Facebook Hesabım Çalındı, Nasıl Geri Alırım? ✔️ 2023

Facebook hesabım çalındı ve nasıl geri alabileceğimi bilmiyorum diyorsanız, size Facebook hesabını geri alma yollarını aktaracağız. Çalınan Facebook hesabı nasıl geri alınır sorusunun cevabını birkaç yolda ele alacağız.

Facebook, 2004 yılında kurulan ve dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan bir sosyal iletişim ağıdır. Pek çok bireysel kullanıcının yanında, kurum ve kuruluşlar, işletmeler ve tanınmış kişiler Facebook kullanmaktadır. Kullanıcıların bu kadar geniş bir profile sahip olması, Facebook hesaplarını hackerların tuzağına açık hale de getirmektedir.

Facebook hesabınız çalındıysa bunu anlamanın farklı yolları bulunmaktadır.

Facebook Hesabım Çalındı, Nasıl Geri Alırım?
  • Hesap şifreniz ya da mailiniz değiştirilmişse,
  • Adınız ya da fotoğrafınız sizden izinsiz kullanıldıysa,
  • Paylaşmadığınız bir gönderi sizin adınızla yayınlandıysa,
  • Gizliliğinden emin olduğunuz şeyler diğer kullanıcılar tarafından görünüyorsa

Facebook hesabınız sizin dışınızda birilerinin eline geçmiş demektir.

Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Facebook, birden fazla uygulamaya giriş ara yüzü olarak da kullanıldığı için günümüzde halen yaygın bir şekilde tercih edilen sosyal ağlar arasında yer alır. Bundan dolayı hesap güvenliği de kimi zaman riske girmektedir.

Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Çalınan Facebook hesabını geri almak için yapılması gerekenlerden ilki kurtarma maili ve telefon eklediğinizden emin olmaktır. Hesaplarda yer alan bu iki doğrulama yöntemi sayesinde herhangi bir anormal harekette mailinize ve telefonunuza bildirim gelmektedir.

Eğer bir kurtarma yöntemi eklemediyseniz ve hesabınız çalındıysa Facebook’un resmi sitesinde yer alan linkten erişim probleminiz ile ilgili bir bildirimde bulunabilirsiniz.

Facebook Hesabım Çalındı Nasıl Kapatabilirim?

Facebook hesabım çalındı ve nasıl geri alacağım diye düşünüyorsanız, giriş yapılamayan hesaplar için Facebook’un oluşturduğu destek hizmetlerini incelemeniz önemlidir. Eski bir hesabı geri almak istiyorsanız sırasıyla şu adımları takip edin.

  1. Geri almak istediğiniz hesabın profilini açın.
  2. 3 nokta simgesine dokunun ve “Destek al veya Profili şikayet et“e tıklayın.
  3. Başka bir şey“e dokunun.
  4. Bu hesabı geri al” seçeneğini işaretleyin.

Bu sırayla ilerledikten sonra karşınıza çıkacak diğer adımları da tamamlayın.

Çalınan Facebook Hesabına Giriş Yapmak

Facebook, çalınan hesapları geri alma konusunda kullanıcılara yardımcı olmaktadır. Çalınan Facebook hesabına giriş yapmak için hesap kurtarma ile ilgili adımlar sıralı bir şekilde izlenmelidir. Bu adımlar atıldıktan sonra Facebook’un uygun gördüğü hesaplar geri alınabilmektedir.

Günümüzde pek çok kullanıcı Facebook hesabım çalındı diye şikayet ederek bu konuyu dile getirmektedir. Bu noktada izlenmesi gereken yolların başında hesap güvenliği için mutlaka bir kurtarma e-postası ve telefon gibi kişisel bilgilerin eklenmesi olacaktır.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın