Android En iyi 11 Video Düzenleme Programı 2023

Android işletim sistemine sahip telefonlar son zamanlarda oldukça gelişti ve güçlü donanımlar ile üretilmeye başladı. Bu durum android telefonlardan daha fazla performans alınmasına sebep oldu. Hal böyle olunca eskiden bilgisayar üzerinden yapılan bir takım işler android telefonlar üzerinden yapılmaya başladı. Bu işlerden birisi de video düzenleme. Android en iyi video düzenleme programları 2022 yılı içerisinde aşağıdaki uygulamalardan oluşmaktadır. İşte en iyi android video düzenleme programları;

Android en iyi video düzenleme programı / uygulaması ✔

android en iyi video düzenleme programı
android en iyi video düzenleme programı

En iyi video düzenleme programı android telefonlar için neredeyse kalıplaşmış bir listeden oluşuyor. Bu listede bilgisayarlarda çokça tercih edilen video düzenleme programlarının android versiyonları da yer alıyor. Ayrıca sadece android pazarına yönelik geliştirilmiş video düzenleme uygulamaları da mevcut. Tüm bu video düzenleme uygulamalarından oluşan listemiz ise şu şekildedir;

Android en iyi video düzenleme programları 2022;

Google Play Store üzerinde bulunan en iyi video düzenleme programları detaylı olarak ele alalım;

1. Adobe Premiere Clip
Android Video Düzenleme

Adobe Premiere Clip, video düzenleme konusunda en çok tercih edilen programlardan birisindir. YouTube için içerik üreten birçok kişi Adobe Premiere Pro programını masaüstünde tercih ediyor. Android için en iyi video düzenleme programlarından biri olmayı da başaran Adobe Premiere Clip listemizin en başında olmayı hak ediyor.

Android Video Düzenleme Google play store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen Adobe Premiere clip uygulaması oldukça kullanışlı ve bir o kadar da işlevsel özellikler içeriyor. Adobe Premiere Clip, Android cihazınızdan herhangi bir videoyu hızlı bir şekilde düzenlemenizi sağlar. Kullanımı hızlı ve eğlencelidir. Klip ile ilgili en iyi özellik otomatik video oluşturma özelliğidir; yani uygulama seçtiğiniz herhangi bir fotoğraf veya kliple sizin için otomatik olarak videolar oluşturabilir. 

Dahası, kesme, kırpma, geçişler ekleme, müzik, filtreler, efektler vb. Gibi çoklu video düzenleme işlevleriyle videolarınızı oluşturmanızı sağlar. İndirmek ücretsizdir ve hiçbir reklam içermez. Ayrıca, Twitter, Facebook ve YouTube’da video paylaşımı için doğrudan video paylaşım özelliklerine sahiptir.

Adobe Premiere Clib Özellikleri

 • Anında video oluşturmak için otomatik mod.
 • Oluşturulan videolar Adobe Premiere Pro CC’ye dışa aktarılabilir.
 • Otomatik Karıştırma özelliği videolardaki arka plan müziğini dinamik olarak dengeler.
2. FilmoraGo

FilmoraGo, birçok kullanıcı tarafından sevilen dikkat çekici bir Android video düzenleme uygulamasıdır. Kırpma, kesme, tema ekleme, müzik vb. Gibi tüm temel işlevler kolayca gerçekleştirilebilir. Ayrıca, videolarınızı güzelleştirmek için Instagram için kare 1: 1, Youtube için 16: 9 video yapabilir, ters videolar oluşturabilir, geçişler ekleyebilir, yavaş hareket, metin vb. eklemeleri de kolaylıkla yapabilirsiniz.

android en iyi video düzenleme programı
android en iyi video düzenleme programı 2

FilmoraGo’nun bazı uygulama içi satın alımları var, ancak şaşırtıcı özelliklerin çoğu ücretsiz olarak mevcut. Videoları doğrudan galerinize kaydedebilir veya doğrudan herhangi bir sosyal paylaşım sitesinde paylaşabilirsiniz. Videonun sonunda bir kelime filigran eklenmektedir. İmza niteliğindeki bu filigranı ücretli sürüm ile kaldırmak mümkün.

FilmoraGo’nun Özellikleri

 • Klipler gerçek zamanlı olarak önizlenebilir.
 • Fotoğraflar ve videolar, Facebook, Instagram, vb. Sosyal medya sitelerinden alınabilir.
 • Çok sayıda şablon ve efekt koleksiyonu içerir.
 • Profesyonel düzenleme araçları kümesine sahiptir.

İlgili Konu: Android İçin En İyi 10 Video İndirme Programı


3. PowerDirector Video Editor

PowerDirector, kullanımı kolay bir zaman çizelgesi arayüzüne sahip tam özellikli bir android video editörüdür, ancak kontrollere alışmak biraz zaman alabilir. Fakat bu video düzenleme programını kullanmayı çözdüğünüzde profesyonel kurgular oluşturabilirsiniz. Videolarınıza uygulamak için  30’dan fazla benzersiz efekt ve geçişleri vardır.

android en iyi video düzenleme programı
android en iyi video düzenleme programı

Bu uygulamayı kullanarak, harika yeşil ekran videoları oluşturabilirsiniz. PowerDirector ayrıca tüm işlevleri için öğretici videolar ile birlikte gelir. Özelliklerinin çoğu ücretsiz sürümde mevcuttur, ancak tam sürüme yükseltmek, filigranı, reklamları ve hatta videoları 1080 ve 4K çözünürlüklerde çıkartmanızı sağlar. Android 4.3 ve üzeri sürümlerde desteklenmektedir.

PowerDirector’ın Özel Özellikleri

 • Donanım desteği ile videolar 4K olarak dışa aktarılabilir.
 • Slow Motion video FX oluşturmak için Slow Motion video editörüne sahiptir.
 • Video katmanlarına katman efektlerini uygulamaya izin verir.
4. VideoShow

VideoShow  Play Store’da bulunan Android için en iyi video düzenleme uygulamalarından biri. Kullanıcı dostu bir arayüz ile VideoShow güvenilir ve kullanımı kolay bir uygulama. Temel işlevlerin yanı sıra, metin, efekt, müzik ve ses efektleri ekleyerek veya canlı dublaj yaparak videonuzu güzelleştirebilirsiniz.

android en iyi video düzenleme programı
android en iyi video düzenleme programı

Kullanılabilecek 50’den fazla farklı tema içerir ve videonuzun boyutunu sıkıştırarak küçültebilirsiniz. Videolar herhangi bir kalite kaybı olmadan süre sınırı olmadan dışa aktarılabilir. Aynı zamanda FilmoraGo alternatifi bir uygulamadır.

VideoShow’un Özellikleri

 • 50 video, vlog ve slayt gösterisini güzelleştirmek için ayrıntılı temalar
 • Bulanık arka plan, ses hızını ayarlama seçenekleri ve ses geliştirme özellikleri
 • Bir videoya birden çok arka plan müziği eklenebilir.
 • Bir videonun müziği mp3’e dönüştürülebilir.
5. Quik

Quik, mükemmel videolar oluşturmanın başka bir akıllı yoludur. Üstelik hızlı ve bedeva. Quik ile kendi Kurguları yapmak için en sevdiğiniz fotoğraflardan veya video kliplerden birini seçin. Quik, sizin belirlediğiniz video ve resimlerle otomatik olarak şablon dosyaları sayesinde bir video oluşturabilir. Sizin için Videolar kırpabilir, efektler, metinler ekleyebilir ve her şeyi herhangi bir müziğin ritmiyle hızlı bir şekilde senkronize edebilirsiniz.

android en iyi video düzenleme programı
android en iyi video düzenleme programı

Videonun oluşturulmasını tamamladıktan sonra, videoyu film rulonuza 1080p veya 720p olarak kaydedebilir veya hatta doğrudan sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilirsiniz. Quik güvenilirdir ve can sıkıcı reklamlar göstermez. Özellikleri ve rahatlığı için bu en iyi Android video editörü uygulamaları listesinde yer almayı hak ediyor.

Quik’in Özellikleri

 • İşlemler otomatik olarak fon müziğinin ritimleriyle senkronize edilir
 • Quik GoPro ve Motion Photos ile uyumlu
 • Sorunsuz oynatma için videolar 60 fps’ye kaydedilebilir
 • Düzenlenmiş videoları daha sonra düzenlemeyi bitirmek için taslak olarak kaydedebilirsiniz.
6. KineMaster

Güçlü özelliklerle birlikte iyi tasarlanmış bir arayüz ile birleştirilen KineMaster, Android için kullanışlı bir video düzenleme aracıdır. Farklı medya dosyalarını kolayca içe aktarmak için drag-n-drop (sürükle bırak) tekniğine olanak sağlar. KineMaster hızlı bir şekilde profesyonel videolar oluşturmak için düzenleme işlemi için olağanüstü kontrol imkanı sunar. Videolar arasına farklı türde geçişler ekleyebilir veya metin alt yazı blokları ekleyebilirsiniz.

android en iyi video düzenleme programı
android en iyi video düzenleme programı

Ücretsiz sürümü filigran içerir ve bu filigranı kaldırmak için premium sürümün satın alınması gerekir. Bunun yanında, işlevlerin çoğu ücretsiz sürümde kullanılabilmektedir.

KineMaster’ın Özellikleri

 • Birden fazla video katmanı, görüntüler, metinler, efektler, bindirmeler, çıkartmalar ve el yazılarını birleştirebilir.
 • Düzenlemeyi görüntülemek için anında önizleme özelliği içerir
 • Bir klibin içindeki sesleri hassas olarak kontrol edebilmenize imkan sağlar.
7. VivaVideo

VivaVideo’nun birçok etkileyici video düzenleme özelliği vardır. Uygulama, doğrudan Android’inizden profesyonel görünümlü videolar oluşturmanıza yardımcı olmak için düşünceli bir şekilde tasarlanmıştır. Çıkartmalar ve filtrelerden animasyonlu klipler ve altyazılara kadar yüzlerce kullanıcı dostu efekt arasından seçim yapabilirsiniz. Dahili olarak ağır çekim video yapıcısı ve slayt gösterisi yapıcısı içerir. Video kesme, yapıştırma, kırpma, birleştirme klipsleri vb. Gibi temel işlevler kolayca kullanılabilir.

android en iyi video düzenleme programı
android en iyi video düzenleme programı

VivaVideo’nun dünya çapında 200 milyondan fazla kullanıcısı ve ayrıca Android için en iyi video düzenleme uygulamalarından biri olduğuna dair rozeti bulunuyor. Çalışmanızı doğrudan farklı sosyal paylaşım siteleriyle de paylaşmanıza olanak tanıyor.

VivaVideo’nun Özel Özellikleri

 • Dahili ağır video modu editörü.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli kolaj şablonları ve temaları.
 • Video klipleri birleştirmek için video kolajı üreticisi.
8. Funimate

Funimate video editörü, kolayca eğlenceli videolar oluşturmak için ilk seçilmesi gereken video düzenleme uygulamalarından bir tanesidir. Gündelik anıları anında kreatif videolara dönüştürebilir ve farklı sosyal ağlarda otomatik olarak paylaşabilmenize izin verir. Kısa videoları düzenlemek için mükemmel bir eşleşme olarak tasarlanmış 100’ün üzerinde gelişmiş video efektine sahiptir. Hatta eğlenceli olabilecek kısa video döngüleri bile yapabilirsiniz.

android en iyi video düzenleme programı
android en iyi video düzenleme programı

Funimate, uygulamayı kullanmadan önce oturum açmanızı gerektirir. Ayrıca takip taleplerini kabul edebilir ve içindeki diğer hesapları takip edebilirsiniz. Ücretsiz video düzenleme uygulamalarından biridir, ancak görüntülenen reklamlar can sıkıcı olabilir.

Funimate’in Özellikleri

 • Harika videolar yapmak için 100’den fazla gelişmiş video efekti
 • Akıllı telefonunuzda saklanan önceden var olan fotoğraflardan DIY efektleri
 • Arkadaşlarınızla kolaj videoları yapma özelliği
 • Özel bir Funimate video topluluğu
9. Magisto video Editor & Maker

Magisto, profesyonel olarak video düzenleme deneyimi olmayanlar için harika bir Android video düzenleme uygulaması. Video klipleri, fotoğrafları, müzikleri, metinleri, video efektlerini ve video filtrelerini birleştirerek çok fazla çaba harcamadan mükemmel bir video kurgulamanıza yardımcı olur. Sadece bir veya daha fazla video klip ve film müziği için bir şarkı seçin; uygulama birkaç dakika içinde otomatik olarak bir video oluşturacaktır…

android en iyi video düzenleme programı
android en iyi video düzenleme programı

Magisto, videoları analiz eden ve en ilginç parçaları seçen karmaşık bir AI kullanır. Video yapımında genellikle mükemmel sonuç verir.

Magisto’nun Özellikleri

 • Mükemmel otomatik düzenleme özelliği
 • Videoları Facebook, WhatsApp, Instagram, Vimeo, YouTube ve Twitter’da paylaşmak için doğrudan seçenek
 • Vlogger ve pazarlamacılar için gelişmiş araçlar
10. Movie Maker Filmmaker

2020 için en iyi video düzenleme uygulamaları listesinde yer almaya değer başka bir iyi video editörüdür. Uygulama, kullanımı kolay olan sezgisel video düzenleme araçlarıyla %100 ücretsizdir. Uygulama, Instagram için kare biçiminde 16:9 video yapmanız için etkili bir yol sunuyor.

android en iyi video düzenleme programı
android en iyi video düzenleme programı

Genel olarak bu uygulama kısa videolar oluşturmak için kullanışlıdır, ancak çok rahatsız edici olabilecek birçok reklam içerir.

Movie Maker’ın Özel Özellikleri

 • Hareket izleme animasyon efektleri ve metin animasyonu efektleri
 • Müzikli slayt gösterileri özelliği
 • Bir dizi çıkartma, filtre ve sinema efektleri
11. Filmigo Video Maker
android en iyi video düzenleme programı
android en iyi video düzenleme programı

Filmigo video düzenleme uygulamasının temel özellikleri arasında en dikkat çekici özelliği basit kullanıcı arayüzüne sahip olmasıdır. Bir videoyu düzenlemeye başladığınızda, önceden ayarlanmış bir şablon seçebilir veya yeniden düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Android için video düzenleme uygulamaları, tek bir videoya birkaç şarkı eklemek, altyazılar, çıkartmalar, GIF’ler vb. Eklemek gibi bir dizi heyecan verici düzenleme seçeneği sunar. Kullanıcılar videolarına doodle çizebilir. Tüm bu özellikler Filmigo içerisinde yerleşik olarak geliyor.

Filmigo Video Maker, kullanıcılarına uygulama içerisinde geniş kütüphanesinden müzik ekleyebileceği ayrı bir müzik bölümü de sunuyor. Video tamamlandıktan sonra, kullanıcılar projeyi video yapımcısından farklı sosyal medya sitelerine de kolaylıkla aktarabilir.

Uygulamalar her ne kadar android için olsa da bilgisayarda olduğu kadar iyi kurgular yapılamıyor (henüz). Bilgisayarda kurgu yapmaya alışan kullanıcıların telefonda kurgu yapmaya başlaması bu sektördeki açıkların ve eksikliklerin gittikçe kapatılmasına da öncülük ediyor.

27 Bu yazıda  android en iyi video düzenleme programı ve uygulaması konusuna detaylı uygulamalar ile yer verdik. Soru, görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapmayı unutmayın.

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

“Android En iyi 11 Video Düzenleme Programı 2023” üzerine 3 yorum

 1. istediği kadar gelişsin final cut pro ve premiere pro masaüstü yazılımları dururken telefonda video kurgulanır mı? mecburiyet ayrı bir şeydir ama karşıda bilgisayarım varken yatağımda uzanıp video kurguladığımı düşünemiyorum

  Cevapla
  • bilgisayarın yanında olmadığında ne yapacaksın? bekleyecek misin yoksa hemen telefonundan yapmaya mı çalışacaksın?

   Cevapla

Yorum yapın