WhatsApp Plus Özellikleri: APK indir Yükle ✔️ 2023

WhatsApp Plus özellikleri bakımından standart WhatsApp uygulamasına nazaran daha gelişmiştir ve ek özellikler içerir. Bu özellikler hakkında detaylı bilgilere yer verirken en popüler WhatsApp Plus sürümlerine ait APK indirmenizi ve yüklemenizi sağlayan tarifleri de yine bu içerik içerisinde sizlerle paylaşıyor olacağız. Aynı zamanda WhatsApp Plus APK dosyalarına içeriğimiz içerisinden erişebileceksiniz.

WhatsApp Plus Nedir?

Gelişmiş WhatsApp özellikleri sunan WhatsApp Plus, modlanmış bir üçüncü parti WhatsApp alternatifidir. WhatsApp altyapısını kullanarak farklı özellikler sunan ve resmi olmayan bir WhatsApp uygulamasıdır.

WhatsApp Plus Özellikleri
WhatsApp Plus Özellikleri

WhatsApp Plus Özellikleri Nelerdir?

WhatsApp Plus ile bir dizi ekstra özelliğe erişmeniz mümkündür. Bu özelliklerden bazıları şunlardır;

 • Son görülme kapatma
 • Çevrimiçi bilgisini kapatma
 • Daha fazla emoji çeşidi
 • İletildi kapatma
 • Mavi tik (Okundu) kapatma
 • Profilime kim baktı
 • Sohbete özel şifre koyma
 • Özel dosya boyutları
 • Daha fazla tema seçeneği

Şimdi WhatsApp Plus özellikleri hakkındaki detaylara biraz daha yakından bakalım:

Son görülme kapatma

WhatsApp’a giriş yaptığınızda çevrimiçi olursunuz. Çevrimiçi bilgisinin zamanı WhatsApp tarafından hafızada tutulur. Bu zaman ise sizin son görülmeniz olarak WhatsApp’ta sohbet ettiğiniz tüm kişilere gösterilir. Profilinizde bu bilgiye yer verilir.

Fakat WhatsApp Plus ile son görülme bilgisi gizlenebilmektedir. Eğer birinin son görülmesini göremiyor iseniz büyük ihtimalle WhatsApp Plus APK indirmiştir ve bu APK’yı kurarak WhatsApp Plus özelliklerinden yararlanıyordur.

Çevrimiçi bilgisini kapatma

WhatsApp kullanmaya başladığınızda uygulama aktifken sohbet ettiğiniz kişiler sizin çevrimiçi olduğunuzu görür. Uygulamayı kullanırken çevrimiçi olmak bazı durumlarda istenmeyen bir durumdur.

Özellikle bir ya da birkaç kişi dışında kimse ile konuşmak istemediğinizde, uygulamayı kullandığınızı gizlemek istediğinizde ve benzeri durumlarda WhatsApp çevrimiçi kapatma özelliğini kullanmaya ihtiyaç duyarsınız.

WhatsApp Plus özelliklerinden biri de çevrimiçi bilgisini kapatabiliyor olmasıdır.

WhatsApp Plus Özellikleri
WhatsApp Plus Özellikleri

Daha fazla emoji çeşidi

Resmi WhatsApp kullanıcıları için sunulan emojiler bazı durumlarda yeterli olmayabilir. Özellikle Telegram gibi rakiplerde ekstra emoji, gif ve özellikler bulunurken bu konuda eksik olduğu düşünülen WhatsApp, Plus sürümünün getirdiği özelliklerden biraz örnek alabilir.

WhatsApp Plus üzerinde bulunan ek emojiler ile sohbetin nabzını daha iyi yansıtabilirsiniz. Bu emoji çeşidi ile daha keyifli bir WhatsApp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Mesaj iletildi kapatma

WhatsApp Plus özelliklerinden bir diğeri de size gönderilen mesajların karşı tarafa iletilmemiş gibi görünmesidir. Yani size gönderilen mesajlar tek tık olur.

WhatsApp’ta bir mesaj gönderdiğinizde eğer mesaj tek tik ise bu mesajın karşı tarafa iletilmediği anlamına gelir. Eğer çift tik olursa iletilmiş demektir. WhatsApp plus’un en popüler özelliklerinden biri de iletildi bilgisini gizlemesidir.

Mavi tik (Okundu) kapatma

WhatsApp’ı gizli kullanmak için kullanılan WhatsApp Plus Özellikleri arasında bulunan bir diğer özellik mavi tik (okundu) kapatma özelliğidir. Bu özellik sayesinde size gönderilen mesajlar mavi tik olmazlar.

Eğer iletildi kapatma özelliğini de aktif etmişseniz size gönderilen mesajlar tek tık olacaktır. Siz mesajları görseniz bile size ulaşmamış gibi görünecektir.

Profilime kim baktı

WhatsApp’ta profilinize bakanları görmeniz bazı şartlarda mümkündür. Bazı WhatsApp Plus APK’ları bu özelliği sunmakta. Profilinize bakanları görmeyi denemek için WhatsApp Plus APK indirmeyi deneyin. WhatsApp Plus dışındaki uygulamalar bu özelliği tam olarak sunamayabilir. Detaylar için;

Sohbete özel şifre koyma

WhatsApp içerisinde bulunan herhangi bir mesaja şifre koymak için WhatsApp Plus kullanmanız gerekir. Bu özellik sayesinde istediğiniz herhangi bir mesaja istediğiniz bir şifreyi koyabilirsiniz. Bu sohbeti açmak için şifrenin girilmesi gerekir.

Özel dosya boyutları

WhatsApp’ta gönderilen dosyaların boyut sınırına takıldığını hemen hepimiz biliriz. Video ve belgelerin boyutlarını gönderirken limitlere takılmamak için WhatsApp Plus kullanılabilir. Bu özellik şu konuları da kapsamaktadır;

 • WhatsApp büyük video gönderme
 • WhatsApp büyük dosya gönderme
 • WhatsApp 64 MB limit kaldırma PC
 • WhatsApp 1 GB video gönderme
 • WhatsApp dosya gönderme boyutu 2022
 • WhatsApp 100 MB üstü dosya nasıl gönderilir
 • Büyük boyutlu video gönderme
 • 100 MB dan büyük dosya nasıl gönderilir

Tüm bu sorgular aslında WhatsApp Plus özelliklerinden biri olan dosya boyut sınırını kaldırma özelliğine karşılık gelmektedir.

Daha fazla tema seçeneği

WhatsApp üzerinde pek tema seçeneği bulunmaz. Tasarımı özelleştirmek için de ek özellikler içeren WhatsApp Plus, tasarım konusunda oldukça fazla özellik sunuyor. Eğer daha farklı tasarımlara sahip WhatsApp kullanmak isterseniz WhatsApp Plus APK indirerek bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp Plus APK Nedir?
WhatsApp Plus APK Nedir?

WhatsApp Plus APK Nedir?

WhatsApp Plus uygulamasının Android’de çalışmasını sağlayan dosyaya WhatsApp Plus APK denir. APK bir dosya uzantısıdır ve Android işletim sistemlerinde çalışır. WhatsApp Plus’ın Android’de çalışan dosyası WhatsApp Plus APK’dır.

WhatsApp Plus APK indir

WhatsApp Plus APK dosyasını indirmek için birkaç farklı kaynak bulunur. Biz bu dosyaları sizin için indirilebilir hale getirdik. APK indirmek için içeriğimizdeki ilgili başlıkların altında bulunan ilgili sürümlerin bağlantılarını tıklayabilirsiniz.

Fakat öncesinde APK yükleme detaylarına hakim olmanız gerekir.

WhatsApp Plus APK Yükle

Google Play Store üzerinden indirmediğiniz uygulamaları (apk dosyalarını) çalıştırmak için bilinmeyen kaynaklar ayarlarını yapılandırmanız gerekiyor. Bu konu hakkındaki detaylara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

WhatsApp Plus APK‘nın farklı sürümleri bulunuyor. Bu sürümler çeşitli Android sürümlerinde stabil olarak çalışıyor. Her sürüm farklı bir Android sürümü için geliştirilmiştir. Bu sebeple sizin cihazınıza en uygun WhatsApp Plus APK’yı indirmeniz gerekir.

WhatsApp Plus
WhatsApp Plus

WhatsApp Plus Sürümleri Güncel 2023

WhatsApp için 2 farklı geliştirici sürümü bulunur.

Alex Mods (Kendi Sürüm Güncellemesi) | (Reklamsız) | şimdiki versiyonu: v17.45

Alex Mods (v17.45) Sürümünü İndir

Fouad Mods (Kendi Sürüm Güncellemesi) | (Reklamsız) | şimdiki versiyonu: v9.65

Fuad Mods (v9.65) Sürümünü İndir

WhatsApp Plus hakkında sıkça sorulan sorular;

WhatsApp Plus hakkında sıkça sorulan sorular;
WhatsApp Plus hakkında sıkça sorulan sorular;

Gelişmiş özellikleri ile karşımıza çıkan WhatsApp Plus hakkında merak edilen bazı sorular var. En sık sorulan bazı soruları sizler için bu alanda yanıtlıyoruz. Sizin de sorunuz var ise aşağı bölümden yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

WhatsApp Plus indir Son Sürüm

WhatsApp Plus’ın son sürümü yazı içerisinde yer almaktadır. Bu sürümlerden kendi Android sürümünüze uygun olanı indirebilirsiniz. İçeriğimizi yer imlerinize ekleyerek güncel sürümlerden daha sonra da haberdar olabilirsiniz.

Uygulama ismiWhatsApp Plus
versiyon16.20
Boyut50 MB
Android DesteğiAndroid 4.0 +
Toplam İndirme10,000,000+
Root gerekli mi?Hayır
Son GüncellemeNisan 29, 2022
WhatsApp Plus Bilgi Tablosu

WhatsApp Plus ne işe yarar?

WhatsApp Plus, WhatsApp’ın resmi olan sürümünde olmayan bazı özellikleri kullanmanıza olanak sağlar. Bu içerikte yer alan WhatsApp Plus özelliklerini inceleyerek WhatsApp Plus ile elde edeceğiniz ayrıcalıkları detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

WhatsApp Aero Nedir?

WhatsApp Plus Alternatifi olan WhatsApp Aero da gelişmiş WhatsApp özellikleri sunan bir moddur. Aero da bir dizi WhatsApp özelliğine erişmenizi sağlar.

WhatsApp Plus v14.50 indir

WhatsApp Plus v14.50 dosyasını indirmek için buraya tıklayın

WhatsApp Plus 17.90.0 Apk indir

WhatsApp Plus v17.90 dosyasını indirmek için buraya tıklayın

Asan WhatsApp Plus Yükle

Asan WhatsApp Plus yerine bu içerikteki kararlı WhatsApp Plus sürümlerini kullanmanızı öneririz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın