Twitter İsim Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? ✔️ 2023

Twitter isim değiştirme ya da kullanıcı adı değiştirme konusunun nasıl yapıldığı sık merak edilen bir sorudur. Twitter, günümüzde milyonlarca kullanıcısı olan ve herkesin farklı bir kullanıcı adı ile giriş yapabildiği bir sosyal medya platformudur. Bu platformda farklı kullanıcı isimleri ile istediğiniz şekilde zaman harcamak mümkündür.

Twitter kullanıcı adı değiştirmek için oldukça kolay bir sistem sunmaktadır. Kullanıcılar kendi isim ve soy isimleriyle kaydolabilecekleri gibi takma isimler ya da kullanıcı adları kullanarak da kolaylıkla Twitter’da var olmaktadırlar. Bu da akılda kalıcı ve bazen de mizahi kullanıcı adları ile karşılaşmamızı sağlamaktadır.

Twitter kullanıcı adı

  • En az 5 en fazla 15 karakterden
  • Boşluk olmadan harf, rakam ya da alt çizgi içererek
  • Görünen adınız ise en fazla 50 karakterden

oluşabilir.

Twitter İsim Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter İsim Değiştirmek İçin Ne Yapılır?

Twitter kullanıcıların @ ile başlayan url isimlerini diledikleri zaman ve diledikleri kadar değiştirme imkanı sunar. Bu isimler aynı zamanda arama motorlarının adres çubuğunda çıkan ve hesabınızı temsil eden isimler olduğundan dolayı, eski kullanıcı adlarınız da daha önceki bahsetmelerde kalıcı veriler olarak Twitter’da yer almaktadır.

Twitter Kullanıcı Adı Nasıl Değişir?

Bundan dolayı isim değiştirmek istiyorsanız Twitter’da daha önceki kullanıcı adınızın silinmeyeceğini ve bazı verilerde kalacağını bilmeniz önemlidir.

Twitter Linkini Instagram’a Ekleme ✔️

İlgini Çekebilir

Günümüzde pek çok kullanıcıyı hızlı bir şekilde haber akışı konusunda buluşturan Twitter isim değiştirme panelinde değiştirildikten sonra yeni kullanıcı adınız mention’larda ve direkt mesajlarda görünecektir. iOS ve Android uygulamalarından Twitter kullanıyorsanız uygulamadan değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca web sitesinden de değişiklik sağlanabilir.

Twitter Kullanıcı Adı Nasıl Değişir?

Twitter İsim Değiştirmek İçin Ne Yapılır?

Twitter’da kullanıcı adı değiştirmek için kolay birkaç adım atmak mümkündür. Kullanıcı adı değişikliği yapmak istenilen hesaba giriş yapıldıktan sonra sırasıyla şu adımlar takip edilerek yeni bir kullanıcı adına sahip olabilirsiniz.

Twitter isim değiştirme için sırasıyla şu adımları takip edin:

Twitter İsim Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?
  1. Daha fazla seçeneğini bulun.
  2. Ayarlar ve Gizlilik > Hesap Bilgileri adımıyla ilerleyin.
  3. Kullanıcı Adı seçeneğine tıklayın.
  4. Yeni Twitter kullanıcı adınızı yazın ve kaydedin.
  5. Açılacak pencerede hesap şifrenizi girin ve kullanıcı adını güncelleyin.
  6. Kullanıcı adı başka biri tarafından alınmışsa farklı bir ad deneyin.
  7. Kaydet butonuna tıklayın.

Twitter kullanıcı adınızı değiştirmek ile Twitter hesap adınızı değiştirmek arasında fark bulunur. Twitter username yani kullanıcı adı @ işareti ile başlayan ifadedir. Hesap adınız ise Adınız Soyadınız şeklinde gösterilir. İkisi birbirinden farklıdır. Kullanıcı adı benzersizdir. Yani Twitter ID olarak da düşünebilirsiniz. Örneğin; @webdeyazilim kullanıcısı dünyada bir tanedir ve bir tane kalacaktır.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Twitter İsim Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? ✔️ 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın