whatsapp business
Haber, WhatsApp

WhatsApp İşletme Hesabı Nedir? Ne İşe Yarar? ✔️ 2022

WhatsApp Business uygulaması ile işletme hesabı oluşturabilir, ek özelliklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

WhatsApp kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı WhatsApp’ın işletmeler için ayrı olarak yayınladığı WhatsApp işletme hesabı nedir? Ne demektir? Ne işe yarar bu içerikte enine boyuna bu konular üzerinde duracağız.

İşletmeler için oluşturulmuş olan resmi bir WhatsApp sürümü olan WhatsApp Business, ticari odaklı WhatsApp kullanıcılarına hitap ediyor. Standart WhatsApp sürümlerine göre ek özellikler barındıran işletmeler için WhatsApp, Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

WhatsApp İşletme Hesabı Nedir?
WhatsApp İşletme Hesabı Nedir?

WhatsApp İşletme Hesabı Nedir?

WhatsApp işletme hesabı ise WhatsApp Business alanında işletmeniz için oluşturduğunuz profile verilen isim. WhatsApp Business, küçük işletmeler için ek özellikler içeren bir WhatsApp sürümüdür. Burada firmanız için oluşturacağınız profil ise WhatsApp işletme hesabınızdır.

İşletmeler için WhatsApp uygulamasının temel özellikleri;

 • İşletmenizin tam adını işletme hesabınızda gösterebilirsiniz.
 • İşletmenizin ne iş yaptığını işletme hesabı biyografi alanına ekleyebilirsiniz.
 • İşletmenizin açık adresini, mesai saatlerini, faaliyet gösterdiği kategoriyi diğer işletme bilgilerinizle birlikte işletme hesabınızda gösterebilirsiniz.
 • Müşterilerinizle doğrudan etkileşime geçmek için ürünlerinizin kataloğunu işletme hesabınıza ekleyebilir, bu katalogda bulunan ürünlerden doğrudan web sayfanızdaki ürüne bağlantı verebilirsiniz.
 • Firmanıza ait sosyal medya bağlantılarını da yine WhatsApp işletme hesabınıza ekleyebilirsiniz.
Ürün Kataloğunuzu WhatsApp işletme hesabınıza ekleyin
Ürün Kataloğunuzu WhatsApp işletme hesabınıza ekleyin

Ürünlerinizin bir sunumunu Katalog ekleyerek müşterilerinize sunabilirsiniz.

Hızlı mesajlar ile daha hızlı destek verebilirsiniz
Hızlı mesajlar ile daha hızlı destek verebilirsiniz

WhatsApp Business uygulaması, işletme hesabınıza mesaj yazan müşterilerin sık sorduğu sorular için hızlı yanıtlar özelliğini destekler. Bu hızlı mesajlar yardımı ile müşterilerinizin sık sorduğu soruların yanıtını bir iki karakter yazarak detaylı şekilde yanıtlayabilirsiniz.

Müşterilerinize etiketler ekleyebilirsiniz
Müşterilerinize etiketler ekleyebilirsiniz

WhatsApp Business ile müşterilerinizi kategorize edebilirsiniz. Bu sayede müşterileri sohbet listesinde ayrı ayrı renklendirebilirsiniz. Öncelikli müşteriler listesi oluşturup daha acil sohbetleri öne alabilirsiniz.

Bu işletme özellikleri standart WhatsApp uygulamasında bulunmaz. Bu sebeple işletme sahibi kişiler genellikle WhatsApp Business kullanırlar. WhatsApp Business üzerinde bir işletme hesabı oluşturmak ve profilinizi işletme bilgilerinizle doldurmak size ek özelliklerden faydalanmak için bir fırsat sunar.

WhatsApp Business indirin ve işletme profilinizi oluşturun:

 • WhatsApp Business uygulamasını Google Play Store ya da App Store üzerinden ücretsiz olarak indirin.
 • WhatsApp Messenger hesabınızı birkaç adımda WhatsApp Business uygulamasına taşıyabilirsiniz. Yani mevcut WhatsApp numaranızı Business uygulamasına geçirebilir ve işletme hesabına dönüştürebilirsiniz.
 • Eğer yeni bir numara ile WhatsApp kullanacaksanız telefon numaranızı doğrulayarak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.
 • Bu aşamdan sonra işletme hesabınıza ait bilgileri ilgili alanlara doldurmaya başlayın. Doğru ve yeterli bilgiler verdiğinizden emin olun.

WhatsApp işletme hesabı kimler için gereklidir?

Herhangi bir ticari faaliyet gösteren herkes için WhatsApp işletme profili iyi bir tercihtir. Standart WhatsApp uygulaması olan WhatsApp Messenger’a göre ekstra özellikler barındıran WhatsApp Business ile daha profesyonel bir işletme hesabına sahib olursunuz.

WhatsApp işletme hesabına sahib olmak size şu avantajları sağlar;

 • Müşterileriniz WhatsApp işletme hesabınızı görünce işinizi ciddiye aldığınızı görür ve size daha çok güvenir.
 • Müşterileriniz işletmenizle ve hizmetlerinizle ilgili bilgilere WhatsApp işletme hesabınız üzerinden kolaylıkla ulaşabilir.
 • Müşterileriniz, ürün ya da hizmetlerinize doğrudan işletme hesabınız üzerinden erişebilir.
 • Ayrıca WhatsApp Business uygulamasının ve WhatsApp işletme hesabının size sunduğu ek özelliklerden faydalanmanızı sağlar.

WhatsApp işletme hesabı oluşturmak oldukça basittir. Eğer herhangi bir konuda desteğe ya da yardıma ihtiyacınız olursa webdeyazilim.com ekibi sizler için burada! Aşağıdaki yorum yapma alanına inerek bizlere ulaşın!

İşte sizin için birkaç WhatsApp içeriği;

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[4 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.