larında saklanırken, WhatsApp’ta paylaşmak sorun yaratmayacaktır.
  2. Bir diğer alternatif uygulama ise Google Drive. Google Drive’a yükleyeceğiniz videonun linkini WhatsApp üzerinden paylaşarak uzun süreli videonuzu kesmeden gönderebilirsiniz.
  3. Farklı internet bulut siteleri aracılığıyla gönderme işlemini sağlayabilirsiniz. Gizliliği tercih ediyorsanız bu seçenek size göre olmayabilir. Ancak kullanabileceğiniz siteler:
  4. WhatsApp’tan gönderim esnasında “Video” seçeneği yerine “Belge” seçeneğini seçebilirsiniz. Böylece kısıtlama imkanı olmadan göndermeyi deneyebilirsiniz. 100 MB’a kadar videolarınızı bu şekilde paylaşabilirsiniz.
  5. Google Play üzerinden video editleme programları aracılığıyla dosyanızı sıkıştırabilir veya kesebilirsiniz. Kullanabileceğiniz uygulamalar:

iPhone – WhatsApp Uzun Video Gönderme

iPhone - WhatsApp Uzun Video Gönderme

iPhone telefonlar için de benzer öneriler yapılabilir. WhatsApp uzun video gönderme için deneyebileceğiniz seçenekler:

  1. Dropbox’ı kullanarak uzun videolarınızı bulut hesabına yükleyebilir ve bu şekilde WhatsApp kişileriniz ile paylaşabilirsiniz.
  2. AppStore üzerinden video kesme ve sıkıştırma için kullanabileceğiniz programlar:

Yorum yapın